Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  572 członków

Naim Klub
IGNORED

Naim club


parmenides
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet Q21 nie chce wysłać Nova PE na prezentację bo kompletnie w ten klocek nie wierzą przez cenę...

Z tego co ja zasłyszałem z salonów to obecnie produkowany Cambridge EVO 150 wypada lepiej pod względem dynamiki, otwarcia i rozdzielczości a cena cztery razy niższa. Do tego teraz wychodzi limitka w pięknej obudowie. 

https://www.q21.pl/cambridge-audio-evo-150-delorean-edition.html

 

No ale najlepiej oba porównać bezpośrednio a nie zdawać się na prywatne opinie pracowników salonów, chociaż w sumie powinno im bardziej zależeć na sprzedaży Naimów.

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2024 o 19:10, Kacper525 napisał:

U mnie, począwszy od SN2, 282, w którym potencjometr był wymiany raz (usterka niezwiązana z nierównością kanałów), aż po 252, przy niskiej głośności kanały grają nierówno.

Zawsze pierwszy cichnie prawy kanał i jestem prawie pewien, że głównym powodem owego zjawiska jest efektywność głośników oraz niedoskonałość potencjometru ALPS. 

Czyli wymianę ogarnie każdy lepszy serwis. Możesz zdradzić koszt wymiany w SN2 i czy to był serwis Naim? 

U mnie w xs2 pierwszy cichnie lewy. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, woku napisał:

Czyli wymianę ogarnie każdy lepszy serwis. Możesz zdradzić koszt wymiany w SN2 i czy to był serwis Naim? 

U mnie w xs2 pierwszy cichnie lewy. 


 

Wymiana potencjometru odbyła się na gwarancji, tak że niestety ceny za naprawę nie znam, natomiast w.w. serwis wykonał lokalny dystrybutor.

Usterka polegała na tym, że podczas głośniej / ciszej słychać było “trzeszczenie” typowe dla zabrudzonego lub uszkodzonego potencjometru.

Edytowane przez Kacper525
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2024 o 12:28, Kacper525 napisał:

Wymiana potencjometru odbyła się na gwarancji, tak że niestety ceny za naprawę nie znam, natomiast w.w. serwis wykonał lokalny dystrybutor.

Usterka polegała na tym, że podczas głośniej / ciszej słychać było “trzeszczenie” typowe dla zabrudzonego lub uszkodzonego potencjometru.

Nic się nie dowiedziałem ale dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zadzwonić do serwisu naima lub wysłać maila ew napisac/zadzwonić do audio elysium. Dowiesz się konkrety. 

Sam alps to wydatek rzędu +- 250 pln. Nie wiem jak skomplikowana jest wymiana ale max 200 pln w normalnym serwisie.

Naim dopuszcza potki o tolerancji 20%.  Podobno przechodzą kontrolę jakości choć ja mam.na to trochę odmienne zdanie. Kupisz potka na allegro i tez nie wiesz co będzie. Może być gorzej a żeby to przetestować trzeba go założyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, woku napisał:

Nic się nie dowiedziałem ale dzięki za odpowiedź. 

Co do ceny za usługę, to niestety nie pomogę, czy wymieni pierwszy lepszy serwis… spróbuj najpierw zapytać dystrybutora o cenę i ewentualną wymianę. Czy wymiana ma sens?… we wszystkich moich wzmacniaczach, które miałem / mam przypadłość cichnącego kanału istnieje, aż do dziś (nie ruszam bo wg mnie nie ma to sensu). Jedynym, natomiast wzmacniaczem Naim, jakiego miałam i który ww. przypadłości nie posiadł był właśnie XS2, który de facto nie posiada regulacji balansu.

 

Mam nadzieję, że tym razem trochę bardziej pomogłem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może tak z innej beczki…

Co myślicie o odtwarzaczu CDX2?

chodzi mi tu bardziej o jakość dźwięku 

wiem że wiąże się to kupowaniem płyt CD… ale pomijając fakt mogę go dostać za dobre pieniądze tylko jest problem z odsłuchem i będę musiał w ciemno wziąć… do tego wiem że jest możliwość wpięcia XPS to znowu otwiera drogę na odchudzenie portfela… mam nd5xs2 i tak się zastanawiam jaki będzie skok jak w ogóle będzie? 
 

Albo olać temat i wskoczyć w NDX2 a w przyszłości dodać zasilacz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Timi1987 napisał:

Panowie może tak z innej beczki…

Co myślicie o odtwarzaczu CDX2?

chodzi mi tu bardziej o jakość dźwięku 

wiem że wiąże się to kupowaniem płyt CD… ale pomijając fakt mogę go dostać za dobre pieniądze tylko jest problem z odsłuchem i będę musiał w ciemno wziąć… do tego wiem że jest możliwość wpięcia XPS to znowu otwiera drogę na odchudzenie portfela… mam nd5xs2 i tak się zastanawiam jaki będzie skok jak w ogóle będzie? 
 

