Skocz do zawartości
IGNORED

STOLIKI AUDIO


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Stoliki wyglądają fajnie, są z pewnością pomyślane o zwyczajnych użytkownikach, gdzie wygląd i funkcjonalność jest bardzo ważna. Ciężkie betonowe płyty są rozmieszczone we właściwych miejscach, całość komponuje się dobrze ze sprzętem. Niektórzy koledzy pomylili wątki, proszę im wybaczyć... o pokojach odsłuchowych jest przecież zupełnie inny temat. Krótko powiem- mam całkiem pozytywne doświadczenia z podobnymi pomieszczeniami, akustyka potrafi zaskakiwać.

 

 

Gratuluję i pozdrawiam.

 

Do tego typu pochwał tylko dołączę :

 

 

Polecam

 

Wszystkim tym, którzy cenią dźwięk wierny muzyce na żywo.

Lokalnym patriotom, wszak to nasz rodzimy producent - ceńmy to co nasze i dobre.

Cena ok. 8.000 zł

 

https://www.infoaudio.pl/test/43,test-audiomica-laboratory-kable-cyfrowe-rca

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Obiektywna informacja zawsze mile widziana.

 

Brawo, kolega chyba rzetelnie przerobił lekturę "Z żab w księżniczki" efekt jest imponujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą i oddziałują, uwierz mi, że też kiedyś budowałem wieżyczki, nic dobrego z tego nie wynikło i nie chodzi tylko o stronę estetyczną...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nigdzie na pokazach to pre XP-30 Passa nie było rozstawione w poziomie. Widocznie w ustawieniu w pionie żadne zakłócenia miedzy chassis nie występują. Łączone jest to kablami DIN 25.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Łączone jest to kablami DIN 25.

 

Wyrzucone zasilanie do osobnej skrzynki i prowadzenie osobnych odseparowanych linii do poszczególnych sekcji pre.

Nic w tym nadzwyczajnego podobnie robi Quad ale na innym łączu.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Zapas kabli powinien wystarczyć na ułożenie po bokach - aby sprawdzić efekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę meble stoją i "czekają" w części gościnnej. Dwa pomieszczenia odsłuchowe i kina domowego, będą budowane w kolejnym etapie. Stąd faktycznie komentarze o akustyce pomieszczeń i obrażaniu dekoratora (którym jest właściciel), jest niepotrzebne.

 

Należy szanować inwestorów. Oczywiście jeśli coś jest nie tak należy im o tym grzecznie powiedzieć, wytłumaczyć, wyedukować. Jeśli dalej świadomie mają inne priorytety i nie zależy na akustyce, a na czym innym - to nie należy próbować na siłę ich uszczęśliwiać. To oni, a nie my mają się tam dobrze czuć, to ich wnętrze, ich życie, ich pieniądze.

 

Aby trochę rozładować napięcie niepotrzebnie zgromadzone wokół pomieszczenia, a nie mebla, dla użytkowników tego forum mamy niespodziankę. Jeden kod rabatowy na 30% i dwa kody rabatowe na 15% na cały nasz asortyment. Poniżej podaje kod, który należy wpisać przy zakupach w sklepie na naszej stronie:

" 30% rabatu dla użytkownika audiostereo.pl "

Dwa kody rabatowe na 15% na cały asortyment, , poniżej podaje kod który należy wpisać przy zakupach:

" 15% rabatu dla użytkownika audiostereo.pl "

 

Kod może być wykorzystany tyko raz. Przy szafkach na terenie Polski dowóz i montaż w cenie. Będzie nam niezmiernie miło by użytkownik, który się skusi podzieli się opinią na temat naszych produktów na tym forum.

 

Poniżej jeszcze kilka innych zdjęć z pomieszczenia, gdzie dla użytkownika i jego synka były ważniejsze te modele RC samochodzików niż akustyka ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-63350-0-59405900-1466503455_thumb.jpgpost-63350-0-38597400-1466503457_thumb.jpgpost-63350-0-44925200-1466503447_thumb.jpgpost-63350-0-87832200-1466503453_thumb.jpgpost-63350-0-25272500-1466503459_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Zgłaszam kandydata do oceny przez szanownych użytkowników:

 

www.audiotecture.com

Pytanie jaki sens ma ocena dość przypadkowej składanki pomieszczeń, z których większość ma akustykę co najwyżej pustej poczekalni dworcowej a jak się dobrze przyjrzeć można tam nawet znaleźć fotografię sali ekspozycyjnej krakowskiego Nautilusa, gdzie Transrotory jedynie stoją, bo słucha się ich zupełnie gdzie indziej.

Nie chciałbym wyjść na złego prognostyka, ale jeśli nawet na targach (DiExpo 2016) producent lansuje takie ustawienie sprzętu, to przynajmniej w branży audio o klientów może być trudno, bardzo trudno ....

