Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda ,że nie miałem okazji posłuchac mojego Mahi-Mahi ze Shrimpem , to podobno ekstra zestawienie. Może będzie jeszcze okazja , chociaz od jakiegos czasu chodzi mi po głowie Snapper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że napisałeś - trochę machinalnie odpowiedziałem - sorry...

 

kiedyś na tranzystorach - wydawało mi się, że im więcej, czyściej, wyraźniej słyszę niuanse - to to jest droga do hi-end...

 

dużo czasu zabrało mi zrozumienie, że nie chodzi o to, żeby usłyszeć każdy mikrosmaczek ze sceny, podmuch oddechu itd - to ważne, ale to tylko połowa drogi

 

prawdziwa informacja zawarta jest w "ciągłości" pojedynczego dźwięku lub instrumentu, jego naturalności

jeśli posłuchacie ten sam instrument solo (dla uproszczenia) np. dęty, skrzypce, wibrafon, na tranzystorze, a potem na lampie - pokaże się prawdziwa różnica charakteru dźwięku: tranzystor "rwie" dźwięk na drobne mikro-nano sekundy, z lampy słyszę "ciągłość"

 

i przekonałem się o tym etapami: najpierw po przejściu na pre lampowy, potem (decydująco) po lampizacji cd

 

oczywiście mówię o porównaniach w dość przezroczystym systemie dla obu technologii, inaczej nie ma to sensu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nie ewolucja w przeciwną stronę z lamy na tranzystora ,wzmak Luxman L-590A-kolumny Harpia

seria Time Coherent i osiagnąłem efekt o którym piszesz.Chociaż wiem ,że można jeszcze lepiej

bi-ambing :Krell na dół a lampa na górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

audiograde, ok, rozumiem. Cały czas męczę Shrimpa i coraz bardziej mi się podoba to co słyszę. Po prostu gra muzyka i jej słuchanie sprawia ogromną przyjemność. W dalszym ciągu wszystko słychać, ale bez nachalności. Domyślam się, że wymiana lamp przyniosłaby postęp, choć nie mam (jeszcze) pojęcia na jakie :-) pozdrawiam.

Ps. Byłem pewien, że był test Shrimpa w HFM, a teraz nie mogę znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu podawałem swój typ lampy 12at7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale każdy ma prawo mieć swoje preferencje brzmieniowe, systemy też są różne...

najważniejsze, że można sobie coś tam znaleźć, dopasować z czasem do własnych oczekiwań

shrimp nie jest jakimś tam supersprzętem, ma wady

ale jest wystarczająco dobry, żeby nie mieć powodu do "nervosy zmianosy" :-), co najwyżej w początkowym okresie "wachlowania się lampami" - trzeba sprawdziś co pasuje najlepiej i przy tym pozostać...

a różnice są... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"prawdziwa informacja zawarta jest w "ciągłości" pojedynczego dźwięku lub instrumentu, jego naturalności"

 

dokladnie tak, i dobrze napisane.

powiedz to zonie albo szfagrowi, bedzie niezla polewka, hehe :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie ze jednak sie bawicie Manleyem bo firma zasluguje chociaz na to zeby samemu posluchac i wyrobic swoje zdanie na temat dzwieku.

 

Pamietam ze obiegowa opinia na temat Stingraya byla taka ze to taki ,,lampowy tranzystor,, i to przez takie komentarze nie bralem go pod uwage jako wzmaka lampowego dla siebie i stracilem 1,5 roku na poszukiwania tylko dlatego ze sluchalem ludzi a nie sprzetu (od tamtej pory nie polegam na zaslyszanych opiniach).

 

Po wpieciu Stinga w system przekonalem sie dobitnie ze z tranzystorem ma tyle wspolnego co ja z gejsza no moze tylko mozliwosc wysterowania wiekszosci kolumn.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu jak się uda to będziesz miał możliwość posłuchać u siebie rozwinięcia Stingraya. Mam na myśli moją wizytę z Mahi u Ciebie. Oby tylko czas pozwolił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gra Sting ,,La Folia,, Savala to przekonalem sie o 3 nad ranem ktorejs zarwanej nocki przez tego skubanca - genialnie oddaje barwe instrumentow z epoki no ale duuuza w tym zasluga kolumn AN bo pod tym wzgledem to raczej nie znam lepszych (skrzypce to ich zywiol).

 

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu dotarł do mnie Shrimp. W miarę jak się wygrzewa banan na mojej gębie się wydłuża ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

To jest w planach, ale dopiero za chwilę - muszę się osłuchać tak jak jest żeby wiedzieć w którą stronę pójść z lampami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego Linna, o ile to power,z którym łaczysz pre. Czy jak obiegowa opinia o Linnie gada, jest ona przejrzysta ale raczej mało barwna,mało mięsista? Jeśli tak,wywalenie EH winno dużo wnieść. Jeśli nie zmienili układu w stosunku do tego,jaki był w moim Shrimpe sprzed 3ch lat - spróbuj Ei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Skoro musi to gra ;-)

A serio - doskonały preamp. Neutralny z lekką naleciałością lampową na średnicy (czytaj magiczne wokale). Do tego wysoki PRAT. I to na seryjnych lampach.

Dość powiedzieć że sam go nabyłem a mój znajomy chce najwyższy model pre Pliniusa (M8 bodajże) na Shrimpa zamienić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem go i bardzo na Forum zachwalalem. W parze z szybkim i przejrzystym tranzystorem bęzie dobrze.