Albo olać temat i wskoczyć w NDX2 a w przyszłości dodać zasilacz ?

 

Osobiście ze wszystkich przez Ciebie przedstawionych opcji, wybrałbym NDX2. Są to zaznaczam moje osobiste preferencje; dawno temu zapomniałem o srebrnym krążku i absolutnie za nim nie tęsknię, kilka płyt jeszcze u mnie zalega i zapewne w niedalekim czasie komuś je dam😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 19:38, puszkin napisał:

Wystarczy zadzwonić do serwisu naima lub wysłać maila ew napisac/zadzwonić do audio elysium. Dowiesz się konkrety. 

Sam alps to wydatek rzędu +- 250 pln. Nie wiem jak skomplikowana jest wymiana ale max 200 pln w normalnym serwisie.

Naim dopuszcza potki o tolerancji 20%.  Podobno przechodzą kontrolę jakości choć ja mam.na to trochę odmienne zdanie. Kupisz potka na allegro i tez nie wiesz co będzie. Może być gorzej a żeby to przetestować trzeba go założyć. 

 

 

 

W dniu 25.03.2024 o 21:52, Kacper525 napisał:

Co do ceny za usługę, to niestety nie pomogę, czy wymieni pierwszy lepszy serwis… spróbuj najpierw zapytać dystrybutora o cenę i ewentualną wymianę. Czy wymiana ma sens?… we wszystkich moich wzmacniaczach, które miałem / mam przypadłość cichnącego kanału istnieje, aż do dziś (nie ruszam bo wg mnie nie ma to sensu). Jedynym, natomiast wzmacniaczem Naim, jakiego miałam i który ww. przypadłości nie posiadł był właśnie XS2, który de facto nie posiada regulacji balansu.

 

Mam nadzieję, że tym razem trochę bardziej pomogłem.

 

 

Nie było w mojej odpowiedzi ironii. Naprawdę dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
1 godzinę temu, MarkM napisał:

Adam odezwij się, bo bez Ciebie wątek zanika 🙂 

Masz nosa. Myślę nad wypożyczeniem nowej Novy. W końcu cały świat audio się na nią obraził (koszmarnie wysoka cena w stosunku do Twojej Novy), na forum Naima została wyklęta przez zastosowanie modułów Purifi co dla brytyjskich naimowców jest nie do zaakceptowania. Do tego niepotrzebnie oliwy do ognia dolał sam Naim pisząc, że nadal uważa klasę AB za lepszą jak klasa D... Ktoś od marketingu dał d... 🙂

A że ja lubię dziwne i mało popularne Naimy ( Nait 50) to czemu nie.

Marku, jak zostanę pierwszym w kraju posiadaczem Novy PE nie zostanie Ci nic innego jak... zostać drugim w kraju posiadaczem krzepkiej Novy. 🙂

 

 

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam 38 napisał:

Marku, jak zostanę pierwszym w kraju posiadaczem Novy PE nie zostanie Ci nic innego jak... zostać drugim w kraju posiadaczem krzepkiej Novy. 🙂

Drugim posiadaczem to ja będę, jak po pewnym czasie odkupię od Ciebie nową Novę. Oczywiście za 60% ceny, którą zapłaciłeś 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MarkM napisał:

Co tu tak cicho? Czyżby wszyscy pozbyli się swoich przewartościowanych Naimów. Czy tylko ja zostałem ze swoją Novą, na której wymianę nie mam już ochoty ani siły. Adam odezwij się, bo bez Ciebie wątek zanika 🙂 

Jestem i ja ze swoim Uniti Star 👌👍💪

Naim Uniti Star + Dynaudio Emit 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Adam 38 napisał:

Masz nosa. Myślę nad wypożyczeniem nowej Novy. W końcu cały świat audio się na nią obraził (koszmarnie wysoka cena w stosunku do Twojej Novy), na forum Naima została wyklęta przez zastosowanie modułów Purifi co dla brytyjskich naimowców jest nie do zaakceptowania. Do tego niepotrzebnie oliwy do ognia dolał sam Naim pisząc, że nadal uważa klasę AB za lepszą jak klasa D... Ktoś od marketingu dał d... 🙂

A że ja lubię dziwne i mało popularne Naimy ( Nait 50) to czemu nie.

Marku, jak zostanę pierwszym w kraju posiadaczem Novy PE nie zostanie Ci nic innego jak... zostać drugim w kraju posiadaczem krzepkiej Novy. 🙂

 

 

 

Idę o zakład, że go nie kupisz 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarkM napisał:

Drugim posiadaczem to ja będę, jak po pewnym czasie odkupię od Ciebie nową Novę. Oczywiście za 60% ceny, którą zapłaciłeś 🙂 

No i pięknie!. Teraz to już mogę kupować bez prezentacji u siebie. Jak coś to wiem, że oddam w dobre Markowe ręce i do pięknego systemu audio. 

