Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, robbit napisał:

przeciwnie , jest wszystkiego proporcjonalnie , jedyne co to muszę trochę ogarnąć bas bo jak jest jakieś nagranie z bardzo silnym basem jak np w YELLO to pomieszczenie nie wyrabia .

 Obawiałem się trochę bo Yamaha np z Audio Physic potrafi zagrać bardzo klinicznie zbyt jasno -j ak dla mnie.

Kolejny punkt dla jeta w stosunku do kopułki !!! Gratuluję 😀

 

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, schik napisał:

Kolejny punkt dla jeta w stosunku do kopułki !!! Gratuluję 😀

okazało się że to była przedwczesna radość bo kolumny rezonują w pokoju przy bardzo niskich rejestrach nawet przy niskim poziomie głośności . Np Yello nie da się na nich słuchać w tak małym pomieszczeniu jak moje . wymieniłem je na podstawkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas to proponuję poeksperymentować z kablami -szczególnie działa to przy bi-wiringu.

W ekstremalnych przypadkach choć niektórym może się to wydawać ,, nieaudiofilskie " można użyć potencjometru ,,bass".

Szkoda że tak szybko poddałeś się , ja bym jeszcze trochę powalczył .

Rozumiem Cię -nie każdemu się chce. Jeśli spodobał Ci się jet - rozważ coś z oferty Elaca  wsród podstawkowców oczywiście z jetem i nie bój się o bass -na pewno go nie zabraknie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, schik napisał:

Jeśli chodzi o bas to proponuję poeksperymentować z kablami -szczególnie działa to przy bi-wiringu.

W ekstremalnych przypadkach choć niektórym może się to wydawać ,, nieaudiofilskie " można użyć potencjometru ,,bass".

Szkoda że tak szybko poddałeś się , ja bym jeszcze trochę powalczył .

Rozumiem Cię -nie każdemu się chce. Jeśli spodobał Ci się jet - rozważ coś z oferty Elaca  wsród podstawkowców oczywiście z jetem i nie bój się o bass -na pewno go nie zabraknie .

już gra u mnie ProAc Response D2R i teraz nic się nie wzbudza jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 17:14, J.Jerry napisał:

Trochę mnie zastanawia podejmowanie decyzji słuchając Yellow, ale może dopiero na Yellow przestało grać zgodnie z oczekiwaniami. Z drugiej strony mógł być to nieszczęśliwy zbieg okoliczności, kumulacja konfiguracji, akustyki i repertuaru.

to wielce prawdopodobne , ale zapłacić kilkanaście tysięcy za kolumny ale nie do wszystkiego ?? problemem decydującym była wielkość pomieszczenia  plus bardzo niskie zestrojenie tych kolumn . Poza tym gdyby wykluczyć te kilka pozycji z repertuaru , kolumny świetne , nie przeciętna dynamika do rocka i cięższej nuty doskonałe właściwie to chyba stworzone do rocka dźwięk ma dużą masę i precyzję . Do większych pomieszczeń super .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 23:57, robbit napisał:

to wielce prawdopodobne , ale zapłacić kilkanaście tysięcy za kolumny ale nie do wszystkiego ?? problemem decydującym była wielkość pomieszczenia  plus bardzo niskie zestrojenie tych kolumn . Poza tym gdyby wykluczyć te kilka pozycji z repertuaru , kolumny świetne , nie przeciętna dynamika do rocka i cięższej nuty doskonałe właściwie to chyba stworzone do rocka dźwięk ma dużą masę i precyzję . Do większych pomieszczeń super .

Dlaczego nie Elac na podstawkę np.Vela BS403 ? Co zadecydowało ? Miałeś okazję porównać ?

Edytowane przez schik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, schik napisał:

Dlaczego nie Elac na podstawkę np.Vela BS403 ? Co zadecydowało ? Miałeś okazję porównać ?

nie porównywałem ale już nie chciałem bass reflexu inaczej jak do przodu  poza tym , nie wiem jak te podstawkowe ale 407 - ki do mojego wzmacniacza są zdecydowanie za ciemne. Ale usłyszałem to dopiero jak miałem podpięte dwa zestawy , stare i elac-ki i mogłem przełączać zestaw A i B naprzemiennie . Podczas odsłuchu w studio nie miałem tej możliwości i tego nie dostrzegłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 20:19, schik napisał:

Z Yamahą za ciemne ?

W tym systemie

Mamy Pro Ac - jaśniejszy od Elac

Wzmacniacz Yamaha dający ciemne brzmienie z Elac i jaśniejsze z Pro Ac

To tu jest wiele nowych rzeczy do nauczenia.

Czy Elac są ciemne, to kiedyś słuchałem w takim zestawieniu, że były ciemne, były też neutralnie nudne, a w porównaniu do innych kolumn specjalnie nie odbiegały, to była kwestia systemu. Kiedyś dobrze brzmiący sprzęt mógł preferować środek pasma, a na takim tle Elac był określony jako po jasnej stronie, grający skrajami pasma mimo tego, że wg. pomiarów grał raczej równo. Jednak sobie przypominam, że były znacznie jaśniejsze kolumny (nie lubiłem ich) przy których Elac zdawał się mieć ciepłe brzmienie, ale też w innym systemie. Kiedyś jednak ocieplenie było bardzo dobrze odbierane nawet w droższych modelach, a w razie czego były odpowiednio ciepło brzmiące CD i wzmacniacze.

Jednak przez lata brzmienie szło w stronę rozjaśnienia, więc gdyby Elac pozostał przy swojej charakterystyce sprzed wielu lat, to dziś mógłby uchodzić za ciemną brzmiącą kolumnę przy Pro Ac idącemu za trendami.

