Skocz do zawartości
IGNORED

Nasze instalacje KD niech nas zobaczą:)


norwidos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pon bede miec projek, ale testowac bede dopiero w piatek.

Porownam do Optomy zrobie kilka fotek i wam wkleje.

Jak wszystko bedzie ok z soniakiem to projek zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przytargalem proja prosto do domu sprawdze u siebie jak cos bedzie ni teges to moge oddac. Instalowac bede w weekend, ale wczoraj nie moglem sie juz powstrzymac zeby zobaczyc jak to swieci.

Zastanawialem sie czy warto czy rzeczywiscie bedzie to duzo lepsze od mojej optomy, ktora w zaadaptowanym pomieszczeniu mimio bolaczek budzetowego projka swieci naprawde dobrze.

Postawilem soniacza na szafke i odpalilem, zielona siatka troche regulacji i cyk.

Zapodalem piratow.....kilka sekund....i.... ooooo qwaaa jaki obraz :)) szczena opadla.

Tak jak byl prosto z pudelka w trybie reference bez zadnej kalibracji. Roznica hmm jak jeden z pierwszych lcd Lg i ostatnia plazma panasa. Dla moich oczu przepasc.

Fotka rozmydlona ze smarta nie oddaje tej jakosci poprostu strzelilem ja z tego zachwytu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-37113700-1483461105_thumb.jpg

post-50975-0-08790700-1483461120_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica hmm jak jeden z pierwszych lcd Lg i ostatnia plazma panasa. Dla moich oczu przepasc.

bo to są dobre proje... ze swoimi małymi wadami

- ja taki efekt wow miałem kilka lat temu jak zobaczyłem co potrafi najniższy sony 15 -

ta technologia po prostu generuje ładny naturalny obraz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przytargalem proja prosto do domu sprawdze u siebie jak cos bedzie ni teges to moge oddac. Instalowac bede w weekend, ale wczoraj nie moglem sie juz powstrzymac zeby zobaczyc jak to swieci.

Zastanawialem sie czy warto czy rzeczywiscie bedzie to duzo lepsze od mojej optomy, ktora w zaadaptowanym pomieszczeniu mimio bolaczek budzetowego projka swieci naprawde dobrze.

Postawilem soniacza na szafke i odpalilem, zielona siatka troche regulacji i cyk.

Zapodalem piratow.....kilka sekund....i.... ooooo qwaaa jaki obraz :)) szczena opadla.

Tak jak byl prosto z pudelka w trybie reference bez zadnej kalibracji. Roznica hmm jak jeden z pierwszych lcd Lg i ostatnia plazma panasa. Dla moich oczu przepasc.

Fotka rozmydlona ze smarta nie oddaje tej jakosci poprostu strzelilem ja z tego zachwytu.

...to teraz już wiesz dlaczego technologia LCoS w wydaniu Sony (czy JVC) bije na głowę pozostałe.... i dlaczego te proje to jednak nie tania zabawa... cieszę się że Twoja szczena wylądowała na glebie... Odkrywaj ulubione filmy na nowo i może teraz będziesz tak samo "Video" jak Jesteś "Audio"... ;)

 

... a jak już ochłoniesz po tym co zobaczyłeś ;) to zwróć uwagę na ciszę z jaką pracuje Sony HW...

...i jak tam banan? ... ale nie ten na gębie ;) tylko na ekranie.... hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hifi za ile wyrwałeś tego soniacza i jaki to model, ile cali ekran i jakiej firmy?No i oczywiście gratulacje:-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, teraz tylko można napisać ,, a nie mówiliśmy... ;-) "

Witaj w klubie posiadaczy projektorów SONY, teraz Twoje kino jest dopięte na ostatni guzik.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifibloke daj Relity creacion na 30, filtr noise na 30 oraz darbee na40. Ja u siebie tak testowałem jak miałem oppo i banan nieschodził z buzi... ;-)

 

Artiz coś ci się post powielił . .. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten tego... mieliśta racje :) dziekuje wszystkim, ktorzy polecali mi LCos.

Yodas projek mialem tak postawiony hardcorowo banan w takiej pozycji byl doslownie kilka mm wogole nie zauwazalny z pozycji widza. Zobacze jak bedzie po insalacji na uchwycie. Takze wyglada na to, ze projek zostanie zreszta ten obraz tak mnie powalil, ze chyba bym nie zauwazyl i 3centow :))

Rafal35 sony hw45 nowy zaplacony czesciowo, bo wziolem na sprawdzenie. Dokladnie dogadam sie pozniej. Ekran Kauber mat grey 113"

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy Sony HW45/65 o sprawdzenie jaka jest max przekątna obrazu 16:9 z odległości ok. 3,6m.

