Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wpinając IC do wzmacniacza nieopatrznie zrobiłem zwarcie, które poszło na CD (wzmak był wyłączony, CD niestety nie). W efekcie jeden kanał w 5x "zdechł". Czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się, co spaliłem? Są tam jakieś bezpieczniki, które można samemu wymienić? Jeśli nie, to chciałbym cedeka oddać do naprawy znajomemu fachowcowi, chyba da radę zrobić w domowym warsztacie? Gwarancja (czeska, kończy się niedługo) / decibel – wolałbym sobie już darować (koszta, czas itp.), no chyba że ktoś miał identyczną sytuację, to poproszę o opis.

pozdr

kaem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuję sobie właśnie naimowski "piórnik" czyli Nait 1 i mam mieszane uczucia. Otóż w porównaniu z Nait 3 oraz Nait 5i, w niczym nie ustępuje on dźwiękowo ww integrom. Oczywiście lepsza funkcjonalność kolejnych wcieleń Naita nie ulega wątpliwości. O ile Nait 3 podtrzymuje firmową szkołę dźwięku (ale w niczym nie dostrzegam jego "lepszości" od jedynki), to 5i jakby odstaje od tej szkoły. Dopiero podłączenie XS-a uzasadnia opinię producenta o postępie jakiego dokonał projektując kolejne wzmacniacze chociaż nie słyszę już specyficznego żywiołowego klimatu starego Naima. XS gra świetnie, wyśmienicie nawet ale jakby zbliżony jest sposobem prezentowaia dźwięku do innych znakomitych konstrukcji... innych producentów.

Osobiście nieco żałuję odejścia od firmowego brzmienia.

Czy ktoś z klubu miał okazję słuchać tego zabyku?

post-17911-100000053 1277064289_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mój wzmacniacz jest jakiś dziwny ?

Po wyłączniu z sieci logo podswietla się kilkanascie sekund , w cd nie ma tego "efektu".

Chyba kondensatory trzymają napięcie , podobnie jest w nadzie tam też swiatełko swieci pół minuty po odcięciu zasilania. Dobrze że się sam nie uruchamia :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, zdaje sie ze to standard. ja tez tak mam bynajmniej.

...

zmienilem kabel glosnikowy. wczesniej mialem QED silver 25th anniversary. w sumie gralo OK, moze troche zbyt detalicznie ze strony gory. gram teraz na DNM Reson. gora ulegla nazbyt uspokojeniu, scena sie jakby zlala natomiast bas zroznicowal i poglebil, dzwiek przyciemnial. po kilku dniach stwierdzam - sredni dil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez gram na dnm resonie i góra jest lekko wycofana (troche szkoda bo kopułka dynaudio ma wielki potencjał). Postaram się skombinowac kabelki hotline blue spiral - bardzo dobra góra i przestrzeń (jak z nordosta red dawna) i fajnie kontrolowany bas no i cena przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

DUŻY SZACUN DLA DECIBELA.

10 czerwca kupilem nac 152xs+nap 155xs.

pierwszy odsluch - rewelacja.

nastepnego dnia wieczorem - duze bzyk-bzyk.

iskry z z gniazda glosnikowego (lewe) + smrodek spalenizny.

efekt - spalone głosniki w Castle Harlech (doslownie prawie wywrocone na lewa strone)

tydzien po zdarzeniu mam nowy 155xs, za kilka dni powinny byc glosniki do Castli.

takim zachowaniem zdobywa sie klientow i troche szacunku.

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do początkujących Naimowców:

sprzedam CD5i-2 (druga seria, z "i" pisanym kursywą). gdyby ktoś był zainteresowany - piszcie śmiało.

 

all:

wybiera się ktoś (oprócz arkadiusa69 oczywiście... :D ) w sobotę 26 czerwca na koncert Das Ich i Laibacha do Raciborza? o żesz, to już praktycznie dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o radę. Szukam wzmaka naima używanego (może być dzielonka) do ok. 4000 zł do kolumn rls deimos. Ogólnie mówiąc są one bardzo trudne do napędzenia 85 dB (PEERLESS HDS) i wzorowo neutralne. Zależy mi na tym żeby wzmak miał typowy naimowski charakter i uciągnął ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania za wskazówki. Gdyby miał ktoś do sprzedania coś z tego co poleca Piotr111111 to chętnie kupię. Tylko jaki jest rozkład cen tych "gratów". Na ebay 102 od 2200-3500zł, 72 ok. 1700zł, nap 180?. Jakie są dobre średnie ceny. Będzie ciężko to wszystko kupić zwłaszcza, że na wtórnym rynku w PL w ogóle jest bardzo mało naima a niektórzy sprzedawcy na ebay mają często dopiski "We do NOT ship to Russia or Poland" jak obecny sprzedawca 72-ki z GB. Podoba mi się zwłaszcza to not pisane wielkimi literami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jako, że poszukuje zestawu do Proac 1sc, miałem przyjemność odsłuchiwać zestaw Nait XS + CD5i i tu pojawia się moje pytanie do was, czy góra a mianowicie jej "przyciemnienie" i brak powietrza w tym zestawieniu było winą CD5i czy Naim po prostu tak gra ?? Czy 5XS rozjaśni wysokie tony ?? Oczywiście jak tylko dystrybutor dostarczy CD 5XS to odsłucham ale zanim to nastąpi może ktoś z forumowiczów wyrazi swoje zdanie?

Z góry dzięki za odpowiedź

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to kwestia zgrania elektroniki z głośnikami. Fa na zestawie Focal, XS i CD5i2 nie mogę w żaden sposób powiedzieć że mam ciemną górę. Szczególnie po wpięciu skylina...

 

Tak przy okazji. Ostatnio słuchając koncertu Porcupine Tree z poziomem głośności LIVE (gała na 12) po kilu minutach grania wzmacniacz zamilkł a na panelu przednim zaczęła pulsować kontrolka TUNER (przy jednoczesnym podświetleniu aktualnie używanego źródła - AV). Czy ktoś z was miał podobne zdarzenie. Co to za informacja?? Przeciążenie czy przegrzanie?? Po ściszeniu wzmacniacz zaczął grać jak niby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możecie obiektywnie określić dlaczego system dzielony Naim Nap+Nac czy innej firmy (końcówka+pre)o identycznych parametrach wzmocnienia itd. jest określany jako wyższy system względem identycznej pod względem parametrów integry ?

Co to za różnica skoro moc jest identyczna i oczywiste odseparowanie części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Elementy systemu takie jak pre, końcówka mocy, przetwornik CA czy też transport są zwyczajowo zaprojektowane z dużo wyższą dbałością o szczegóły, parametry itd. Stwierdzenie że ta sama moc = te same brzmienie (nawet w obrębie jednego producenta)jest stwierdzeniem pasującym raczej do taniego RTV niż sprzętu HI-FI. Poza tym MOC urządzenia nie jest jedynym jego parametrem który wpływa na brzmienie. Systemy dzielone często są rozwinięciem urządzeń zintegrowanych i poprawia się w nich to na co wcześniej księgowy nie wyraził zgody a tym samym w relatywny sposób przekłada się to na poprawę brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.