Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli przymierzam się do pierwszego upgrade'u sprzętu. Jako, że jestem zmuszony robić to stopniowo to na pierwszy ogień pójdzie wymiana CD 5i-2 na 5XS (nówka) lub 5X (używany). Porównywałem moją konfigurację z 5XS i flatcapem. Co tu dużo pisać różnica jak dla mnie jest bardzo duża.

 

Czy miał ktoś okazję bezpośrednio porównywać 5XS z 5X. Czy jest duża różnica między tymi dwoma CD'ikami. O tym CD-iku myślę już jako o moim docelowym, bo przejście na CDX2 to już kupa pieniędzy, którą wolę zainwestować w kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrokaty, 28 Sie 2010, 17:20

 

>Powoli przymierzam się do pierwszego upgrade'u sprzętu. Jako, że jestem zmuszony robić to stopniowo

>to na pierwszy ogień pójdzie wymiana CD 5i-2 na 5XS (nówka) lub 5X (używany). Porównywałem moją

>konfigurację z 5XS i flatcapem. Co tu dużo pisać różnica jak dla mnie jest bardzo duża.

>

>Czy miał ktoś okazję bezpośrednio porównywać 5XS z 5X. Czy jest duża różnica między tymi dwoma

>CD'ikami. O tym CD-iku myślę już jako o moim docelowym, bo przejście na CDX2 to już kupa pieniędzy,

>którą wolę zainwestować w kolumny.

 

hej,

 

pomiedzy CD5x a CD5XS sa bardzo subtelne roznice, na rzecz CD5XS. Troszke lepsza separacja instrumentow, to zauwazylem odsluchujac obu. Szkoda, ze wczesniej nie pisales, tez jestem z Wroclawia, mialem CD5x przez poltora roku czasu, moglbys sobie spokojnie posluchac jak to smiga. Flatcapa XS jeszcze mam, ale zamieniam go w rozliczeniu na gramofon, w kazdym razie gdybys chcial potestowac, sluze pomoca......a propos CD5x vs 5i, powiem tylko ze przy pierwszym odsluchu tych 2

cd-kow, do odsluchu brzmienia CD5i nie chcialbym juz nigdy powrocic...

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakiś dobry kabel sieciowy za niewygórowane pieniądze (300-500zł) do wzmacniacza (NAP+NAC) Naim-a ?

Obecnie posiadam z poprzedniego systemu Artech PowArt Wind który zasila mi CD5x-a ale szukam jakiejś alternatywy niekoniecznie przepłacając. Co zasila wasze systemy w sugerowanej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naimowcy !@

 

Naprawde myslicie, ze Naim 3R nie pociagnie Dynaudio 52SE ? Nie slucham przesadnie glosno. Dzwiek z 42 jest super, no ale upgrade to upgrade :D Szukam najlepszych glosnikow z tzw. starej szkoly dynaudio i naima. Ma byc jak najbardziej gesto, dociazone od dolu, co jest extra przy rockowym brzmieniu.

 

A pakowac sie w Supernaita na razie nie mam zamiaru :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie z wykorzystaniem wzm. zintegrowanych jako ptrzedzwmacniacz i użyciem dodatkowej końcówki mocy? Jaki to ma wpływ na jakość sustemu. Myślę o wykorzstaniu Naita XS w ten sposób.

 

a nie szkoda koncowki w XS??

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... ponawiam pytanie:

Możecie polecić jakiś dobry kabel sieciowy za niewygórowane pieniądze (300-500zł) do wzmacniacza Naim-a ?

Obecnie posiadam z poprzedniego systemu Artech PowArt Wind który zasila mi CD5x-a ale szukam jakiejś alternatywy niekoniecznie przepłacając. Co zasila wasze systemy w sugerowanej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... ponawiam pytanie:

Możecie polecić jakiś dobry kabel sieciowy za niewygórowane pieniądze (300-500zł) do wzmacniacza Naim-a ?

Obecnie posiadam z poprzedniego systemu Artech PowArt Wind który zasila mi CD5x-a ale szukam jakiejś alternatywy niekoniecznie przepłacając. Co zasila wasze systemy w sugerowanej cenie ?

 

 

Hej,

 

w tej cenie raczej zadnej rewelacji nie znajdziesz, a poza tym ja nie wierze w sieciowki ;P kupilem Powerigela dla spokoju sumienia.....

