Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  270 członków

Paradigm Klub
IGNORED

Klub zwolenników PARADIGM


zyzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

coś mnie tknęło znowu i sprzedałem dotychczasową amplifikację (monobloki V2 i preamp AVM). szukam i rozgladam się za wzmocnieniem do Paradigmów S6 v3. może Koledzy Klubowicze jakieś podpowiedzi?

ps. kusi mnie powrót do lampy...

ps. 2 - więcej niż 6-7 kzł nie chcę wydać, stąd sh może być, a pewnie nawet jest wskazany :)

pozdr.

Ł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu jak sam już wiesz S6v3 napędzić dobrze lampą łatwo nie będzie. Miałeś w domu Leben-a CS600 i grał ładnie, ale brakowało kontroli na dole i z tym niestety będzie problem z lampą.

Podpowiem aczkolwiek ze swojego podwórka. Więc uprzedzam zawczasu wszelki dyskusje o to że produkt w dystrybucji firmy w której pracuje. Sprawdzałem z tymi głośnikami;

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.asp?id=431

wraz z przedwzmacniaczem pasywnym ;

http://www.xindak.com/en-us/product_detail_info.asp?id=430

 

Warto posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu wielu stron forum doszedlem chyba do wniosku ze kolumny ktore maja stanac w moim salonie beda nosily nazwe

PARADIGM tylko niewiem jeszcze jakie :) i mysle ze mi pomozecie w tym wyborze .

1.REFERENCE SIGNATURE S6 v. 2

 

2.REFERENCE STUDIO 60 v.5

 

 

Te trzecie chyba ze wzgledu na koszt zakupu bede mial ciezko postawic u siebie :( ale tez dodam

 

3.REFERENCE SIGNATURE S8 v.2

 

prosze o opinie i czy bedzie roznica w odsluchu w przypadku tych trzech zestawowa

beda podlaczone do Denon AVR 4306

pomieszczenie 40m2.

 

ps.Jezeli ktos mialby na zbyciu uzywane takie komumny chetnie pogadam na Pw.

Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najdziesz to najlepiej S6v2 przy czym AVR 4306 to nie jest wystarczający sprzęt do ich napędzenia. Proponuję kupić jakiś wzmacniacz z wejściem direct i wpiąć do wyjścia PRE OUT w tym Denonie.

 

Hmm troche mnie zmartwiles ze moj Ampli nie jest az taki dobry :( myslalem ze sprzet a prawie 10k bedzie dobrym zakupem chociaz kupilem go uzywany od Pana Doktora

za 3tys zl i mial wtedy 1.5roku to byl jak nowy,

A co proponujesz za wzmacniacz??do podlaczenia ?

Edytowane przez Zenek Pestka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością coś mocnego a obecnie bardzo ciekawie prezentuje się Anthem 225, którego słuchałem z S6v3 i było naprawdę nieźle.

 

 

Ogladałem ten wzmacniacz i doszedlem do wniosku ze chyba sprzedam AVR 4306 a Kupie OnkYo 5007 jakos Ampli bardziej mnie przekonuja niz Wzmacniacze

neistetyn nie ejstem maniakiem samego stereo lubie ogladac i sluchac;)

Co myslicie o tym Onkyo ?? z opinie wynika ze jest dobrym sprzetem.

 

Aha i jeszcze zapytam czy ten moj AVr 4306 ma Bi -writre? bo kulumny ktore teraz mam Jamo maja 4 wyjscia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ile wg Was te kolumny sa warte jako uszkodzone bo wg mnie zaden Audiofil nie bedzie chcial miec przetartych

kolum takiej wartosci .

 

http://allegro.pl/paradigm-signature-s8v-3-czarny-lakier-uszkodzenie-i1686170519.html

 

Czy one zeczywiscie sa nowe czy moze staly gdzie rok lub wiecej??? czy mozna to sprawdzic??

 

Ja jako nie Audiofil chetnie bym je kupil ale niestety nie za taka kase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ile wg Was te kolumny sa warte jako uszkodzone bo wg mnie zaden Audiofil nie bedzie chcial miec przetartych

kolum takiej wartosci .

