Skocz do zawartości
IGNORED

12AX7, 7025, ECC83 - zamienniki i opinie


Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest "Chińczyk" tylko słowacka JJ. Penta Laboratories, to wyselekcjonowane lampy specjalnie dla nich, wiec nie mają nic wspólnego z tym, że zostały wyprodukowane w USA. Ma to na celu podniesienie jakości lamp z niższej półki by zachęcić klienta do ich zakupu. Ot, taki trick marketingowy.

Tak sobie poczytałem trochę i mam kilka pytań:

Gdzie można kupić Amperex BB (te z opisów wydają się mieć pożądaną dla mnie sygnaturę, cichsza góra, masywniejszy środek i dociążony bas)żeby być w miarę pewnym zakupu i ile warto zapłacić? Bo ceny za dwie wahają się od 900 do prawie 2000 na Ebay...

Druga rzecz to taka, że mój wzmacniacz ma w pre 4 12ax7, czy jest sens wymienić tylko 2? Oczywiście wymiana 4 NOSów to już nieakceptowalny koszt...

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

51 minut temu, fido920 napisał:

czy jest sens wymienić tylko 2?

wszytsko zależy od konfiguracji preampu (jak wzajemnie skonfigurowane są poszczególne lampy, ale też i połówki w danej lampie). Przykładowo jeśli w takimś układzie SRPP każda lampa obsługuje jeden kanał (czyli jedna jej połówka to górna lampa w ukłądzie SRPP, a druga dolna) to musisz wymienieć obie, bo w przeciwnym wypadku masz dwie różne lampy w obu kanałach. Jeśli zaś jedna połówka każdej z lamp do dolna lampa w układzie SRPP, a każda z połówek drugiej lampy to górna lampa, to możesz wymienic jedną i testować jak to będzie grało.

1 godzinę temu, fido920 napisał:

Gdzie można kupić Amperex BB (te z opisów wydają się mieć pożądaną dla mnie sygnaturę, cichsza góra, masywniejszy środek i dociążony bas)żeby być w miarę pewnym zakupu i ile warto zapłacić? Bo ceny za dwie wahają się od 900 do prawie 2000 na Ebay.

Kup lepiej lampy Psvane Art Będziesz zadowolony z brzmienia 👍

16 godzin temu, ampman napisał:

To nie jest "Chińczyk" tylko słowacka JJ. Penta Laboratories, to wyselekcjonowane lampy specjalnie dla nich, wiec nie mają nic wspólnego z tym, że zostały wyprodukowane w USA.

Dzięki. Czyli część lamp 12ax7 Penta ma napis Made in China i pochodzi z Chin, a część nie ma i pochodzi ze Słowacji. A wszystkie mają napis USA 🙂

Inna zagadka poniżej. Chińczyk 9 generacji z Shuguang? Potrójna mika etc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dr Lulaś

Wyrób na pewno chiński... specyficzna budowa, produkcja na rynek brytyjski dla wojska (oznaczenia militarne), ale śmiem wątpić, żeby w tamtych czasach tak było w rzeczywistości. To przykład kolejnego chwytu marketingowego, aby tylko sprzedać tanią lampę drożej nadając jej "rodowód". Lektura jak podrabia się lampy -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • 2 tygodnie później...

Czy zdarzyło się Wam, że na lampie jest pomylony nadruk z typem lampy? Chodzi konkretnie o ECC83 z Funkwerk Erfurt - mierzę CI ja ją i niby to ECC83 a w pomiarach zachowuje się jak ECC82. A może kończące się ECC83 daje pomiary zblióżne do ECC82?

  • 5 miesięcy później...

Nikt zdaje się nie wspominał w wątku o tych lampach.

Dla mnie ciekawostka.

 

Phillips Electrical w Hendon Australia.

Pierwsze słyszę.

