Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2023 o 09:53, ttttttt3433434 napisał:

To samo tylko że większe 😉 Nie ma nic lepszego 😉

jeśli jeszcze nie kupiłeś, to się pospiesz. Jest aktualnie wyprzedaż całej serii Vela (jeszcze minus kilka stów z promki stówobranie) i czekamy na nowe z JET6 🙂

Dużo już nie zostało.

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dawno nic nie było,

...śpieszmy się kochać serię vela 4xx bo nadchodzi 4xx.2 😉

ciekawe kiedy w tophifi a jeszcze ciekawsze co rzeczywiście zmieni JET w wersji najnowszej.

a ja dopiero co zakupiłem w (myślę dobrej cenie) 407 więc nie dla mnie te zmiany 🙂

podsumowując aktualny setup (czyli z czym mi to gra): końcówka mocy rotel rb1582mk2, przedwzmacniacz cyrus pre2dac qxr, źródło to cd myryad z210, strimer pospolity wiim pro plus, oraz inne. do tego najnowszy nabytek, trochę egzotyczny dac model firmy schiit bifrost 2/64.

co najważniejsze: ciągle coś mi gra, ostatnio testuję amazon music, wcześniej spotify. i sprawia mi to dużo przyjemności. naprawdę. nie przewiduję zmian w najbliższej przyszłości i nie wiem czy to wina elaców czy innych klocków.

ps.

i całkiem subiektywna opinia. chyba technika poszła do przodu i stawka się wyrównała jeżeli chodzi o przetworniki DAC. zmiany w tym segmencie najmniej wnoszą przy odsłuchu. czy to dac zaimplementowany w procesorze rotela (bo jeszcze mam elementy kd), cd myryada, przedwzmacniaczu cyrusa... wyrównując poziom głośności.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nowe nie znaczy lepsze.

miałem też dylemat, pójść na całość i kupić 409. ale nie za duży pokój. aczkolwwiek słyszałem opinie że tak można. po prostu trzeba było spróbować.

kolejne opinie, że vela mocno ma podbity bas, nie za dobrze kontrolowany. no cóż, za kontrolę nad kolumnami odpowiada wzmacniacz. a elaki mogą być wybredne. i pierwsze co zapamiętałem z tego forum - elaki lubią prąd. coś w tym jest.

kolejna, tym razem moja opinia po przesłuchaniu wielu nagrań - niektóre mają podkreślony bas, niektóre niedostatek. tak bywa.

od dawna nie mam w sprzęcie możliwości korekcji tonów - gra mi to jak fabryka daje. i gra mi to ładnie przy niskich poziomach i gra świetnie jak kręcę potencjometrem głośności wysoko, chwilami chce się jeszcze wyżej ale niestety mam sąsiadów.

 

 

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie, 1592 ma już tę moc, jak jednak znajdziesz coś ciekawszego to daj znać,

ale w takiej sytuacji rozważałbym system dzielony. monobloki ?

gdzieś słyszałem dobre opinie o sprzęcie parasound, gdy nie chce się wydać za dużo.

Edytowane przez ro35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Ironista napisał:

To ja też przyłączę się do klubu, jeśli można. Moje 407 na razie napędza Rotel 1592 MKII, ale im dłużej ich słucham, tym bardziej dochodzę do wniosku że zasługują na jeszcze lepszy piecyk.

Bardzo mi się podoba połączenie Elaca Vela z Heglem, np H390 tutaj już na prawdę wyciśnie sporo więcej z tych kolumn niż RA-1592 mk2, który także jest bardzo dobrym połączeniem. Hegel H390 to jednak będzie półka wyżej 😉

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Z racji przeprowadzki do domu, gdzie metraż się powiększył, myślę nad kupnem całkowicie nowego stereo. Pokój obecnie ma 27m2 a dodatkowo, połączony jest z kuchnią ok 10m2. Budżet jaki mam to ok. 5000 zł na głośniki. Znalazłem w tej cenie:

1. Elac Uni-Fi Reference F5 (prawie nowe),

2. Elac FS 247, ok 10cio letnie, używane ale w bardzo dobrym stanie.

Cena prawie identyczna bo ok 3500 zł za parę.

 

Warto pchać się w starsze wyższe modele z Jet, czy lepiej kupić nowe Uni-Fi Reference bez Jet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, tlewick napisał:

Elac FS 247, ok 10cio letnie, używane ale w bardzo dobrym stanie.

brałbym Elac FS 247 z uwagi na tweeter 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o Elac Solano FS287? Duży przeskok na plus względem FS247 albo FS247.3? Jest to nowsza konstrukcja oraz wyższa w klasie. Dziwi mnie jednak fakt, że mało piszą o tych FS287. 