 

http://allegro.pl/paradigm-signature-s8v-3-czarny-lakier-uszkodzenie-i1686170519.html

 

Czy one zeczywiscie sa nowe czy moze staly gdzie rok lub wiecej??? czy mozna to sprawdzic??

 

Ja jako nie Audiofil chetnie bym je kupil ale niestety nie za taka kase .

 

 

 

zdaje się, że to otarcie nie jest jakieś szczególnie wielkie, a sprzedaje dystrybutor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie ile wg Was te kolumny sa warte jako uszkodzone bo wg mnie zaden Audiofil nie bedzie chcial miec przetartych

kolum takiej wartosci .

 

http://allegro.pl/paradigm-signature-s8v-3-czarny-lakier-uszkodzenie-i1686170519.html

 

Czy one zeczywiscie sa nowe czy moze staly gdzie rok lub wiecej??? czy mozna to sprawdzic??

 

Ja jako nie Audiofil chetnie bym je kupil ale niestety nie za taka kase .

 

Witam kolego czy ja dobrze kumam ty myslisz o S8 i chcesz to amplitunerem napedzic? :-) Sluchaj wg mnie to nawet s6 nie napedzisz amplitunerem tak na 100% bo w jakims znazceniu napewno tak poradza sobie amplitunery klasy onkyo 5008 czy 5007 ale na pewno te kolumny nie pokaza wszystkiego co moga pokazac. Te amplitunery dadza rade ale do studio 60 czy studio 100. Pozdrawiam

Lolek

Edytowane przez lolek126

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych S-8 wystawionych przez Polpak na Allegro> to nie jest przytarcie tylko pęknięcie lakieru, prawdopodobnie na skutek jakiegoś naprężenia podczas transportu. S8 da redę wysterować wstępnie Amplitunerem Anthem MRX-700.Gra nawet przyswajalnie po ustawieniu charakterystyki za pomocą ARC.

Edytowane przez kerikawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych S-8 wystawionych przez Polpak na Allegro> to nie jest przytarcie tylko pęknięcie lakieru, prawdopodobnie na skutek jakiegoś naprężenia podczas transportu. S8 da redę wysterować wstępnie Amplitunerem Anthem MRX-700.Gra nawet przyswajalnie po ustawieniu charakterystyki za pomocą ARC.

 

 

Mysle o zmianie Ampli na Onkyo bo wzmiaczniacz jest troche problematyczny a w Ampli mam wszystko ,a co do wzmacniacza to jak sie nie myle musze miec jakies 3 skrzynki znowu co??i tu pojawia sie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow opowiesz coś o smoku jak posłuchasz ???

 

 

Po kilku dniach odsłuchów - kilka słów recenzji.

O tyle miejsce jest dobre, że wzmacniacz gra w zestawieniu z Paradigmami S6 v3. okablowanie to XLO Ultra 12 - głośnikowce i XLO Ultra w formacie xlr jako sygnałowe, źródło to player AVM Cd3. pokój ok. 30 metrów kwadratowych.

Xindak A-600E (09) to przede wszystkim dynamika. zarówno w wymiarze makro, jak i mini. Paradigmy nie są wg papierów szczególnie ciężkie do napędzenia, ale każdy kto traktował je 40 wattami z jednego kanału wie, że jednak prąd one lubią. Xindak może oddać 160 watt na kanał przy 8 ohmach i podwoić ten wynik na 4 ohmach. Pierwsze 100 watt oddaje w klasie A, choć - co dziwne - producent nie chwali się tym zbyt szczególnie. Ten woltaż czuć od pierwszych minut. wszystkie wybrzmienia słychać wybornie, wyraźnie, nie zlewają się w jedną masę. gdy trzeba zatrząść atmosferą pokoju odsłuchowego - czy to na Piratach z Karaibów, czy mocnym Toolowym uderzeniem - drżyjcie domownicy i sąsiedzi. I to wszystko przy wskazówce głośności ustawionej około 10.00.

Jakoś poboru prądu nie badałem, ale żadnych sensacji w stylu wyskakujące korki, czy przygaszające się światło nie zaobserwowałem na szczęście.

