Skocz do zawartości
IGNORED

STOLIKI AUDIO


zdezintegrowany_3PO

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Palton,

Czy koncepcja tego stolika od początku była taka, że przód jest tak wąski, że sprzęt na dolna półkę wsuwamy boczną stroną?? Trochę to dziwne dla mnie, a może zmniejszenie powierzchni stolika ma istotny wpływ na dźwięk?

 

Nie dziwię się że o to pytasz. Wszystkiemu jest winne ograniczenie przestrzeni, pomiędzy kolumnami. Na początku miały być trzy jednakowe platformy (45x45cm). Później zmieniłem zdanie i postanowiłem zrobić stolik na środku (czyli nadstawkę modułową, nad środkową platformą). Ponieważ byłem bliski zakupu pre velemana - wąskiego lecz długiego, podjąłem decyzję że tak właśnie zrobię. Teraz widzę, że szerokość jest niefunkcjonalna, chociaż sprzęty widoczne na zdjęciu są tymczasowe. Zawsze można zmienić blaty na szersze... co pewnie nastąpi, jeśli kupię szeroki sprzęcik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A co to za kolumny głośnikowe na samym dole posta nr 18 na pierwszej stronie?

Ależ pięknie wyglądają!

Co do stolików to moim faworytem jest Copulare - te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wymiatają! :)

Ciekawe jaka cena? Lepiej chyba nie wiedzieć.

Jedyne, co mi się nie podoba - wykonanie piękne ale technicznie to chyba od d*** strony - Copulare nie stosuje miękkich zawieszeń na półki, tylko kolce.

Nic tak pięknie nie tworzy punktowego źródła drgań, jak "audiofilski" kolec właśnie.

Półki powinny być raczej amortyzowane na miękko. Chyba, że Copulare wierzy, iż sama wewnętrzna konstrukcja półki wygasza wibracje i kolec nie pogorszy tu sprawy.

Nie wiem co o tym sądzić, nie jestem inżynierem.

 

Nie piszcie proszę nigdy więcej o tłumieniu drgań/wibracji w przypadku szklanych półek bo patrzeć na to nie mogę. Szkło jest generatorem wibracji w pomieszczeniu wypełnionym muzyką i wszelkie klocki audio na nim są poddawane tym wibracjom. Co innego granit czy kompozyty. Ale nie szkło, błagam.

 

Nie rozumiem tego... wielu producentów "audiofilskich" mebli do upojenia wali szkło jako materiał na półki.

Ta ignorancja ma miejsce nie tylko w Polsce... robi się szklane półki i nazywa meble czy platformy "antywibracyjnymi".

Właściwa nazwa powinna brzmieć: "prowibracyjne"... :)

Granit też nie jest tak dobrym materiałem jak miększy marmur o nieregularnej i przypadkowej wewnętrznej strukturze.

Półka bezpośrednio pod sprzęt winna być "miękka": drewno, MDF, jakieś kompozyty. Nie szkło na pewno. I miękko zawieszona: gumowe amortyzatory, zawieszenie powietrzne czy inne wynalazki... nie kolce! Chyba że środkowa "pracująca" część platformy jest amortyzowana i nie ma sztywnego połączenia z bokami lub podstawą.

Wówczas kolce mogą sobie być jak najbardziej i dawać audiofilski sznyt, niczego nie psując.

Czemu tak się utarło, że kolce są audiofilskie a FAKTYCZNIE antywibracyjne gumowe nóżki - już nie?

Kamień (najlepiej marmur) nie powinien stanowić powierzchni "roboczej" antywibracyjnego stolika czy platformy, bo pięknie przenosi i odbija drgania. Pochłanianie drgań w przypadku kamienia nie jest tak dobre jak w materiałach porowatych czy miękkich czy elastycznych.

