Skocz do zawartości
IGNORED

STOLIKI AUDIO


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Odświeżę wątek prezentując swoje ostatnie dzieło.

Półki to kanapka: sklejka 6mm, MDF 10mm, sklejka 6mm, nogi podobnie, tylko MDF 20mm.

Wszystko bejcowane i woskowane.

Do kompletu powstaje druga sztuka, jak skończę, to postaram się zrobić lepsze zdjęcia bliźniaków.

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

No i super wyszło, jednak można coś samemu. Zresztą oryginalny pomysł - chyba nie widziałem jeszcze takiego mocowania półek.

Gratuluję

Ciekawe jak koszty (szczególnie w porównaniu z markowymi wynalazkami)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem w trakcie robienia stolika. Powinienem skończyć za jakiś tydzień i wrzucę jakieś fotki. Stary będę sprzedawał więc gdyby się komuś spodobał to dajcie znać. Coś mi zdjęcia nie chce dodać

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9750773469eb4504.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/20af60010a585a5a.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostoja model T-1 cena 890zl

ok jesli cena ze szklem a jak ktos zamowi granity to co 2 -4 tysi wiecej ? wiec jak kogos stac niech kupuje za ile mu sie tam podoba , fajny stolik zawsze nie tylko w cenie ale i dobrze wyglada ... na nim sprzet : u mnie taki jak na zdjeciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super wyszło, jednak można coś samemu. Zresztą oryginalny pomysł - chyba nie widziałem jeszcze takiego mocowania półek.

Gratuluję

Ciekawe jak koszty (szczególnie w porównaniu z markowymi wynalazkami)

 

Witaj!

 

Założeniem projektu było połączenie wyglądu i właściwości z możliwością zrobienia w domu minimalnym możliwym kosztem. Bejce, wosk i klej posiadałem, pozostało dokupić sklejkę, MDF, obrzeże i kolce. Cen teraz dokładnie nie pamiętam, poza tym, że kolce kosztowały 170 zł. Myślę, że koszt wszystkich materiałów można oszacować na około 500 zł. Do tego dochodzi od groooma roboty.

 

Mocowanie półek trochę wymuszone zostało przez fakt, że nogi są z drewna i przy większych obciążeniach mogłyby się wygiąć. Teraz nacisk przekazywany jest poprzez kolce aż do podłogi, a nogi stabilizują tylko słupki pomiędzy półkami.

 

Jak coś dłubię, to zawsze staram się, aby końcowy efekt nie wyglądał na DIY. Dlatego do szafki dojdzie jeszcze tabliczka z logo ;)

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło! :-)

Podoba mi się oryginalny sposób zawieszenia półek.

 

Ciekaw jestem jednak jak stolik zachowa się po obciążeniu sprzętem - czy będzie

wystarczająco stabilny w poziomie i nie będzie się wychylał na boki?

 

pozdr

slvn

 

=================================================================

 

 

Witaj!

 

Założeniem projektu było połączenie wyglądu i właściwości z możliwością zrobienia w domu minimalnym możliwym kosztem. Bejce, wosk i klej posiadałem, pozostało dokupić sklejkę, MDF, obrzeże i kolce. Cen teraz dokładnie nie pamiętam, poza tym, że kolce kosztowały 170 zł. Myślę, że koszt wszystkich materiałów można oszacować na około 500 zł. Do tego dochodzi od groooma roboty.

 

Mocowanie półek trochę wymuszone zostało przez fakt, że nogi są z drewna i przy większych obciążeniach mogłyby się wygiąć. Teraz nacisk przekazywany jest poprzez kolce aż do podłogi, a nogi stabilizują tylko słupki pomiędzy półkami.

 

Jak coś dłubię, to zawsze staram się, aby końcowy efekt nie wyglądał na DIY. Dlatego do szafki dojdzie jeszcze tabliczka z logo ;)

 

Pozdrawiam

Ptyś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wyszło! :-)

Podoba mi się oryginalny sposób zawieszenia półek.

 

Ciekaw jestem jednak jak stolik zachowa się po obciążeniu sprzętem - czy będzie

wystarczająco stabilny w poziomie i nie będzie się wychylał na boki?

 

pozdr

slvn

 

=================================================================

 

Dzięki :)

 

Nogi mają kształt litery L i są przyklejone do spodu dolnej półki, a półki są mocno ściśnięte kolcami. Te rozwiązania powodują, że stolik jest całkiem stabilny. Nie jest jak skała, ale wychyla się niewele bardziej od kupionego stolika, którego fragment widać na zdjęciu szafki. Na górnej półce stoi gramofon, który waży około 10 kilogramów.