W 1947 roku firma Philips Electrical Industries kupiła cały teren dawnej fabryki amunicji w Hendon i stała się największym australijskim producentem komponentów elektronicznych. Było to również główne centrum rozwoju technologicznego i badań. W szczytowym okresie pod koniec lat 50. fabryka zatrudniała prawie 3500 wykwalifikowanych pracowników, głównie kobiet. Działalność firmy była stopniowo ograniczana w latach 70-tych, a ostatecznie sprzedana w 1980 roku Grupie Firm Emanuel, stając się „Parkiem Przemysłowym Hendon”.

Jak do tego doszło?

Nie wiem.

Ale znalazłem takie informacje...

Philips założył własne biuro sprzedaży w Australii w 1925 roku, które rok później stało się w pełni własnością firmy Philips Lamps Ltd.

Firma importowała produkty Philipsa z Holandii, w tym lampy do użytku domowego i przemysłowego, lampy radiowe, zestawy radiowe, transformatory audio, głośniki, ładowarki akumulatorów i lampy rentgenowskie. Dystrybuowała te produkty do lokalnych agentów za pośrednictwem swojej stanowej sieci dystrybucyjnej.

W latach 30. rząd australijski podniósł cła importowe, co sprawiło, że dla Philips Australia stała się opłacalna dywersyfikacja w kierunku produkcji poprzez inwestycje w fabryki produkujące żarówki w Newcastle (1930) oraz zestawy radiowe i lampy elektronowe w Sydney (odpowiednio 1933 i 1936). . W obliczu zbliżającej się II wojny światowej firma zdywersyfikowała się, produkując sprzęt do komunikacji radiowej, głośniki i powiązane systemy dźwiękowe, a także rosnącą gamę komponentów.

W lutym 1943 roku Dyrektorzy uznali, że poprzednia nazwa nieadekwatnie opisuje zakres zainteresowań firmy i zmieniono ją na Philips Electrical Industries Pty Ltd.

W marcu 1946 roku firma zamknęła trzy fabryki w NSW i przeniosła się do dawnej fabryki amunicji w Hendon SA, jednak siedziba i salon wystawowy pozostały w Sydney.

Produkty firmy Philips znane były w Australii z wysokiej jakości i stosunkowo wysokiej ceny. W konsekwencji ich udział w rynku był na ogół skromny. Zamiast tego strategia firmy koncentrowała się na produkcji półfabrykatów; początkowo były to lampy, ale później również szeroka gama komponentów, które sprzedawała z zyskiem dużej liczbie producentów radioodbiorników, a po 1956 r. telewizorów w Australii. Fabryka w Hendon produkowała lampy, kineskopy, cewki, tunery, ferryty, anteny, silniki elektryczne, wentylatory, kondensatory, metalowe i plastikowe kształtki, szafki radiowe i telewizyjne oraz części (takie jak mocowania podwozia, podkładki, śruby, nakrętki i śruby ).

W 1958 roku założyli spółkę zależną, Telecommunications Co. of Australia Pty. Ltd. (TCA) w celu projektowania i produkcji sprzętu telekomunikacyjnego. TCA był głównym dostawcą zarówno dla departamentów Wspólnoty Narodów, jak i Departamentu Rządu Stanowego.

W 1959 rozpoczęto również produkcję półprzewodników, takich jak tranzystory i diody. Philips Australia zdominował lokalny rynek lamp i innych komponentów do odbiorników radiowych i telewizyjnych, co było najbardziej dochodową działalnością firmy w latach pięćdziesiątych. Na przykład w latach 1959/60 produkowała ponad 7 milionów lamp rocznie, zdobywając 65 do 70% rynku australijskiego.

