Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Elac Klub kolumn
IGNORED

Klub zwolenników kolumn Elaca !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.06.2023 o 20:06, Meloman napisał:

Bardzo lubię kawałek Return of Jimmy Hendrix. Muzycznie i świetnie nadaje się do testów. Zasadniczo nawet on wystarczy mi do oceny czy dany system jest coś wart. To co się dzieje między głośnikami, zwłaszcza od ok. 3:30 przechodzi ludzkie pojęcie.

Chodzi oczywiście o  Dream Harder Waterboys w moim odczuciu chyba najlepsza ich płyta  a właściwie Mike Scotta-rzeczywiście gra jak jimmy ...Bardzo energetyczna  z porządnym rockowym wykopem ale nagrana moim zdaniem ze zbyt dużą kompresją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie,

Widzieliście już filmik z prezentacją serii Concentro? Załączam model podłogowy S 509:

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, schik napisał:

Dla sprzedawcy na pewno nie , dla kupującego tak. Przecież to tylko reklama.

a producent?

;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, schik napisał:

Oczywiście, wszyscy bezinteresownie😀

no przecież świat na tym polega czyż nie?

Każde hobby to czysty biznes. Nawet PCK ma zyski 😜 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, schik napisał:

Po co te nerwy,stwierdziłem tylko że tak jest...😀

luzik, ja na luzie podchodzę. Wiadomo jak jest, ważne tylko żeby zachować umiar i odpowiednie podejście 😉

Staram się zawsze postawić w roli kupującego 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.07.2023 o 22:20, schik napisał:

Jeśli mnie pamięć nie myli to 211.2  esp.Był produkowany od 2004 do 2010. Nigdy go nie słuchałem bo nigdy nie byłem fanem ,,kina domowego" ale ponoć nadawał się do muzyki. Nie widziałem też nigdy potrzeby wspomagania się subem bo nigdy nie miałem zastrzeżeń do basu . Czyżby naprawdę za mało basu w Elacu czy po prostu ciekawość?😀

Ani jedno ani drugie. Zacząłem się trochę bawić kinem i chciałem dobrać suba z tej samej serii co fronty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.08.2023 o 17:24, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Widzieliście już filmik z prezentacją serii Concentro? Załączam model podłogowy S 509

Mam mniejszy model S507 sprowadzany specjalnie na moje zamówienie przez katowicki sklep Top Hi-Fi (pozdrowienia dla Pana Radosława!) zaraz po ich premierze - ponad 2 lata temu.

Ta seria to świetne kolumny za tą cenę, ale podłączanie do nich wzmacniacza pokroju Hegel 590 to jakiś ponury żart. One wymagają duuużo lepszego piecyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Meloman napisał:

Mam mniejszy model S507 sprowadzany specjalnie na moje zamówienie przez katowicki sklep Top Hi-Fi (pozdrowienia dla Pana Radosława!) zaraz po ich premierze - ponad 2 lata temu.

Ta seria to świetne kolumny za tą cenę, ale podłączanie do nich wzmacniacza pokroju Hegel 590 to jakiś ponury żart. One wymagają duuużo lepszego piecyka.

Z czym u Ciebie grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Meloman napisał:

Ta seria to świetne kolumny za tą cenę, ale podłączanie do nich wzmacniacza pokroju Hegel 590 to jakiś ponury żart. One wymagają duuużo lepszego piecyka.

Eee no, wprawdzie nie słyszałem 590, ale to już nie jest "popierdziawka".

A taki wystarczy;) https://www.hegel.com/en/products/power/h30a

Z czym Elaci grają u Ciebie?

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie te Elaci się bardzo podobają z elektroniką Devialet 2x250 np, oraz z Rotelem z serii Michi (dzielonka lub monobloki)

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

mam od ładnych kilku lat podłogowe FS247, tej pierwszej generacji - inne od serii carina.

zastanawiam się na co ewentualnie by je wymienić (i zostać przy elac). naturalnym była by seria vela, może solano fs287 (wydaje się to samo co vela)?, mam jednak wątpliwości. pokój nieduży ok 20m2, zagracony, ustawienie kolumn dalekie od idealnego. może coś podstawkowego ? np. vela bs404. gdzieś były myśli o serii concerto, ale to raczej przerost formy, trudno by mi było je ustawić. hmmm ?

inna marka ?

zasilanie to końcówka rotela rb-1582

(jest też centralny i satelity, elac z jetem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ro35 napisał:

solano fs287 (wydaje się to samo co vela)

wpadnij na odsłuch do nas, zmienisz zdanie 😉

Celowałbym jeśli już coś zmieniać w serię Vela i tutaj może być ciekawie porównać podstawkowe Vela BS404 z najmniejszymi podłogowymi Vela FS407

Zapraszamy 🙂

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2023 o 17:31, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

wpadnij na odsłuch do nas, zmienisz zdanie

no to będą v 407. dam sobie chwilę czasu bo nie muszę mieć już. to zbyt proste iść do sklepu i kupić 😄- taka chwila oczekiwania to przyjemna chwila... no bo co potem dalej? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂

mam już vela 407. i jeden problem związany z konstrukcją gdzie elac się nie popisał - posadowienie kolumny czyli kolce - praktycznie duża trudność w regulacji wypoziomowania kolumny, brak przeciwnakrętki, mało miejsca. a porównuję do starszego modelu niższej serii gdzie ten element był perfect.

jest wysyp takich akcesorii na choćby allegro, ale może ktoś się pochwalić jakimś praktycznym, nie za drogim rozwiązaniem ? gwint to chyba M8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam klubowiczów. Mam pytanie do posiadaczy Solano BS 283. W moich na niskotonowcu są takie dziwne plamy. Czy możecie sprawdzić u siebie pod światło czy też takie macie? Wydaje mi się, że na sklepowych tego nie było i były całkiem gładkie. Dziękuję. 

 

Screenshot_20231016_225240.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, mr_prez napisał:

Witam klubowiczów. Mam pytanie do posiadaczy Solano BS 283. W moich na niskotonowcu są takie dziwne plamy. Czy możecie sprawdzić u siebie pod światło czy też takie macie? Wydaje mi się, że na sklepowych tego nie było i były całkiem gładkie. Dziękuję. 

 

Screenshot_20231016_225240.jpg

na moich sklepowych brak plam

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reklamuj, nie ma na co czekać 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.