Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, AiM-TV napisał:

Rozważam zakup Elac Vela 407, warunek na gwarancji. Jest parę sztuk w ogłoszeniach, ale bez gwarancji i widzę, że przez to wiszą już miesiącami, chociaż przyczyną może być też ich wysoka cena, której nie uzasadnia właśnie brak gwarancji🙂

Dołóż trochę grosza i kupisz nówki, wielkie obniżki widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sunjammer napisał:

Dołóż trochę grosza i kupisz nówki, wielkie obniżki widziałem.

W sumie racja, nowe jak po roku się znudzą to będę mógł jeszcze sprzedać z gwarancją. A jak kupię używane z roczną gwarancją, to po roku jak przyjdzie ochota na zmianę stanę w tej samej sytuacji - sprzedaż bez gwarancji, ewentualnie za 30% ceny ktoś może kupi.

Dlatego nie wykluczam zakupu używanych bez gwary, ale na pewno nie w cenach jakie wiszą w ogłoszeniach.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, AiM-TV napisał:

Dlatego nie wykluczam zakupu używanych bez gwary, ale na pewno nie w cenach jakie wiszą w ogłoszeniach.

Aktualne ceny używek Vela są lekko chore na tle ich wyprzedażowych cen. No ale co się dziwić, ktoś kupił 1,5 roku temu 407 za 15K i chce teraz sprzedać a tu zonk, bo  nówki można kupić za 10-11K. Więc taka oferta za używki jest średnio atrakcyjna, delikatnie mówiąc. Jest to szczególna sytuacja, kiedy wchodzi nowsza, odświeżona seria i ceny starszej linii mocno spadają. Podobna sytuacja była jakiś czas temu z KEF-ami serii R, starsze R3, 5, 7, 11 można było kupić za bardzo dobrą cenę.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomek11 napisał:

No właśnie, wiedza tajemna?;)

No to tak…

brzmienie bardzo dynamiczne i mocno rozjaśnione.. Efekciarskie

ogólnie granie na twarz, bardzo ofensywne, na początku efekt wow, ale po czasie potrafi zmęczyć, wzmacniacz podkreśla sybilanty, jak to powiedział mój znajomy Tucana gra jak typowy tranzystor;)

Vele zestawiałem z dwoma wzmacniaczami z Tucana i Gryphonem Diablo 120 

jak nie Trudno się domyślić Gryphon zdeklasował Tucane 

no ale różnica w cenie tez jest duża…

to tak w skrócie 🙂

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2023 o 14:41, AiM-TV napisał:

Rozważam zakup Elac Vela 407, warunek na gwarancji. Jest parę sztuk w ogłoszeniach, ale bez gwarancji i widzę, że przez to wiszą już miesiącami, chociaż przyczyną może być też ich wysoka cena, której nie uzasadnia właśnie brak gwarancji🙂

Są jeszcze wyprzedażowe u nas. Kilka par zostało 😉

Zapraszam na priv

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs407.html

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Są jeszcze wyprzedażowe u nas. Kilka par zostało 😉

Zapraszam na priv

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/elac-vela-fs407.html

 

A sa 409 w dobrych cenach?😄

Mieliście może okazję sprawdzić 409 vs 409.2 ? Czy są jakieś znaczące różnice? Ew w która stronę zmierza nowa seria?

 

Dzięki

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stecko napisał:

A sa 409 w dobrych cenach?😄

Mieliście może okazję sprawdzić 409 vs 409.2 ? Czy są jakieś znaczące różnice? Ew w która stronę zmierza nowa seria?

Zostały jeszcze dwie pary orzechów, cena 9495/szt.

Nowe mają Jet 6 (następca Jeta 5), jednak nie słuchałem jeszcze nowego modelu.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/vela-fs409-orzech-polysk.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.01.2024 o 14:54, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Zostały jeszcze dwie pary orzechów, cena 9495/szt.

Nowe mają Jet 6 (następca Jeta 5), jednak nie słuchałem jeszcze nowego modelu.

