Skocz do zawartości
IGNORED

Lenco L 75


stefanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

robiz , dzięki za opinię . Brałeś te miękkie czy wersje drugą , twardzszą ?

 

Chyba to była ta pierwsza wersja , bardziej miękka , za 18 euro. Zreszta taka tez mi polecił " producent ". Z tym , że ja usprawniałem LENCO B55, a nie L75. Sa to bardzo zblizone konstrukcje z wyjatkiem talerza co za tym idzie mniejszego łożyska , oraz trochę innego ramienia. Natomiast v-blocki, zdały egzamin w 100 %. Mała rzecz, a robi róznicę. Co bardzo istotne , sa w kształcie wręcz idealne, nic nie trzeba szlifować czy dokrawać i mają tą mała wypustkę " łepek " na spodzie , aby pewne v-block wszedł w gniazdo.

Te bardziej twarde bardziej eksponują górne rejestry, z tego co pamiętam, a LENCO maiło dobrze " łupnąć " , jak to w naturze LENCO .

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Powaznie chcesz pozegnac forum..?

 

Podaj mi namiary na kontakt z toba. PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtek41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To jest B 65..? Naped identyczny z L 75..? Moze powalcze. Wyglada na bardzo zadbany...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojtek41
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest B 65..? Naped identyczny z L 75..? Moze powalcze. Wyglada na bardzo zadbany...)

 

Chyba B-55, nieprawdaż ?

Na zdjęciach wygląda ładnie. Wszystko zależy za ile " pójdzie" Ma lżejszy talerz, mniejsze łożysko główne i trochę inne ramie. Silnik i " idler " to samo co w Lenco L75. W tych modelach jest antyskating " sprężynowy ", i często jest już nie wystarczający bo " sprężyna " jest rozciągnięta. trzeba to sprawdzić jak również luz na osi łożyska głównego, v-blocki w ramieniu, idler czy na " lata " na boki, silnik czy cicho chodzi oraz czy " oska " nie jest za bardzo wyrobiona. Fakt można to " podciągnąć " na dwóch łożyskach w silniku , ale lepiej mieć baczenie.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cena bedzie akceptowalna, wezme. Da sie przelozyc talerz z L 75..? Ten w B 55, jaka ma wage..? Ramie i antyskating, nie jest istotne. To bedzie egzemplarz do przerobki - )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto fizyczna przekładka jest pewno możliwa. Jednak nie wiem jak z wytrzymałością łożyska ( mniejsza kulka, " lżejsza konstrukcja".

W L75 talerz jest lekko " zagłębiony " w metalowej podstawie, w B55 lekki, wytłaczany talerz jest w zupełnie innej pozycji.

W bliźniaczym Goldringu GL72 , talerz waży ok. 1,5 kg, 300 mm średnica. Tak więc dla B55 można tez przyjąć te wartości.

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 55, poszlo za +/- 500 zlotych + koszt wysylki. Zreszta i tak zapomnialem o koncu aukcji...Trudno. Mam na oku 2 inne L 75.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B 55, poszlo za +/- 500 zlotych + koszt wysylki. Zreszta i tak zapomnialem o koncu aukcji...Trudno. Mam na oku 2 inne L 75.

Pozdro.

 

Chyba trochę dużo jak za ten model. Ja swój ze dwa lata temu sprzedałem , o ile dobrze pamiętam , za 350 złociszy bez wkładki a wyglądał tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powodzenia w łowach.

 

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był "sztywniak " czy chassis zawieszone na sprężynach?

Mam 2 kpl. sprężyn na zbyciu ,ale do L75/78 są za miekkie. Talerz nie pozwala na takie dociążenie, Ale pod ten lekki- w sam raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę po czasie ,ale dopiero teraz mogę zając sie Lenco. Dzis dokupiłem przewód do ramienia Jelco oraz tzw. KIT Joela.

Po dostarczenie dam info z postępu prac.

Plinta zostaje orginalna ,możliwe ze postaram sie ja trochę odciążyć i wytłumić plus malowanie.

Czy ktoś aplikował kit ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wstawię parę zdjęć z przymiarki i dziś dostałem KIT :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-46071-0-80265800-1399279250_thumb.jpg

post-46071-0-43410900-1399279258_thumb.jpg

post-46071-0-05222500-1399279268_thumb.jpg

post-46071-0-91487200-1399279373_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Z tych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L90 lub L3807 który lepszy?

Będzie lepszy od dwudziestoletniego Duala audiophile concept ?

