Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, J.Jerry napisał:

Jak pewnie zauważyłeś, jeśli chodzi o sprzęt audio, to opinię się często wykluczają, może ten najtańszy nie był za dobry jednak zwykle coś najtańsze nie jest dobre.

A klasę D słuchałeś?

Nie był najtańszy ale był dla mnie dużym rozczarowaniem bo nie był wystarczająco dobry zwiódł mnie też od strony niezawodności i konstrukcji na 105  (jeśli już kondensatory zasilacza są między mostkiem prostowniczy a radiatorem to wypadałoby zastosować te na 105 st.C o większej trwałości-nie jest dla mnie w tym przypadku tlumaczenie że był,,tani''

Słuchałem.

21 minut temu, J.Jerry napisał:

Ale jak to?...fizyki nie odłączę, żeby porównać. Pewnie chodzi o techniczne podejście - wiadomo że nie, ale audio jest najlepsze, kiedy technika jest właściwie użyta. Mogę mieć jakiś skomplikowany przyrząd i mierzyć bez sensu, wyciągać błędne wnioski, więc to jest wyjątek.

Tak ale czy to wina fizyki?

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, moto3650 napisał:

Czy ktoś z Was używa Nada M10v2 + Vela BS 403? Czy charakterystyka brzmienia Nada jest podobna do Cambridge audio Evo 75? Głównie chodzi o reprodukcję basu. W Evo dla mnie jest sztuczny, kompletnie nienaturalny.

Tak jest podobna. To też końcówka Hypex Ncore ale słabsza. Słuchałem NAD m10v2 i nie zauważyłem, żeby bas był nienaturalny. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, schik napisał:

Nie był najtańszy ale był dla mnie dużym rozczarowaniem bo nie był wystarczająco dobry zwiódł mnie też od strony niezawodności i konstrukcji na 105  (jeśli już kondensatory zasilacza są między mostkiem prostowniczy a radiatorem to wypadałoby zastosować te na 105 st.C o większej trwałości-nie jest dla mnie w tym przypadku tlumaczenie że był,,tani''

Te najtańsze jakoś nie wyglądają w środku jak hiendy...opinię niektóre bardzo negatywne.

Co do brzmienia - na wszystko ludzie narzekają...

21 godzin temu, schik napisał:

Tak ale czy to wina fizyki?

Fizyka jest neutralna, zawsze działa i tyle.

21 godzin temu, schik napisał:

Słuchałem.

Może byś opowiedział jak wrażenia z klasy D?

- zakres basu czy jest dużo dołu, czy jakby czegoś brakowało

-średnica - naturalne wokale, dużo informacji, dobra scena, a może granie bez emocji, ale wszystko poprawnie, równo

-wysokie - czy mocne, wyraźnie zaznaczone, pasujące do średnicy naturalnej, czy stonowane pasujące do średnicy równej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją opinię na pewno nie obiektywną opieram na odsłuchu  wzmacniacza Lyngdorf 2175- i powiem w najkrótszych słowach -jest bardzo bliski ideałowi wzmacniacza który nie wnosi nic od siebie-jest w nim wszystko czego chcielibyśmy od wzmacniacza oprócz własnego charakteru brzmienia  jest tak doskonały że nie każdemu taki sposób grania przypadnie do gustu . Grało to z którymiś podłogówkami Audio -Physic -nie pamiętam dokładnie, Mamy tu wszystkiego w idealnych proporcjach ,ilości informacji,czarnego tła,przestrzeni i mocy ,można nawet powiedzieć że gra prawie jak dobra lampa lub bardzo dobra  ale  ta doskonałość mi jednak nie pasuje' Dlaczego? -po prostu nie umiałem przestawić się na taki rodzaj prezentacji. Zawsze z tylu głowy miałem wrażenie że to jakaś ,,sztuczka'' nie umiem inaczej tego opisać.  Może dlatego że obróbka sygnału była w domenie cyfrowej? Oczywiście ,powiecie że jestem zbyt mało osłuchany-być może są konstrukcje które grają inaczej. Na pewno tak. Jest to moim zdaniem ciekawa alternatywa dla klasycznych konstrukcji .Jednak te zasilacze impulsowe i algorytmy obróbki sygnału jakoś do końca mnie nie przekonują (zawsze kojarzyć będą mi się z komputerami)-to nie jest moja filozofia jeśli chodzi o audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, schik napisał:

ideałowi wzmacniacza który nie wnosi nic od siebie-jest w nim wszystko czego chcielibyśmy od wzmacniacza oprócz własnego charakteru brzmienia