 

Pozdrawiam

Ptyś

 

P.S. Zdjęcia szafki ze sprzętem mam na komputerze, ale przestało mi działać dodawanie postów i piszę z Ipada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rogoz audio to ma ceny z dupy wyjęte. Jak to jest że jakiś tam Tombase nikomu nie znany ma to samo za 4-6 razy taniej w cenach podobnych jak Ostoja. A mozna kupic jeszcze o połowę taniej.

 

Nie wpadłem nigdy na te ogłoszenia TomBase. Dzięki za wklejkę. Produkty wyglądają naprawdę przyzwoicie, szczególnie wersja w lakierowanym drewnie, tylko cena już wyższa (koszt blatu, malowania i robocizny). W porównaniu z potentatem stolików w PL znanym z recenzji w prasie, faktycznie cena konkurencyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda się. Zwróć uwagę celując obiektywem na szczegóły wykończenia, spawy, lakier, mocowania etc. ; )

 

Z TomBase zastanawia mnie odwrotne montowanie kolcy (zwykle kolce wychodzą z blatów w dół, a nie nie do góry w blaty. Nie mam jak porównać, ale jestem ciekawy, czy to nie ma wpływu na przechodzenia drgań.

 

Ja na własną rękę znalazłem ciekawe elementy, które mogą z pewnością posłużyć przy budowie stolików DIY. Produktów mają do wyboru, do koloru.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Chciałbym zauważyć iż stoliki nie grają...one mają tylko utrzymać, ułatwić, zaprezentować itp.

Przede wszystkim mają dobrze wytłumiać drgania ze stropu a to już jest wpływ na brzmienie (bez względu na to jak duży jest ten wpływ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zauważyć iż stoliki nie grają

 

Chciałbym zauważyć,że kolega moreno wziął słowo GRA,w cudzysłów,co powinno wyjaśnić wszystko,ale jak widać nie wszystkim ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>stefek ja zrozumiałem, ale na "tym" forum dla nie których nawet kurz na parapecie "gra". Natomiast odnosząc się do stwierdzenia maszy chyba nie ma już wątpliwości, iż on słyszy wpływ stolika/stolików na odtwarzany dźwięk czyli to znaczy że jego zdaniem stolik GRA!.

W takim razie z ogromną przyjemnością zaproszę maszę do siebie i niech wychwyci w ślepym teście różnice kiedy system będzie stał na ciężkiej komodzie z litego drewna a stolikiem Rogoz Audio który wg. branżowych pism jest wart każdej wydanej złotówki. Posiadam oba wspomniane meble.

I żeby było jasne. Nie podważam faktu chęci posiadania ładnego mebla do postawienia swoich zabawek, ale na litość boską nie wynośmy pod niebiosa wpływu na dźwięk owych konstrukcji bo jak wspomniałem za chwilę znajdzie się jeden, a potem cały klub który będzie słyszał różnice wtedy kiedy umyje zęby pastą Colgate a na przykład Signal.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalezione w necie ,piękne wykonanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-22779-0-68233500-1393971023_thumb.jpg

post-22779-0-43916800-1393971038_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

W takim razie z ogromną przyjemnością zaproszę maszę do siebie i niech wychwyci w ślepym teście różnice kiedy system będzie stał na ciężkiej komodzie z litego drewna a stolikiem Rogoz Audio

Bardzo dziękuję za zaproszenie ale wynik takiego porównania jest z góry przesądzony. Obie te konstrukcje robią swoją robotę doskonale - wytłumiają drgania.

Nigdzie nie napisałem, że musi to być "branżowy" stolik audiofilski. Ciężka komoda z litego drewna tak samo dobrze się do tego nadaje. Nawet o wiele lepiej od pseudo stolików audio ze szklanymi półkami (np. Ostoja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Bardzo dziękuję za zaproszenie ale wynik takiego porównania jest z góry przesądzony. Obie te konstrukcje robią swoją robotę doskonale - wytłumiają drgania.

Nigdzie nie napisałem, że musi to być "branżowy" stolik audiofilski. Ciężka komoda z litego drewna tak samo dobrze się do tego nadaje. Nawet o wiele lepiej od pseudo stolików audio ze szklanymi półkami (np. Ostoja).

 

Widzisz masza i w tym ostatnim zdaniu się zgadzamy. Tylko taki stolik z Ostoi kosztuje ile??....1500/2000 tysiące ??. A taka komoda jak dobrze pamiętam coś koło 1kzł. Natomiast zakup stolika Rogoz podyktowany był tym iż było dla niego przewidziane miejsce i zgodny z moimi zapotrzebowaniami.

Natomiast wszelkiego rodzaju hi-endowe stoliki robią dokładnie tą samą "robotę" co nieszczęsna komoda tyle tylko że te wypasione ustrojstwa kosztują krocie. Dlatego też wciąż korci mnie opylić mój stolik i mieć na płyty naprzykład.