Nadaje się natomiast na dolną półkę stolika czy platformy, stanowiąc izolator od drgań przenoszonych z zewnątrz (kto np. mieszka przy ulicy z torowiskiem tramwajowym, powinien przemyśleć kwestię izolacji zewnętrznej swojego systemu), także masę stabilizującą (niski środek ciężkości) i dając efekt estetyczny, bo audiofilskie kolce spokojnie można w tym przypadku zastosować. Tylko taka kamienna półka może służyć co najwyżej do trzymania płyt CD czy słuchawek, blaty "robocze" nie powinny być kamienne i od dolnej kamiennej półki winny być mechanicznie odprzęgnięte poprzez zastosowanie elastycznych izolatorów.

Tak wykonaną platformę czy stolik można spokojnie kupować - producent nieistotny.

Strzeżcie się szkła i kolców! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach ceny Copulare są wręcz nieprzyzwoite. Przyjrzałem się z bliska kilku konstrukcjom i muszę powiedzieć,

że za taką kasę jakość wykonania jest moim zdaniem dyskusyjna. Fajnie wygląda na zdjęciu i na pewno sprawia

pozytywne wrażenie, lecz jak już wspomniałem, wykonanie nie jest adekwatne do proponowanych cen. Głównie chodzi

mi o detal. Sam bym to zrobił lepiej i dokładniej !!! Wiem, że się czepiam, ale jestem estetą i przywiązuję

wręcz patologiczną uwagę do jakości wykonania w całym, dosłownie kompleksowym tego słowa znaczeniu. Np. z zakresu

elektroniki hi-end takim przykładem ignorancji wzorniczej i jakości wykonania jest znakomicie brzmiący sprzęt firmy

Conrad-Johnson. Całe ich "design" i jakość wykonania to straszna kupa, chociaż wysokie modele grają zjawiskowo.

Hi-end to też min. wzornictwo i przede wszystkim jakość wykonania (abstrahując od dzwięku oczywiście), szczególnie

jak mam wydać mnóstwo kasy na ten cel. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo w końcu niemiecka inżynieria, jakość i te sprawy...

A z ciekawości: ile kosztuje taki stoliczek z ptaszkami w USA? To chyba seria Bronze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne, bo w końcu niemiecka inżynieria, jakość i te sprawy...

A z ciekawości: ile kosztuje taki stoliczek z ptaszkami w USA? To chyba seria Bronze.

 

Dokładnie ten stolik, który oglądałem kosztuje $5.000 - nowy.

 

sial_serie_a_clip_image001.jpg

 

Cena ze sklepu "Quintessence Audio". Jest tam obecnie komplet z platformą pod amp za ok. $1.000 - demo model czy

jakiś inny, ale mocmo zdezolowany !!! Nie dałbym ani $100 za tak zfatygowany i porysowany stolik, nawet z platformą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim faworytem w mebelkach audio jest firma Harmonic Resolution System, tylko że w tym wypadku to już w ogóle

kosmos cenowy :) Sam posiadam trzypoziomową półkę i oddzielną platformę pod power amp nieistniejącej już firmy

Zoethecus. Też nie było tanio, ale w porównaniu do kopulacji :) i tym bardziej do HRS to tylko berecik drobnych.

Jakość wykonania bardziej niż satysfakcjonująca i swoje zadanie jak najbardziej spełnia, szczególnie amp stand,

który musi utrzymać 60kg - tyle waży mój power amp. Konstrukcja drewniana w połączeniu z jakimiś stopami pomiędzy.

Wygląda całkiem niezle i bezpretensjonalnie - czarny kolor z czarnymi platformami. Tu jest właśnie trick. Kupując

dostajesz tylko szafkę, a poszczególne platformy musisz kupić odzielnie. I tu jest następny trick - trzy rodzaje

platform - tzn. ten sam materiał, ale ćwierć klocka, połowa klocka lub najdroższa wersja - cały "wypasiony" klocek,

który pokrywa całą powierzchnię. Głupie, ale prawdziwe - biznes po amerykańsku i chora rzeczywistość :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

custom03.jpgcustom01.jpg

 

MXRAudioStand_new.jpgcustome02.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka bezpośrednio pod sprzęt winna być "miękka": drewno, MDF, jakieś kompozyty. Nie szkło na pewno. I miękko zawieszona: gumowe amortyzatory, zawieszenie powietrzne czy inne wynalazki... nie kolce! Chyba że środkowa "pracująca" część platformy jest amortyzowana i nie ma sztywnego połączenia z bokami lub podstawą.

