Skocz do zawartości
IGNORED

Forumowy test kolejna edycja


trembler

Rekomendowane odpowiedzi

Przekonaliscie mnie - wycofuje sie z pierwszego wpisu aczkolwiek czesciowo. Pomyslalem, ze owe gumki maja chronic (prosze, bez sex-skojarzen) przed drganiami wlasnymi urzadzenia, pod ktore sie owe podkladki podklada. No ale macie racje. Moze byc i inna sytuacja, kiedy np. trafo wzmacniacza trzesie stoliczkiem i wowczas takie tlumienia pod CDP moze sie przydac. Generalnie jednak dazylbym do eliminowania dragan wszedzie, gdzie to mozliwe a wowczas twarde podloze jest wiele warte i wtedy lepsze kolce niz gumki (za przeproszeniem).

 

pzdrw

 

soso

 

PS

 

Czy kiedys spotkaliscie urzadzenia do badania wibracji? Ja spotkalem. W zyciu nie przypuszczalem, ze chodzenie po podlodze moze generowac tak niebotyczne wstrzasy (wyresik pokazal) hiper-ciezkiego stolu (katedry), na ktorym stala aparatura. To co dopiero moze dzwiek, ktory trzesie powietrzem w calym pomieszczniu! To co moze zrobic ze stolikiem brzeczacy transformator! Przeciez zawieszenie lasera jest tak delikatniutkie! Drgania, koledzy i kolezanki, drgania!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> soso

Skoro aparatura pomiarowa wskazuje, że nawet łażenie np. po chałupie powoduje drgania, to może po prostu postawić sprzęt audio na granitowym stoliczku, na kolcach i (z przeproszeniem) gumkach i ... go w ogóle nie włączać (trafo powoduje drgania ! ;-) A już na pewno nie słuchać muzyki ;-) !!! Przecież te fale dźwiękowe powodują drgania zaiweszenia lasera :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłania sie teoria drgań... zaprezentowane podkładki to typowy układ z masą dodatkową. Zadaniem tej masy jest przejęcie drgań od naszego ukochanego sprzętu, w efekcie sprzęt nie drga, natomiast podkładka sobie wibruje... jeśli bedą zainteresowani, to chetnie naszkicuję zars teorii drgań, może komuś sie przyda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>almado

Rysuj chłopie i nie oglądaj się na najpiękniejsze forumowiczki, tylko nie staraj się być zbytnio Picassem... tylko malarzem rzeczywistości.

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>almado

Żartując mówiłem całkiem serio, a że przy poszukiwaniu danych w sieci można się natknąć na sporo "dorosłych stron" traci się więc mnóstwo cennego czasu, więc jak coś masz to wklejaj, człowiek się uczy całe życie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tremblery są bardzo fajne. Najlepsze poprawiacze tego typu jakie miałem do tej pory. Ogólnie wszystko jest lepiej, a przede wszystkim muzyki słucha się przyjemniej. Cieńsze podkładki dają lepszy efekt. Grube trochę za dużo wytłumiają dźwięk. Efekt jest bardzo interesujący, ale specjalnie nie mówię jaki. Ciekawe co na to inni?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co mam Kaziu (Arku) Tobie odpowiedzieć. Że u nas w fabrykach pracuje się 8 godzin a nie cały dzień, poza tym psy nie wyją, a Trembler to nie DIY tylko działalność komercyjna. Nic się u Ciebie nie zgadza. Widać zgadujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że są. Bardziej pod gramofonem niż pod cedekiem - objawy te same - dźwięk ma wiecej mięska, jest także milszy, choć nieraz wydaje się że kosztem szczegółów. Chętnie zaposiąde te podkładki do gramofonu - jest to ciekawa propozycja dla posiadaczy gramofonów nie ważących tyle co jjp/fadeover TT. Na razie jednak niespodziewanie w kręgu wydatków gramofonowych pojawiła się wkładka;-((

 

Przy okazji - czy KAiM mógłby otrzymać komplecik do testów. Chwila używania pokazała że nawet Lektor się zmienia;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

cieszą mnie wasze pozytywne opinie o tremblerach. Mam prośbę: czy moglibyście podać pod co podkładaliście, pod jaki sprzęt, o mniej więcej jakiej wadze, fabryczny czy tuningowany i jakie byle efekty. ;)Jeśłi chodzi o testy w KAiM-ie.. rozmawiałem na AS z sapr-em i nie widzę większych przeciwskazań, żeby tremblery zagościły w KAiMie. Sądze że jeszcze przed świętami trafią do Klubu... W kolejce jeszcze są przecież larson3 i krzych. Szczegóły ustalę już z p. Andrzejem.

 

pozdrawiam

trembler

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłbym ślepy test z tymi podkładkami polegający na 10-krotnej zamianie ( z lub bez podkładek pod urządzeniem )

 

Jeśli ktoś odgadnie 9X stawiam skrzynke piwa i pół litra.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, moja ty ulubiona krynico mądrości alternatywnej: z całkowitym kosztem wykonania kompletu identycznych (uważaj: identycznych) podkładek zmieścisz się więc w circa 15 zł? Chciałbym to zobaczyć ;-p

 

Zakładam, że masz gest, więc piwo tokarzowi postawisz w knajpie, za 7 zł ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wlasnie jestem po okresie testowania w/w podkladek. Najpierw podam jakiego sprzetu uzywalem: Akai CD 79 (PCM 63 PK - jeszcze przed upgrade - waga: 10kg), filtry Divine Acoustics, kebelek Audionova Phobos i wzmacniacz Marantz PM 75 (przed upgrade).

