Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokość standów + kolumn powinien określać wzrost słuchacza i wysokość siedziska. Nie ma sensu podawać wysokości standów bo jak ktoś ma 165cm wzrostu to może mieć za wysoko. Ja pod podłogówkami mam granity, ale nie dlatego że wierzę w ich "moc" poprawy dźwięku, tylko dlatego że mam ponad 190 cm wzrostu i przetworniki wydają mi się być za nisko 😉. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, J.Jerry napisał:

Moje kolumny stoją na wysokości 87, głowa celuje w środek kolumny.

Z lewej jakieś podstawki stoją...

Te podstawki z lewej to Usher V-601 😁 

33 minuty temu, J.Jerry napisał:

To by były ciekawe podstawki...granit na dole jako podstawa podstawki...a może całość z granitu. Są takie zakłady kamieniarskie...tylko trzeba powiedzieć, że chodzi o podstawki pod kolumny, dać rysunek.

 

Mi się takie cudo nie podoba 🤢standy-granitowe-wys-65-pozostale-lublin-392868277.thumb.jpg.a6c2b9dd3d0288dbe6469fe06852f0dc.jpg

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, rd79 napisał:

Mam kilka pomysłów na stojaczki dla Carinek.

W podstawkach jest parę rzeczy do rozwiązania:

- mocowanie kolumny do podstawki - dobrze jak by były jakieś gwinty na spodzie kolumny

- przenoszenie wibracji z kolumny w dół - coś sprężystego pomiędzy trzeba dać, a przynajmniej trzeba przewidzieć taką opcję.

- stabilność podstawy - tu by się akurat przydał ciężki materiał. Nawet podłogówki się wywracają...trzeba obniżyć środek ciężkości i zrobić szeroką podstawę...te trójkątne nie mniej stabilne niż czworokątne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

W podstawkach jest parę rzeczy do rozwiązania:

- mocowanie kolumny do podstawki - dobrze jak by były jakieś gwinty na spodzie kolumny

Są gwinty i jakaś guma na spodniej stronie 😉

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

 stabilność podstawy - tu by się akurat przydał ciężki materiał. Nawet podłogówki się wywracają...trzeba obniżyć środek ciężkości i zrobić szeroką podstawę...te trójkątne nie mniej stabilne niż czworokątne.

Myślałem pod podstawę stojaków dać jakąś stalową blachę 8mm i do niej przymocować nóżki lub kolce. 

Trójkątna podstawa nigdy się nie będzie kołysać na podłodze ale chyba będzie bardziej wywrotna niż czworokątna. 

IMG_20220404_200933.thumb.jpg.5ed8dcf776a8ff69d105a0a36ecec895.jpg

Cabasse Abyss + ELAC Carina BS243.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, rd79 napisał:

Myślałem pod podstawę stojaków dać jakąś stalową blachę 8mm i do niej przymocować nóżki lub kolce.

Najlepiej zrobić prototyp z płyty żeby zobaczyć jak wygląda, sprawdzić wysokość, czy się nie wywraca...kolce nie są konieczne.

15 minut temu, rd79 napisał:

Są gwinty i jakaś guma na spodniej stronie 😉

Czyli mocowanie do podstawki z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rd79 napisał:

Mam pytanie do posiadaczy Carin. Jakim wzmacniaczem je napędzacie ? Szukam optymalnego połączenia. Czytałem że świetnie łączą się z Cyrus one , rotel a12-a14. Macie jakieś propozycje tak do 5k, muzyka  głównie rockowa 😉

U mnie gra ELAC wprawdzie nie Carina a Vela fs 407 z Naimem xs3 plus nd5xs i gra to mega muzykalnie i przyjemnie jest synergia👍
 
może sprobuj Naim 5si

z tego co wiem to w tym roku ma wyjść następca tego piecyka🤔

polecam wziąć na chatę i posłuchać czy ci siądzie to połączenie 🙂 

Ps…

bym zapomniał….