 

Nie samą jednak dynamiką na dłuższą metę człowiek żyje. Sam dźwięk jest gładki i spójny, bez utraty szczegółów. Wokale przyjemne i niemęczące, ładnie wyeksponowane w przestrzeni. Jeden z kolegów w czasie wspólnych odsłuchów zwrócił uwagę na świetne rozplanowanie sceny dźwiękowej zarówno w głąb, jak i wszerz. Tak jest w istocie, zwłaszcza gradacja planów w głąb uległa wg mnie znaczącej poprawie w stosunku do poprzedniej amplifikacji.

Taka prezentacja powoduje, że trudno przerwać słuchanie płyt, zarówno tych wydanych przez ACT lub Chesky, ale także tych słabiej zrealizowanych, a takich też trochę mam w płytotece jako fan muzyki rockowej.

Z tyłu na panelu podwójne gniazda głośnikowe, dwa wejścia rca, jedno zbalansowane i jedno wejście bezpośrednio na przedwzmaniach, bo wzmacniacz może służyć jako końcówka mocy. Materiałów użyto bardzo dobrych, m.in. oryginalne gniazda WBT. Całość wykonania robi bardzo dobre wrażenie. W zestawie pilot (zwykły, metalowy), worek do przykrywania wzmacniacza, instrukcja, no i wielka transportowa skrzynia.

Cóż wygląda, że "problem" ze wzmacniaczem mam narazie z głowy, i to nie dlatego, że ważącego 54 kilogramy kolosa ciężko będzie się pozbyć z pokoju :)

pozdr.!

Ł.

ps. wspomnę na końcu, bo chyba warto i się należy, że zarówno sprzedający mi wzmacniacz Detalista, jak i Dystrybutor potraktowali mnie godnie przy całej transakcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co myślicie o podłączeniu Yamahy AS-500 do Paradigm Monitor 9v6 ? Bardzo dużo dobrego można przeczytać o tym wzmaku. Generalnie szukam czegoś nowego na zastępstwo za wysłużonego już Harman Kardon HK6550. Budżet to 2000zł. Przed kupnem słuchałem pary:

 

Harman HK6550 + Celestion F28

i

NAD C 356BEE + Celestion F28

 

Różnica oczywiście ogromna na całości, jednak najbardziej można było wyczuć wigor z jakim napędzane są basy przez tego NADa. Coś takiego chetnie bym powtórzył z moimi Pardigmami. Niestety NAD jest poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj odłóż kasę i kup NAD nie rób sobie krzywdy tym harmanem

miałem dwa Nad 324 i 355 i z paradigm było super wspominam te wzmaki bardzo dobrze i niekiedy brakuje mi tego dzwięku

niekiedy myśle o powrocie do nada tylko jakiegoś wysokiego modelu

 

Z tym harmanem to coś jest :) Zdecydowanie odstaje pod wieloma względami chociaż w porównaniu z najtańszym denonem PMA-510AE to jeśli chodzi o bas (ten najniższy) to go zniszczył. Jest kilka kawałków które na tym Harmanie brzmią bardzo dobrze (a może tylko mi się wydaje :). Np: kawałki z płyty George'a Michaela "Older" czy inne nakierowane na bas nagrania jak Magnetic Man (dubstep). Bas idzie po plecach chociaż można wyczuć, że przy szybszych i "twardszych" utworach się gubi się i to mocno.

 

Idealnie było by gdyby te najniższe rejestry były podobnie efektywne jak na Harmanie...

Edytowane przez kosecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego czy ja dobrze kumam ty myslisz o S8 i chcesz to amplitunerem napedzic? :-) Sluchaj wg mnie to nawet s6 nie napedzisz amplitunerem tak na 100% bo w jakims znazceniu napewno tak poradza sobie amplitunery klasy onkyo 5008 czy 5007 ale na pewno te kolumny nie pokaza wszystkiego co moga pokazac. Te amplitunery dadza rade ale do studio 60 czy studio 100. Pozdrawiam

Lolek

 

 

Witam

A co powiesz na ten Ampli Yamaha DSP-Z11 czy on pociagnie te kolumny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj odłóż kasę i kup NAD nie rób sobie krzywdy tym harmanem

miałem dwa Nad 324 i 355 i z paradigm było super wspominam te wzmaki bardzo dobrze i niekiedy brakuje mi tego dzwięku

niekiedy myśle o powrocie do nada tylko jakiegoś wysokiego modelu

 

To może zamiast 356 mógłbym rozważyć zakup 326. Pisałeś, że miałeś oba 324 i 355 czyli bezpośrednich poprzedników. Jak ocenia różnicę pomiędzy nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A co powiesz na ten Ampli Yamaha DSP-Z11 czy on pociagnie te kolumny??

