Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  573 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, woku napisał:

Obecnie na stanie mam Spendor S6 i Focus 220. I nigdy bym nie powiedział, że sn1 ma słabą górę albo że to miś. Wypluwa z siebie dźwięki aż miło. Sn1 ma też niżej schodzący bas niż xs2. 
 

 

Kurczę to lipa z tym 272. O 250 są same ochy i echy jaki to świetny wzmacniacz. Można wiedzieć czym zastąpiłeś naima? 

250 to super końcówka ale wymaga dobrego pre. Nie jest to potwór więc i głośniki należy starannie dobrać. Jak masz możliwość, posłuchaj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tal napisał:

Supernait 1 krzykliwy i dużo góry? 🤣 chyba masz jakiegoś "ulepa" 🤣

Wzmacniacz nie mój a znajomy ma go już z 10 lat. Xs2 też ma dla mnie dużo góry. 

Może sn1 już stary i wyschnięty? 
 

23 minuty temu, puszkin napisał:

250 to super końcówka ale wymaga dobrego pre. Nie jest to potwór więc i głośniki należy starannie dobrać. Jak masz możliwość, posłuchaj 

Nie bardzo mam jak. Pytałem jak gra konkretne połączenie nap250 i nac272 bo ma daca i Spotify. Lecz nie ukrywam kwoty dzielonych są wysokie i nie jestem pewien czy chcę tyle wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

To szukaj SuperNaita 1 czy 2, one oba chyba mają dac w sobie, a streamer po taniości sobie kupisz. Ten w nac 272 żaden ósmy cód świata, podobnie jak dac. Dołożony, bo takie trendy się zaczynały, ale nic naprawdę wielkiego. A do napa 250 nie ma co kombinować, nac 252 i koniec. Ale kasa się robi, fakt. Poza tym, jak długo zajmowałem się naimem, to nigdy nie spotkałem się ze stwierdzeniem że supern grają ostro. Coś u kolegi musi być nie teges. Może głośniki tak krzykliwie eksponują górę, może tak działa akustyka pomieszczenia, ale raczej nie sam sn. Imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, woku napisał:

A dźwięk się zmienia? Np. Łagodzi górę albo bas robi się bardziej punktowy? 

Zacznij od podstawowego zestawu a zasilacze dodatkowe zostaw sobie na później do ewentualnego przetestowania. W przypadku cd granie było lepsze, ale jak kolega napisał, nie ma przepaści. W przypadku cd2x dodanie zasilacza wyraźnie poprawio dźwięk na bardziej otwarty (sam cd2 uznawany za dość ciemno grający). A już wyżej od serii 3 to tylko zewnętrzne zasilacze do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że kilka dni temu sprawdziłem, jak zachowuje się cd5xs spięty z hicap dr. Ku mojemu zdziwieniu lepszy zasilacz nie dał lepszych rezultatów. Cd straciło miękkość i słodycz, którą daje mu flatcap xs. 

Natomiast dodanie drugiego hicap dr do nac282 poprawił rozdzielczość i jest jeszcze przyeniej. Cieszę się że charakter zupełnie bez zmian czego nie mogę napisać o  Dual teddy cap, którego również testowałem z 282. Ten zasilacz wyraźnie odciążył brzmienie i napompował górne rejestry, co nie do końca pasowało moim uszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sn1 i focus 220 oddane by już więcej nie mieszały mi w głowie. Odpuszczam zasilacze i wyższe modele naima. 

Przy podpięciu focus do xs2 zwróciłem większą uwagę na nierówno grające kanały przy cichym słuchaniu. Co ciekawe w sn1 tego nie zauważyłem. Da się to jakoś równo ustawić? 
Jakie kable głośnikowe używacie (mam linn k20)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W integrach Naima nie chcą grzebać?

Z tego co ja słyszałem to ich budowa, tak samo jak starszych 202/200 jest prosta jak konstrukcja cepa a użyte podzespoły nie są drogie i są łatwo dostępne. Jak zerknąć do środka integr to każdy serwis powinien wymienić potek w max 15 minut. 

W klubie parę razy pojawiał się krajowy  serwis, który z chęcią i z bardzo dobrym skutkiem serwisuje wszystkie Naimy. Nie trzeba przepłacać w serwisie FNCE (jeżeli po upływie  gwarancji wogóle świadczą naprawy). Robocizna za wymianę potencjometru w XS, SN czy 282 za 1kzł ? Szok ale kto wie...

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to że Twój sprzęt trafi tam na stół i nawet go nie dotkną to musisz wypluć 150 pln.

Kiedyś robiłem wtyk hiline. Gwarancja dożywotnia ale za serwis zapłaciłem 150 pln. Serwisant zaproponował wymianę darmową ale w centrali. Koszty wysyłki wtedy po mojej stronie i oczekiwanie w miesiącach..... abstrakcja 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę o poradę. Wygląda na to, że mój cd 5xs ma awarię - dzisiaj, bez ostrzeżenia nie chce czytać zawartości płyty. Chwilę wcześniej działał normalnie a po wymianie płyty nie reaguje - z tego co widzę nie obraca płyty, tak jakby silnik nie działał. Macie pomysł co się mogło stać i gdzie się z tym zwrócić (jestem z podkarpacia), czy do razu do firmowego serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odkręcił górna pokrywę i sprawdził, czy po zamknięciu szuflady zaczyna się choć trochę kręcić płyta oraz czy laser się wzbudzą (świeci). Do szuflady wpięta jest płaska listwa z przewodami, która pracuje każdorazowo przy otwieraniu i zamykaniu Warto tam zajrzeć i sprawdzić jej stan, połączenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.