4 minuty temu, seba3002 napisał:

Idę o zakład, że go nie kupisz 😉.

Odważnie 🙂

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na końcu odkupię  ją Krzysztof od Ciebie za 70% ceny wyjściowej. 🙂

Z krzepką Novą jest jeszcze jeden "problem". W praktycznie tej samej cenie mamy separację (mniej wzajemnych zakłóceń/szumów itd.) od Naima tj. naprawdę dobre PRE i źródło w Atom HE + gratis - bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy (cena mniej/więcej dyszka) i do tego najnowsza końcówka NC 250. AB vs D. 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ataszek napisał:

Słyszałem że jak ciepłe bułeczki...nie wyrabiają z produkcją dla polskiego Kowalskiego 🥴😁

Rynek czeka na reckę od What HiFi. Będzie 5 gwiazdek to zacznie się zakupowe szaleństwo a wszystko co złe pójdzie w zapomnienie 🙂.

Na teraz, na każdym zagranicznym forum audio w temacie Novy PE trwa nagonka na Naima, w sumie za wszystko, a pretekstem jest cena. Wygląda na to, że Naim nie ma wyjścia i te 5 gwiazdek od najbardziej opiniotwórczego brytyjskiego magazynu krzepka Nova musi dostać.  🙂

 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Adam 38 napisał:

Rynek czeka na reckę od What HiFi. Będzie 5 gwiazdek to zacznie się zakupowe szaleństwo a wszystko co złe pójdzie w zapomnienie 🙂.

Na teraz, na każdym zagranicznym forum audio w temacie Novy PE trwa nagonka na Naima, w sumie za wszystko, a pretekstem jest cena. Wygląda na to, że Naim nie ma wyjścia i te 5 gwiazdek od najbardziej opiniotwórczego brytyjskiego magazynu krzepka Nova musi dostać.  🙂

 

 

I dostanie te gwiazdki a rynek (sprzedaż) je zweryfikuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Krzysiek H napisał:

I dostanie te gwiazdki a rynek (sprzedaż) je zweryfikuje

Fajnie, gdy będzie się wyróżniała jakimś elementem brzmienia. Chciałbym usłyszeć poprawę jakości niskich tonów względem tańszej Novy, aż prosi się o to w zwykłym modelu. Pytanie czy i Naim tego chciał...

Mam wrażenie, że z każdym nowym modelem Naim bardziej zdecydowanie idzie w uspokojenie, miękkości, swobodne wybrzmienia. Taki, jak to mówię, rozpędzony wóz z węglem, który nie ma zrywu, ataku (zmiękczenie, zaokrąglenie) a jak już się rozpędzi to na zatrzymanie potrzebuje sporo czasu (przeciągnięty w czasie, pogrubiony bas).  Ociężałość, miękkość, duchota, czyż nie tak gra Supernait 3...

Może Nova PE dostała trochę więcej życia,  ataku, szybkości, mocnego konturowego kopa na basie, gdy muzyka tego wymaga. I więcej powietrza. 

50 minut temu, Krzysiek H napisał:

zweryfikuje

Anglicy lubują się w brzmieniu ciepłym, opartym na gęstej dolnej średnicy i obszernym basie, brzmieniu mocno podbarwionym/zniekształconym harmonicznymi.

Ostatnio What HiFi zrobiło ranking wzmacniaczy, które mimo, iż zdobyły ich najwyższe uznanie nie zawojowały rynku. I co się okazało? Wszystkie  szły w neutralność, wierność temu co dostaną ze źródła. 

 

Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Adam 38 napisał:

Ociężałość, miękkość, duchota, czyż nie tak gra Supernait 3..

Mamy różne odczucia z SN3, u mnie bas jest w pełni kontrolowany i w punkt bez przeciągania. Stopa perkusji, gitara basowa i kontrabas są zróżnicowane i świetnie kontrolowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Krzysiek H napisał:

Mamy różne odczucia z SN3, u mnie bas jest w pełni kontrolowany i w punkt bez przeciągania. Stopa perkusji, gitara basowa i kontrabas są zróżnicowane i świetnie kontrolowane. 

Może masz wybitnie dynamiczne i konturowe na basie paczki. Inaczej nie potrafię tego uzasadnić. Dla mnie to wóz z węglem, kompletnie pozbawiony kopa, dynamiki na basie. Miękko, gęsto, duszno, zawsze na jedno kopyto. 

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Adam 38 napisał:

Może masz wybitnie dynamiczne i konturowe na basie paczki. Inaczej nie potrafię tego uzasadnić. Dla mnie to wóz z węglem, kompletnie pozbawiony kopa, dynamiki na basie. Miękko, gęsto, duszno, zawsze na jedno kopyto. 

Proponowałem Ci kiedyś wysyłkę powerlina do sn3, ale nie wierzysz w kable. Jak wiesz w audio prąd gra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.