Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, używka do 5 tysi do cdx2...nie znam ; ) Od 8 -9 tysi można wyrwać dzielonkę nac 202/nap 200 jednakowoż takie okazje trafiają się nader rzadko. Może jakiś Supernait by się trafił, widziałem gdzieś nawet na allegro za siódemkę -chociaż ten model nie należy chyba do nazbyt udanych w relacji jakość cena. Reasumując ciężko coś sensownego doradzić , jednak od amplitunera każdy wzmak z oferty naima będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richardzie - Piotr - miło poznać:)

 

A co do polecenia to z nowszych mnie się spodobał właśnie NAC202/NAP200, nawet bez zasilaczy i na CD5XS. Kombinacja zagrała lepiej aniżeli Supernait w identycznej konfiguracji... Od SN ponoć ciekawiej może zagrać nawet NAC152XS/NAP155XS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anbo, 25 Maj 2010, 11:38

 

>Czy stosując kabel Linna k20, też obowiązuje zasada jak dla kabli Naima długości minimum 3,5m

 

Raczej tak, ten kabel jest niemal identyczny z Naimem NAC A4 którego miałem po A5. Elektryczną zgodność z Naimem dało się od razu usłyszeć. Przy czym jak pisałem wyżej, poprawia się rozdzielczość, znika muł na basie - ten staje się bardziej sprężysty, i klarują się info nt góry pasma.

Jednak mała uwaga, z Naitem5 bez "i", zagrał K20 trochę bezbarwnie. I do 5-ki mnie się spodobał najbardziej A4 właśnie. Ale do Naita3 K20 to rzecz sprawdzona, ale posłuchać najpierw warto czy to nasza bajka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>A co do polecenia to z nowszych mnie się spodobał właśnie NAC202/NAP200, nawet bez zasilaczy i na

>CD5XS. Kombinacja zagrała lepiej aniżeli Supernait w identycznej konfiguracji... Od SN ponoć

>ciekawiej może zagrać nawet NAC152XS/NAP155XS...

 

Supernait w systemie z dobrym okablowaniem i HiCapem(którego miałem przez 3 dni) już nie jest taki ociężały. To zupełnie inny klocek o charakterze ze szkoły Naima. Dostaje potężny ładunek energii, dynamiki, szczegółowości, klarowności, przejrzystości, rozdzielczości, precyzji... Niezależne zasilenie pre tego wzmacniacza powoduje potężny przeskok do innego poziomu grania w każdym aspekcie, brzmi lepiej niż duet NAC202/NAP200.

Zestawienie SN+HiCap zyskuje znacznie więcej na brzmieniu niż kombinacja HiCap+NAC202/NAP200.

 

Skąd ta nowinka, że zestawienie NAC152XS/NAP155XS zagra ciekawiej niż SN? Na czym polega to ciekawsze granie?

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadacze nie-naimowskich kolumn mogą też próbować kabla K400 Linn'a. Jest to podwójny, bi-wiringowy kabel w wersji opancerzonej. Przewodnikiem dalej jest miedź, ale brzmienie jest lepsze. Wszystkie kolumny obsługujące podwójne okablowanie, np. Spendor, Harbeth, PMC, ATC, Neat czy też własne konstrukcje Linn'a mogą jeszcze lepiej zagrać. Jest też bardziej giętki od NACA5 więc łatwiej go podłączyć. Brzmienie posiadaczom elektroniki Naim'a może się bardzo spodobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę zmienię temat. Na wstępie dodam że nie wierzę w cudowny wpływ audio-mebli na sprzęt grający!

Wreszcie doczekałem się porządnego stolika pod sprzęt audio by DIY :)

Poza widoczną poprawą w zakresie estetycznym ku mojemu zaskoczeniu poprawił się sam dźwięk. Brzmienie mojego zestawu uległo uspokojeniu i zrównoważeniu. Przestała mnie razić wypchnięta góra po zastosowaniu sygnałówki AUDIONOVy... Aż tak duży wpływ psychologiczny stolika??

post-25456-100003057 1274898889_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Floyd00

zajebisty mebel - gratulacje!

co do Sub Out, to głównie pod tym kątem nastawiłem się przyszłościowo na XSa. muszę wypróbować, tylko... na razie nie mam na oku dobrego suba do wypożyczenia.

daj znać, jak uda ci się spróbować u siebie.

 

> polatach

nie szkoda tego CDX2 na jakieś mieszanki? do Naima podpinaj DINem, bez kombinowania! :D

 

> pytanie ogólne:

czy wg was przeskok jakościowy z XSa na Supernaita jest równie drastyczny, jak na XSa z 5i-2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh pasternaque widze ze ciebie trapi podobna mysl z XS i SN. ja na jutro mam ustawke w decibelu wlasnie pod katem XS vs SN z flatcap'em cede5x na spendorach. mysle o kolejnym upgrade tylko nie wiem w co uderzyc. najgorsze ze dzielona seria classic jest tak droga...

poinformuje o spostrzezeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de_moon, zobaczysz czym sie rozni granie SN od XS'A ;), to ze 152/155 potrafi zagrac lepiej niz SN, to bzdura i nie chodzi o to ze mam SN i go faworyzuje. kontrola nad glosnikami, glebia sceny, to niektore z zalet tego wzmacniacza. Jak kupowalem SN porownywalem go do 202/200. Dzielonka miala fajniejsza barwe, jednak jezeli chodzi o PRAT, kontrole basu dostala po dupie od SN...z Hi-capem ten wmacniacz gra naprawde dobrze..opinie uzytkowniow ktorzy na niego narzekaja, biora sie wylacznie z faktu krotkiego sluchania...Kumpel ma 282/HC/250, robilismy kilka odsluchow - tak 282/250 jest lepszy, ale ta roznica nie jest powalajaca....