Widzę, że tu już powoli pojawia się mocniejsze wymagania dot. wzmacniacza, ale myślę, że z czasem dokupię wystarczająco mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używanych 287 do 5000 nie kupisz, ogólnie mało tego na olxach (jedna oferta jaką pamiętam to 3500 ale za sztukę 😄 )

miałem 247, myślałem o solano, skończyło się na vela407 😉

więc 247 w cenie ok 3500zl to dobra oferta. resztę dołóż do mocnego wzmacniacza bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 18:55, tlewick napisał:

Dziwi mnie jednak fakt, że mało piszą o tych FS287

Myślę że dlatego, bo wszyscy od Solano dokładali do serii Vela, stąd mocna obniżka i na Solano ostatnio 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Timi1987 napisał:

Jako posiadacz Vela fs 407 mogę potwierdzić…

mocna końcówka mocy albo konkretna integra

Zgadzam się kolumny wyglądają dość niepozornie, jednak zaczynają grać pełną piersią z bardzo wydajnymi piecami 😉 Jednym słowem: mają potencjał 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.12.2023 o 19:47, ro35 napisał:

używanych 287 do 5000 nie kupisz, ogólnie mało tego na olxach (jedna oferta jaką pamiętam to 3500 ale za sztukę 😄 )

miałem 247, myślałem o solano, skończyło się na vela407 😉

więc 247 w cenie ok 3500zl to dobra oferta. resztę dołóż do mocnego wzmacniacza bo warto

Z uwagi na cenę za jaką mam Solano, jednak biorę Solano. To mój pierwszy krok w lepszej jakości dźwięku. Mam nadzieje, że wystarczy na pierwsze "odkrycia". Może w czasem dojdę do wniosku, że jednak czas na zmianę na cos lepszego :).

Analizuje teraz kable. W rankingach bardzo cenią Tellurium Q Blue II, pomimo niskiej ceny. Audio Video, zakwalifikowało je jaki Kategoria B. Nie będzie za słabo dla tych kolumn? Docelowo myślę też na NAD C399, bądź Rotel RA-1572.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dobrze, bierzemy co wydaje się dobre, w dobrej cenie i na co nas stać,

mnie zawsze fascynowała seria 3xx, gdzieś widziałem bs312 w dobrej cenie, ale na ten moment wydaje się szaleństwem kupować je z myślą o tyłach w 5.1.2 😉

co do kabli to się nie wypowiem, mam jakieś niedrogie realcable

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie Elac FS287 Solano. Stwierdziłem, że nie będę szedł w większe koszty z pierwszym większym systemem stereo.

Teraz mam dylemat z kablami. Potrzebuję długości ok 1,6m i też będę teraz leciał w kable w cenie głośników. Po analizie magazynów i testów, widzę że mocno chwalą Tellurium Q Ultra Blue II. Jest on też barwowo podobny do moich oczekiwań. Tu są wziąłbym 2x2m. Nie są za tanie do tych głośników?

Drugie kable jakie wytypowałem to Elac Reference SPWR, tylko że tu odcinki są po 3m i obawiam się, gdzie schowam te prawie 1,5m z każdego głośnika.

Podpowiecie coś :)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 25.12.2023 o 10:20, tlewick napisał:

Jestem po zakupie Elac FS287 Solano. Stwierdziłem, że nie będę szedł w większe koszty z pierwszym większym systemem stereo.

Teraz mam dylemat z kablami. Potrzebuję długości ok 1,6m i też będę teraz leciał w kable w cenie głośników. Po analizie magazynów i testów, widzę że mocno chwalą Tellurium Q Ultra Blue II. Jest on też barwowo podobny do moich oczekiwań. Tu są wziąłbym 2x2m. Nie są za tanie do tych głośników?

Drugie kable jakie wytypowałem to Elac Reference SPWR, tylko że tu odcinki są po 3m i obawiam się, gdzie schowam te prawie 1,5m z każdego głośnika.

Podpowiecie coś :)?

 

Kable z czystej miedzi.

 Najtaniej i najlepiej kupić na Thomann.de. na metry a końcówki sobie zarobisz. Dla mnie najlepszy.

https://www.thomann.de/pl/sommer_cable_sc_dual_blue.htm

Edytowane przez wtsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup Elac Vela 407, warunek na gwarancji. Jest parę sztuk w ogłoszeniach, ale bez gwarancji i widzę, że przez to wiszą już miesiącami, chociaż przyczyną może być też ich wysoka cena, której nie uzasadnia właśnie brak gwarancji🙂

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, ro35 napisał:

jakie wrażenia po solano?

ja... bardzo polubiłem swoje vele wraz z rotelem 1582mk2, ale podobnie było jak kilka lat temu podłaczyłem fs247 🙂

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć, ponieważ podłączyłem do starej Yamahy, która ma 2x 65W. Tony wysokie i bas super, ale to nie jest amplituner dla Solano. Jak kupie dobry ampli, to wtedy będę mógł powiedzie ćcoś więcej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.