Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

> picasso55

z XSem w 22 m kw. Delphinusy zagrały potężnie (za duży bas, jakby na siłę starały się udowodnić, że są podłogowe i 3-drożne), przejrzyście, kolorowo (góra!!!) i... trochę zbyt mało organicznie i drapieżnie (neutralny, choć drugoplanowy środek, zwłaszcza górny). zestawienie na -bdb, chociaż podejrzewam, że tak naprawdę rozwinęłyby skrzydła w większym pomieszczeniu, powyżej 25 m kw.

z Naitem 5i-2 bas był nie do przyjęcia, a reszta - o półkę niżej. :)

 

> onkiel

wprawdzie z Intro nie miałem do czynienia, ale system 5i-2 grał u mnie przez pewien czas z Credo i muszę przyznać, że najprostszy Nait nie do końca radził sobie z mid-wooferami. góra była znowu zbyt przymglona i "tania", mimo przyzwoitego tweetera. z tego co pamiętam, w Intro ten ostatni jest trochę prostszy, prawda? jeśli tak, to zaryzykuję więc opinię, że może być... gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> twinslaver

 

jak Supernait z ATC? targa żwawo?

 

Hej,

 

na poczatku mialem problemy z dynamika i wykopem, zwlaszcza przy sluchaniu rocka i ciezszych kawalkow. Powiem szczerze, bylem przerazony i w glowie byly mysli, czy aby na pewno ATC to byl dobry zakup. Na szczescie, troche roszad w pokoju, zmiana okablowania do basowca, ale przede wszystkim wygrzewanie sie kolumn uspokoilo sumienie. Naim zaczal wreszcie grac jak Naim, czyli energia, drive etc..Mysle, ze za okolo miesiac czasu, wszystko sie fajnie rozchula.

 

pozdr

Naim CD5x + Flatcap 2x + NAC 72 + NAP 135 + KEF 105.2 Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchajac teraz Intro na coplandzie CSA 8 nie wnikam w szczegóły tylko uwielbiam sposob przekazywania muzyki. jak dla mnie jest melodyjnosc, srednica jest taka jak lubie, bas tez i wysokie. kiedys sluchalem b&W 70.... cos tam i Ania Jopek byla sucha jak papier scierny.. a tutaj jest to cos co mnie urzeka. a porownujac do coplanda jak sadzicie jak sie zmieni?? uzywam tez dvd i DAC theta progeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..........

 

 

dzisiaj przytargalem do domu gramofon, starego technicsa SL1200, powiem krotko, zmiazdzyl mojego CDX'a z XPS'em ;)...smiech na sali normalnie....:ppp

 

Subiektywnie oceniając przekaz z płyty winylowej będzie w myśl przysłowia cyt. "koszula bliższa ciału" lepszy ze względu na brak jakichkolwiek ograniczeń rozdzielczości, która posiada płyta CD (44.1/16) W nagraniach z winyla pojawiają się subdźwięki dlatego muzyk brzmi jakby lepiej, naturalniej, pełniej radośnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sęk w tym ,że mam gramiaka - i to jest po prostu inny dźwięk (fakt -chwilami uroczy i przyjemniejszy dla ucha)i jeżeli coś miałoby CDX 2 miażdżyć to raczej nie stary technics tylko jakiś wypasiony Linn lub SME. Lubię sobie gramofonku posłuchać ale wkurzają mnie jego ograniczenia a najbardziej to tzw błąd kątowy (tak się bodajże nazywa) - sprowdzający się do tego ,że ostantnie numery na stronach płyt analogowych zaczynają z lekka charczeć - ten problem trochę niwelują dłuższe 12 calowe ramiona a zupełnie eliminują ramiona tangencjonalne - no ale to już hiper półeczka clearaudio master referernce lub statement,kuzma stabi reference itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprowdzający się do tego ,że ostantnie numery na stronach płyt analogowych zaczynają z lekka charczeć - ten problem trochę niwelują dłuższe 12 calowe ramiona

Dłuższe ramiona mają faktycznie kilka zalet ale równiez i wad. Podstawowym jest problem z rezonansami i stabilnością takiego ramienia. W żadnym wypadku ramię 9-calowe na dobrze ustawionym gramofonie nie powinno powodować słyszalnego charczenia w ostatnich utworach na danej stronie. Może to problem wkładki i jej kalibracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lepsze ramię , gramofon tym problem mniejszy aż do całkowitej jego eliminacji w przypadku referencyjnych maszyn. Może z tym charczeniem przesadziłem ale dostrzegam zmianę jakości dźwięku w zależności od tego gdzie znajduje się w danym momencie wkładka (dobrze skalibrowana- dodam). Swoją drogą marzy mi się jakaś porządna maszyna ale mam świadomość ,że żeby było akceptowalnie trzeba będzie tych parę a może parenaście tysi wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

mam do sprzedania CD 5i-2 z tym co było do niego dołączone - kabel, nowy pilot (jeszcze w opakowaniu), instrukcja, karton.

Odtwarzacz kupiłem w lutym tego roku, a więc zostało mu jeszcze 17 miesięcy gwarancji.

 

Powód sprzedaży: planowany upgrade do CD5X lub CD5XS.

 

Preferuję odbiór osobisty. Szczegóły na PRIV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wstyd mi się przyznać ale... ściągnąłem kilka płyt z sieci w HDCD - ;)

Już trzeci raz (repeat) słucham Mike Oldfiel - Crises - Niesamowicie to brzmi... skoki dynamiki, rozdzielczość - po prostu pięknie !

