Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam modelu tego wzmacniacza.Był brany z Wrocławia.I było to jakiś czas temu.Zapytam kolegi czy pamięta jaki to był model!!.Brzmienie tego wzmacniacza było porównywane bezpośrednio z moją lampą.Nie chcę tutaj faworyzować swojego.Bo nie o to chodzi.Był to czas kiedy chłopaki szukali lampy do wcześniej opisanego zestawu posiadanego przez nich.A że słuchało im się najlepiej z moją lampą i taki też mieli punkt odniesienia.Opis brzmienia bierze się właśnie z tego porównania.Dodam,że było jeszcze kilka innych wzmacniaczy lampowych ale brzmienie było albo słabe lub przyzwoite niespełniające wymagań kolegów.Druga sprawa to oczywiście posiadanie gotówki jaką dysponowali,która też mocno ograniczała możliwości.Aha wzmacniacz ten był brany o ile się nie mylę z drugiej ręki z komisu z powstańców z wrocławia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedna ważna sprawa.Kolumny rehdeko rk115.Dobrać do nich wzmacniacz to naprawdę tragedia i gonitwa po urządzeniach.Albo zagrają ładnie albo tragicznie mówię tu tylko o wzmacniaczach lampowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt,dobranie wzmaka do tych glosnikow nie jest latwe.

Generalnie cala sztuka w synergii.

Dlatego nie za bardzo serio biore pod uwage opinii,ktore opieraja sie na jednorazowym odsluchu na byc moze zle dobranych glosnikach.Ja przewalilem sporo skrzynek zanim jakos tam zaczelo to grac.Z Joseph Audio gra to pieknie,ale trza sie bylo natrudzic.Oczywiscie nie jest to jedyny glosnik z ktorym Manley zagra.Jednak dopasowanie jest sprawa najwazniejsza,bez wzgledu na cene i klase sprzetu.Ostatnio mialem okazje przekonac sie co to jest synergia przy odsluchach odtwarzaczy.W efekcie znow zostal Meridian.

Aha,synergia obejmuje rowniez uszy i gust odnosnie dzwieku.

Pozdrawiam

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl moment, ze interesowalem sie Snapperami, ktos z Was ich sluchal dluzej, moze po xlr i w jakim systemie? Troche balem sie lamp el34, chociaz kto wie, czy slusznie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>4photo, czym teraz kręcisz srebrne krążki? Pamiętam, że zachwycałeś się Stibbertem.

 

Tak, nadal gram na Stibbercie i wciąż jestem pod jego wrażeniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolumn rehdeko kolega nie dawno kupił lampę Almarro 318 i na niej właśnie słucha.Przed zakupem notabene chciał odkupić ode mnie lampę oferując podobne pieniądze jakie wydał za almarro 318.Różnice z moim wzmakiem są dość wyraźne.Głównie moja lampa gra większym ciężarem i kolorem.Oraz że w nagraniach powolnych pokazuje niesamowitą kulturę.Słuchając płyt bardzo często człowiek samoczynnie zaczyna śpiewać razem z wokalistą-co zauważyłem nie tylko u siebie jak i też u kolegi:)).Tam nie ma przewijania płyt do innych nagrań tylko siadać i słuchać.Almarro w bezpośrednim porównaniu nie zachowuje już takiego spokoju przy wolnych nagraniach, gdzie potrzeba jest delektować się brzmieniem. Dźwięk jest bardziej odchudzony, mniej kolorowy.Ale i tak posiada więcej (tego ciepełka)niż pozostałe wzmacniacze które odsłuchiwaliśmy.Wydaje mi się nawet,że chyba almarro jest ciut szybszy od mojej lampy i odrobinę mocniejszy.Choć koledzy tego nie potwierdzają.Dobrze się stało,że waluta poszła w dół i udało się jeszcze cenę utargować. Bo wydać kwotę katalogową to bym sie grubo zastanawiał.A tak poszedł dużo taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zajrzałem do Waszego wątku i widzę, że jedna opinia odmienna od genaralnego trendu powoduje małą nagonkę na jego autora. No więc czuję się w obowiązku napisać, że również miałem okazję uczestniczyć w prezentacji dzielonego Manleya (ok. 15kzł, chyba tego samego, którego odsłuchiwał "audio") i mnie również nie podobało się to brzmienie. Moim SUBIEKTYWNYM zdaniem było zbyt nachalne, nerwowe i męczące. Odsłuchiwana konfiguracja to Zoller Imagination, Meridian 508.20, wspomniany Manley i dobre okablowanie.