Zakład w Hendon produkował również produkty konsumenckie, takie jak odbiorniki radiowe, radia samochodowe i przenośne, radiogramofony, golarki, gramofony i różnorodne telewizory. Wyprodukowała również dostosowany do potrzeb sprzęt przemysłowy, naukowy i związany z obronnością, w szczególności sprzęt komunikacyjny i sprzęt do transmisji telewizyjnych. Wiele innych produktów zostało sprowadzonych z siostrzanych firm w innych krajach. Ale w przypadku odbiorników radiowych i telewizyjnych, Philips Australia wytwarzał około 95% wartości tych odbiorników w całości w Australii na początku lat sześćdziesiątych.

Główna ekspansja firmy przybrała formę przejęcia w 1970 roku Electronic Industries Ltd (EIL) w Melbourne, która była dużym i zróżnicowanym konglomeratem przemysłowym. Znana również jako grupa Astor , produkowała produkty elektroniczne, takie jak radia; telewizory; AGD, w tym pralki, lodówki, zamrażarki i suszarki do prania; odtwarzacze kasetowe; radiobudziki; i zapisy. W latach sześćdziesiątych EIL był większy niż Philips Australia i znacznie bardziej zdywersyfikowany, z szeregiem niepodstawowych spółek zależnych, w tym sprzedawców elektrycznych i producentów mebli, materacy, automatów sprzedających, rowerów, obrabiarek itp.

Restrukturyzacja Philipsa Australia w latach 70. i na początku lat 80. nie była zbyt udana pod względem wydajności firmy. Poniosła znaczne straty w latach 1982-83 i 1985-86, głównie w produktach konsumenckich, pomimo kolejnych zamknięć głównych spółek zależnych produkcyjnych, w tym Kriesler i Pye w 1983 roku. Straty zmniejszyły kapitał własny firmy, aż do osiągnięcia dna w 1986 roku, kiedy Philips NL kupił 25% udziałów w Philips Australia, które pozostały w rękach publicznych i wycofał firmę z giełdy.

Innymi słowy, w połowie lat 80. firma nie była już w stanie domagać się roli w regionalnej architekturze Philipsa w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas gdy Philips Australia kontynuował działalność produkcyjną, która koncentrowała się na wyspecjalizowanych produktach o wysokiej wartości dodanej w telekomunikacji i obronności, większość innych zakładów produkcyjnych została sprzedana lub zamknięta pod koniec lat 80., ułatwiając przekształcenie firmy w spółkę handlową w latach 90. XX wieku.

Od 2021 r. Philips Electronics Australia Limited jest spółką zależną Koninklijke Philips NV , która czerpie przychody z importu, sprzedaży, marketingu i serwisowania sprzętu medycznego i artykułów elektrycznych. Firma zatrudnia około 540 pracowników, działa w całej Australii i jest zarządzana przez swoją siedzibę główną w North Ryde w stanie NSW.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Godzinę temu, qqrydza napisał:

Nikt zdaje się nie wspominał w wątku o tych lampach.

Dla mnie ciekawostka.

 

Phillips Electrical w Hendon Australia.

Pierwsze słyszę.

W 1947 roku firma Philips Electrical Industries kupiła cały teren dawnej fabryki amunicji w Hendon i stała się największym australijskim producentem komponentów elektronicznych. Było to również główne centrum rozwoju technologicznego i badań. W szczytowym okresie pod koniec lat 50. fabryka zatrudniała prawie 3500 wykwalifikowanych pracowników, głównie kobiet. Działalność firmy była stopniowo ograniczana w latach 70-tych, a ostatecznie sprzedana w 1980 roku Grupie Firm Emanuel, stając się „Parkiem Przemysłowym Hendon”.

Jak do tego doszło?

Nie wiem.

Ale znalazłem takie informacje...

Philips założył własne biuro sprzedaży w Australii w 1925 roku, które rok później stało się w pełni własnością firmy Philips Lamps Ltd.

Firma importowała produkty Philipsa z Holandii, w tym lampy do użytku domowego i przemysłowego, lampy radiowe, zestawy radiowe, transformatory audio, głośniki, ładowarki akumulatorów i lampy rentgenowskie. Dystrybuowała te produkty do lokalnych agentów za pośrednictwem swojej stanowej sieci dystrybucyjnej.

