Skocz do zawartości
IGNORED

Manley


wojtek r100r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

"gdzieś tu na forum wyczytałem od robtango,że błędem jest łączenie rehdeko z lampą z uwagi na

>bardzo sztywną membranę pomimo dużej skuteczności."

>dawno sie tak nie ubawiłem hehe<

 

Długoletni użytkownicy Rehdeko zalecają słabowite lampy do nich i to wyłącznie lampy. Ponoć właśnie tranzystory nie stroją im.

Audio, a jakich kabli głośnikowych używa twój kumpel do Rehdeko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> audio

Bez obrazy, ale jeśli piszesz, że Twój kolega ma fatalne warunki, a za skalę porównawczą masz swój pokój z zapodanego linku, to mi wyobraźni nie starcza, jak one mogą być złe. Taborety, gołe ściany, goła podłoga... Miejsce odsłuchowe jest tam, gdzie stała osoba fotografująca (wtedy jest za wąska dla tak dużej odległości od kolumn), czy tylko słyszysz na lewe ucho?

W takich warunkach wszystko zagra tak samo. No sorka, ale piszę szczerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, chyba już dość :))) Życzę Wam i sobie aby choć ten temat nie przerodził się w kolejną bezproduktywną pyskówkę jak to niestety na forum często bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foto pokoju było robione do innych celów.Wrzuciłem akurat co było. Kanapa stoi gdzie indziej na przeciwko kolumn.Od miejsca odsłuchowego do kolumn jest jakieś 5m.Szerokość również 5m.Kolumny stawiam odsunięte od ściany na 1,5m i po bokach jakieś max1m.Za kanapą mam również z 1m do ściany. Te taborety pozostały jeszcze z innego mieszkania i na chwilę obecną idą do wymiany.Kolumny będą stały również na drewnianych prostokątnych podstawkach tylko jakieś 15-20cm wyższej.W tej chwili stoją odrobinę za nisko.Pokój jest dużo większy i do kolumn jest o wiele dalej niż było to wcześniej.Dywan na podłodze wszyscy widzieli jest taki jaki jest.O dziwo brzmienie jest nie za jasne. Przy braku większych mebli, czy innych pochłaniaczy.Być może bierze się to stąd,że pokój jest na poddaszu i jest nie za wysoki.

Słucha się naprawdę bardzo przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do steq

 

Chłopaki grają na resonie.Choć szukają w tej chwili innego kabelka.Mnie również podobało się na taralab referentz 2 bodajże o ile dobrze pamiętam.Ale jest jeszcze za drogi. Teraz koledze brzmienie podeszło tylko myśli jeszcze o kabelku.Jak twierdzi teraz ma dużo lepiej niż to było dużo wcześniej jak odsłuchiwał inne lampy.

A masz może jakiś pomysł na kabelek głośnikowy?.

Tak naprawdę właścicieli tejże marki jest bardzo mało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yolaos >>> Ja tez hehe.

 

Jesli Stingray kosztuje teraz 7 tysi to nie znam wzmaka ktory by mu podskoczyl w wielu aspektach jest poprostu genialny = uniwersalny.

 

Zollery to nie sa kolumny do Stingraya jesli ktos tego nie kuma to jego sprawa i zeby ocenic wzmak nalezy zadbac o reszte toru tak by pracowal w odpowiednich dla siebie warunkach.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dobieram piec do kolumn.

 

nb - znam jednego użytkownika Zollerów,który niestety nie był w stanie dobrać amplifikacji w interesującym przedziale cenowym i sprzedał Zollery. Mnie się udało :-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest podejscie do tematu dobrac pod kolumny reszte ja tak robie bo to w moim przekonaniu najwazniejszy element systemu (no dobra tak robilem kiedys teraz mam co mam i musi tak zostac).

 

Jakis czsas temu mialem u siebie podpiete JML 906 signature do wzmacniacza lampowego AN Oto SE i o dziwo pociagnal je swietnie tylko caly czas slyszalem ten charakter Tioxida ale przyznam ze Depeche Mode na tym zestawie gral wybornie.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddam pol krolestwa za cos lepszego od tioxida! Tak pieknie oddanych harmonicznych nigdy nie slyszalem. Chyba nawet wilson audio nie umie z niego zrezygnowac.ale nie gora byla dla mnie problematyczna w polaczeniu ze stingrayem.dzis to co mam mnie zadowala i moze tylko pokombinuje w interkonektach.glosnikowego xlo ultra ciezko pobic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Pytanie do wszystkich Stingray'owców, co napędzają wasze płaszczki? Z „o mnie” nie bardzo widać, wiem że ojciec założyciel Wojtek100r słucha na Joseph Audio RM22XL i jest szczęsliwy.