 

15 minut temu, schik napisał:

wszystkiego w idealnych proporcjach ,ilości informacji,czarnego tła,przestrzeni i mocy

 

16 minut temu, schik napisał:

ta doskonałość mi jednak nie pasuje

Trochę pociąłem żeby mi było łatwiej skomentować, ale zacznę od wniosków końcowych - po prostu nie chciałbyś takiego wzmacniacza, dlatego jest to słaby wzmacniacz, bo nie masz wrażenia, że chciałbyś go mieć zamiast wielu innych przed tym dźwiękiem. Jeszcze jest jedno wytłumaczenie, że ktoś mu włączył jakąś auto-adaptacje akustyczno i zwalcował wszystko na równo - nic nie razi, ale i nic nie przyciąga.

Jak bym brał pod uwagę jakiś wzmacniacz, to jednak taki, o którym coś można na pewno powiedzieć, co robi z dźwiękiem np. "wyraźnie pokazuje różnicę między realizacjami" zamiast określenia "na tym wzmacniaczu jakość realizacji nie jest krytyczna, radzi sobie z prawie każdą i nie podkreśli wad"

Na wystawie audio ludzie przynoszą różne płyty i zwykle są rozczarowani systemem, który nie zagra ich płyty jak się spodziewają...tak było i przy systemie z Audio Physic - fajnie się słuchało, aż ktoś z widowni poprosił o włączenie i zepsuł, ale właśnie wtedy system pokazał swój charakter.

34 minuty temu, schik napisał:

Oczywiście ,powiecie że jestem zbyt mało osłuchany-być może są konstrukcje które grają inaczej.

Możliwe nawet, że obiektywnie patrząc słuchałeś ideału w 99%, ale mogłeś się nie zorientować, bo ten 1% jest najważniejszy żebyś uznał dźwięk za bardzo dobry. Osłuchanie to niektórzy rozumieją, że poznałeś co powinieneś uważać za dobre, a niektórzy, że w końcu wiesz co dla ciebie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem jak odnieść się do twojego komentarza. ale dobrze niech będzie .

Po pierwsze nie napisałem że to slaby wzmacniacz a wręcz przeciwnie. Nikt nie włączył mi żadnych uzdatniaczy -  tak w moim odczuciu ten wzmacniacz grał i nie była to wystawa jak sugerujesz.

Po drugie właśnie dlatego że nic nie robi z dźwiękiem a w moim odczuciu paradoksalnie jednak robi tylko na swój sposób  który po prostu nie odpowiada mi .

Po trzecie nie przyszłoby mi do głowy żeby robić komukolwiek zarzuty z tego powodu że mam inne zdanie. Taka jest moja opinia .Twoja może być i niech będzie inna .Odpowiedziałem po prostu na twoje pytanie i nie będę dostosowywał odpowiedzi by spełnić Twoje oczekiwania.

Poza tym to forum miłośników Elaca do których jednak zaliczamy się wiec można uznać za  pozytyw że jednak chociaż  w tej kwestii jesteśmy zgodni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! @schik, @J.Jerry.

Ok rozumiem, że wekend się zaczął,  rozluźnienie,  chill, itd, itp... ale nie opowiadajcie głupot, bo ktoś chłonny wiedzy i doświadczenia to czyta i co najgorzej weźmie na serio.

"... idealny wzmacniacz..." czy też "...bliski ideału..." a potem "... co dla Ciebie dobre...". Wasze subiektywne opinie jednoznacznie wskazują kierunek, czego robić się nie powinno.  Słuchacie w swojej domowej akustyce i popełniacie takie wpisy? Sam już nie wiem o czym Wy rozmawiacie. Ten wzmacniacz co u was nic nie wnosi, czy inny idealny, właśnie u mnie może być tym właściwym lub totalną pomyłką. 

Naprawdę musimy odkrywać "koło" od nowa?