 

ps. system na komodzie gra nie gorzej, a nawet i lepiej od tego który jest wpasowany w stolik ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też wciąż korci mnie opylić mój stolik i mieć na płyty naprzykład.

 

ps. system na komodzie gra nie gorzej, a nawet i lepiej od tego który jest wpasowany w stolik ;-)

 

Nad czym się w takim razie zastanawiasz? Opylaj, póki czas i pora : )

 

Komody Panowie na pewno się dobrze sprawdzają. Kiedyś miałem taką, ale teraz nie ma gdzie postawić : ( Najlepiej pewnie będzie coś zrobić na zamówienia z drewna lub np. kupić w TomBase - przy odpowiednim doborze blatu i materiałów, może wyjść naprawdę ładny i funkcjonalny mebel audio, który wkomponuje się w wystrój całego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wszelkiego rodzaju hi-endowe stoliki robią dokładnie tą samą "robotę" co nieszczęsna komoda tyle tylko że te wypasione ustrojstwa kosztują krocie.

Miałeś, testowałeś?

Jesli tak, to napisz jakie konkretnie modele(!)

.., bo na podstawie Ostoi czy Rogoz Audio, możesz sobie snuć fantazje bez końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Piano nie testowałem ale czy trzeba wiedzy by wiedzieć, że jak włożysz rękę w ognisko to się poparzysz ??. I jak rozumiem podważasz wpływ na dźwięk stolików Rogoz Audio bo co ??...za tani ??, produkt krajowy?. Czy po prostu uważasz, że ludzie którzy się Rogozem zachwycali są głusi i te pseudo-nagrody można o kant tyłka rozwalić. Bo jeśli tak właśnie myślisz to wszystkie inne opinie i recenzje dotyczące stolików za kwoty dziesięciokrotnie większe także powinieneś traktować z przymrużeniem oka.

Ponadto nie sądzisz, że "Ci" którzy słyszą wpływ owych cudów stolarki nieco fantazjują. No bo jak to jest że taki dajmy na to odtwarzacz LaFontaine uznawany za wybitny "gra" lepiej na super/hiper stoliku, a na ławie od kawy już nie. Czyli co, magistry od źródła coś nie teges bo jednak można z odtwarzacza usłyszeć więcej kiedy stoi na sklejkach z afrykańskiej olchy ;-) i gumkach z wyselekcjonowanych materiałów polipropylenu ( słowa o gumkach i drzewach traktuj jako ironię).

Na koniec powiem tak. Co nie którym słuchanie muzyki kojarzy się tylko i wyłącznie z świadomością ile co kosztuje, a skoro kosztuje to grać musi.

I do tego ten prestiż który mylony jest z czystą naiwnością.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. Aha, stosowanie takich stolików do toru analogowego to i owszem ma sens, igła nie przeskoczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem komodo - barek ze starych dobrych czasów. Wyposażony standardowo w kamienny blat. Można skakać, fikać koziołki obok niego a on nie drgnie. Przy tym wyjątkowo pojemny klamot jest z niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9957-0-38055800-1394026849_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od zastosowanych materiałów podbite zostają inne zakresy, przez co dźwięk się zmienia. Inaczej będzie grało na granicie, inaczej na drewnie a inaczej na mdf.

Oczywiście, że testy i wyróżnienia w prasie można włożyć między bajki. Ceny stolików są podyktowane tym, że w tej właśnie prasie nic nie ukazuje się za darmo i w trzeba to wrzucić w koszty.

Pisanie jednak, że stolik nie ma żadnego wpływu na dźwięk jest błędne. Sam kombinuję teraz z izolacją różnego rodzaju, żeby znaleźć ten "złoty środek". Izolacja od podłoża a tłumienie drgań pochodzących od urządzeń to też dwie różne kwestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

W zależności od zastosowanych materiałów podbite zostają inne zakresy, przez co dźwięk się zmienia

 

W takim razie poprosiłbym o dokładne dane, a może wręcz zdjęcia z urządzeń pomiarowych które wykazują podbicia zakresów w zależności od użytych materiałów do konstrukcji stolika/stolików. Bo tak, to można przytoczyć słowa kolegi piano, że w "ten" sposób to można snuć fantazje bez końca.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź do ręki długi kij dreqniany i niech ci ktos w niego przywali drugim kijem. Potem wez taki pręt metalowy i zrób to samo. Bedziesz miał dowód, że przenoszą drgania w inny sposób, bez pomiarów, gołymi rękami, i co najważniejsze, własnoręcznie.