Obecnie oswajam się z myślą o wymianie kolumn stąd ciekawość aby poznać wasze zestawienia. Najbliżej mi Response D28, ale żeby nie iść na skróty postanowiłem trochę posłuchać innych głośników. Ostatnio słuchałem w audio forte magnepana 1.6, Totema HOUK i Living Voice AVATOR. Kolejność nie przypadkowa najpierw były Magnepany (sam nie wpadł bym na tak śmiałe połączenie) które mnie zauroczyły i zdominowały dalszy odsłuch. Pod względem wielkości sceny i przestrzeni nic nie może się równać z MP. Stingray o dziwo swobodnie je ciągnął (najwyraźniej 50W z lampy znaczy więcej niż 50 z tranzystora), jedynie bas wydawał się nieco jednostajny więc wiem, że decydując się na nie za chwilę będę myślał o snaperach aby dać im więcej mocy. Nie tędy droga, kupuję kolumny i cieszę się nowym dźwiękiem nie myśląc już o zmianach.

Totem Houk – scena niestety w bezpośrednim starciu z MP wypadła tak jakby Szał Podkowińskiego chcieć oglądać przez dziurkę od klucza. No i ten bas dominujący nad wszystkim i słabo kontrolowany, a stały na kulach bez tego basu prawdopodobnie jest jeszcze więcej, to zdecydowanie nie są kolumny których szukam,

Living Voice- po Totemach wydawały się strasznie odchudzone ale kilkanaście minut pozwoliło ocenić że tak nie jest choć wydaje mi się, że na obfitość w tym zakresie nie ma co u nich liczyć. Ponadto szalenie czułe na najdelikatniejszy impuls, szczegółowość na najwyższym poziomie. Scena wydaje się szeroka w standardowym zakresie (porównanie z MP wypada blado tam było szerzej i wyżej), głębia i lokalizacja źródeł pozornych wzorcowa. Stosunek ceny do jakości na razie mnie wstrzymuje, muszę je posłuchać jeszcze raz jak zapomnę o cudownej scenie magnepanów i traumatycznym basie totemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom robix

Witam

Jak tam u ciebie?.I co aktualnie słychać u naszego wspólnego kolegi roberta z Oławy:)).

Jak byś nie widział kto pisze to przypominam siebie z wystawy w Oławie dość dawno temu jestem z Nowej Rudy.Było nas tam kilku.PozdrMoje gg 2056316

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio, Robix,

 

nie bardzo wypada w tym temacie (klubie), ale zaintereował mnie wpis Audio o odsłuchu pewnego manleya w kotekście pewnej opinii o tych wzmakach znanego sprzedawcy lamp z Katowic (tj. samych żarówek i wzmaków) - pewnie domyślacie się o kogo chodzi ale ja nie powiem bo nie wiem czy by sobie tego życzył,

mianowicie goszcząc u niego narzekałem na swoją primalunę szczególnie w aspkecie rozjaśnienia dźwięku co on potwierdził i dodał: "ale niech pan sobie wyobrazi że manleye grają jeszcze gorzej"

on nie podał w jakich konfiguracjach i o jakie aspekty dźwięku mu chodziło, ja nigdy nie słyszłem Waszej ulubionej marki, czyli można powiedzieć po co ten wpis tyl że On:

jako jednyny ocenił PL podobnie jak ja to postrzegam,

i jako jedyny ocenił cechy kolumn dynaudio 110 (tj. że tak naprawdę mają wciętą średnicę a nie tak jak twierdzi 90% grają średnicą),

wobec tego jego opinie o różnych klockach mogę uznać za wiarygodne tym bardzie ze handluje hiendem od 15 lat.

 

akurat ta kwietniowa wizyta zbiegła się z dostrzeżeniem na forum kilku wpisów bardzo sympatycznego robixa - wtedy już polecał linna classica ale w jednym temacie ktoś mu zarzucił że jeszcze niedawno "dał by się zabić za mainleya" a z kolei sprzedawca primaluny który handluje również linnem stwierdził że PL rozjeżdża classika (chodziło właśnie o tego AD2001), oczywiście do takich opinii podchdzę z dystanasem, a na dzień dzisiejszy jestem nastawiony na zakup linna (inne klocki ale tej firmy) i stąd to zainteresowanie całą sytuacją zw. z PL, linnem i mainleyem (linna i mainleya ngdy nie słyszałem).