Nic już nie piszcie o wzmacniaczach i skupmy się na kolumnach, tak będzie lepiej 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, schik napisał:

Po pierwsze nie napisałem że to slaby wzmacniacz a wręcz przeciwnie.

 

20 godzin temu, schik napisał:

Po drugie właśnie dlatego że nic nie robi z dźwiękiem a w moim odczuciu paradoksalnie jednak robi tylko na swój sposób  który po prostu nie odpowiada mi .

No dobra, więc jest to dobry wzmacniacz, wybitny, pogromca wszelkich innych, ale tobie nie odpowiada, więc moja interpretacja jest taka, że nie wyzwala on pozytywnych emocji, albo żadnych emocji i ja to odbieram negatywnie.

Moje zainteresowanie klasą D wynika stąd, że te w nowych technologiach oferują więcej niż A/B - coś jak amplitunery kd. - dużo funkcji.

Kolejna ważna rzecz to brzmienie i tutaj nie mogę natrafić na jakąś naładowaną pozytywnymi emocjami recenzje...zwykle wszystko jest poprawnie, poprawnie i jeszcze raz poprawnie. Miałem niedawno taki wzmacniacz słuchawkowy i był do znudzenia poprawny, co jest słabe jak jest do czego porównać.

W końcu Elac, które mają moim zdaniem skłonności do mało angażującego grania, choć nowe modele mogą być inaczej strojone na granie mocniej górą pasma i tu z kolei stonowany wzmacniacz będzie zapewniał dobry balans.

Tak że jeszcze raz - takie są moje wnioski po zapoznaniu się z opiniami, a nie ze słuchania najnowszej wersji klasy D...może bym usłyszał dobry dźwięk.

Panowie - zgaduje, że jesteście użytkownikami niezrównanych wzmacniaczy w klasie D i stąd brak dystansu i złe nastroje.

Napiszcie jaki macie dźwięk...jestem ciekaw, jak wasze systemy was inspirują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.08.2022 o 14:37, sashko.80 napisał:

Dzień dobry! Czy są tu właściciele lub kto był właścicielem Elac Dolce Vita? Na zwrotnicy głośnika 4 π znajdują się 3 układy połączeń. Czy to jak selektor w głośnikach cicho / głośno?

изображение_viber_2022-08-25_15-36-47-559.jpg

W Dolce Vitach jest jeszcze jeden taki "selektor" - w drugiej części zwrotnicy ukrytej za wooferem.

Służy do regulacji kopułki średniotonowej w zakresie +/- 1dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

@bar72 odkręcasz cztery wkręty i wysuwasz terminale głośnikowe razem ze zwrotnicą. Moje ELACki już dawno po gwarancji. Nie jet to "regulacja" przewidziana dla użytkownika, a jedynie metoda wyrównania ewentualnych różnic w parze kolumn podczas kontroli jakości. Więc na upartego pewnie można stracić gwarancję, ale u mnie nie było żadnych markowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam centralki ELAC serii 241.2 lub .3 obowiązkowa w kolorze bialy gloss - stan idealny. 


Czy ktos miał okazje porównywać nową Carinę 241.4 do starych 241.3 i wcześniejszych? Wooferki juz jakieś malutkie w Carinach i gonione dwoma tunelami BR a nie jednym, woofery już klasyczne a nie te "diamentowe", wiec mam wrażenie, że technologia z nższych poszła do serii Vela za o wiele większe pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może na zbyciu Elac-a CC 241.2 lub 241.3 ew. Elac CC 601 X-JET lub Vela CC - najlepiej biały ew. zna źródło gdzie takowy można kupić w dobrej cenie oprócz ebayklein....

Czy tylko ja mam wrażenie, że technologia z nich powędrowała do serii Vela a te obecne 241.4, Solano itd to oszczędności niczym w supermerketach czyli pakowanie do tego samego pudła mniej aby tylko zachować nazwę i cenę, a więcej zarobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla osób posiadających Elaci BS403 (półkowe) 🙂 Jeżeli zdecydowaliście się zmienić na inne, powiedzcie na jakie i w czym są lepsze oraz gorsze? Zastanawiam się na upgradem ale nie wiem czy jest sens w rozsądnej cenie. Oczywiście pomijam zmiany z powodu źle dobranych  kolumn pod kątem akustyki, wielkości pomieszczenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.