Kiedy chciałem doń wrócić rozczarował mnie skokowy potek balansu ,zresztą z przesuniętym pktem "0" i lampy EH. Ofc mógłbym kombinować i zmieniać,jednak zważywszy kurs $ zrezygnowałem.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Co się dzieje, że nikt nie pisze, czyżby wszyscy na wakacjach. Już pora wracać do klawiatury;-)

No chyba, że nie słuchacie lampy w lato i nie macie o czym pisać. Na wysoką temperaturę najlepsze zimne piwo i gorące lampy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszyłem kiedyś kolegą podczas poszukiwań lampy.Mieli wtedy Manleya na odsłuchach wart jakieś 15tyszł.Jak i mi, tak i im ,się nie podobało.Jak dla mnie to nie to brzmienie.Jednostajne nastawione na, że tak powiem na mocne brzmienie.Jak dla mnie za mało tej LAMPY, a za dużo w kierunku tranzystora.Także po tygodniowym graniu wróciła do właściciela.

Mówię tu tylko o jednym modelu.Nie wiem jak brzmią pozostałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model? W jakiej konfiguracji? Co to oznacza "jednostajne mocne brzmienie"? Może energetyczne, muzykalne, dynamiczne...? :))) Wśród szczęśliwych słuchaczy Manleya jest tyle samo fanów rocka, bluesa, jazzu klasyki etc. i jak do tej pory nie spotkałem się z taką oceną. No ale wierzę, że komuś kto poszukuje idealnego sprzętu do reprodukcji tradycyjnej muzyki chińskiej z czasów Dynastii Qing, nawiązującą do tzw. stylu Jiangnan sizhu (charakterystcznego dla chińskiego regionu Jiangnan) jak również utworów tradycyjnie wykonywane przez mniejszości etniczne zamieszkujące tereny Chin - Miao i Dong Manley może nie przypaść do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4photo, zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Manley robi najbardziej uniwersalne lampy jakie znam, sam mam Stingray'a i brzmi cudownie we wszystkich gatunkach muzycznych. Stingray doskonale radzi sobie oddając wybuch wulkanu jak i ciszy po wybuchu przerywanej jedynie odgłosem opadającego popiołu. Prawdą jest, że Stingray jest bardzo energetyczny i przedstawiając muzykę robi spektakl ale jeśli ktoś ma ochotę słuchać muzyki eterycznej to wystarczy przełączyć w tryb triodowy i wtedy jest miodzio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4photo, czym teraz kręcisz srebrne krążki? Pamiętam, że zachwycałeś się Stibbertem. Ja wówczas też szukałem CDP, wybrałem RA Opus 21. IMHO najbardziej analogowy i szczegółowy dźwięk za rozsądne pieniądze oczywiście. Bardzo polubił się ze Stingrayem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało to z parasondem dzielonym 2000 z kolumnami rehdeko 115 ,głośnikowy dm reson,interkonekt i xlr hevens geat, sieciówki również H.G.Modelu nie pamietam było to jakieś 4lata temu.Jak dla dla mnie, wzmacniacz ten jest właśnie jednostajny.Nastawiony głównie na dynamikę.Za mało ciepła, nasycenia kolorów.Przez cały czas tak jakby chciał pokazywać swoje muskuły a przecież nie o to chodzi.Na dłuższą metę był po prostu męczący.Nie jestem przyzwyczajony do takiego dźwięku.Lubię spokój kulturę a kiedy trzeba zaznaczone wyraźnie uderzenie.Sprzedający zachwalał wzmacniacz że to już wysoka półka jednak nie dla mnie.Nie ten przekaz.Być może w innym zestawieniu byłoby lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio, bez urazy ale wydaje mi się, że preferujesz urządzenia, które przy słuchaniu każdej muzyki nawet hard rocka wprowadzają w stan alfa, piece manley'a służą do reprodukcji muzyki a nie usypiania, więc jeśli odtworzysz muzykę energetyczną to na pewno przy nim nie zaśniesz a włączając relaksacyjną będziesz się delektował ciepłem, brzmieniem, świeżością i ogromną ilością powietrza która cię otoczy i być może uśpi, ale jeżeli nastąpi fote to napewno Manley wyrwie cię z najgłębszego snu. Uważasz, że Manley ma za mało ciepła jakiego oddawanego fizycznego czy sonicznego i w porównaniu z czym. Ma za mało nasycenia kolorów? mój jest dwukolorowy black & navy i faktycznie są stonowane;-)

Zastanawiam się czego słuchałeś, bo nie podałeś nazwy modelu, może nie Manley tylko Manta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zalozyciel watku i goracy propagator Manleya czuje sie w obowiazku zabrac glos.

Jakos nie trafiaja do mnie okreslenia ze Manley ciagle pokazuje muskuly.Wlasnie za uniwersalnosc cenie sobie te marke.Mam Stingreya dosc dlugo i czasem kusi mnie zeby cos zmienic,ale jak do tej pory nie trafilem na wzmacniacz ktory potrafi dac kopa grajac Metallice, by po chwili lkac niemalze odtwarzajac Vivaldiego w wykonaniu Carmignoli.Problemem jest dobor odpowiednich glosnikow,kabli etc.

Jesli chodzi o ciepelko, to moj syn,ktory nie byl u mnie rok i nie slyszal zestawienia z obecnymi glosnikami stwierdzil: ale fajnie miekko i cieplutko gra teraz system!

Stingrey,a o nim w zasadzie moge mowic ( choc znam bardzo dobrze wszystkie Manleye)potrafi grac ostro,z wykopem,cieplo,miekko.To stanowi o jego sile.

Zmienie wzmacniacz,tak.Tyle ze zapewne bedzie to wiekszy Manley.

Pozdrawiam Manley'owcow.

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.