Z mojego doświadczenia i wielu prób oraz zabaw z tłumieniem drgań wynika, że miękie zawieszenie dość rzadko się sprawdza (nie służy dolnym skrajom pasma). Jak do tej pory bezpośrednio pod sprzętem najlepszy efekt dają (jak dla mnie) "rolerbloki" np. sympozium lub temu podobne - dźwiękiem można trochę sterować rodzajem zastosowanej kulki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Jako, że niedługo będę potrzebował sporych rozmiarów stolika, to pozwalam sobie odświeżyć temat :)

 

Tandem Audio? Słyszał ktoś o tej firmie? Ceny z kosmosu, w okolicach $20-30k

 

tandemaudio_feferenceracks.jpg

 

Rack_resized_1.jpg

 

Statement%20Rack_piano%20black_001_1.jpg

 

 

 

 

 

I pytanie - firma JTL jeszcze istnieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu piękne drewno? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić jakiś link do jego prac?

Nie stety żadnego linku nie mam.Poszperaj w necie.Chciałem go "posłuchać", zobaczyć, w jednym salonie w Gdańsku była taka możliwość, nazwy nie pamiętam.

Gdy dostałem zaproszenie na odsłuchy, i cennik, podstawowy model 1000 Euro, nie pojechałem.Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Finite Elemente i zapomnij o sprawie. A jak chcesz być oryginalny, to sprowadź HRS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Finite Elemente dużo słyszałem i czytałem. Obojętnie który model? Czy tylko Master Reference? Jak kolorystycznie sprawa wygląda? Bo jak na stolik za takie pieniądze to wygląda dość ubogo w tym najbardziej znanym jasnym kolorze... Dobrze byłoby, żeby prócz właściwości sonicznych też jakoś wyglądał.

 

HRS bardzo mi się podoba. Jest taki... masywny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zaszaleć, to możesz sobie nawet model Emperor z aktywnym systemem wibracji zamówić.

 

Kolorów jest chyba ok 8 .... tu masz katalog:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak jesteś w stanie "znieść" cenę,to jest być może najładniejszy stolik audio :).

Był na Audio Show do obejrzenia i "posłuchania",zdaje się dystrybutor ma go nadal na stanie.

To jest prawdziwe japońskie dzieło sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opinie znajomych kuszące, więc nie zaszkodzi przymierzyć się do testu.

Podpowiedziałem też gwiazdorowi, bo się pytał CO.., ale stwierdził, że jego budżet jest ograniczony i nie dudu.

 

Zdrowych Wesołych, Chłopaki!:)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta aluminiowa obudowa do Lektora. Ciekawe jak jest koszt takiego gadżetu i jakie efekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, dizajnersko - choć jak wiemy, to indywidualna sprawa - jest imho na b.wysokim poziomie.Wykonanie również na nie mniejszym poziomie.

Pewne osoby ze "audio świata" są zaskoczone wpływem na dźwięk głównie pod Vitusem RI 100 i Adagio amp Pi, ale nie dane mi było posłuchać, ocenić.Tak czy inaczej w przyszłym roku przymierzę się z odsłuchem.Daleko nie mam, bo to Elbląg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

I pytanie - firma JTL jeszcze istnieje?

Z tego co wiem to istnieje jej część pod nową nazwą ale nie wiem czy wykonują identyczne produkty.

Z tą firmą to jakieś jaja były.

Ktoś komuś ukradł projekty , prawnicy , oświadczenia publiczne itp.