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podlogowe/vela-fs409-orzech-polysk.html

Pytanko odnosnie 409. Kolumna ma 1.3m wysokości, tweeter bardzo wysoko, zdecydowanie powyżej wysokości "ucha" Jak to wpływa na brzmienie?. Siedząc na sofie ucho jest na wysokości nie większej ni 90-100cm

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.01.2024 o 16:03, Timi1987 napisał:

No to tak…

brzmienie bardzo dynamiczne i mocno rozjaśnione.. Efekciarskie

ogólnie granie na twarz, bardzo ofensywne, na początku efekt wow, ale po czasie potrafi zmęczyć, wzmacniacz podkreśla sybilanty, jak to powiedział mój znajomy Tucana gra jak typowy tranzystor;)

Vele zestawiałem z dwoma wzmacniaczami z Tucana i Gryphonem Diablo 120 

jak nie Trudno się domyślić Gryphon zdeklasował Tucane 

no ale różnica w cenie tez jest duża…

to tak w skrócie 🙂

Hmm - nie wiem czego kolega słuchał:( bo chyba nie tych paczek, ja mam kompletnie inne doznania - dzwięk nie jest „na twarz” bo tutaj potrzeba otwartej średnicy czego vele 408 nie mają:( średnica jest nieco wycofana i  to bez wzgledu jaki wzmak podepniemy

Edytowane przez mar_70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tomaswsc napisał:

Witam, co Panowie sądzicie o połączeniu Elac Solano FS 287 z Yaqin ms 90. Czy wzmacniacz lampowy będzie dobrym połączeniem dla tych kolumn? Źródłem będzie gramofon. 
 

 

te kolumny to raczej trzeba budzić do życia, potrzebują pieca, który ma szybki i krótki bas, a więc... 

W dniu 4.01.2024 o 19:28, stecko napisał:

Pytanko odnosnie 409. Kolumna ma 1.3m wysokości, tweeter bardzo wysoko, zdecydowanie powyżej wysokości "ucha" Jak to wpływa na brzmienie?. Siedząc na sofie ucho jest na wysokości nie większej ni 90-100cm

To już pytanie bardziej do producenta. To są spore kolumny i trzeba od nich usiąść ładnych kilka metrów i to projekt zapewne zakładał. Ja nic niepokojącego nie usłyszałem z nich nigdy. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

te kolumny to raczej trzeba budzić do życia, potrzebują pieca, który ma szybki i krótki bas, a więc... 

To już pytanie bardziej do producenta. To są spore kolumny i trzeba od nich usiąść ładnych kilka metrów i to projekt zapewne zakładał. Ja nic niepokojącego nie usłyszałem z nich nigdy. 

Przy moim ustawieniu było by coś ok 2.70m od kolumny do słuchacza.

Pokój 18m2 z otwratym przejściem do kuchni -14m2.

Mniejszy model 408 lepiej by się sprawdził? Tylko że to już 2.5 drogi a nie trzy...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, stecko napisał:

Przy moim ustawieniu było by coś ok 2.70m od kolumny do słuchacza.

Pokój 18m2 z otwratym przejściem do kuchni -14m2.

Mniejszy model 408 lepiej by się sprawdził? Tylko że to już 2.5 drogi a nie trzy...

ja do takiego metrażu to bym nawet nie próbował tych kloców upychać 😉

Nawet lepiej 407 niż 408, ale o dobrze będzie taniej, więcej kasy będziesz miał na inne komponenty 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

ja do takiego metrażu to bym nawet nie próbował tych kloców upychać 😉

Nawet lepiej 407 niż 408, ale o dobrze będzie taniej, więcej kasy będziesz miał na inne komponenty 😉

Powiem tak, chcę lepsze granie od moich obecnych dynaudio contour 30. Brakuje mi trochę lepszej/rozdzielczej średnicy i wiecej wybrzmien na basie. 

Ogólnie jestem basolubem dlatego myslalem o 409. 407 boje się , że basu bedzie mniej i nie bedzie tak nisko schodził jak w contour 30. One maja bardzo dobre zejście. Ilość basu w moim pokoju w sam raz bym powiedział.

 

Na tę chwilę chcę zmienić tylko kolumny, reszta elektroniki jest na przyzwoitym poziomie i zostanie😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, stecko napisał:

Powiem tak, chcę lepsze granie od moich obecnych dynaudio contour 30. Brakuje mi trochę lepszej/rozdzielczej średnicy i wiecej wybrzmien na basie. 

Ogólnie jestem basolubem dlatego myslalem o 409. 407 boje się , że basu bedzie mniej i nie bedzie tak nisko schodził jak w contour 30. One maja bardzo dobre zejście. Ilość basu w moim pokoju w sam raz bym powiedział.