Ciekawe jak by porównać stare Elac z nowymi, co się zmieniło w brzmieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że ELAC jest ciemny i napewno nie nudnie neutralny, poprostu z yamaha to nie gra i tyle.

u mnie to gra z Naimem i jest wybuch pełnej palety barw, pięknej średnicy rozpylonej napowietrznej góry i mięsistego basu. Napewno nie jest nudno…(ale to moje zdanie)

wszystko o czym piszesz prowadzi do jednej rzeczy…

dobranie odpowiedniego toru audio…

proAc to swietna kolumna nie zaprzeczę ale o całkowicie odmiennej charakterystyce grania i w niektórych połączeniach gra fatalnie. 
 

z tego co się orientuje to 407 poprzedni model grał w stosunku do aktualnego właśnie jasno…

A jeśli chodzi o budowę to z tego ci się orientuje ELAC nie posiada zwykłej wstęgi ( Proac ) tylko AMT - gdzie z czysto technicznych zalet przy odpowiedniej elektronice zagra lepiej. 

 

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Timi1987 napisał:

Nie powiedziałbym że ELAC jest ciemny i napewno nie nudnie neutralny, poprostu z yamaha to nie gra i tyle.

Dokładnie. Powiedzmy sobie szczerze, Vela FS-407 zasługuje na dużo lepszy wzmak niż wspomniana powyżej Yamaha AS-1100. A problemy z basem wynikają w głównej mierze z tego, że ona po prostu nie ma pełnej kontroli nad nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Maraudio napisał:

Dokładnie. Powiedzmy sobie szczerze, Vela FS-407 zasługuje na dużo lepszy wzmak niż wspomniana powyżej Yamaha AS-1100. A problemy z basem wynikają w głównej mierze z tego, że ona po prostu nie ma pełnej kontroli nad nimi.

 

I powiem drugi raz

Dokładnie Vele są bardzo wymagające jeśli chodzi o wzmak tu chodzi o każde pasmo z naciskiem na ich wstęgę  która jest szczególnie wyczulona na wzmak.

No ale tu były kolumny dobierane pod wzmacniacz a nie odwrotnie…

…tak jeszcze wracajac do tematu 

Moim zdaniem to właśnie Proac jest bezdusznie neutralna kolumną

nie mówię ze to źle

znowu Vela podbarwia dźwięk…. Ok jako jedna z wielu robi to… bezapelacyjnie!

ale jako jedna z nielicznych robi to KAPITALNIE!

 

 

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Timi1987 napisał:

I powiem drugi raz

Dokładnie Vele są bardzo wymagające jeśli chodzi o wzmak tu chodzi o każde pasmo z naciskiem na ich wstęgę  która jest szczególnie wyczulona na wzmak.

No ale tu były kolumny dobierane pod wzmacniacz a nie odwrotnie…

…tak jeszcze wracajac do tematu 

Moim zdaniem to właśnie Proac jest bezdusznie neutralna kolumną

nie mówię ze to źle

znowu Vela podbarwia dźwięk…. Ok jako jedna z wielu robi to… bezapelacyjnie!

ale jako jedna z nielicznych robi to KAPITALNIE!

 

 

Lepiej bym tego nie opisał. Dzięki za trafne zdefiniowanie Veli👌👍. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vele grają w 18 m pokoju.4x4,5m na dłuższej ścianie rozstawione na 2,5m.

Wzmak to Naim Nait xs3, źródło Cambodża cxn v2.Cóż mogę powiedzieć,fajny muzykalny zestaw.Tak mi się wydaje.Aha no i mój staruszek cdek Arcam apha 8se.Elaki wygrały dla mnie dźwiękowo z Neat,Monitor Audio,Bowersami i kilkoma innymi.Piękny dźwięk ,taki powiedziałbym wyrafinowany,kulturalny,nie wali po uszach wysokimi jak co poniektóre głośniki,taki aksamit.Bas zaskakujący jak na takie maleństwa,lepszy niż w moich podłogowych Trianglach.Razem z naimem -no jest takie kontrolowane miesko.Przy muzyce typu Massive Attack bas jest genialny.Z kolei wszystkie przeszkadzajki jazzowe brzmią po prostu fenomenalnie,instrumenty perkusyjne bajka,wcześniej tego tak nie słyszałem.
Planuję jeszcze zadbać o dobre zasilanie i kable,bo na razie z tym bardzo słabo u mnie.Jeśli macie jakieś pomysły chętnie wysłucham,choć nie chce zaśmiecać .Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 21:35, Ravelac napisał:

Piękny dźwięk ,taki powiedziałbym wyrafinowany,kulturalny,nie wali po uszach wysokimi jak co poniektóre głośniki,taki aksamit.Bas zaskakujący jak na takie maleństwa,lepszy niż w moich podłogowych Trianglach.Razem z naimem -no jest takie kontrolowane miesko.Przy muzyce typu Massive Attack bas jest genialny.Z kolei wszystkie przeszkadzajki jazzowe brzmią po prostu fenomenalnie,instrumenty perkusyjne bajka,wcześniej tego tak nie słyszałem.
Planuję jeszcze zadbać o dobre zasilanie i kable,bo na razie z tym bardzo słabo u mnie.Jeśli macie jakieś pomysły chętnie wysłucham,choć nie chce zaśmiecać

Mam pomysł żeby zostawić tak jak jest. Na zmiany przyjdzie czas, kiedy dźwięk przestanie się podobać albo usłyszysz coś lepszego, a teraz nie jest na to dobry moment no i szkoda czasu. To już lepiej popracować nad ustawieniem kolumn, akustyką, a potem jakieś detale, ale nie wszystko na raz, powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.