 

Jak chcesz adres tej nowej firmy to zapytaj Jacka (JACK) . On zamówił u nich stolik i ma dostać w tym tygodniu.

 

pozdrawiam

 

Fakt, dizajnersko - choć jak wiemy, to indywidualna sprawa - jest imho na b.wysokim poziomie.Wykonanie również na nie mniejszym poziomie.

Pewne osoby ze "audio świata" są zaskoczone wpływem na dźwięk głównie pod Vitusem RI 100 i Adagio amp Pi, ale nie dane mi było posłuchać, ocenić.Tak czy inaczej w przyszłym roku przymierzę się z odsłuchem.Daleko nie mam, bo to Elbląg.

 

Kurcze mamy za rogiem takiego producenta a ja o nim nawet nie słyszałem.

Można zamówić tylko podkładki i platformę na wymiar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno właściciel jest frontem nastawiony do klienta, wiec jest nadzieja , że tak.Najlepiej jednak się wybrać.Przecież możemy się zdzwonić po Nowym się wybrać - przecież to samochodowy skok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak jesteś w stanie "znieść" cenę,to jest być może najładniejszy stolik audio :).

Był na Audio Show do obejrzenia i "posłuchania",zdaje się dystrybutor ma go nadal na stanie.

To jest prawdziwe japońskie dzieło sztuki.

 

Na wystawie był w fantastycznie wyglądającym czarnym kolorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie był w fantastycznie wyglądającym czarnym kolorze.

Nie wiem czy to rosadnie wydawac tak duze pieniadze za stoliki,ale jezeli Chinczycy wzieli sie za dobre podrobki, to chetnie zamienie swoj stolik na cos takiego!ma ktos namiary na chinska strone? moze juz produkuja cos dobrego?to nie wstyd mysle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to rosadnie wydawac tak duze pieniadze za stoliki,ale jezeli Chinczycy wzieli sie za dobre podrobki, to chetnie zamienie swoj stolik na cos takiego!ma ktos namiary na chinska strone? moze juz produkuja cos dobrego?to nie wstyd mysle!

 

Pewnie nie wstyd nosić na ręce dobrze podrobionego Rolexa za 15 dolarów ale dupa jak go traktowałeś jako lokatę na czarna godzinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja myślę że podróba zegarka na łapie to wstyd i domena buraków.

Można mieć nie drogi oryginał i na pewno to lepsze niż drogie buractwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, lepiej mieć coś oryginalnego, niż słabej jakości replikę , o podróbie nie wspominam.

Co do zegarków w połowie XIX wieku taki np. Patek sygnował swoje zegarki tylko na międzydeklu (cuvecie).

Dopiero w czasie gdy firma zaczęła istnieć na rynku amerykańskim oprócz międzydekla sygnatury pojawiają się na mechanizmach i tarczach. I tak było z wszystkim top firmami. W tamtych czasach najważniejsza była JAKOŚĆ, a nie marka. W tym czasie sporo mniejszych firm kupował np. gotowe mechanizmy lub nawet całe zegarki i sprzedawało je w swoim sklepie sygnowane własnym nazwiskiem.

Dziś ciężko sobie wyobrazić aby jubiler z Warszawy sprzedawał markowe zegarki pod własnym nazwiskiem. W Warszawie np. Lillpop sprzedawał pod swoim nazwiskiem zegarki Patek Philippe, U. Nardin, Tissot, Paul Buhre. Woroniecki sprzedawał Omegi i IWC, czy np. Sulikowski sprzedawał zegarki Omega w Krakowie.

Liczyła się jakość! Dziś czasami mam wrażenie, że najważniejsze jest logo producenta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś czasami mam wrażenie, że najważniejsze jest logo producenta...

Jak sie pracowało na marke kilkadziesiąt lat,to potem ma się prawo jej używać.Co do jakości,to każdy jest kowalem swojego losu,właściciele też.Jeśli zrobią gówno to szybko marke stracą a wrócić jest......niemożliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.