 

Na tę chwilę chcę zmienić tylko kolumny, reszta elektroniki jest na przyzwoitym poziomie i zostanie😄

U mnie 400 siódemki grały na 18 metrach i sprzedałem je właśnie z powodu potęgi basu, a mam set 282/250 Naima który naprawdę ma świetna kontrole na basie… to jest takie walnięcie, że cały pokój chodzi…. Bardziej bym patrzył na podstawki bs403.2…. 408 czy 409 na takim metrażu to jakieś nieporozumienie… chyba, że słuchasz tylko pomruków basu który przykrywa cała średnice i przewraca flaki… wszystkie te paczki z seri Vela maja sporo basu… to raz a dwa mocny piec to podstawa.

sam teraz przeszedłem na podstawki dynaudio excite 16😅tymczasowo i gra to teraz klasowo…

vela ma wycofana i lekko podbarwiona średnice najlepiej łączyć to z czymś co gra do przodu i dość przejrzyście w tedy idzie uzyskać fajny efekt…

jet 5 w VELI to naprawdę świetny tweater i to nie podlega dyskusji… ma w sobie coś 😉

Ale dynaudio jest bardziej otwarte na średnicy i gra przejrzyściej z dużo lepsza kontrola w całym paśmie co mi odpowiada… poprostu duuzo lepiej pasuje do mojego setu… pzdr 

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie 400 siódemki grały na 18 metrach i sprzedałem je właśnie z powodu potęgi basu, a mam set 282/250 Naima który naprawdę ma świetna kontrole na basie… to jest takie walnięcie, że cały pokój chodzi…. Bardziej bym patrzył na podstawki bs403.2…. 408 czy 409 na takim metrażu to jakieś nieporozumienie… chyba, że słuchasz tylko pomruków basu który przykrywa cała średnice i przewraca flaki… wszystkie te paczki z seri Vela maja sporo basu… to raz a dwa mocny piec to podstawa.
sam teraz przeszedłem na podstawki dynaudio excite 16tymczasowo i gra to teraz klasowo…
vela ma wycofana i lekko podbarwiona średnice najlepiej łączyć to z czymś co gra do przodu i dość przejrzyście w tedy idzie uzyskać fajny efekt…
jet 5 w VELI to naprawdę świetny tweater i to nie podlega dyskusji… ma w sobie coś
Ale dynaudio jest bardziej otwarte na średnicy i gra przejrzyściej z dużo lepsza kontrola w całym paśmie co mi odpowiada… poprostu duuzo lepiej pasuje do mojego setu… pzdr 
Hej

Dzięki za wpis. Hmm jedyna opcja to wypożyczenie ich do domu. Ja mam contour 30 (2x 18cm) które maja dużą dawke basu i u mnie w pokoju jest dobrze. Może gdzieś ten bas uchodzi dlatego tak jest. Mialem kiedyś podstawki (sonusy) i było słabo ogólnie.

Martwi mnie to, że piszesz o wycofanej średnicy. Akurat tego nie szukam w kolumnach.

Dałeś do myślenia
Wzmak mam dobry i dobrze kontroluje bas (karan ka i 180mk2) przynajmniej w contour 30.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Timi1987 napisał:

408 czy 409 na takim metrażu to jakieś nieporozumienie

Chciałem być bardziej delikatny ale zgadzam się 😉 No chyba, że ktoś tak lubi ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Chciałem być bardziej delikatny ale zgadzam się 😉 No chyba, że ktoś tak lubi 😉

Dynaudio contour 30 " mieszczą" się w moim pokoju. 

Miałeś może dynaudio u "siebie" w salonie? Tak by było najlepiej sprawdzić. 

Mam obawy że dwudrożne 407 będą co najwyzej skokiem w bok w stosunku do contour 30. 

Ja chcę zrobić upgrade😄

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, stecko napisał:

Dynaudio contour 30 " mieszczą" się w moim pokoju. 

Miałeś może dynaudio u "siebie" w salonie? Tak by było najlepiej sprawdzić. 

Mam obawy że dwudrożne 407 będą co najwyzej skokiem w bok w stosunku do contour 30. 

Ja chcę zrobić upgrade😄

ProAc D Two R polecam odsłuchać w takim razie https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/proac-response-d-two-r-mahon.html😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakiegoś mega progresu bym się nie spodziewał tak ogólnie jak kręcimy się w podobnym budżecie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ale jakiegoś mega progresu bym się nie spodziewał tak ogólnie jak kręcimy się w podobnym budżecie. 

Wiem, wiem chore to nasze hobby jest.

Powiedz mi proszę czy macie styczność z monitor audio platinum serii II i najnowszej g3 ? Jak to wypada względem w/w paczek?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2024 o 18:38, stecko napisał:

Wiem, wiem chore to nasze hobby jest.