W latach 30. rząd australijski podniósł cła importowe, co sprawiło, że dla Philips Australia stała się opłacalna dywersyfikacja w kierunku produkcji poprzez inwestycje w fabryki produkujące żarówki w Newcastle (1930) oraz zestawy radiowe i lampy elektronowe w Sydney (odpowiednio 1933 i 1936). . W obliczu zbliżającej się II wojny światowej firma zdywersyfikowała się, produkując sprzęt do komunikacji radiowej, głośniki i powiązane systemy dźwiękowe, a także rosnącą gamę komponentów.

W lutym 1943 roku Dyrektorzy uznali, że poprzednia nazwa nieadekwatnie opisuje zakres zainteresowań firmy i zmieniono ją na Philips Electrical Industries Pty Ltd.

W marcu 1946 roku firma zamknęła trzy fabryki w NSW i przeniosła się do dawnej fabryki amunicji w Hendon SA, jednak siedziba i salon wystawowy pozostały w Sydney.

Produkty firmy Philips znane były w Australii z wysokiej jakości i stosunkowo wysokiej ceny. W konsekwencji ich udział w rynku był na ogół skromny. Zamiast tego strategia firmy koncentrowała się na produkcji półfabrykatów; początkowo były to lampy, ale później również szeroka gama komponentów, które sprzedawała z zyskiem dużej liczbie producentów radioodbiorników, a po 1956 r. telewizorów w Australii. Fabryka w Hendon produkowała lampy, kineskopy, cewki, tunery, ferryty, anteny, silniki elektryczne, wentylatory, kondensatory, metalowe i plastikowe kształtki, szafki radiowe i telewizyjne oraz części (takie jak mocowania podwozia, podkładki, śruby, nakrętki i śruby ).

W 1958 roku założyli spółkę zależną, Telecommunications Co. of Australia Pty. Ltd. (TCA) w celu projektowania i produkcji sprzętu telekomunikacyjnego. TCA był głównym dostawcą zarówno dla departamentów Wspólnoty Narodów, jak i Departamentu Rządu Stanowego.

W 1959 rozpoczęto również produkcję półprzewodników, takich jak tranzystory i diody. Philips Australia zdominował lokalny rynek lamp i innych komponentów do odbiorników radiowych i telewizyjnych, co było najbardziej dochodową działalnością firmy w latach pięćdziesiątych. Na przykład w latach 1959/60 produkowała ponad 7 milionów lamp rocznie, zdobywając 65 do 70% rynku australijskiego.

Zakład w Hendon produkował również produkty konsumenckie, takie jak odbiorniki radiowe, radia samochodowe i przenośne, radiogramofony, golarki, gramofony i różnorodne telewizory. Wyprodukowała również dostosowany do potrzeb sprzęt przemysłowy, naukowy i związany z obronnością, w szczególności sprzęt komunikacyjny i sprzęt do transmisji telewizyjnych. Wiele innych produktów zostało sprowadzonych z siostrzanych firm w innych krajach. Ale w przypadku odbiorników radiowych i telewizyjnych, Philips Australia wytwarzał około 95% wartości tych odbiorników w całości w Australii na początku lat sześćdziesiątych.

Główna ekspansja firmy przybrała formę przejęcia w 1970 roku Electronic Industries Ltd (EIL) w Melbourne, która była dużym i zróżnicowanym konglomeratem przemysłowym. Znana również jako grupa Astor , produkowała produkty elektroniczne, takie jak radia; telewizory; AGD, w tym pralki, lodówki, zamrażarki i suszarki do prania; odtwarzacze kasetowe; radiobudziki; i zapisy. W latach sześćdziesiątych EIL był większy niż Philips Australia i znacznie bardziej zdywersyfikowany, z szeregiem niepodstawowych spółek zależnych, w tym sprzedawców elektrycznych i producentów mebli, materacy, automatów sprzedających, rowerów, obrabiarek itp.