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie cdp naim 5xs naturalnym stało się rozglądanie za dodatkowym zasilaczem. W Polsce oczywiście najbardziej popularnym posunięciem byłoby zakupienie Flatcap’a xs lub ewentualnie dla co bardziej wtajemniczonych osławionego Teddy Cap, który podobno zdecydowanie lepiej wypada w porównaniu z FC a i cenowo również atrakcyjnie.Oczywista jest jeszcze opcja Hi cap ale tutaj cena jest już totalnie zaporowa. Przeszukując zagraniczne fora w poszukiwaniu jakiegoś uzywanego psu Teddy’ego natknąłem się na inną alternatywę pod nazwą Sonic Bliss. Aha była jeszcze opcja zasilania z Avondale ale tutaj również cena odrzucała z leksza. Tak więc po przeczytaniu kilku recenzji m.in. tej:

 

http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=64140&highlight=sonic+bliss

 

decyzja zapadła -psu Sonic Bliss wersja Xi. Jako, że Andy- twórca Sonic Bliss zawodowo zajmuje się czymś innym to trzeba było trochę poczekać na swój egzemplarz ale….waaaarto było. Sonic Bliss Xi to podwójne zasilanie, które zastępuje dwa Hi Cap’y lub FC Naim’a tak więc u mnie zasilam nim zarówno cdp 5xs jak i pre Nac 102. zmiany po tygodniu wygrzewania: to niesssamowita dawka powietrza do prezentowanej muzyki, dzwięku zdecydowanie więcej w pokoju już przy minimalnych poziomach głosności, na plus lepsza głębia wokali,scena zdecydowanie większa, precyzja, ogniskowanie źródełek pomimo iż wczesśniej już zachwycała to jeszcze wydaje się być poprawiona. W muzyce „trudnej i nieprzyjemnej” (jak to pięknie określił Radek Pasternaque;-) ściana dzwięku powala a przy tym nie traci kontroli…nic nie rozmywa….

Warto też wymienić kabel zasilający w psu. Andy do swojego zasilacza dodaje 3 kable: 2x 5 DIN, 1x 4 DIN- i nie są to jakieś byle jakie druty bo w odsłuchu również prezentowały się zdecydowanie lepiej niż podstawowe szaraki Naim’a.

I rzecz najważniejsza: dodanie tego psu nie zmieniło ani trochę charakteru gry Naim’a.

A wszystko to za 300 funciaków!!!

testowane płytki:

wokale: Holy Cole – Temptations, Patricka Barber-Companion, Tom Waits- Orphans, Jarboe- The Men, PJ Harvey- the peel sessions

bassssy: Massive Attack- Blue Lines

ciężarrrry: NIN- with Teeth, Tool- 10.000days, Shellac- Italian Greyhound, Neurosis- Sun that never sets, Big Black- Atomizer, Helmet- aftertaste

rock: Alice in Chains mtv unplugged, Pearl Jam- live at benaroya hall, into the wild-Eddie Vedder, Paramount Styles-Failure American Style

jazz,blues, dub i okolice- herbie hancock-future2future, keith leblanc- chess moves, Little Axe- stone cold ohio, miles davis- bitches brew

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230486903056

post-13112-071056700 1283594550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... ponawiam pytanie:

Możecie polecić jakiś dobry kabel sieciowy za niewygórowane pieniądze (300-500zł) do wzmacniacza Naim-a ?

Obecnie posiadam z poprzedniego systemu Artech PowArt Wind który zasila mi CD5x-a ale szukam jakiejś alternatywy niekoniecznie przepłacając. Co zasila wasze systemy w sugerowanej cenie ?

Nic sensownego za te pienądze się nie kupi, raczej trudno będzie coś znacznie lepszego od standardowej sieciówki dopasować. Zalecałbym odłożyć ją na konto i zbierać na Powerline'a. W razie wymiany kompaktu, na lepszy lub odtwarzacz strumieniowy kabel zasilający już będziemy mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie do drogich kolegow Naimowców: kto sluchal zestaw systemu nait cd 5i lub 5i2 z kolumnami naim intro?? kolumn nie sprzedam bo je kocham mimo swoich wad ale ciekaw jestem co by bylo gdybym poszedk dalej i wymienil swoje klocki na caly system.

bede wdzieczny za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Panowie... ponawiam pytanie:

Możecie polecić jakiś dobry kabel sieciowy za niewygórowane pieniądze (300-500zł) do wzmacniacza Naim-a ?

Obecnie posiadam z poprzedniego systemu Artech PowArt Wind który zasila mi CD5x-a ale szukam jakiejś alternatywy niekoniecznie przepłacając. Co zasila wasze systemy w sugerowanej cenie ?

Do źródła - Shunyata Diamondback - 120$

Do wzmacniacza - Shunyata Venom - 90$

 

Ceny nowych z eBay. Nawet nie zaglądaj na stronę polskiego dystrybutora bo ceny to chyba na prochach wymyślili.