Wg instrukcji jest to 100/120" natomiast kalkulator na projectorcentral pokazuje ok. 85" i mam zgryz bo zastanawiam się nad zakupem a w okolicy nie mam salonu gdzie mógłbym to sprawdzić.

 

Z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...decybele.... głośność pracy...

 

Mam prośbę do posiadaczy Sony HW45/65 o sprawdzenie jaka jest max przekątna obrazu 16:9 z odległości ok. 3,6m.

Wg instrukcji jest to 100/120" natomiast kalkulator na projectorcentral pokazuje ok. 85" i mam zgryz bo zastanawiam się nad zakupem a w okolicy nie mam salonu gdzie mógłbym to sprawdzić.

 

Z góry dziękuję.

...coś źle robisz w tym kalkulatorze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no tak. Moja Optoma chodzi glosniej, wiec sony jest jak najbardziej ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy Sony HW45/65 o sprawdzenie jaka jest max przekątna obrazu 16:9 z odległości ok. 3,6m.

Wg instrukcji jest to 100/120" natomiast kalkulator na projectorcentral pokazuje ok. 85" i mam zgryz bo zastanawiam się nad zakupem a w okolicy nie mam salonu gdzie mógłbym to sprawdzić.

 

Z góry dziękuję.

...przy 3.6 m ten kalkulator pokazuje ,że hw65 moze rzucić obraz od 75" do 120"....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...coś źle robisz w tym kalkulatorze...

 

ups... popatrzyłem się na podstawę w calach :/ faktycznie, dla ekranu 0,8 podaje min 98"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mah33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa no tak. Moja Optoma chodzi glosniej, wiec sony jest jak najbardziej ok.

... tylko sprawdź w jakim trybie masz lampe... bo z tego co pamiętam to fabrycznie jest na "HIGH"...

 

ups... popatrzyłem się na podstawę w calach :/ faktycznie, dla ekranu 0,8 podaje min 98"

...0,8 czy inna wartość nie ma nic do rzeczy w tym przypadku

...to jest wartość gain...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, teraz tylko można napisać ,, a nie mówiliśmy... ;-) "

Witaj w klubie posiadaczy projektorów SONY, teraz Twoje kino jest dopięte na ostatni guzik.. ;-)

 

mozna tak powiedziec... teraz zostaly, tylko niuanse...

Koncowka pod centralke no i moze zmiana rxfx na gold fx.

 

 

 

... tylko sprawdź w jakim trybie masz lampe... bo z tego co pamiętam to fabrycznie jest na "HIGH"...

 

ok. dzieki. Na weekend bede wszystko ustawiac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ale te SONY sa mega drogie :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do posiadaczy Sony HW45/65 o sprawdzenie jaka jest max przekątna obrazu 16:9 z odległości ok. 3,6m.

Wg instrukcji jest to 100/120" natomiast kalkulator na projectorcentral pokazuje ok. 85" i mam zgryz bo zastanawiam się nad zakupem a w okolicy nie mam salonu gdzie mógłbym to sprawdzić.

 

Z góry dziękuję.

 

Z 3,6 Ci nie powiem ale z 4.1m rzucił mi max obraz 144" zoom max. Ja mam teraz 131" ustawione z 4.1m a siedzę 3,7m od ekranu..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż nei wiem czy latem kupowac coś za 3-4 tys jak taki efekt jest z W65, ale nie stac mnie kompletnie na ten wydatek. Jest jakas alternatywa? Ekran ok 4m od sciany (tak ma byc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z 3,6 Ci nie powiem ale z 4.1m rzucił mi max obraz 144" zoom max. Ja mam teraz 131" ustawione z 4.1m a siedzę 3,7m od ekranu..;-)

Bipo, mógłbyś mi powiedzieć czym różnią się te dwa modele hw45 i hw65 ?

Zaczynam się pomału interesować tematem i widzę że chwalicie te soniaki.

Wymierzyłem dziś, że ekran przed sprzętem i telewizorem rozwijany z sufitu wejdzie 16/9 120".

Projektor by był na odległości 4m do soczewki.

Potrzebował bym taki ekran co przepuszcza dźwięk, bo zasłaniał by wszystkie kolumny z przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bipo, mógłbyś mi powiedzieć czym różnią się te dwa modele hw45 i hw65 ?

Zaczynam się pomału interesować tematem i widzę że chwalicie te soniaki.

Wymierzyłem dziś, że ekran przed sprzętem i telewizorem rozwijany z sufitu wejdzie 16/9 120".

Projektor by był na odległości 4m do soczewki.

Potrzebował bym taki ekran co przepuszcza dźwięk, bo zasłaniał by wszystkie kolumny z przodu.

Jeśli chodzi o ekran to musisz mieć transparentny akustycznie np. Adeo Vision Acoustic...

 

.... natomiast różnica hw45 vs hw65 to dynamiczna przysłona, płynna regulacja Reality Creation. ... jeśli dobrze pamiętam...