Restrukturyzacja Philipsa Australia w latach 70. i na początku lat 80. nie była zbyt udana pod względem wydajności firmy. Poniosła znaczne straty w latach 1982-83 i 1985-86, głównie w produktach konsumenckich, pomimo kolejnych zamknięć głównych spółek zależnych produkcyjnych, w tym Kriesler i Pye w 1983 roku. Straty zmniejszyły kapitał własny firmy, aż do osiągnięcia dna w 1986 roku, kiedy Philips NL kupił 25% udziałów w Philips Australia, które pozostały w rękach publicznych i wycofał firmę z giełdy.

Innymi słowy, w połowie lat 80. firma nie była już w stanie domagać się roli w regionalnej architekturze Philipsa w regionie Azji i Pacyfiku. Podczas gdy Philips Australia kontynuował działalność produkcyjną, która koncentrowała się na wyspecjalizowanych produktach o wysokiej wartości dodanej w telekomunikacji i obronności, większość innych zakładów produkcyjnych została sprzedana lub zamknięta pod koniec lat 80., ułatwiając przekształcenie firmy w spółkę handlową w latach 90. XX wieku.

Od 2021 r. Philips Electronics Australia Limited jest spółką zależną Koninklijke Philips NV , która czerpie przychody z importu, sprzedaży, marketingu i serwisowania sprzętu medycznego i artykułów elektrycznych. Firma zatrudnia około 540 pracowników, działa w całej Australii i jest zarządzana przez swoją siedzibę główną w North Ryde w stanie NSW.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Człowieku to cała historia 👍 .

My( większości)  lamp do słuchania muzyki używamy 😉 .

Dziękuję  i gratuluję dociekliwosci w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogus18

Dzięki.

Mam jeszcze kilka historii w zanadrzu.

🙂

Jak ta, równie ciekawa i zdecydowanie krótsza.

Jakiś czas temu tak dobrałem lampy w parę, że po kilku miesiącach mamy potomstwo jare.

Ultron ponownie pokazał, że jest wszechmocny, bez jego pomocy eksperyment nie był by tak owocny.

Sprzyjającym faktem jest, że to francuskie są lampy.

By to zrozumieć, trza mieć umysł otwarty.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Emporium, położone w górach Pensylwanii. Sylvania Electric Products

 

Historia Sylvanii rozpoczęła się w 1907 roku, kiedy w Emporium zbudowano nową fabrykę produkującą lampy z żarnikiem węglowym. Miejsce pod nową fabrykę to miejsce, w którym znajdowała się tartak inwestora. Początkowo firma była znana jako Novelty Incandescent Lamp Co., a produkcja miniaturowych lamp specjalnych i dekoracyjnych była wykonywana przez dwanaście kobiet i dwóch mężczyzn.

Własność firmy zmieniała się kilkakrotnie z różnych powodów. Marka Novelty była własnością General Motors, a następnie General Electric (GE) w latach 1910-1921, a z powodu powojennej depresji GE ostatecznie zdecydowało się zamknąć Novelty.

Lokalni przedsiębiorcy, Bernard Erskine, Joseph Wortman i Guy Felt, zaryzykowali podczas recesji, kupując aktywa od General Electric za 350 000 USD. Firma została przemianowana na Novelty Incandescent Lamp Co. lub Nilco Lamp Works. Cała produkcja lamp przenosi się do obiektów St. Mary's, a Emporium służyło jako biura ogólne.

Chcąc zdywersyfikować swoje produkty, zespół zamienił się w szaleństwo radiowe, które podbija publiczność. Na szczęście rdzeń radioodbiornika stanowiła „tuba”, która wymagała takiego samego procesu produkcyjnego jak żarówka. Po uświadomieniu sobie, że są w stanie przejść do branży lampowej, właściciele NILCO złożyli wniosek do RCA o licencję. Nowa firma została utworzona oddzielnie od NILCO i była finansowana ze sprzedaży udziałów po 100 USD za akcję. Firma Sylvania Products Company zakorzeniła się w 1924 roku i szybko rozpoczęła produkcję nowego typu lampy radiowej, która przyczyniła się do wynalazku, który zmienił świat radia.