 

DiExpo-0273.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się spodobał ten 8-mio półkowy stolik audio amerykańskiego HRS'a - taki jak w pokoju testowo-odsłuchowym w firmie Mark Levinson.

 

Ale jak zobaczyłem ile one kosztują, to się ... :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z platformami M3X, około 100 tysięcy!

 

Skąd oni wzięli 8-mio platformową wersję - czyżby na zamówienie. Bo w cennikach maksymalnie do 6-ciu.

 

Oni mają wszystko najlepsze - co tylko można mieć. Za ile mi sprzedadzą, ten cały swój system :-)

19.jpg

20.jpg

21.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd faktycznie komentarze o akustyce pomieszczeń i obrażaniu dekoratora (którym jest właściciel), jest niepotrzebne.

 

Poniżej jeszcze kilka innych zdjęć z pomieszczenia, gdzie dla użytkownika i jego synka były ważniejsze te modele RC samochodzików niż akustyka ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-63350-0-59405900-1466503455_thumb.jpgpost-63350-0-38597400-1466503457_thumb.jpgpost-63350-0-44925200-1466503447_thumb.jpgpost-63350-0-87832200-1466503453_thumb.jpgpost-63350-0-25272500-1466503459_thumb.jpg

 

...te wnętrza to jakaś scenografia do filmu Piła 7?

 

Skoro samochodziki są najważniejsze to sugeruję szukać sobie klienteli gdzie indziej. Jakiś trendy magazyn dla miłośników ekstremalnych gadżetów lub niszowy portal dla wielbicieli bunkrów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...te wnętrza to jakaś scenografia do filmu Piła 7?

 

Skoro samochodziki są najważniejsze to sugeruję szukać sobie klienteli gdzie indziej. Jakiś trendy magazyn dla miłośników ekstremalnych gadżetów lub niszowy portal dla wielbicieli bunkrów...

Dokładnie, za te foty to powinni karać na forum audio. Potem małolaty powielają tą beznadzieję. Najlepsze są podłogówki na dodatkowych podstawkach, do odsłuchu trzeba siadać na hokerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, za te foty to powinni karać na forum audio. Potem małolaty powielają tą beznadzieję. Najlepsze są podłogówki na dodatkowych podstawkach, do odsłuchu trzeba siadać na hokerze.

 

Ponoć w cenie jest czytanie ze zrozumieniem.

Się pogubiło się, więc przypomnę - bez zgryźliwości - tytuł wątku jest: stoliki audio.;)

pzdr

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w cenie jest czytanie ze zrozumieniem.

Się pogubiło się, więc przypomnę - bez zgryźliwości - tytuł wątku jest: stoliki audio.;)

pzdr

Wu

Kawał płyty chodnikowej z kolcami to stolik audio? Jakie technologie dotyczące redukcji drgań zostały zastosowane? Dla mnie właściwe wzorce powinny być kształtowane we wszystkich zakładach na forum pasjonatów. Tyle, że ja jestem pewnie starej daty. Teraz to błyskotki i goła dupa się liczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja jestem pewnie starej daty.

Proszę, nie dodawaj sobie. :)

Tu dziel się wiedzą o redukcji drgań a nie pitol z upodobaniem o gołych ścianach.

Ja z chęcią poczytam twoje doświadczenia - mam nadzieję, że nie tylko o granicie, bo chciałbym zbudować coś wkrótce sensownego dla siebie.

Więc proszę, napisz, tylko coś od siebie i ze swoich doświadczeń ze stolikami pod sprzęt.

Zapewne nie tylko ja będę Ci za to wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie walka z wibracjami zaczyna się 2,5-3 metry pod podłogą umieszczoną na niezależnych słupach zakotwiczonych w ziemi. całość kratownicy trzymającej podłogę odseparowana jest od "słupów" gumą SBR i spoczywa na tłumikach sprężynowych. Grubość i ciężar podłogi dobrana jako rezonator płytowy dla najniższej składowej na długości 15m. Taka fanaberia na zapas :) Rezonans takiej przegrody mozna precyzyjnie ustawić doklejając lub ujmując obciążenia w wybranych punktach. mam 1,5 metra pod podłogą więc mogę tam wejść i na bieżąco dokonywać regulacji w zakresie basu. Mogę również dołożyć lub ująć absorberów na pozostałą część basu.