słuchałem xs3 z carina w salonie i grało to bardzo ładnie z przepiękna nasycona średnicą i podbitym pulsujący wyższym basem

nie jest to może granie neutralne nudne😉

napewno podbarwione i podgrzane…. Tak jest tak…

Ale jak dla mnie wole to niż bezduszna nudna neutralność…😉

Co do rocka Naim się sprawdzi….😉

Edytowane przez Timi1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam moje 3 grosze - Sonus Faber . Są pięknie zrobione-kombinacja drewna i stali (najwyższej jakości włoskie rzemiosło i design) a co najlepsze można regulować wysokość a tym samym dostosować do posiadanych kolumn i własnych preferencji. Moim zdaniem prawdziwy high end w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulowana wysokość podstawek powinna być standardem dla produktów skierowanych do osób którym nie wszystko jedno. Wiadomo, że robienie podstawek w jednej wysokości ma dla producenta szereg zalet, ale i dla klienta pod względem wyglądu jest większa elastyczność. W wersji metalowej podstawki o regulowanej wysokości miały by podobne rozwiązania np. teleskopowe nogi, a w drewnianej jakieś zachodzące na siebie płyty lub deski, więc byłyby jakieś śruby lub inne elementy regulacyjne. W ten sposób uroda podstawki poszła by w stronę wieszaka na telewizor zamiast nowoczesnej sztuki w formie podstawki pod kolumnę. Jak robi się samemu wystarczy tylko na potrzeby prototypu zrobić możliwość regulacji, a potem już może być stała wysokość i ładniejszy projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.05.2022 o 17:59, Adasza napisał:

Wymień to na Jolidę 1501 i wstaw jakieś amerykańska lampy (do tych głośników) - np. Tugsole, tylko "stare" rzecz jasna. Będziesz nie w 7 a w 17. niebie. 

Rozumiem źe to podpięcie dotyczy moich starych Elac fs 109.2..... Chyba nie Vela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość

(Konto usunięte)

Witam wszystkich 🙂 Ktoś z was może parował ZG Elaca z zestawem dzielonym Rotela? Słucham metalu i chciałbym się dowiedzieć czy warto poeksperymentować z tą marką i jakie modele nadawałyby się do tego gatunku muzyki, napędzane było by to wzmacniaczem RB-1582mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich 🙂 Zakupiłem Vele 407 i poszukuję do nich odpowiedniego wzmacniacza. W salonie doradzili mi zakup Hegla 190, ale jego brzmienie z Velami uznałem za nijakie. Szukam dalej. Może ktoś już przerabiał te ćwiczenia i coś podpowie.

Edytowane przez kswaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.05.2022 o 05:35, MarcinStereo napisał:

Witam wszystkich 🙂 Ktoś z was może parował ZG Elaca z zestawem dzielonym Rotela?

w sumie u mnie 5 głośników elac (wszystkie z jet) gra z zestawem dzielonym rotela. ale jest to procesor kina i końcówka 5cio kanałowa (120W/8ohm). nie mam porównania z innym wzmocnieniem, subiektywnie gra mi to dobrze, im głośniej tym lepiej - brak zniekształceń czy innych problemów, sprzęt nie przegrzewa się.

ogólnie rotele chwalone są za sekcję zasilania - są wydajne prądowo - a elaki lubią prąd. 1582 to już potężnej mocy maszyna, warto przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.05.2022 o 00:15, kswaczyna napisał:

Witam wszystkich 🙂 Zakupiłem Vele 407 i poszukuję do nich odpowiedniego wzmacniacza. W salonie doradzili mi zakup Hegla 190, ale jego brzmienie z Velami uznałem za nijakie. Szukam dalej. Może ktoś już przerabiał te ćwiczenia i coś podpowie.

U mnie grają 407 z NAD C658+C298 i w mojej ocenie jest bardzo bardzo dobrze. Proponuję posłuchać tej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.05.2022 o 00:15, kswaczyna napisał:

Witam wszystkich 🙂 Zakupiłem Vele 407 i poszukuję do nich odpowiedniego wzmacniacza. W salonie doradzili mi zakup Hegla 190, ale jego brzmienie z Velami uznałem za nijakie. Szukam dalej. Może ktoś już przerabiał te ćwiczenia i coś podpowie.

Czy pytający oprócz Hegla słuchał innych połączeń? Jeśli tak to jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.05.2022 o 00:15, kswaczyna napisał:

Witam wszystkich 🙂 Zakupiłem Vele 407 i poszukuję do nich odpowiedniego wzmacniacza. W salonie doradzili mi zakup Hegla 190, ale jego brzmienie z Velami uznałem za nijakie. Szukam dalej. Może ktoś już przerabiał te ćwiczenia i coś podpowie.

Słuchałem elac vela 407 na heglu h120, coplandzie csa70 i jakimś nadzie i  zdecydowanie najbardziej podobało mi się zestawienie z copland csa 70

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.