W 1929 roku w Emporium zbudowano nową fabrykę, a lampy radiowe stały się znaczącą częścią biznesu Nilco-Sylvania. Fuzja z Hygradem w 1931 r. napędzała firmę, a wybuchająca wojna w Europie znacznie pobudziła biznes. Opatentowano kilka nowych i ważnych produktów, w tym 105 nowych typów lamp radiowych.

W 1940 roku Komitet Badań Obrony Narodowej zatrudnił naukowców i jedne z najlepszych instytucji w powiecie do rozpoczęcia badań nad ściśle tajnym projektem. Ich zadaniem było opracowanie zapalnika, który nie byłby uzależniony od obliczeń czasu dotarcia do celu ani nawet fizycznego kontaktu z celem. Rezultatem był zapalnik zbliżeniowy , który wysyłał fale radiowe mierzące czas potrzebny na odbicie się fal, co pozwala na detonację w określonej odległości od obiektu.

Zapalniki zbliżeniowe mają za zadanie detonować pociski automatycznie po zbliżeniu się do celu i w takim położeniu na torze lotu pocisku, aby zadać maksymalne obrażenia celowi. Zapalniki zbliżeniowe zostały zaprojektowane przez zmniejszenie nadajnika i odbiornika radiowego, aż były wystarczająco małe, aby zmieścić się w przydzielonej przestrzeni.

Chociaż Komitet Badań Obrony Narodowej zlecił kilku innym firmom opracowanie zadowalającego projektu zapalnika zbliżeniowego, Sylvania jako pierwsza przeszła wszystkie wymagane testy. W ciągu 29 dni od kontraktu wiosną 1942 r. wysłano pierwsze zapalniki. Kilka miesięcy po Pearl Harbor firma prawie całkowicie przeszła na produkcję wojenną iw 1942 roku Hygrade Sylvania Corp. przekształciła się w Sylvania Electric Products.Chociaż Komitet Badań Obrony Narodowej zlecił kilku innym firmom opracowanie zadowalającego projektu zapalnika zbliżeniowego, Sylvania jako pierwsza przeszła wszystkie wymagane testy. W ciągu 29 dni od kontraktu wiosną 1942 r. wysłano pierwsze zapalniki. Kilka miesięcy po Pearl Harbor firma prawie całkowicie przeszła na produkcję wojenną iw 1942 roku Hygrade Sylvania Corp. przekształciła się w Sylvania Electric Products.

spacer.png

Zapalnik zbliżeniowy Sylvanii z początku lat czterdziestych.

 

Młode kobiety z okolicznych farm i małych miasteczek napływały do Emporium, aby rozpocząć pracę w fabryce. Artykuł w magazynie Collier z 21 listopada 1942 r. stwierdził: „Miasta boomu są powszechnym zjawiskiem w każdej wojnie, ale II wojna światowa stworzyła ciche, małe Emporium, głęboko w Górach Bucktail w Pensylwanii, pierwsze w kraju miasto dziewcząt”. Stwierdził dalej, że „dziewczyny pracują w lokalnej fabryce lamp radiowych Sylvania Electric, obecnie jednego z największych amerykańskich producentów lamp. Firma zatrudnia kobiety od 1904 roku, ponieważ mężczyźni nie mają cierpliwości ani umiejętności palców, których wymaga ta praca”. Artykuł „Girls Town” był czytany na całym świecie, a wiele z przedstawionych dziewczyn zaczęło otrzymywać setki listów i telegramów.

