Skocz do zawartości
IGNORED

Odgrody na starych szerokopasmowcach


nookie736
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nookie, wybrałeś bardzo, ale to BARDZO zły kształt tej deski i umiejscowienie głośnika średniotonowego. Masz prawie takie same odległości od wszystkich brzegów. Będzie filtrowanie grzebieniowe jak jasna cholera.

 

 

Trudno, bede musial z tym zyc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mam saby nie pierwszy raz, sluchalem ich tez niedawno i w zasadzie nie musze nikogo pytac o ich dzwiek bo go doskonale znam. Wiem ze nie jest to ideal ale mi ich barwa bardzo sie podoba i mam zamiar jakis czas ich posluchac, bez znaczenia co mowia pomiary. Sluchalem w ostatnia sobote wielu kolumn, zapewne zajebistych w pomiarach, zadnej z nich nie chcial bym sluchac dluzej niz 5 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Ja nie mówię o brzmieniu Sab, tylko o tym, co robi dipol. Choć może racja, że jest taka masakra, że te 12 dB zafalowania od dipola już nie jest w stanie tego pogorszyć :-) Natomiast porównanie dwóch sztuk wkleiłem nie bez powodu. Rozumiem, że można lubić barwę, rozumiem, że można się przyzwyczaić do bardzo wysokich zniekształceń harmonicznych, ale nie znam absolutnie nikogo, kto zaakceptowałby kolumny ze sceną przesuniętą na bok.

 

Ja wtedy dobierałem te Saby. Z ok. dwudziestu sztuk wybrałem 2 sensowne pary (nie kwartet...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudos ;)

 

Czy ktos z was mial okazje bawic sie wysokotonowymi AMT Mundorfa? Sluchalem na AS kolumny na tych glosnikach, nie wiem dokladnie ktory model Mundorfa konkretnie w nich gral ale napewno byl okragly :) Kolumny to niemieckie Kawero Chiara firmy Kaiser GmbH. Wysokie tony byly fantastyczne!! Ten dzwiek chyba najbardziej zapadl mi w pamiec. Wiem ze Mundorf produkuje cala kolekcje AMT o efektywnosci az po 97db/1w, ceny od 200-500 euro sztuka, wychodzi taniej niz Raale...niestety na sieci zero informacji na temat ich aplikacji :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, troszeczkę z boku od tematu ale poszukuję przemyślanego projektu OB na nowych głośnikach..

Póki co wpadłem na te wątki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Sound

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może będziecie w stanie coś jeszcze podrzucić ?

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie cos na Sonido, Fostexie albo TB 8" + 15" na dol i bedziesz zadowolony.

 

Nie chodzi o "coś" tylko o projekt który jest przemyślany, pomierzony itd. "zszycie" FR z basem to ne jest prosta sprawa a metodą na "ucho" może się nie udać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywołuj wilka z lasu cypher:) pharoh wie co pisze, sam będzie składał podobny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o "coś" tylko o projekt który jest przemyślany, pomierzony itd. "zszycie" FR z basem to ne jest prosta sprawa a metodą na "ucho" może się nie udać..

 

Troels będzie zdecydowanie lepszy. Przede wszystkim z uwagi na znacznie lepsze rozwiązanie basu bez uciekania się do wooferów z niskim QTS. Brakuje mi tylko w tym projekcie tylnego, trochę sciszonego tweetera.

 

Jest jeszcze No BOX Visatona, ale tam z kolei brakuje tweetera z przodu :) Trzebaby go dołożyć, najlepiej w waveguide i zrobić porządną zwrotkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fakamada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wywołuj wilka z lasu cypher:) pharoh wie co pisze, sam będzie składał podobny zestaw.

 

Chętnie wywołam ;-), potrzebuję taki zestaw na "gwałt". Sondo FR175 należą półce i czekają na taką konstrukcję.. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem pewną przyjemność odwiedzić studio radiowej Trójki i uczestniczyć w odsłuchu ostatniej płyty Floydów - Endless River. Zestaw jak się później okazało był trochę zestawiony naprędce, co niestety było słychać, ale grały całkiem ciekawie wyglądające odgrody polskiego Ardento. Był, chyba, producent na miejscu, chwilę rozmawialiśmy. Generalnie na dole Beyma 18", na środku Sonido 200 a na górze Fountek chyba 5i. W ustawionej konfiguracji był spory problem z basem (Analog, nie pamiętam czyj, reszta toru Audio Research), perkusja brzmiała kartonowo, głucho i była bardzo wycofana, nie znam płyty więc nie wiem na 100% gdzie pies pogrzebany, ale na początku, przez chwilę grał Leonard Cohen i bas też był średni, dudniący, "niekonturowy". To co mimo wszystko robiło całkiem fajne wrażenie to nasycona średnica i szczegółowa góra; na płycie Floydów jest trochę efektów: szmerów, wiatrów, przeciągów, gwizdów itp. i było to całkiem ładnie "rozsypane". Producent kolumn mówił, że przetworniki są wszystkie przez nich bardzo modyfikowane... może i prawda. Niemniej czuć było potencjał, choć w 20m2 raczej by nie zagrało :-) Chyba warto byłoby się na coś podobnego pokusić, może z 15" basem, Sonido 175?