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie ogólne:

czy wg was przeskok jakościowy z XSa na Supernaita jest równie drastyczny, jak na XSa z 5i-2?

 

 

nie, XS to taki mniejszy SN, podobna barwa, slabsza kontrola, mowiac zargonowo, mniej miesa....

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o różnicę między 202/200 a 282/250 to moim zdaniem szczególnie gdy 282 zasilany jest z SUPERCAP'a to przewaga tego drugiego systemu jest wręcz uderzająca! dźwięk staje się dużo klarowniejszy (tak, tak jeszcze bardziej niż był!!!) i szybszy, bas jest niższy (250 potrafi wydobyć bas nawet z małych monitorów...), scena staje się szersza a dźwięk ogólnie staje się bardziej przyjazny (ciężko to opisać ale chce się nam słuchać coraz głośniej i nawet przy dużych natężeniach to nie jest męczące!!!)

Wszystkim użytkownikom 202/200 polecam taką rozbudowę, oczywiście nie trzeba kupować wszystkiego od razu, najlepiej zacząć od 282...,

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr111111, 27 Maj 2010, 13:00

 

>jeśli chodzi o różnicę między 202/200 a 282/250 to moim zdaniem szczególnie gdy 282 zasilany jest z

>SUPERCAP'a to przewaga tego drugiego systemu jest wręcz uderzająca! dźwięk staje się dużo

>klarowniejszy (tak, tak jeszcze bardziej niż był!!!) i szybszy, bas jest niższy (250 potrafi wydobyć

>bas nawet z małych monitorów...), scena staje się szersza a dźwięk ogólnie staje się bardziej

>przyjazny (ciężko to opisać ale chce się nam słuchać coraz głośniej i nawet przy dużych natężeniach

>to nie jest męczące!!!)

>Wszystkim użytkownikom 202/200 polecam taką rozbudowę, oczywiście nie trzeba kupować wszystkiego od

>razu, najlepiej zacząć od 282...,

>pozdr.

 

ja wlasnie daze to 282/SC/250 ;), a rozbudowe chce zaczac od zmiany zrodla na CDS3 i dokupienia 250 do SN....

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zakupiłem kilka metrów Audionova Aquarius w celu przekablowania moich Focali. Niestety z przyczyn technicznych pomysł zarzuciłem. Kabel się został. Wiec z czystej ciekawości spiąłem nim XSa z 918... No i kolejny raz drut od Audionovy pokazał swoją klasę. Dźwięk stał się spokojniejszy, żadne podzakresy nie dominują. Bas zyskał na konturowości. Mam jednak wrażenie że scena jest troszkę bardziej rozmyta niż w przypadku NACA5... Tak czy inaczej porównując go z przewodnikiem NAIMa który kosztuje bodaj że 7x więcej uważam że ten kabel to rewelacja. Za jakiś czas zainwestuje w głośnikowca Audionovy z wyższej półki

 

Stwierdzam że Audionova uzależnia... poszedłem po bandzie i domówiłem ich najtańsze sieciówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do kolegi Piotra (zwisa) ze sprostowaniem;

 

oto fragment recenzji NAIT 2 z HI-FI World;

 

NAIM NAIT 2 1988-1993

 

Voiced by Naim’s Technical Director Roy George, the Nait 2 also came in ‘shoe-box’ casework. From 1988 – 1989 it was the ‘chrome bumper’ style and afterwards replaced by the ‘olive’ version (black aluminium case and green front-panel) – Naim says there was no performance improvement from ‘olive’ over ‘chrome bumper’ casework, contrary to the rumours! Naim’s Nait 2 power output figures equal the Nait at 13W/8ohms and 19.5W/4ohms, but the 2 was better built and more sophisticated with rotary source selector and mute, monitor, extra ‘Aux’ input functions, and says Naim, a “traditional balance control” (the original Nait had only gain adjustment on left channel). The 2 is also configurable into a preamplifier but only with a Naim power amplifier, and not upgradeable via external powersupplies.

 

Roy George był twórcą większości urządzeń starej i nowej serii włączają kolumny ....

Jest obecnie dyrektorem technicznym w Naim Audio.

 

co do totalnych staroci to np.

 

NAC 32, NAC 42, NAT 101, NAT 01, Hi-CAP też nie były dziełem Juliana ani nawet Roy'a, ich projektantem był niejaki Guy Lemotte ...

 

niestety nie znalazłem nic na temat Nait 1 .....

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z bolem serca pozbywam sie kabli glosnikowych Hamonixa CS120, zmieniam ustawienia sprzetu i potrzebuje kabli o dlugosci 6m, koszt takich Harmonixow to...ehh...wiec wracam do Naca5, zainteresowych zapraszam na priva, niedlugo sie pojawia na allegro i ebayu.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.