Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

widzę, ze ostatnio dyskusja kręci się wokół spendorów, dorzucam swoje 3 grosze...

gram na systemie 5 (wzmacniacz, cd i flatcap) i arivach. szukam zmiany w kierunku większej dynamiki i szeroko pojetego zaangazowania. rozważam spendory sp100 - czy ktoś miał okazje posłuchać naima z tymi kolumnami? Nastepnym moim krokiem bedzie supernait lub ajkis starszy układ dzielony.

dzięki za podpowiedzi

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że po raz kolejny mogę się narazić co poniektórym ale moim zdaniem Spendor'y z Naim'em to nie najlepsze połączenie ...

Nie znam oczywiście wszystkich modeli ale te które słyszałem mi osobiście się nie podobały,

Naim gra dobrze z kolumnami które są szybkie i raczej jasne,

świetnie sprawdza się wg mnie z np. Audiovectorami,

generalnie lepiej wypada z monitorami niż z dużymi kolumnami podłogowymi,

jeśli masz już Arivy to zostań z nimi do czasu zmiany wzmacniacza a potem zobaczysz .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od półtora miesiąca gram na Spendorach sp 2/3. Jest bardzo dobrze. Pewnie, że nie hi-end, ale uczyniłem znowu krok do przodu. I nie bardzo wyobrżam sobie, by mogłyby byc podłączone bardziej jasne kolumny. Może to kwestia gustu, odbioru muzyki, albo konfiguracji systemu. Kolumny bez "dołków", no może mógłby być bardziej zanaczony bas, ale jest to czepianie sie szczegółów. Jest przyjemnie, analitycznie, analogowo, bez wyostrzeń. W przypadku tych głośników potwierdza się natomiast opinia, że im lepsze komponenty, tym dają one z siebie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasternaque, 29 Lip 2010, 12:52

 

>wygląda na to, że dołączam do klubu nieoczekiwanych roszad systemowych...

 

 

NOno Radku- awangardowe posunięcie...ale mnie to nie dziwi...ja czekam teraz na podwójne psu z UK aby zasilić nac 102 i cd 5xs...potem zapraszam na odsłuchy..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie pomocy!!!!!!!!!!

tak się zakręciłem z tedy cap że nie wiem który do mojego systemu

proszę o pomoc w dobraniu tedy capa do CD5X PRE 122X I POW 150X

ADRES STRONKI TO http://www.teddypardo.com/

MYŚLAŁEM ZE TEDY CAP PLUS MI WYSTARCZY A PAN Z TEJ STRONY PISZE ŻE MUSZĘ MIEC DUAL TEDY CAP

PROSZĘ O OPINIE

CHCĘ OCZYWIŚCIE ZASILIĆ CAŁY SYSTEM CZYLI PRE I CD5X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

>zmieniam kolumny i znalazłem "coś takiego"

>http://allegro.pl/item1161798214_spendor_s3_5r_perfekcyjne.html

>czy ktoś z was słyszał te kolumny i jak to może zagrać z Naim-em ?

 

Miałem Spendory S3/5R z 35-watowym Sugdenem. Świetna średnica, góra nieco mało szczegółowa, bas fajny w małym pomieszczeniu. Super kolumny do jazzu, wokalistyki, słąbe do ostrego grania (za ciepło, za wolno). Z Naimem powinny grać nieźle - wiele osób zestawia Spendora z Naimem i bardzo sobie chwali. Naim powinien dać to, czego im brakuje - szybkość i żywiołowość. Na pewno nie będzie to zbyt jasne zestawienie.

Pozdrawiam, Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość AdamWysokinski

(Konto usunięte)

>tak się zakręciłem z tedy cap że nie wiem który do mojego systemu

 

The TeddyCap has a 4-pin audio sockets which can be used to connect Naim preamplifiers according to the Naim scheme, that is, the audio signal is routed from the pre amplifier to the power amplifier via the power supply. The TeddyCapPlus and DualTeddyCap have two 4-pin audio sockets allowing to connect two power amplifiers (such as the NAP135).