 

Te przedstawione w linku, to niestety nie maja nic wspólnego z LENCO , o którym mowa w tym wątku. Były to gramofony znane głownie z napędu idlerowego wykonywane w Szwajcarii , produkcja zakończona gdzies w latach 70.

Natomiast te z podanego linku to jakiś chińskie czy koreańskie sprzęty mające tylko taka sama nazwę, niestety....

 

robiz

 

Witam

 

Wstawię parę zdjęć z przymiarki i dziś dostałem KIT :):):)

 

I jak idą prace ?

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wisi Shure M-95G z prawie nową igłą - czym to zastąpić - znudziła mi się.

Nie musi być detaliczna - może grać średnicą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenco L-75 w stanie oryginalnym, wymienione v-bloki-mosiądz.Napęd stan doskonały.Wkładka philips - model 400.Braki-Nieoryginalna pokrywa.Zawiasy pokrywy powinienem znaleźć.Całość w stanie dobry/b.dobry.Raczej do niego nie wrócę a stoi już 4 lata i nie gra.Jeśli kogoś interesuje- poproszę o kontakt na prv..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wisi Shure M-95G z prawie nową igłą - czym to zastąpić - znudziła mi się.

Nie musi być detaliczna - może grać średnicą.

 

Sugeruję Denon DL-110, albo znalezienie Shure V15

 

andrzej analogowy, poszło PW ws. Lenco

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rubcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, mam mały problem z buczeniem…

Ale od początku. Posiadam 2 Lenco: L-75 i L-78. Ten pierwszy od roku i miesiąc po zakupie wymieniłem kabel zasilania (+ uziemienie wg instrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i sygnałowy (wg instrukcji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) oraz połączenia jak w linku z lencoheaven). Wszystko jest ok, gra jak trzeba, tu nie ma problemu.

Ok 2 miesiące temu kupiłem L-78. Czekał na nową igłę, a dziś postanowiłem się zająć wymienią kabli podobnie jak miało to miejsce w L-75. I tu jest ten problem - buczenie!! Występuje zarówno przy wyłączony jak i włączonym gramofonie. Wszystkie połączenia są ok, posprawdzałem miernikiem. Nawet wróciłem do oryginalnego kabla zasilającego bez uziemienia - to samo. Przestaje buczeć jak dotknę palcem do ramienia/płyty.

Przewód ten sam - Proel HCP305. Konektory identyczne. Gniazdko, wzmacniacz, podłączenie to samo.

Jedyna różnica, to że L-75 ma przewody sygnałowe długości ok 1,2m, a L-78 ok 2m (oryginalne przewody są jeszcze dłuższe). Czy to może być problem? Jeśli nie, to proszę o podpowiedź

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slon11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej walce znalazłem rozwiązanie, jednak nie jestem z niego zadowolony…

Moje modyfikacje były jak najbardziej poprawne - kabel sieciowy 3-żyłowy, uziemienie całości, kable sygnałowe do wzmacniacza (z dodatkowym uziemieniem). Problemem okazała się wkładka, która o dziwo wcześniej (przed modyfikacją, ale słuchałem dosłownie 5 min.) nie sprawiała problemów. Po zamontowaniu wkładki z L-75 (AT 13EaV) do L-78 (w miejsce Audio Dynamics 990XE) wszystko jest ok, buczenie jest bardzo cichutkie (do poprawy), nie przeszkadza.

Natomiast najdziwniejsze jest to, że ta Audio Dynamics działa ok pod L-75, co prawda w mono, ale działa :) Mam do niej nową igłę zamiennik, ale jest to samo.

 

Teraz rozpoczynam poszukiwania nowej wkładki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W heashelu , lub na płytce pod talerzem.Prześledź drogę syganłu z wkładki, headshela i w kablach RCA.Dla L i dla P kanału.Masy ramienia i kolumny idą na odseparowaną łączówkę (żóty) od mas sygnałowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Dawno nikt nic nie pisał. Nadal słucham na zmianę ANTT i Lenco 75. Nadal uważam, że problem główny to nie dopasowanie chassis do Regi i innych popularnych ramion.

 

Najważniejsze jednak to cichy pędnik i plinta. Ale nie udało mi się nigdy zbudować dobrej plinty, zawsze wracałem do sprężyn.

Jakiś czas temu przeprowadziłem się do nowego domu (z pustaka i styropianu:) i więcej słucham muzy. Ustawiłem gramofon bez sprężyn na drewnianym parapecie i bum, to jest w tej chwili najlepszy dźwięk z lenco, a przełom jest naprawdę duży.