Wrazenia ogolne:

Dzwiek plynie z wieksza swoboda. Nastepuje ogolne wygladzenie i zrownowazenie pasma i detale sa lepiej slyszalne - jakby z mniejszymi znieksztalceniami. Scena staje sie szersza i bardziej namacalna. Ogolnie brzmienie poprawia sie o jakies 10 - 15% w skali bezwzglednej - nie jest wiec to przepasc ale poprawa namacalna. Zwlaszcza na albumach z tzw. rockiem symfonicznym (Moody Blues - Days of future passed) gdzie orkiestra odgrywa role pierwszoplanowa jest to dobrze slyszalne. Zwieksza sie tez zejscie basu i jego kontrola co w wielu systemach jest rzecza bardzo wazna.

 

W kazdym razie podobne podkladki na pewno nabede badz wykonam we wlasnym zakresie - warto. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że jestem bardzo sceptyczny w kwestii tych podkładek, jakoś trudno mi uwierzyć że kawałek gumy i metalu może wnieść aż tak dużą różnice w dźwięku rzędu 10-15% To wydaje się za proste żeby było prawdziwe. Z założenia takie podkładki mają tłumić drgania, ale czy rzeczywiście wibracje jakimi zostaje poddany odtwarzacz w normalnych warunkach są tak duże że wpływają degradująco na dźwięk? Myślę że w ślepym teście nie byłyby one do wychwycenia, nawet na własnym systemie i we własnym domu. Nie dajmy się zwariować. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem te podkładki na Audio-Show i muszę przyznać, że bardzo solidnie wykonane były te maleństwa... co do właśności sonicznych się nie wypowiem ale chętnie sparwdzę je w swoim zestawie .... proszę dopisac mnie do kolejki :)

 

zdezintegrowany_3PO

 

ps. andrea29 --> z tego co słyszałem na Audio Show kupiłeś za jakieś śmieszne pieniądze wersję ex-demo ;) tych krążków ... prawda li to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch, 6 grudnia 2005:

 

> Cztery krążki metalu +gumki z obi to koszt = piwo dla tokarza i 8pln na gumki.

 

Powyższe sugeruje, że każdy może sobie identyczne podkładki sprawić za złotych circa 15, komplet. Jacch, kilka prostych pytań, może uda ci się odpowiedzieć:

 

- czy podtrzymujesz powyższe?

- jeśli tak, zaczniemy od szukania tokarza. Pewien jesteś, że tokarz wykona mi cztery krążki po circa półtora złotego od sztuki? Jeśli tak, chętnie poznam adres takiego tokarza. W W-wie.

- dalej, gumki. O jakich konkretnie myślisz? W Obi jest sporo towarów - proponujesz krążki gotowe (jakie?), gumę w kawałkach, coś innego?

 

Śmiało, śmiało - rzuciłeś jakąś myśl, ciekawe czy jesteś w stanie ją uzasadnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecalem, ze kilka slow napisze wiec niniejszym sie wywiazuje. Zaznaczam, ze moje odsluchy do konca miarodajne nie sa - pomimo, ze mam podkladki od prawie 2 tygodni i porownania robilem kilka razy, to zwazywszy na stopien zmeczenia fizycznego i psychicznego mialem prawo niewiele uslyszec.

Probowalem podkladek pod moim CD - zmiany na granicy percepcji - na niektorych kawalkach wydawalo mi sie, ze cos slysze, a na innych nie, na dodatek nawet jesli wydawalo mi sie, ze zmiany sa to mialem problem z ich zdefiniowaniem. Sprobowalem wiec rowniez pod wzmakiem - tu zaryzykuje juz stwierdzenie, ze roznica byla - dzwiek nabieral nieco wiecej "mieska" ale rownoczesnie pogarszala sie lokalizacja na scenie.

Nie sadze by takie podkladki mogly miec wielki wplyw na dzwiek, przynajmniej w wzglednie prawidlowo ustawionym systemie (tzn jasne ze jesli np. pod CD brakowalo jednej nozki to dostawienie podkladki powinno znaczaco wplynac na dzwiek). Byc moze wprowadzaja zmiany w detalach i byc moze warto w nie zainwestowac - ale oczywiscie pod warunkiem, ze sie te zmiany slyszy i ze sa one dla danego sluchajacego pozytywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacch:

 

>circa po pierwsze - skąd wiesz o jakim piwie mówiłem :)

 

O jakim więc mówiłeś? "Piwo dla tokarza" kosztować może np. trzydzieści złotych? Zgrabny wykręt, przyznam, całkiem zgrabny ;)

 

>circa po drugie , a jak wyjdzie po dwa złote to się nie liczy?

 

Ależ liczy się, liczy. Napisz więc, jaki tokarz zrobi mi w cztery krążki, i weźmie za to 8 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>O jakim więc mówiłeś? "Piwo dla tokarza" kosztować może np. trzydzieści złotych? Zgrabny wykręt,

>przyznam, całkiem zgrabny

 

_____ a co ty masz do tokarza ?

 

>Ależ liczy się, liczy. Napisz więc, jaki tokarz zrobi mi w cztery krążki, i weźmie za to 8 zł?

 

_____ a niby dlaczego mam to zrobić dla ciebie?

Napisz do faceta , który robi stożki z krążkami za 2 z groszem , może u niego się uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.