 

Czyli albo puszczasz audio z NACa przez Teddy'ego do NAPa, albo podpinasz do Teddy'ego CD5X i zostaje Ci drugie gniazdo 24V wolne. Ergo, potrzebujesz 2 zasilacze albo jednego DualCapa. Kiedyś czytałem, że jest alternatywny sposób zasilania pre Naima (tak aby osobno puścić sygnał audio i osobno zasilanie), ale kompletnie nie pamiętam co i jak.. Możesz zapytać tutaj: http://avondaleaudio.com/

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piotr111111

 

nie wymieniłem, tylko na razie downgrade'uję, trochę ze względu na dziurę budżetową (dentysta itp. sprawy), a trochę dlatego, że CD3.5 + Nait 3R dają mi satysfakcjonujący dźwięk, z którym mogę spokojnie żyć i do którego zaprojektuję sobie kolumny.

 

tak więc XS do sprzedania - niestety, bo to zajebisty wzmak, do którego kiedyś pewnie powrócę, jeśli nie będzie mnie stać na Supernaita.

 

 

> arkadius69

 

dzięki - jak już będę miał gotowe kolumny, to się wproszę i porównamy z Credo. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uksiu, 29 Lip 2010, 16:23

 

>czyli jednak dual tedy cap ponieważ tedy plus nie ma drugiego 5 pin i nie podłączę go wg schematu

>naima aczkolwiek pozostanie mi jedno 4 pin wolne- do następnej koncówki??????

 

tak Dual Teddy musisz mieć...ja też się do tego przymierzałem ale ostatecznie zdecydowałem się na jeszcze inną alternatywę do hicapów i flatcapów- jest to Sonic Bliss z UK- podwójne zasilanie plus 3 kabelki za 300funciaków...efekty podobne do teddy tyle że tańszy a co i jak zobaczymy jak przyjdzie.dużo dobrego o tym piszą na forum pfm- więc zaryzykowałem-zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, faktycznie żeby przejść z trybu rca na din lub włączyć oba tryby potrzebny jest pilot. W napedzie nie powinno być płyty. Trzeba uruchomic przycisk display - przytrzymać go przez chwilę. Na wyswietlaczu powinno wyskoczyć duze "O" i ewentualnie dwa małe znaczki przypominające "oo". W trybie działania obu wejśc rca-din na wyświetlaczu powinno być cos takiego -> "0 oo". Najważniejsze - poszczególne tryby przełacza sie dispalyem, czyli własciwie sa trzy tryby 1. "0", 2. "0 oo", 3. "oo". Mam nadzieję, że pomogłem. W razie czego możesz przedzwonic 664 745 123.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

no to i ja pozwole sobie na przylaczenie sie do klubu Naima.

Ze sprzetow z Salisbury posiadam jak narazie: DVD5, wzmacniasz sluchawkowy Headline2 RCA,Flatcap 2XS oraz NAPSC, Fraim, Flash remote, Hiline RCA-RCA, SNAIC, SLIC, kabel video RGB1.

 

Tak wiec jak widac Naim narazie tylko sluchawkowo.

 

Ciekaw jestem czy ktos z foumowiczow ma lub sluchal zestawu AV Naima: DVD5/AV2/NAP V175 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

czy kiedykolwiek ktorys sie z Was zastanawial sie, czemu w Naime, a konkretnie w preampach, oni laduja tak potezne transformatory?? wezmy np 552, gdzie trafo w zasilaczu ma 800W!!!. Czy ma to w ogole jakikolwiek sens?? Wiadomo, ze w jest tam wiele uzwojen wtornych zeby zasilic kazdy blok przedwzmacniacz osobno, ale czy trzeba dawac takiego potwora?? Zapytalem na forum brytyjskim, ale tam oczywiscie wszysscy jednoglosnie twierdza ze musi byc taki transfotmator. Osobiscie uwazam, ze jest to "lekka" przesada..........

pozdrawiam

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>twinslaver

 

Gdzieś czytałem, że naimowskie rozwiązania układowe zasilaczy charakteryzują się sporymi stratami (niską sprawnością?). Transformator ma niejednokrotnie wiele odczepów a każdy taki odczep to oddzielne napięcie i niezależne stabilizacje, które pochłaniają sporą część mocy. Jednocześnie należy zapewnić potrzebny zapas mocy "użytecznej"...

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.