 

Nie sądzę aby jakiekolwiek kable do 1000zł były lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do źródła - Shunyata Diamondback - 120$

Do wzmacniacza - Shunyata Venom - 90$

 

Ceny nowych z eBay. Nawet nie zaglądaj na stronę polskiego dystrybutora bo ceny to chyba na prochach wymyślili.

 

Nie sądzę aby jakiekolwiek kable do 1000zł były lepsze.

 

 

chyba podajesz ceny chińskich podróbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

chyba podajesz ceny chińskich podróbek

 

Kupowałem za tyle w stanach. Ostatnio kupiłem Venoma z HK. Jest oryginalny (wiem bo ciachałem pod wymianę wtyczek na Oyade). Porównywałem do Venoma kupionego kiedyś (o ja głupi) z polskiej dystrybucji. Co ciekawe - sprzedawcy z HK są drożsi od hamerykańców.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

powoli przymierzam sie do kolejnego upgrade'u systemu, wlasciwie draze temat i zachodze w glowe, w ktora strone isc: sprzedawac nait'a i lyknac supernait'a czy moze kupic hicap'a. lenistwo podpowiada mi, bym kupil zasilacz ale pojawila sie pewna watpliwosc natury technicznej. w instrukcji naita xs jest wzmianka o mozliwosci podlaczenia hicapa natomiast jest taki schemat podlaczenia jak w zalaczniku. pytanie, czy faktycznie niezbedna jest koncowka mocy, by wzmocnic xs'a wlasnie hicap'em? w przypadku supernait'a w instrukcji nie ma takiego rozwiazania...

inna kwestia: czy hicap'em moge jednoczesnie zasilic cd i wzmaka, tak jak ma to miejsce z flatcap'em?

 

zawsze moge podlaczyc hicap'a do cd a flatcapa zostawic z xs'em. co o tym myslicie? czy olac zasilacz i zbierac siano na supernaita?

poszukuje planktonu muzycznego nie tracac z charakteru grania naima ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do źródła - Shunyata Diamondback - 120$

Do wzmacniacza - Shunyata Venom - 90$

Nie sądzę aby jakiekolwiek kable do 1000zł były lepsze.

Szkoda pieniędzy. Lepiej pozbierać sobie na lepsze źródło, wzmacniacz, zasilacz lub kolumny. Naprawdę zwykłe kable dodawane do Naim'a są bardzo dobre... tyle tylko, że nie wyglądają audiofilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

powoli przymierzam sie do kolejnego upgrade'u systemu, wlasciwie draze temat i zachodze w glowe, w ktora strone isc: sprzedawac nait'a i lyknac supernait'a czy moze kupic hicap'a. lenistwo podpowiada mi, bym kupil zasilacz ale pojawila sie pewna watpliwosc natury technicznej. w instrukcji naita xs jest wzmianka o mozliwosci podlaczenia hicapa natomiast jest taki schemat podlaczenia jak w zalaczniku. pytanie, czy faktycznie niezbedna jest koncowka mocy, by wzmocnic xs'a wlasnie hicap'em? w przypadku supernait'a w instrukcji nie ma takiego rozwiazania...

inna kwestia: czy hicap'em moge jednoczesnie zasilic cd i wzmaka, tak jak ma to miejsce z flatcap'em?

 

zawsze moge podlaczyc hicap'a do cd a flatcapa zostawic z xs'em. co o tym myslicie? czy olac zasilacz i zbierac siano na supernaita?

poszukuje planktonu muzycznego nie tracac z charakteru grania naima ;-)

 

 

Hej,

po pierwsze, nie musisz miec dodatkowej koncowki mocy po to zeby zasilic sobie XS'a z Hi-capa. Po drugie, Hi-cap moze zasilic tylko jedno urzadzenie Naima, tak wiec albo podlaczasz do cd albo do pre wzmaniacza. Czy SN czy HiCap ?? Ja bym zainwestowal we wzmacniacz, a pozniej dopiero dodatkowe zasilanie. SN to super klocek, lepszy niz wiekszosci ludziom sie wydaje, zwlaszcza koncowka mocy jaka w nim jest. Ostatnio porownywalismy ze znajomym koncowke z SN do NAP250 i szczerze mowiac, tylko czysto testosteronowa chec upgradu jest za tym zeby zainwestowac we wzmaniacz dzielony, iluminacji w kazdym razie nie doswiadczylismy. Co do pre w SN, tutaj mozna lepiej. Jedno zastrzezenie co do Supernaita. Jest on bardzo przezroczysty i im lepsze zrodlo, tym znacznie lepiej. Mialem wczesniej takiego cd jak Ty - CD5x, zmienilem na CDX2 z XPS'em od Teddy'ego, alez toto gra :D....

 

P.S.

 

czuje ze kupisz wzmacniacz, a pozniej i tak dokupisz hi-capa ->tak to dziala ;)

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.