I żeby nie było nieporozumień - nie twierdzę, że to zły wzmacniacz, twierdzę, że w tym zestawieniu nie grał w moim guście. Wy natomiast w podtekstach staracie się udowodnić, że jak ktoś nie polubił Manleya to albo nie potrafi zestawić sprzętu, albo jest głuchy.

Ktoś gdzieś napisał, że im większe doświadczenie tym mniej jedynych prawd i utorytarnych sądów i może warte jest to przemyślenia...

Przepraszam, że tak wcinanm się w Wasz wątek, ale nie wytrzymałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie to opinie. Ale żeby tak poprostu "nagonka"? :))) Jesteśmy zwyczajnie zaskoczeni tak odmienną opinią. Z tego co widzę podstawowy problem polega na tym, że większość z nas pisze o integrze Stingray, a Panowie będący w "odmiennym trendzie" prawdopodobnie o końcówkach Mahi + Shrimp. Poza tym było to 4 lata temu. Stingray dziś to nie ten sam Stingray 4 lata temu. Być może podobnie jest z Mahi. Nie wiem, nie mam porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyżej wyrażałem się równie niepozytywnie nt Stingraya - odsłuchy miały miejsce 2 lata temu. Podobnie korzystałem z Zoller Imagination - piec nie dał im rady,zresztą nie tylko u mnie. Natomiast Shrimp do pary z szybką i przejrzystą końcówką tranzystorową jest nie do przecenienia, kto wie - może do tego wrócę. Niestety,nowa produkcja Shrimpa deko rozczarowała - skokowa gałka od balansu i to nieskalibrowna ( tj "0" nierówne było 12tej), lampy EH w sekcji preampu. Lampy można wywalić,ale ten potencjometr (podobnie jak ten od głośniości w Stingrayu)- mocno wqrwł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co można dodać (ale to w zasadzie w podsumowaniu bardzo ogólnym)

 

Shrimp jest bardzo dobrym, dobrze zbudowanym, tanim pre (2000 dol w Stanach, to taniocha - dlatego imho warto go rozpatrywać)

 

Końcówki mocy na lampach są problematyczne ZAWSZE, niezależnie jaka to firma je zrobiła (tu zwykle trzeba dużo pieniędzy, żeby osiągnąć sensowną jakość, przezroczystość, szybkość i uniwersalność - a i tak te postulaty pozostają często w sferze życzeń)

 

Stingray - jest taką sobie tanią hybrydą mająca zalety i wady technologii (w jego przypadku trudno się połapać jaka sekcja jak wpływa na ostateczne brzmienie - bo nie są (były)(chyba)rozdzielne.

 

Jeśli cokolwiek będzie porównywane na torze, w którym są nieefektywne, specyficzne kolumny typu Rehdeko czy inne miękkie głośniki, kable typu antentówki - to niestety niewiele da się powiedzieć...

 

ja rozumiem, że niektórzy lubią dość specyficzne zestawienia, czy najogólniej biorąc dźwięk - ale to już jest kwestia osobnicza, która mnie może tylko zadziwiać - nie oceniajmy jednak sprzętu podłączając go do NIEPRZEZROCZYSTYCH ELEMENTÓW toru.... litości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiograde

 

Nawet U$ 1850,ale nie do dostania w tej cenie na europejski sztrum :-)) Mam ofertę na 1100 funtów za tę hipisowską facjatę ,ale jeśli nadal balans jest skokowy - dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę do chałupy to sprawdzę jak to jest z tym potkiem od balansu - nie używałem to nie wiem :-)

Bo głośność w Shrimpie chodzi jak marzenie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośności jest liniowy i chodzi z dokładnością kanałów rzędu 0.5dB. Nawet ściszony prawie na max, że ledwo słychać, kanały chodzą równo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"za tę hipisowską facjatę"

 

słyszałem, że warto zadzwonić do Moje audio

ale tylko słyszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pwit1 - "Wy natomiast w podtekstach staracie się udowodnić, że jak ktoś nie polubił Manleya to albo nie potrafi zestawić sprzętu, albo jest głuchy.