Powiedz mi proszę czy macie styczność z monitor audio platinum serii II i najnowszej g3 ? Jak to wypada względem w/w paczek?

mamy ale tym nie handluję, więc nie będę się wypowiadał ;) 

W dniu 11.01.2024 o 08:51, stecko napisał:

Ew proac d48r vs vela 409 ? Czy to podobny poziom?

powiedzmy, jednak ja z tych dwóch wybieram ProAc D48R bez chwili zastanowienia i pomimo archaicznego designu tych kolumn 😉 

 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

mamy ale tym nie handluję, więc nie będę się wypowiadał 😉

powiedzmy, jednak ja z tych dwóch wybieram ProAc D48R bez chwili zastanowienia i pomimo archaicznego designu tych kolumn 😉 

 

 

Co do Monitor audio - rozumiem 👍

Co do proac, zgoda w 100% , skrzynie sa do bólu tradycyjne, miewalem takie paczki ze 20 lat temu...😄 Ale że szukam poprawy w brzmieniu a nie wyglądzie to proac sa na mojej liście.

Tak wertuje stronę i chyba jednak d30rs bardziej by pasowały do mojej klitki. Czy d30rs to ta sama srednica i góra tylko z mniejszą ilością basu względem d48r ?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, stecko napisał:

Co do Monitor audio - rozumiem 👍

Co do proac, zgoda w 100% , skrzynie sa do bólu tradycyjne, miewalem takie paczki ze 20 lat temu...😄 Ale że szukam poprawy w brzmieniu a nie wyglądzie to proac sa na mojej liście.

Tak wertuje stronę i chyba jednak d30rs bardziej by pasowały do mojej klitki. Czy d30rs to ta sama srednica i góra tylko z mniejszą ilością basu względem d48r ?

D30RS to taki odpowiednik gabarytowy Veli 408 więc jak najbardziej 😉 D48 to już kloce

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

powiedzmy, jednak ja z tych dwóch wybieram ProAc D48R bez chwili zastanowienia i pomimo archaicznego designu tych kolumn 😉 

Gdyby zrobili coś nowszego, coś co można wstawić do nowoczesnego wnętrza, z zachowaniem walorów ich "starodawnych" paczek, już byłyby moje. Może za rok, dwa tak zrobią... Moim zdaniem tkwienie w staromodnych klimatach, specyficzne okleiny, widoczne kołki na maskownice, przyciężkie proporcje, niewygodne gniazda, to w obecnych czasach trochę udowadnianie czegoś na siłę. I właśnie jeśli chodzi o design to trochę odbiera im klientów. Gniazda nieomal w połowie wysokości i to tego cały panel z gniazdami umieszczony w wyfrezowanym zagłębieniu. Cóż, widełki bardzo "wygodnie" będzie podłączyć. A "wąs" z kablami z tyłu będzie sterczał jak nie wiem co. Ozdoba jakaś;) Czemu to ma służyć? Tak, "inność" jest w modzie, vintage itd., ale ja tego nie kupuję. Spendor czy ATC trochę się tu przełamały (celowo wrzucam w białym kolorze, bo taki pasuje mi teraz najlepiej). Mają też paczki dla ortodoksów, ale można też z ich oferty wybrać zacne klamoty i do nowoczesnego wnętrza.

 

spe.jpg

atc.jpg

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tomek11 napisał:

Gdyby zrobili coś nowszego, coś co można wstawić do nowoczesnego wnętrza, z zachowaniem walorów ich "starodawnych" paczek, już byłyby moje. Może za rok, dwa tak zrobią... Moim zdaniem tkwienie w staromodnych klimatach, specyficzne okleiny, widoczne kołki na maskownice, przyciężkie proporcje, niewygodne gniazda, to w obecnych czasach trochę udowadnianie czegoś na siłę. I właśnie jeśli chodzi o design to trochę odbiera im klientów. Gniazda nieomal w połowie wysokości i to tego cały panel z gniazdami umieszczony w wyfrezowanym zagłębieniu. Cóż, widełki bardzo "wygodnie" będzie podłączyć. A "wąs" z kablami z tyłu będzie sterczał jak nie wiem co. Ozdoba jakaś;) Czemu to ma służyć? Tak, "inność" jest w modzie, vintage itd., ale ja tego nie kupuję. Spendor czy ATC trochę się tu przełamały (celowo wrzucam w białym kolorze, bo taki pasuje mi teraz najlepiej). Mają też paczki dla ortodoksów, ale można też z ich oferty wybrać zacne klamoty i do nowoczesnego wnętrza.

 

spe.jpg

atc.jpg

ProAc też jest biały w ofercie, jednak mnie najbardziej "bolą" te otwory na kołki od maskownic... 😞

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.