Broń, którą dziewczyny pomogły wyprodukować w Emporium, była tak pilnie strzeżoną tajemnicą, że ci, którzy pracowali na linii, tak naprawdę nie wiedzieli, kim są. Zapalniki zbliżeniowe Sylvanii zostały wysyłane do Johns Hopkins Medical School, oznaczone jako rozwieracze doodbytnicze! Zapalnik zbliżeniowy był ważną innowacją technologiczną w czasie II wojny światowej i jest uznawany za odwrócenie losów bitwy o Ardeny i pomoc w pokonaniu japońskich sił powietrznych i marynarki wojennej.

spacer.png

Jest to imponująca nowoczesna fabryka, w której produkowane są lampy Sylvania w Emporium, Pensylwania. Konstrukcja po prawej została zbudowana w 1929; część budynku z tyłu w 1933 r., a dwa skrzydła po lewej stronie ukończono w listopadzie 1939 r. Pierw…

 

 

5 listopada 1942 r. Sylvania otrzymała Nagrodę Armii-Marynarki „E”. Nagroda Army-Navy „Excellence in Production” („E”) została utworzona w 1942 roku w celu uznania przemysłu za jego wybitny wkład produkcyjny w departamentach wojny i marynarki wojennej. Pod koniec wojny uznanie to zostało przyznane tylko 5% z ponad 85 000 firm produkujących materiały na potrzeby działań wojennych armii amerykańskiej.

Po II wojnie światowej zakład Emporium przestawił produkcję na kineskopy telewizyjne. W tym czasie Sylvania kupowała i konsolidowała się z firmami w całych Stanach Zjednoczonych, a w 1954 r. istniało ponad 50 zakładów Sylvania w 20 stanach. Fuzja z General Telephone (GTE) w 1959 roku przekształciła koncentrację firmy z elektroniki użytkowej na materiały precyzyjne.

spacer.png

12AX7 z fabryki w Emporium, Pensylwania. Lata 50.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Cześć. 

Panowie jeżeli chodzi o dźwięk to czy mogę wstawić lampę 6n2p zamiast ecc83? 

Będzie to jakaś słyszalna zmiana? 

Edytowane przez Panjarek

Jak tam Panie Jarku?

Poradził

W dniu 7.08.2022 o 08:50, Panjarek napisał:

Cześć. 

Panowie jeżeli chodzi o dźwięk to czy mogę wstawić lampę 6n2p zamiast ecc83? 

Będzie to jakaś słyszalna zmiana? 

Pan sobie z tym pytaniem?

6 godzin temu, qqrydza napisał:

Jak tam Panie Jarku?

Poradził

Pan sobie z tym pytaniem?

Niestety nie. Chyba będzie trzeba kupić, podłączyć i sprawdzić. 

Rozumiem, że ruszając temat dowiedziałeś się podstaw i wiesz, że te lampy mają inny pinout. Potrzebny jest adapter/przejściówka lub przelutowanie kabelków.

To są stosunkowo tanie lampy i sprawdzić nie zawadzi.

W moim przypadku po zmianie 6N2P na ECC83, pre gramofonowe dostało skrzydeł.

😉

  • 3 tygodnie później...
W dniu 12.08.2022 o 11:48, qqrydza napisał:

Rozumiem, że ruszając temat dowiedziałeś się podstaw i wiesz, że te lampy mają inny pinout. Potrzebny jest adapter/przejściówka lub przelutowanie kabelków.

To są stosunkowo tanie lampy i sprawdzić nie zawadzi.

W moim przypadku po zmianie 6N2P na ECC83, pre gramofonowe dostało skrzydeł.

😉

Cześć. Przypomnij mi ,które  to były Philips ecc83 ,które grają podobnie jak amperex bungle boy ecc83?

16 minut temu, zbyniu 360 napisał:

Cześć. Przypomnij mi ,które  to były Philips ecc83 ,które grają podobnie jak amperex bungle boy ecc83?

Holenderskie lampy z Heerlen.