Ktoś gdzieś napisał, że im większe doświadczenie tym mniej jedynych prawd i utorytarnych sądów i może warte jest to przemyślenia..." otóż myślę tak z historycznego punktu widzenia, że gdyby nie chęć udowadniania sobie prawd to pewnie do dziś byśmy nie wiedzieli co się kręci wokół czego, ziemia wokół słońca a może odwrotnie?... No przecież ktoś musi mieć rację, wszyscy jej mieć nie mogą.

 

Audio - pisze, że słuchał na rehdeko rk115, nie znam tych kolumn zupełnie ale skoro pisze są trudnym partnerem dla wzmaka to test na nich przeprowadzony nie wiele wnosi do sprawy. A mówienie, że coś jest nie OK bo nie zagrało z czymś bardzo wymagającym jest trochę pochopne.

 

zildjian - po co się dziwić, że nie zagrało z Zoller Imagination skoro ich impedancja spado do 3,5 oma a nawet poniżej a Stingray nie ma odczepów na 4 omy, strojony jest na 6 om więc na 4 raczej zawsze się potknie. Chociaż ostatnio słuchałem Stingraya napędzającego kolumny, których z własnej inicjatywy nigdy bym nie podłączył do niego. Otóż Panie i Panowie wymagające min. 100 W Magnepany 1.6 prawie odfrunęły ze Stingrayem. Prawie bo bas był nieco jednostajny, ale reszta miodzio. A scena marzenie, następna prezentacja była już na standartowych kolumnach i powiem szczerze, czułem się jakbym Szał Podkowińskiego oglądał przez szparę w dźwiach.

 

Czy któryś z malkontentów starał się zrobić coś, żeby dostosować brzmienie Manleya do swoich potrzeb? Nie słyszałem aby ktoś mówił, że próbował ostudzić temperament kablami lub lampami, no właśnie wystarczy włożyć EL 84 JJ a przymulą dźwięk tak, że można zasnąć przy Metalice:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z malkontentów starał się zrobić coś, żeby dostosować brzmienie Manleya do swoich

>potrzeb? Nie słyszałem aby ktoś mówił, że próbował ostudzić temperament kablami lub lampami, no

>właśnie wystarczy włożyć EL 84 JJ a przymulą dźwięk tak, że można zasnąć przy Metalice:-)

 

 

powiem tak - jeśli po włączeniu surowe urządzenie (jakiekolwiek) nie robi na mnie mocno pozytywnego wrażenia, to nie liczę specjalnie na to, że po czasie przeżyje metamorfozę o 100%. kable i lampy są bardzo ważne - ja na stingrayu doskonale usłyszałem swoje sieciowe srebro - ale to są zmiany oczywiste, których i tak oczekuję po takim zabiegu... (w sensie zmiany, możliwości korygowania brzmienia itd), ważne (ale do rozpatrzenia w sensownych relacjach)

 

natomiast ja trzymałem stingraya tydzień i niestety... a chciałem, żeby został

 

dla pocieszenia - trzymałem 2 dni weekendu MPM - z takim samym efektem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,roksan caspian powyzej basu tez jest miodzio,serio.ale jak tu sluchac np eberharda webera. Oceniam stingraya w kontekscie zollera a nie odwrotnie,co jeden z b. uzytkownikow sti mi doradzal.zollery to trudne szafy,ale po zadaniu im dobrej koncowki np lfd lub cieniej-talk odwdzieczaja sie.zreszta i naim nait 3 poradzil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> audio,

Twój cytat: "kolega nie dawno kupił lampę Almarro 318... Przed zakupem notabene chciał odkupić ode mnie lampę oferując podobne pieniądze jakie wydał za almarro 318."