 

Robix,

 

swoją drogą w innych tematach zdecydowanie chwalisz to co masz i polecasz wszystkim, a tutaj.....,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rzadko trafia sie na nie pochlebne opinie o Manleyu.

Nie wszystkim musi sie podobać, to zrozumiałe. Ja obecnie słucham na monoblokach Mahi , chciałem je co prawda sprzedac , ale tylko dlatego ,że planowałem zakup Snapperów z nadzieją ,ze pozostane przy tej "stylistyce dźwieku" , ale półeczkę wyzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> hazardzista5

"ale niech pan sobie wyobrazi że manleye grają jeszcze gorzej" - wyobrazić sobie można prawie wszystko nawet to, że jest się pięknym i bogatym będąc dzwonnikiem z Noterdam

 

"ja nigdy nie słyszłem Waszej ulubionej marki" - więc trudno się wypowiadać, po co przytaczać cudze opinie, niech się wypowiadają ci co słyszeli w końcu to forum audio.

 

"jako jedyny ocenił cechy kolumn dynaudio 110 (tj. że tak naprawdę mają wciętą średnicę a nie tak

jak twierdzi 90% grają średnicą" - świadczy tylko niestety o tym, że słyszy inaczej niż 90% osób

 

"jego opinie o różnych klockach mogę uznać za wiarygodne tym bardzie ze handluje hiendem

od 15 lat" - kolega od 10 lat pracuje w salonie Porche zajmując się sprzedażą tych wózków a na mechanice nie zna się w ogóle. Powtarza dane katalogowe, dobra marka sprzedaje się sama, klient szukający towaru z górnej półki na ogół jest zorientowany i zdecydowany, więc szczególna znajomość tematu u sprzedawcy nie zawsze jest konieczna choć wskazana.

 

Co do robixa, on chyba nigdy nie powiedział, że Manley jest gorszy od Lina classika, przecież to różne półki. Według niego Manlej jest super w swojej grupie cenowej i ja wraz z nim dałbymn się za niego pokroić a Classik w swojej. Gdybyś był dociekliwy zauważyłbyś, że Classik to system zastępczy u robixa a zamiana nie miała przyczyn sonicznych. Sorry Robert, ale się nie odzywasz a minie zabolało, że cię obrzucają.

A i jeszcze jedno robix chwali to co ma, bo to co ma w obecnej chwili najbardziej mu się podoba. Taka jest idea audiofilizmu, składać system według własnego upodobania i możliwości dbając o synergię elementów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzobled,

 

co do Twoich wypowiedzi dot. dźwięku manleya to sam stwierdziłem, że nie słyszłem, a opinie innych zawsze można przytaczać, por. z porsche jest też nie do końca trafne bo nie mówimy o budowie wzm. tylko o dźwięku,

 

natomiast co do opluwania Robixa przez mnie to już grubo przesadziłeś - podaj przykład albo odwołaj co powiedziałeś,

natomiast chyba forum polega na wymianie poglądów, co do por. przez robixa classica z różnymi lampami (np.PL) to przeczytaj różne tematy na forum a dopiero później atakuj.

 

Akurat ja nie jestem związany z branżą audio w żaden sposób (poza tym, że kupuję czasami sprzęt dla siebie) - i daleki jestem od dyskredytowania manleya - ale jak widać każde pytanie czy przytoczenie opinii w niektórych tematach jest odbierane "jako opluwanie osób" mających inne poglądy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczego nie będę odwoływał, bo posługujesz się cudzymi opiniami w sposób sugerujący, że się z nimi zgadzasz.