 

Pozdr

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Wczoraj miałem pewną przyjemność odwiedzić studio radiowej Trójki i uczestniczyć w odsłuchu ostatniej płyty Floydów - Endless River. Zestaw jak się później okazało był trochę zestawiony naprędce, co niestety było słychać, ale grały całkiem ciekawie wyglądające odgrody polskiego Ardento. Był, chyba, producent na miejscu, chwilę rozmawialiśmy. Generalnie na dole Beyma 18", na środku Sonido 200 a na górze Fountek chyba 5i. W ustawionej konfiguracji był spory problem z basem (Analog, nie pamiętam czyj, reszta toru Audio Research), perkusja brzmiała kartonowo, głucho i była bardzo wycofana, nie znam płyty więc nie wiem na 100% gdzie pies pogrzebany, ale na początku, przez chwilę grał Leonard Cohen i bas też był średni, dudniący, "niekonturowy". To co mimo wszystko robiło całkiem fajne wrażenie to nasycona średnica i szczegółowa góra; na płycie Floydów jest trochę efektów: szmerów, wiatrów, przeciągów, gwizdów itp. i było to całkiem ładnie "rozsypane". Producent kolumn mówił, że przetworniki są wszystkie przez nich bardzo modyfikowane... może i prawda. Niemniej czuć było potencjał, choć w 20m2 raczej by nie zagrało :-) Chyba warto byłoby się na coś podobnego pokusić, może z 15" basem, Sonido 175?

 

Pozdr

Łukasz

Kartonowy bas to jest wtedy jak ktoś próbuje te duże głośniki napędzić słabym wzmacniaczem.

Szczerze watpię w modyfikacje głośników w Ardento...widziałem kiedyś tylko naklejki z napisem Ardento ;))

Ostrzegam jednak , takie OB tylko do pomieszczeń powyżej 30 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja Father_PiO to już lekka perwersja, 4way... :-) chciałbym kiedyś usłyszeć coś takiego w dobrej konfiguracji, i 3way OB by wystarczyło, u mnie grają w miarę przyzwoite, ale pudełka.

Też oglądałem sobie te przetworniki z bliska i jak piszesz, poza naklejkami za dużo modyfikacji nie było widać, choć ponoć w Beymie zostawili tylko kosz i membranę, a cewka i magnes custom-made... fakt na magnesie brak oznaczeń.

 

Ostrzegam jednak , takie OB tylko do pomieszczeń powyżej 30 metrów.

 

Producent tych Ardento powiedział to samo, przy takim wooferze, najlepiej 40m2, spora kwestia to pewnie możliwość odsunięcia tego "stworzenia" z 1,5m od tylnej ściany. Lekka dygresja, ale w temacie, gram w dość ciasno obstawionym rzeczami potrzebnymi do życia pokoju 20m2, a mam też do dyspozycji większy ~30m2 i z pewnych organizacyjnych względów przestawiłem skrzynki tam... i trochę kombinuję czy by się nie dało na stałe ich tam ulokować, różnica w zjawiskach przestrzennych kolosalna, po prostu jest scena :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

3 way jest wystarczające jeżeli napędza się całość pojedynczym wzmacniaczem , tak jak Ardento.

U mnie natomiast pasmo 60 Hz - 20 KHz zasilane jest wzmacniaczem SET natomiast najniższe pasmo 500 watowym wzmacniaczem studyjnym.

Jest magia lampy SET i rozciągnięcie basu , aż do 25 Hz;)

post-27208-0-95098300-1416341536_thumb.jpg

Edytowane przez cybant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kur.. ale odgrody....jezeli brzmia tak jak wygladaja to szacun :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez nookie736
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybant,

Opisz proszę bas w tych ogrodach, jak jest z jego ilością? Pytam, bo odgroda jest bardzo wąska co sugeruje niski SPL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

Pasmo jest dzielone za wzmacniaczem SET przy użyciu aktywnej zwrotnicy.

Większość pasma zasilana jest bezpośrednio lampą , natomiast sam najniższy bas 500 watami z tranzystora.

Z ilością basu nie ma problemu ponieważ jest możliwość regulacji przy pomocy aktywnej zwrotnicy i potencjometów w końcówce mocy.

 

Aktywna zwrotnica sterowana jest sygnałem z wyjścia pre w SET -e.

Nie ma zatem potrzeby dostosowania głośności basu każdorazowo, wystarczy raz ustalić jego poziom i później regulować głośność całości pilotem :)

 

W tej chwili potencjometr w końcówce ustawiony jest na godzinie 9 ... i to całkowicie wystarcza w 60 metrowym pomieszczeniu .

 

 

 

 

O kur.. ale odgrody....jezeli brzmia tak jak wygladaja to szacun :)

Jak grają ...nie mnie oceniać .

Niewątpliwie nie mają kartonowego basu;)

A są najtańszym elementem systemu.

Edytowane przez cybant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cybant

(Konto usunięte)

cybant

A jakie masz odległości miedzy głośnikami. W jakiej odległości siedzisz od słuchacza.

Około 2,5 metra , a słucham z odległości ok. 3,5 .

Za głośnikami jest prawie 3 metry, za mną też 3 metry.

Gdyby nie skosy głośniki spokojnie można by rozstawić na 3,5 - 4 metry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.