 

Cena niemal 7000 zł na półce w sklepie nie bierze się z użytych materiałów. Komu chcesz wmówić, że ktoś chciał dać Ci ok. 6000 (poniżej tej kwoty na pewno nikt nie kupił Almarro) za Twój wzmak, który skleci się zapewne za ok.1000 zł (zakładam, że to DIY). Chyba, że masz coś firmowego lepszego od wspomnianych - to się pochwal. Załącz zdjęcie.

Kolejny raz bujasz w obłokach. A może ten kolega sam by coś napisał, wszak Rehdeko to takie kultowe kolumny na tym forum. A gdyby ten kolega był tak uprzejmy i chciał kogoś ugościć, to zapewne wielu byłoby chętnych na posłuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zamiarem nie było krytykowanie urządzenia bo jest złe,że słabo brzmi.Po prostu w tym zestawieniu nie było za dobrze.Mnie brzmienie się nie podobało.Zupełnie nie dawno gdzieś tu na forum wyczytałem od robtango,że błędem jest łączenie rehdeko z lampą z uwagi na bardzo sztywną membranę pomimo dużej skuteczności.Że potrzebują one silnego pieca tranzystorowego.Oczywiście jest to też,jakaś tam opinia poparta jakimiś odsłuchami oczywiście.Zresztą było wiele wzmacniaczy do tych rehdeko i nic nie mogło jako tako podejść.Teraz po czasie kolega przyznał się,że mógł pozostać przy virgo II.Podobały mu się.Ale szukał dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WUELEM.

Zdziwił byś się za ile wyrwał tego almarro.Chyba nie będzie żadnym naruszeniem że powiem o kwocie no chyba że na priv to jak już wolisz.Cena grubo poniżej 6tyszł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi to nie ma netu.Nie pisze na forum,a już tym bardziej nie czyta go bo nie ma jak.Warunki odsłuchowe ma tragiczne-mieszka z matką(starsza schorowana kobieta).Także nie ma za bardzo jak urządzić pokoju z wiadomych przyczyn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ma znaczyć: że kolejny raz bujam w obłokach!!.Piszę jak jest.Nigdzie nie napisałem, za jaką kwotę kolega chciał odkupić ode mnie lampę.Zresztą uważam,że nie ma to żadnego znaczenia.Złożył mi propozycję zakupu zresztą nie pierwszy raz i tyle.Przerzucił trochę wzmacniaczy lampowych i nadal twierdził że nie znalazł nic podobnego do tego co miał z moim wzmacniaczem.

Nigdzie nie bujam w obłokach.Po prostu za długo człowiek już w tym tkwi, aby tak myśleć.

Co do mojego wzmacniacza to link poniżej łącznie z flakami dla ułatwienia:)).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widzę,że moja wypowiedź kogoś mocno zdenerwowała tym bardziej, że inni tez napisali co nie co o swoich odczuciach z Manleyem i uważa że tylko on ma rację.No trudno nie było to moim zamiarem.Po prostu wyraziłem swoją opinię do tego mam prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zildjian, 1 Wrz 2008, 16:38

 

>7000,- to jest to warto ?!

 

Nie znam aktualnych cen, ale wiem że jak pogada się z Krzysztofem to można się naprawdę dogadać. A tak P.S. to jak ja kupowałem to cena była 9000...

 

A co do gałki balansu w krewetce - ma tylko klik na środku a poza tym jest płynnie. Żadnego skakania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kris

Star trekkin' across the universe; Boldly goin' forward, still can't find reverse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"gdzieś tu na forum wyczytałem od robtango,że błędem jest łączenie rehdeko z lampą z uwagi na bardzo sztywną membranę pomimo dużej skuteczności."

dawno sie tak nie ubawiłem hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Stingray'u też oba potencjometry pracują liniowo, balans ma zaznaczone wycentrowanie poprzez delikatny opór. Wzmak kupiony w listopadzie zeszłego roku. Co do Krzysztofa z MA to mnie opłacało się rozmawiać, po za tym miły gość więc nawet jak nie utargujesz to czasu nie stracisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.