Foreign Affairs, Moonlight Shadow - jak już żonie się podobało to naprawdę musi fajnie brzmieć !

Macie jakieś propozycje dot. płyt w tym formacie, których bezwzględnie należy posłuchać/mieć ?

 

ps. Shadow on the Wall - piosenka napisana przez Mike'a Oldfielda, wydana jako singel we wrześniu 1983. Utwór pochodzi z albumu Crises. Impulsem do napisania piosenki były wydarzenia w Polsce na początku lat 80. XX wieku - szczególnie ogłoszenie stanu wojennego.

Edytowane przez ciupaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są Wasze opinie o dac-u naima?

 

Energetyczne, czyste, z odfiltrowaną jazgotliwością, bezpośrednie, spójne granie. Pierwsze wrażenie to, że w brzmieniu czuje się zrównoważenie, dużo, dużo szczegółów, dominuje przejrzystość z bardzo dobrym wglądem w nagranie. Świetny, dynamiczny, "ociekający" drivem bas, precyzja w całym paśmie uzupełniona jak to u Naima fantastycznym timingiem (trudno to opisać, przyjemnie zwraca uwagę zaznaczony start i stop dźwięków, jednocześnie wyraźnie słychać wybrzmienia instrumentów i przekaz pełni ich barwy - mocna rzecz) przypominającym granie na żywo, ale w warunkach domowych.

DAC ma duży potencjał. Z przeciętnym transportem DVD zagra trochę lepiej niż dobrego, analogowego wyjścia audio playera DVD.

Z dobrym transportem CD ndac dobitnie pokaże w każdym aspekcie na co naprawdę go stać. Rożnica pomiędzy transportami o zróżnicowanej jakości jest po prostu szokująca. Tą zmianę w brzmieniu odbieram tak jakbym słuchał najlepszego, znanego mi brzmienia z dobrego systemu a potem włączył sobie muzę z komputera odtwarzaną na przyzwoitych głośniczkach. Z gorszym napędem brzmienie staje się zmatowione, płaskie, anemiczne, znika podskórne napięcie.

Z pendriva USB jest znacznie lepiej niż z transportu DVD i słabszego transportu CD tzn. precyzyjniejsze, znacznie bardziej rozdzielcze, przyjemnie się tego słucha, nie jest zmatowione ale nie ma nasycenia i takiej gęstości kiedy źródłem sygnału cyfrowego jest transport CD.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu do mojej opinnii na temat daca naima dodam, że nie należy spodziewać się obszernej sceny stereo wszerz i wgłąb.

W tym aspekcie i tylko w tym mój cec tl-53z zdecydowanie wygrywa. Pomimo niewielkiego "skurczenia" sceny DAC precyzyjnie ustawia instrumenty z bardzo dobrą separacją. Jeśli jednak zewnętrzny zasilacz podłączony do daca spowoduje podobną, olbrzymią poprawę brzmienia jak ma to miejsce w przypadku podłączenia hicapa (lub alternatywnego zasilacza) do supernaita to trudno będzie znaleźć lepszy przetwornik C/A na rynku, zarówno w podobnej jak i wyższej cenie, pokazujący muzykę w tak naturalnie realistyczny i muzykalny sposób.

minidsp SHD Studio; Nordost Thor; DAC Musetec MH-DA005; Octave V80; Dynaudio C1; 2xREL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach (trwających od czerwca), Naim Nait1 zostaje kolejnym domownikiem.

Po kilku latach użytkowania serii 3 nigdy mi to nie wywietrzało z głowy. Wielokrotne przymiarki do nowych Naimów nie kończyły się decyzjami o zakupie - wszystko przez posiadane właśnie kiedyś stare trójki.

Do domowników miał dołączyć jeszcze Leben 300xs lub K+H Telewatt VS56 ale w planach jest zakup ATC SCM7 (84dB) lub RLS Callisto III (81dB). Mogły by się zagotować przy takich wredziochach. Jeśli jednak zostaną tylko Tannoy DTM-8, to lampowy brat jest przewidziany. Jak na razie Naim radzi sobie wybornie z każdymi z wymienionych kolumn. No i mój ci on wreszcie. :)

post-17911-083650500 1284915598_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> picasso55

z XSem w 22 m kw. Delphinusy zagrały potężnie (za duży bas, jakby na siłę starały się udowodnić, że są podłogowe i 3-drożne), przejrzyście, kolorowo (góra!!!) i... trochę zbyt mało organicznie i drapieżnie (neutralny, choć drugoplanowy środek, zwłaszcza górny). zestawienie na -bdb, chociaż podejrzewam, że tak naprawdę rozwinęłyby skrzydła w większym pomieszczeniu, powyżej 25 m kw.

z Naitem 5i-2 bas był nie do przyjęcia, a reszta - o półkę niżej. :)

 

Witam

Dzięki za informację będzie przydatna będziemy próbować :-). Dzięki Piękne Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, powiedzcie mi tak szczerze jak brzmia starsze modele naima :) slyszalem serie 5i w wawie ale jak dla mnie kolumny naima ariva graly zbyt basowo. ale w sklepie tez nie bylo warunkow do sluchania. jak porownacie serie 5i do starszych modeli?

pytam bo nikt nie pisze o 5i tylko zachwalacie starsze klocki :)

ja mam kolumny Intro i nie zamienilbym ich na zadne inne :P

Edytowane przez onkiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.