Na podłodze w części pod sprzętem (ok 30m2) umieszczone są absorbery z włókniny poliestrowej a później wykładzina, stoliki granitowe i reszta podstaweczek i innych gadżetów. Zasada jest prosta czyli dobór kompletu materiałów, które mają rozproszyć energię powstałych wibracji w jak najszerszym zakresie częstotliwości. Ostatnio testuję "platformy" z prasowanego poliuretanu komórkowego o gęstości 200kg/m3 o wybranym składzie polimerów łączących. Bardzo ciekawy wpływ na brzmienie. Jeżeli masz gotowe pomieszczenie to najbezpieczniej zakupić ciężki dębowy stolik (waga 150-200kg) , testowaliśmy taki u kolegi Rafała i w klasycznym systemie czyli podłodze betonowej sprawdza się doskonale. Stara szkoła mówi o połączeniu kilku materiałów o zmiennych parametrach tłumienia dla możliwie zróżnicowanych zakresów częstotliwości i tego bym się trzymał. Powielanie materiałów, które działają na ten sam zakres nie ma sensu. Każdy system jest inny i musisz indywidualnie ustalić optymalne dla siebie rozwiązanie. Nie ma jednej najlepszej i uniwersalnej drogi dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ostatnio testuję "platformy" z prasowanego poliuretanu komórkowego o gęstości 200kg/m3 o wybranym składzie polimerów łączących. Bardzo ciekawy wpływ na brzmienie.(...)

 

No w końcu...;) Napiszesz o powyższym, proszę coś więcej i jak to wygląda?

Ps.

Miast dębu wolę jesion wspak słojami sklejany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej :-)

 

płynne jądro daje jednak lepsze rozproszenie drgań

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu...;) Napiszesz o powyższym, proszę coś więcej i jak to wygląda?

Ps.

Miast dębu wolę jesion wspak słojami sklejany.

Jesion jest odpowiednio gesty ok 900kg/m3, dąb jeszcze trochę cięższy ok 1000kg/m3. Jedno i drugie drewno jest świetne na stoliki. Napisz na PW swój adres to wyślę Ci 2 arkusze 500mm x 700mm x 50mm na próbę to sam ocenisz w swoim systemie.

 

Szymon1 pisząc o wibracjach widzę żeś gościu kumaty i na wyższym poziome niż większość krzyczących tu ludków.

pozdr.

Dziękuję za słowa uznania, to w dzisiejszych czasach rzadka postawa. Stoisz w opozycji do zazdrosnych ludków bez jakiegokolwiek doświadczenia, którzy jedyne co potrafią to trzaskać ozorem :)

 

W ogóle walkę z wibracjami należy zacząć już na poziomie płaszcza Ziemi.

Jak się mieszka w bloku to można jedynie sięgnąć płaszcz sąsiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion jest odpowiednio gesty ok 900kg/m3, dąb jeszcze trochę cięższy ok 1000kg/m3.

 

to może trzeba było by z tego zrobić sklejkę i płyta chodnikowa na górę, czy na dół?... :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion jest odpowiednio gesty ok 900kg/m3, dąb jeszcze trochę cięższy ok 1000kg/m3. Jedno i drugie drewno jest świetne na stoliki. Napisz na PW swój adres to wyślę Ci 2 arkusze 500mm x 700mm x 50mm na próbę to sam ocenisz w swoim systemie.

 

Dziękuję za słowa uznania, to w dzisiejszych czasach rzadka postawa. Stoisz w opozycji do zazdrosnych ludków bez jakiegokolwiek doświadczenia, którzy jedyne co potrafią to trzaskać ozorem :)

 

Jak się mieszka w bloku to można jedynie sięgnąć płaszcz sąsiada.

Temat o stolikach jest a nie o fundamentach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesion jest odpowiednio gesty ok 900kg/m3, dąb jeszcze trochę cięższy ok 1000kg/m3. Jedno i drugie drewno jest świetne na stoliki. Napisz na PW swój adres to wyślę Ci 2 arkusze 500mm x 700mm x 50mm na próbę to sam ocenisz w swoim systemie.

 

Dzięki ale mam oba rodzaje. Wg skali twardości Brinell'a dąb ma 3,7 a jesion 4. Obstaję dalej przy jesionie.:) A i li tylko na nogi stolika. Blaty mam zamiar zrobić z "kanapek".

Bardziej ciekawią mnie te platformy z prasowanego poliuretanu komórkowego. Z chęcią bym pożyczył na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale mam oba rodzaje. Wg skali twardości Brinell'a dąb ma 3,7 a jesion 4. Obstaję dalej przy jesionie.:) A i li tylko na nogi stolika. Blaty mam zamiar zrobić z "kanapek".

Bardziej ciekawią mnie te platformy z prasowanego poliuretanu komórkowego. Z chęcią bym pożyczył na testy.

Gdyby tylko twardość miała znaczenie to stosowalibyśmy wyłącznie granit lub diament :)

Tłumienie materiału pasożytniczych wibracji to dosyć skomplikowany temat. Pisz na PW, ciekaw jestem Twoich spostrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.