 

Spory wpływ ma wszystko inne (w tym wkładki Gld 1042 i ADC550XE i ramię DIY a ala Well Temoered lub rega 250 z modem) ale nie spodziewałem się tak silnego wpływu domu na gramofon:)

 

Polecam próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Sorry za częściowy OT, ale zostałem przyciśnięty do muru.

 

Kurierzy DPD zniszczyli mi przesyłkę, czyli Lenco L75.

Mam w związku z tym parę pytań:

 

1. Czy ktoś z forumowiczów ma może na sprzedaż "korkociąg" do L75?

Pomóżcie.

2. Czy gdzieś jest instrukcja ustawiania tego ramienia dla całkowicie początkującego?

3. Czy ramię w tylnej części powinno zwisać (nie tworzy linii prostej z przednią częścią ramienia)?

4. Czy wkładka Grado Black1 lub Blue1 będzie współpracowała z Lenco?

Obecnie mam zamontowaną wkładkę NUMARK GT z nieznaną igłą w czerwonej obudowie.

 

Wybaczcie banalne pytania.

 

Gaste

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sorry za częściowy OT, ale zostałem przyciśnięty do muru.

 

Kurierzy DPD zniszczyli mi przesyłkę, czyli Lenco L75.

Mam w związku z tym parę pytań:

 

1. Czy ktoś z forumowiczów ma może na sprzedaż "korkociąg" do L75?

Pomóżcie.

2. Czy gdzieś jest instrukcja ustawiania tego ramienia dla całkowicie początkującego?

3. Czy ramię w tylnej części powinno zwisać (nie tworzy linii prostej z przednią częścią ramienia)?

4. Czy wkładka Grado Black1 lub Blue1 będzie współpracowała z Lenco?

Obecnie mam zamontowaną wkładkę NUMARK GT z nieznaną igłą w czerwonej obudowie.

 

Wybaczcie banalne pytania.

 

Gaste

Cześć, tak ma zwisać, część ramienia, na którą nasuwa się przeciwwagę jest niezwykle zagadkowo mocowana do reszty ramienia właśnie w ten elastyczny posób. Tak ma być.

Ramię jest ciężkie i ja bym spróbował z tanim Shure sc35c na początek.

O korkociąg nie ma co się tak mocno martwić, można go znaleźć czasem na ebay.co.uk, ebay.de.

Póki go nie ma, można regulować antyskating przeciwwagą, która nie jest symetrycznie mocowana, trzeba ją przekręcić tak, aby większy ciężar wystawał w pożądanym kierunku. Lub dorobić sobie element do podwieszania ciężarka.

 

Znajdziesz sporo o tym, jak złe to ramię jest, i faktycznie świetne nie jest. Musisz je rozkręcić w miejscu głównego zawieszenia belki ramienia i sprawdzić czy gumowe podkładki pod "noże" na których wspiera się ramię, są jeszcze w jakim takim stanie, zwykle są do wyrzucenia.

 

Wygooglaj fotki lenco tonearm rubber v-blocks etc, wszystko znajdziesz w wielkiej obfitości.

 

Cześć, tak ma zwisać, część ramienia, na którą nasuwa się przeciwwagę jest niezwykle zagadkowo mocowana do reszty ramienia właśnie w ten elastyczny posób. Tak ma być.

Ramię jest ciężkie i ja bym spróbował z tanim Shure sc35c na początek.

O korkociąg nie ma co się tak mocno martwić, można go znaleźć czasem na ebay.co.uk, ebay.de.

Póki go nie ma, można regulować antyskating przeciwwagą, która nie jest symetrycznie mocowana, trzeba ją przekręcić tak, aby większy ciężar wystawał w pożądanym kierunku. Lub dorobić sobie element do podwieszania ciężarka.

 

Znajdziesz sporo o tym, jak złe to ramię jest, i faktycznie świetne nie jest. Musisz je rozkręcić w miejscu głównego zawieszenia belki ramienia i sprawdzić czy gumowe podkładki pod "noże" na których wspiera się ramię, są jeszcze w jakim takim stanie, zwykle są do wyrzucenia.

 

Wygooglaj fotki lenco tonearm rubber v-blocks etc, wszystko znajdziesz w wielkiej obfitości.

Ah i grado black się nie nada za bardzo do tego ramienia, uzywałem grado blue, bez satysfakcji. Proste ramię, prosta wkładka vintage, widywałem też shure m75, ADC220XE, ADC550XE (te ostatnie są po prostu świetne).

 

Kluczowe jest sprawdzić koniecznie czy idler wheel (też wygooglasz) nie ma jakichkolwiek uszkodzeń gumy, żadnych nierówności, nie drga w najmniejszym stopniu gdy jest oparte na pracującym silniku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.