Delta jako znak producenta, lata 50 te (długie anody) ich przełom i początek 60. To są właśnie tzw bugle boy.

10 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

No to teraz gdzie  je dostać aby faktycznie były nie podróbki tylko ten model?

Musisz szukać

😄

Internety som wielkie.

Poniżej są zamieszczone lampy z tego samego okresu czasu ale pomalowane w różny sposób. Zależnie od rynku czy przeznaczenia.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Poniżej lampy z długimi anodami.

spacer.png

spacer.png

 

Rozmawialiśmy już o takich lampach.

Edytowane przez qqrydza
  • 3 miesiące później...

Kto to widział?

Nie mogę pozwolić by temat tak na dół poleciał.

🙂

Nie przypominam sobie by ktoś wspominał o tym rodzaju lamp.

Ciekawostka.

12AD7.

Kolejne bardzo rzadkie lampy, które zostały stworzone głównie dla sprzętu nagrywającego. Po raz pierwszy zaprezentowane przez CBS i Sylvanie w roku 1955. Zaprojektowane z myślą o bardzo niskim poziomie szumów. Ponieważ praktycznie wszystkie z nich były przeznaczone do zastosowań audio, lampy mają również niski poziom mikrofonowania. Od dawna już nieprodukowane i rzadko spotykane dzisiaj. Lampy bardzo mało popularne w Europie i USA, sytuacja była zgoła odmienna w Japonii gdzie były często używane. Najczęściej stosowane w magnetofonach szpulowych Akai, Roberts, Sony czy Aiwa.

Lampy, które widzicie na zdjęciach, zostały wyprodukowane przez Matsushita Electric Industrial Company na sprzęcie zakupionym od Mullarda i są one doskonałej jakości. Stanowią one świetne ulepszenie każdego przedwzmacniacza, wzmacniacza lub profesjonalnego sprzętu nagrywającego, który wykorzystuje 12AX7.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Edytowane przez qqrydza

Tylko czekać jak JJ je wyprodukuje i wypuści swoją wersję 12AD7. Wtedy ceny tej "rzadkiej" lampy spadną. Tak stało się z "gitarową" 12AY7. Nie piszę tu o oszołomach, którzy wystawiają te lampy po tysiącu i więcej za parę.

Godzinę temu, dedal75 napisał:

Czyli można ją wsadzić do wzmacniacza wykorzystującego ecc83 12ax7 ? Pzdr

Tak.

 

Godzinę temu, ampman napisał:

Tylko czekać jak JJ je wyprodukuje i wypuści swoją wersję 12AD7. Wtedy ceny tej "rzadkiej" lampy spadną. Tak stało się z "gitarową" 12AY7. Nie piszę tu o oszołomach, którzy wystawiają te lampy po tysiącu i więcej za parę.

Wiesz ampmanie, nawet Cię polubiłem z tego wszystkiego.

Taki folklor.

🙂

Masz coś ciekawego do przekazania? Jakieś fajne lampy do zaprezentowania?

Mam wrażenie, że pieprzysz jak potłuczony.

Zdrowia życzę.

M.

😄

Nie bądź taki do przodu... to, że masz jakieś "rodzynki" nie oznacza, że zarobisz na nich krocie. Oczywiście zawsze znajdzie się jaki "jelonek", po nachalnej reklamie jaką stosujesz. Mogę złożyć tylko wyrazy współczucia niedoszłemu / doszłemu nabywcy.

Edytowane przez ampman

Rodzynki powiadasz...

Łap.

 

Kolejne wcielenie lamp z fabryki Brimar'a.

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

 

P.S.

@ampman Naprawdę zaczynam się martwić o Ciebie ampmanie.

 

 

Nie zaszokujesz mnie... miałem więcej lamp CV4035 Brimara niż ty wszystkie ECC83 jakie miałeś w życiu w rękach i się tym nie przechwalam.

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

     

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.