Co do samych pomiarów to niestety nie posiadam. Pomiarami się nie słucha, słucha się uchem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

>>D4dancer ,a właśnie, że nie bardzo chce dać spokój bo chętnie posłucham wyjaśnień, choć o te logiczne jak widać ciężko ;-)

>>Chester Twoje wyjaśnienia są niestety mało wiarygodne i zarazem nie ścisłe. Ty piszesz o przenoszeniu rezonansów, a nie podbijaniu zakresów gdyby brać przykład kija i pręta. Ja doskonale wiem że drewno inaczej tłumi drgania, a inaczej przejmuje i robi to samo (tłumi) metal.

A ja prosiłem o wykazanie w jakim stopniu są podbijane te (nie dokładnie wiem jakie) zakresy i mają wpływ na odtwarzany dźwięk co Ty stanowczo stwierdziłeś słyszysz na...ucho. Na ucho kolego chester to mogę wychwycić różnicę między wzmacniaczami, kolumnami ew. źródłami. Co do przewodów to już jestem bardziej ostrożny. Tyle tylko, iż w powyższych przykładach jesteś fizycznie wykazać z czego biorą się różnice. Inne komponenty, przetworniki itd.

Wiem, zaraz powiesz ale stoliki też są robione z różnych materiałów. Owszem, ale w takim razie skąd to przekonanie, że na stoliku Finite Elemente Pagode, a Rogoz Audio 4SM3 (firmy przypadkowe) zaistnieją różnice w słuchanym materiale??. Bo w przypadku użytych przetworników w kolumnach jesteś w stanie to usłyszeć bo mają określone parametry i one są mierzalne (wiem nie gramatycznie wyszło), a jak zmierzyć pasmo przenoszenia półki bądź półek ??

chester z całym szacunkiem, ale na ucho jak to piszesz to możesz wyczekiwać nadchodzącego Św. Mikołaja w Święta Bożego Narodzenia, a nie stwierdzać kategorycznie że słyszysz w jakim stopniu są podbite zakresy.

 

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie Jestem w stanie przedstawić ci żadnych wykresów. Nie mam też wiedzy na ten temat więc można powiedzieć, że teraz twoje jest na górze:) Tutaj tego na pewno nie wyjaśnimy. Jestem też pewien, że też usłyszysz taką różnicę bez problemu. Nie trzeba mieć "złotego ucha". Wystarczy tylko być trochę osłuchanym. możemy tu bić pianę godzinami i tak nic z tego nie wyniknie, bo mamy odmienne zdanie i to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Nasz sluch jest aparatem tak blednym, ze zdawanie sie wylacznie na niego jest bledem.

 

IMO, kwestionowanie roli słuchu na par excellence forum audiofilskim jest wyrazem niebywałej odwagi albo zwykłym trollowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do porzadnego odtwarzania dzwieku potrzebne jest podejscie kompleksowe i tlumienie drgan jest jednym z elementow, na ktory nalezy zwrocic uwage. Zarowno kolumny jak i elektronika oraz miejsca polaczen sa narazone na niepozadane drgania, ktore posrednio moga wplynac na dzwiek.

Kosmicznie drogie stoliki i podstawki sa dla ekstremalnych audiofili. Calkiem skuteczna neutralizacje drgan mozna wprowadzic we wlasnym zakresie.

 

Jakze czesto mozna przeczytac opinie o ostro grajacej elektronice. Podejrzewam, ze co najmniej polowa z wydajacych te opinie nie ma pojecia, ze ich kolumny sa slabo odizolowane od podloza i stad pochodzi czesc zespolu przyczyn odpowiedzialnych za ostrosc sybilantow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Maximus Aurelis

(Konto usunięte)

Podejrzewam, ze co najmniej polowa z wydajacych te opinie nie ma pojecia, ze ich kolumny sa slabo odizolowane od podloza i stad pochodzi czesc zespolu przyczyn odpowiedzialnych za ostrosc sybilantow.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym co pogrubione. Otóż dzisiaj miałem przyjemność słuchania dwóch bardzo dobrych konstrukcji i niejako ich porównania.

I proszę kolego fafarskid wytłumacz mi dlaczego na końcówce opartej na lampach wysokie tony nie były tak wyraźne (choć wciąż doskonałe), a mówiąc językiem audiofila doświetlone jak przy wzmacniaczu tranzystorowym??. I zaznaczam że z obu urządzeń dźwięk był wysokich lotów.

Uważasz że gdyby odizolować bądź co bądź bardzo dobre kolumny to dźwięk byłby inny?, lepszy??. Inaczej mówiąc przy tranzystorze górne pasmo byłoby złagodzone??. Jeśli tak to przy końcówce lampowej uległo by pogorszeniu czyż nie tak ??

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.