 

Ale Bipo będzie wiedział dokładniej bo był na porównaniu hw65...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Właśnie doczytałem o tej dynamicznej przysłonie, poprawia ona kontrast przy jasnych scenach.

Mam nadzieję, że Bipo się wypowie, bo On wybrał model hw65, jak dobrze przeczytałem.

Ciekaw jestem, co przeważyło o tym wyborze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Właśnie doczytałem o tej dynamicznej przysłonie, poprawia ona kontrast przy jasnych scenach.

Mam nadzieję, że Bipo się wypowie, bo On wybrał model hw65, jak dobrze przeczytałem.

Ciekaw jestem, co przeważyło o tym wyborze...

Bipo ma hw55. ..

Poprawia kontrast w ciemnych scenach... bo wtedy przysłona się przymyka i przez to optyka wysyła mniejszy strumień światła co objawia się głębszą czernią w ciemnych scenach....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołany do tablicy więc odpowiem: byłem widziałem i porównywałem wszystkie 4 soniaki hw 40,45,55,65.

Różnica w nowszych modelach jest taka że:

a) przewidują dłuższą żywotność lampy w trybie eco:

- 40, 55: 5tyś godzin

- 45, 65: 6tyś godzin

b) mocniejsza lampa:

- 40,55: 1700lm

- 45,65: 1800lm

c) przy profesjonalnej kalibracji:

- 40,55: łatwiejsze do skalibrowania i dokładniej można skalibrować (po rozmowie z M.K.)

- 45,65: trudniej ustawić i skalibrować (tylko nie wiem dlaczego, może dlatego że podciągnęli moc lampy... gdybam)

d) automatyczne przesłona IRIS:

- 55,65: jest i szczególnie widać jej działanie w pomieszczeniach typu jaskinia, jeśli ktoś ma jasne kolory może zapomnieć że zobaczy jej działania. Nie wystarczy odcięcie promieni słonecznych, trzeba mieć czarno w salonie.

-40,45: brak przesłony

e) Reality creacion:

- 40,45: można tylko włączyć i wyłączyć

- 55,65: ręczna regulacja od 0-100: bardzo istotna jak dla mnie, bo sam sobie dopasowuję na ile RC ma wpływać w regulację obrazu, ja mam na 30 ustawione i ostrość jest jak dla mnie żyleta..;-) widać zresztą na zdjęciach co wklejałem kiedyś w wątku.

f) noise filter:

- 40,45: można tylko włączyć i wyłączyć

- 55,65: ręczna regulacja, ja mam tą funkcję również na 30 ustawioną. Funkcją wpływa na redukcję ziarna i zapiaszczenia w filmie. Jak dla mnie bardzo fajna sprawa, szczególnie to było widać w filmie transformers 4. Gdzie pierwszy raz oglądałem na Benqu 1070, a później na sony 55. Obraz wyczyściło pięknie...;-)

Reasumując jak dla mnie różnica pomiędzy nowszym modelem 55 a 65 nie zauważalna pomimo, że lampa jest o 100lm mocniejsza. Moje oko tego nie widzi. Jeśli ktoś ma możliwość kupić jeszcze 55 to warto bo dla mnie to dwa te same projektory. To samo jeśli chodzi o porównanie i zakup 40 a 45.

Natomiast jeśli chodzi o porównanie niższego i wyższego modelu i następnie jego zakup to sprawa przedstawia się następująco z mojego punktu widzenia:

- jeśli mamy doświadczenie z projektorem i dużym obrazem oraz zwracamy uwagę podczas oglądania filmu na różne szczegóły w obrazie to warto iść w model wyższy. Z uwagę na możliwość ręcznego dopasowania poszczególnych parametrów a nie tylko ich włączenie i wyłączenie.

- jeśli posiadamy ciemny pokój, najlepiej czarną jaskinie (nie wystarczy zasłonięcie rolet w oknach, u siebie mam zew. ale jasne ściany) to w tedy dostrzeżemy zalety dynamicznej przesłony i warto iść w wyższy model. Jeśli natomiast mamy jasny salon i tylko odcinamy promienie słoneczne, to kupowanie droższego modelu jak dla mnie to wywalanie kasy w błoto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci ślicznie, za tak wyczerpująca odpowiedź.

Salon raczej mam jasny, czyli korzyści z przesłony nie będzie.

Jedyna korzyść, to możliwość regulacji parametrów o których pisałeś.

Ceny jakie znalazłem w UK, to 1800 funtów za hw45 i 2500 za hw65.

Hw55 widziałem ta samą cenę 2500 ale było już nie dostępne.

 

A co myślisz o zakupie używanego projektora?

Na hw40 są oferty za około 1000 funtów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ! nareszcie powiesilem te cudo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-50975-0-15126000-1483799641_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.