"akurat ta kwietniowa wizyta zbiegła się z dostrzeżeniem na forum kilku wpisów bardzo sympatycznego robixa - wtedy już polecał linna classica ale w jednym temacie ktoś mu zarzucił że jeszcze niedawno "dał by się zabić za mainleya" " - dałby się pokroić pewnie i teraz. Zarzucasz mu że jest orędownikiem Linna classika choć wcześniej był zaciekłym fanem Manleya. No cóż każdy ma prawo zmienić zdanie, tyle, że w wypadku robixa takiej zmiany nie było. Przeczytaj ten wątek od początku a najdzie cię refleksja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż liczyłem że ktoś z tego tematu miał np. możliwość porównać PL z niższym manleyami i przedstawi rzeczowe porównanie (np. tam jest lepsza scena itp.) i np. wykaże że sprzedawca z .... nie miał racji, coś więcej niż to, że za dany sprzęt można dać się zabić, w końcu temat nie sponsorowany, a tu tak reakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było mieć do porównań sprzet we własnym systemie na kilka dni , ale powszechnie wiadomo że nie jest to takie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozglądam sie za muzykalnym wzmacniaczem lampowym, który musi pociągnąc Akustyki rr2 (scan speak) . Słuchałem na moich kolumnach cayna a88t i owszem ciągnie te kolumny lepiej niz mój amplifon ale nie ma juz tej muzykalnosci i przestrzeni (odsłuch na kablach nordosta red dawn przepinanie innych za kazdym razem tylko psuło dzewiek szczególnie aspekty przestrzenne i lokalizacje na scenie).

Mam pytanie czy ktos porównywał bezposrednio Amplifona Wt-40 ze Stingrayem bądz z nowszym Jadis Ochestra i czy jst salon w Warszawie bądz Krakowie w którym mozna posłuchac Stingraya i Orchestre.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->nautilus81

Całkiem nie dawno w Audio forte w W-wie była Orchestra Jadisa a obecnie mają Stingraya. Obsługa sklepu jest bardzo miła i życzliwa a dystrybutor Jadisa jest z W-wy, więc sądzę że można z tego skleić taki odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazzobled

 

słuchałem tych zestawień, o których piszesz. Jeżeli mogę zasugerować, to nie daj się złapać przestrzenności Magnepanów, są świetne w swojej cenie i grają fantastycznie, ale Stingrayowi brakuje prądu do ich pełnego wysterowania (żeby nie było: też mam Stingraya). Jeżeli będziesz tam jeszcze raz ich słuchał poproś o podłączenie któregoś z Moonów, które AF importuje, wtedy się zaczyna dziać... i dopiero wtedy wychodzi, że Stningrayowi brakuje dla nich prądu.

Ja też szukam kolumn do Manleya, jak do tej pory najlepiej zagrał z tymi nowymi KEFami w AF z serii Reference, nawet w trybie triodowym było prawie wystarczająco z prądem, ale ciągle brakowało szybkości niestety. Niestety nie udało mi sie znaleźć niczego bardzo intersującego i nie kosztującego góry pieniędzy. Czekam, aż AF sprowadzi z Wrocławia Joseph Audio, może to jest rzeczywiście najlepszy partner dla Manleya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurteczka na wacie nie zagladam teraz czesto bo mam mniej czasu z racji pracy ,,za barem,, niestety zycie zmusilo ustawic sie po jego drugiej stronie.

 

jazo>>> Dzieki za wsparcie ale zaraz wyjasnie wszystko i bedzie zakopany toporek w sprawie ww klockow audio.

 

Wiec przejde do rzeczy Manley Stingray dawal mi tyle zadowolenia obcowania z muzyka ze nie szukalem juz nic wiecej jesli chodzi o amplifikacje lampowa a mialem jej naprawde duzo.

 

MS byl takim kompromisem pomiedzy muzykalnoscia ,szybkoscia i pazurem w wydaniu lampowym co jako calosc sprawdzalo sie w roznych gat muzycznych (a slucham bardzo szerokiego spektrum) bylo to niezbedne do samozadowolenia z posiadanego systemu.

 

Linn Classik to genialne urzadzenie do sprawiania przyjemnosci czlowiekowi za smieszne pieniadze i dalej tak twierdze a nie twierdze natomiast ze jest lepszy od MS bo to inna bajka.

 

Sprzedalem swoj system z powodow osobistych a Linn tylko w jakims stopniu stara sie go zastapic.