 

Witam wg mnie tak jak napisalem ze zaden amplituner nie napedzi na 100% mozliwosci kolumn paradigm S8. Bedą tacy co powiedzą ci ze tak ale najlepiej idz do sklepu i sobie posluchaj sam i sie przekonasz. Ja jakis rok temu odsluchiwalem roznych duzych kolumn ( nie bede wymienial firm bo to nie o to chodzi ) ale tak wlasnie w cenach 20 - 30 tys. i tej wielkosci i moca co s 8 i ampltuner onkyo 5007 nie dal zadyzadnym z tych kolumn. Wiec patrzac tak pod wzgledem pradowym to Yamaha tez nie da rady. Nie chodzi mi ze nie pociagnie tylko ze kolumny nie pokaza ci tego co moga pokazac wiec po co kasy wydawac na kolumny ktore nie dadza ci w 100% satysfakcji. Wg mnie na maxsa S6 i tez ja bym dokupil jakas koncowke mocy. Pozdrawiam

Lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (mialem do czynienia z pelna gama signature) ZADEN ampli nie byl w stanie poprawnie ich wysterowac. Graly, owszem - lepiej, gorzej, ale o kontroli dolu mozna generlizujac zapomniec... O ile jeszcze male S1 czy wieksze S2 zahaczaly o poprawnosc z wydajnymi Anthemami (zestawienie "firmowe" poniekad), o tyle S6 czy S8 byly od tej poprawnosci niestety daleko. Tu chcac miec ampli trzeba niestety bawic sie juz w koncowki pamietajac caly czas o jednym - prad ponad moc ;)

Edytowane przez Yamnick

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (mialem do czynienia z pelna gama signature) ZADEN ampli nie byl w stanie poprawnie ich wysterowac. Graly, owszem - lepiej, gorzej, ale o kontroli dolu mozna generlizujac zapomniec... O ile jeszcze male S1 czy wieksze S2 zahaczaly o poprawnosc z wydajnymi Anthemami (zestawienie "firmowe" poniekad), o tyle S6 czy S8 byly od tej poprawnosci niestety daleko. Tu chcac miec ampli trzeba niestety bawic sie juz w koncowki pamietajac caly czas o jednym - prad ponad moc ;)

 

 

Hmm jezeli taki to jest problem to moze jednak tansze kolumny np zestaw STUDIO 100V5 Z PARADIGM ?? i zamiast Yamahy jednak ten tanszy 5007 Onkyo??

Niebardzo jestem przekonany do zakupu jeszcze jednego klocka a to co ogladam to Filmy I koncerty na BR nie slucham zadnych CD w domu .

 

I pytanie jakie kable do glosnikow w realnej cenie nie Audiofilskie tylko takie zeby tenzestaw polaczyc?? narazie mam zwykle kable glosnikowe ale tez kolumny mam Jamo Classic 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jezeli taki to jest problem to moze jednak tansze kolumny np zestaw STUDIO 100V5 Z PARADIGM ?? i zamiast Yamahy jednak ten tanszy 5007 Onkyo??

Niebardzo jestem przekonany do zakupu jeszcze jednego klocka a to co ogladam to Filmy I koncerty na BR nie slucham zadnych CD w domu .

 

I pytanie jakie kable do glosnikow w realnej cenie nie Audiofilskie tylko takie zeby tenzestaw polaczyc?? narazie mam zwykle kable glosnikowe ale tez kolumny mam Jamo Classic 8

 

 

Prosze podac pare modeli koncowek mocy ktore bym musial podlaczyc do tego ampli na dwie kolumny .

czy np taka jest ok?? Audiolab 8000 ?? lub taka??Arcam P38??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.