 

Na koniec powiem ze polecam te urzadzenia wszystkim tym ktorzy szukaja sprzetu w tych kategorich s i cenach.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> 70Marcin

A no właśnie stąd ta jednostajność w basie ale powiem szczerze, że mimo wszystko przestrzeń jest urzekająca. Była chwila że bym je połknął, na szczęście przyszło opamiętanie bo czułem, że to nie są kolumny do stingraya i za chwilę bym kombinował żeby kupić mocniejszy piec. Piszesz o KEFie, znam tylko linię budżetową, muszę sprawdzić fakt że impedancja i skuteczność przyjazna stingrayowi ale zwrotnice ponoć skomplikowane i ta mnogość przetworników. Sam nie wiem muszę sprawdzić. Czy słuchałeś Living Voice'a? Naprawdę dobry tyle, że nie jestem pewien czy naprawdę wart tych pieniędzy. A może to tylko kwestia kabli głośnikowych, bo spięte były tanimi MITami. Fajnie, że będą w Warszawie Józki, sprawdzę je i porównam z Voice'mi i Kefem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I owszem przestrzeń jest super po podpięciu Manleya, ale po podpięciu Moon'a to "cuda wianki" się dzieją. Livivg Voice słuchałem, jednak cena uważam jest zbyt wysoka za to, co sobą reprezentują. KEF referencyjny pomimo swojej komplikacji grał świetnie. Dużo zależy od wielkości pomieszczenia, moje to około 45 metrów i dużo kolumn w nim "ginie".

 

Chcę też posłuchać WLMów w najnowszych wersjach, może tędy droga... Chociaż z Jolida 502, która ma trochę zbliżony dźwięk do Manley'a grały tak sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, 45 m2 to już chyba niezłe wyzwanie dla Stingraya, faktycznie wskazane byłyby wysoko sprawne kolumny. Ja ze swoimi 24 m2 mogę grzebać w mniej sprawnych np. proAc Response mnie kusi tyle że to pozostanie w tej samej stajni ale inne konie bo nie ma co porównywać ze studio.

Wysoka skuteczność głośników to błogosławieństwo ale jednocześnie przekleństwo. Słuchałem WLM Diva z Creekem Destiny i powiem szczerze wypadło to źle. Divy pokazały wszystkie niedoskonałości Destiny a słyszałem ten system wcześniej z Yarą AP i było całkiem fajnie. W Stingrayu nie słyszę niedociągnięć wszystko mi w zasadzie w nim pasuje ale kto wie czy WLM czegoś z niego nie wyciągnie, te głośniki są cholernie wymagające wobec pieca i wcale nie chodzi im o ilość prądu ale jakość. Jak posłuchasz daj znać, sam jak będę miał trochę czasu to postaram się posłuchać ich z Manley'em.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odczekałem trochę aż wypalą się pyskówki i udowadnianie sobie że blondynki są lepsze od brunetek.

Osobiście nie słyszałem zestawienia Stingraya z WLM, ale mój kolega miał podpiete dość długo takie zestawienie i piał z zachwytu.

Gdyby zostawił Stingraya to pewnie by kupił WLM.Ale jest obecnie szczęśliwym posiadaczem Shrimp/Snapper i nie musi już szukać w łatwych głośnikach.

Dlatego testuje teraz AP Virgo i znów pieje z zachwytu.

Jeśli chodzi o zestawienie Stingray/Joseph to uważam że jest świetne,ale oczywiście znam ludzi którym to zestawienie nie pasuje.

Problem w tym że to zestawienie bardzo czułe na zmiany,czy to źródła czy kabli.

Istnieje ryzyko że będzie za jasno,chociaż wcale nie ostro.

Ja miałem w życiu 4 Meridiany i myślałem że tak już zostanie.Jednak po ostatnim 506.24 raczej rozdział Meridian zamknąłem.Powód bardzo prozaiczny.Ten odtwarzacz jak dla mnie grał za jasno i zbyt detalicznie.Tak z 506.20 grało fantastycznie,to z tym się nie dało słuchać.

Dlatego trza strasznie uważać na resztę systemu, mając takie zestawienie jak ja.

Teraz kręci się CEC i jest znacznie lepiej.

Pozdrawiam Manleyowców.

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam , że WLM dlatego dobrze zgrywa sie ze stingrayem , bo WLM ma odchudzony bas... inaczej nie schodzi nisko , a niski bas to zawsze wyzwanie dla wzmacniacza, zwłaszcza lampowego.

WLM jest przejrzysty ? dla mnie gra jak z za koca i jest efekciarski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli WLM gra jak za koca to 99% kolumn gra jak zza kilku "koców". Nie są to kolumny, które każdy musi polubić , ale na pewno nie można o nich powiedzieć ,że mulą. Natomiast potwierdzam ,że mają swoje wymagania co do jakości użytego wzmacniacza. Szczególnie odnosi się to do PACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.