Skocz do zawartości
IGNORED

Bye, bye CD player (?)


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu troche namieszam :D

 

Akurat we wszystkich laptopach jakimi sie ostatnio bawilem bylo zlacze SPDIF :) Inna bajka, ze byly to laptopy uwazane w Polsce jako te z polki sredniej lub wyzszej (chociaz sorry - Asus F5V na pewno nie jest z wyzszej polki - 2600pln - a SPDIF-a ma).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście spdif to nie problem. Pytanie z jakim jitterem wyleci dźwięk i co na to Twój DAC :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
Gość rochu

(Konto usunięte)

Dokonując pewnych zmian w konfiguracji mojego grajka poczyniłem ostatnimi dniami kilka obserwacji.

 

1. Dobrze jest widows XP nadac priorytet czasu rzeczywitego Foobarowi oraz

aplikacji miksera E-mu.

2. Trzeba jednak silnego procesora do resamplingu, tak aby pozostawał

spory zaps mocy. Jeżeli procesor działa w silnym obciążeniu prawie na

maxa dzwięk traci nieco na szlachetności.

Uwaga dotyczy Foobar z resamplerem Secer Rabbit Code.

3. Filtrowanie prądu do komputera ma duże znaczenie.

Nigdy do tego nie przywiązywałem wagi i uzywałem byle jakiego kabla

wpietego wprost do gniazdka. Mam dobry zasilacz Silverstona i liczyłem

że filtracja tym samym jest załatwiona.

Po zastosowaniu listwy Furutecha jest znaczna poprawa, zwłaszcza w

dolnych rejestrach. Do tego dzwięk nabrał nieco masy nie tracąc przy

tym nic na szczegółowości. Najważniejsze - dzwięk w całym paśmie

nabrał szybkosci, jest dobry atak i lepszy kontur. Ustabilizowała się

bardziej scena.

 

 

Nawiązując do ostatniego spostrzeżenia mam pytanie.

Jak sądzicie - do czego wpiąc komputer słuzacy wyłacznmie do audio?

Czy do kondycjonera, UPS-a, listwy zasilającej audio czy też do listwy komputerowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

Czy dobrze wywnioskowałem na podstawie lektury Twojego "o mnie", że Ty wykorzystujesz komputer tylko jako "transport" i konwersja cyfrowo-analogowa zachodzi już w "NOS Clone by StefanB"?

 

Jeśli tak, to szczerzę gratuluje słuchu...

 

A tak przy okazji: robiłeś już odsłuchy porównawcze różnych HDD, rożnych taśm i np. podkładek antywibracyjnych pod kompa? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak tak dalej pójdzie, to się okaże, że niedługo będą standardem kompy wyposażone w audiofilskie sieciówki. I wtedy termin "kabelek komputerowy" przestanie mieć negatywny wydźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

nedj>

 

Wykorzystuje kartę jako przetwornik.

E-mu posiada DAC-a, co najmniej dobrej jakości.

 

Co do testów.

Nie. Nie testowałem HDD, taśm etc.

Mysle że testy o których piszesz są kwestia czasu. Ktos je w końcu zrobi i za chwile mozna bedzie dostac np. Seagate fo Audio ze złoconymi pinami na złączu oraz np. z żyroskopowym mechanizmem pozwalającym ustawic sie talerzom dysku prostopadle do osi ziemi - wszystko to oczywiście za odpowiednio wyższa kwotę ; )

Nawiasem mówiąc, na zachodnich forach mozna spotkac głosy własnie w tym duchu, np. że dysk SATA bardziej nadaje się do pc-audio aniżeli ATA lub że np. stosując ASIO lepsze efekty uzyskuje się na niższych stripach aniżeli na wyższych.

 

Podkładek nie próbowałem także. Wystarczy mi gruba na 10 cm płyta granitowa na kolcach pod komputerem.

 

 

Na marginesie NOS oznacza New Old Stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wytłumienie jednostki komputera, to jako rozwiązanie budżetowe polecam umieszczenie go... w sąsiednim pomieszczeniu i potraktowanie ściany typowo nieaudiofilską wiertarką celem pociągnięcia kabelków ;) Utrata funkcjonalności wbrew pozorom nie aż tak wielka (listy odtwarzania) a efekt, jeśli chodzi o niepożądany szum takiego "napędu", MUROWANY :D Polecam :)

 

Co do utraty informacji (bitów) w trakcie wewnętrznego transportu (niezależnie na którym odcinku), to utrata taka nie ma prawa zachodzić i nie zachodzi. Gdyby zachodziła, to niemożliwe byłoby uruchomienie komputera, nie mówiąc już o działaniu czegokolwiek (w szczególności systemu operacyjnego). Jakiekolwiek nieprawidłowości, o ile jakimś cudem nastąpią, są natychmiast korygowane a mechanizmy korekcji, zapewniam, są o wiele szybsze i wydajniejsze niż potrzeba do przetworzenia i przesłania informacji o typie dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dowoszek, 5 Gru 2007, 19:56

 

Nie podpadajmy w jakies paranoje. Dobre wyciszenie komputera to dzisiaj wydatek raptem ~300 zl, jesli ktos ma "nołnejmową" obudowe z kiepska wentylacja to jeszcze dojdzie ok 200 zl na porzadna obudowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Polecam ten poradnik, sam z niego korzystalem. Szczegolnie pomysl z zawieszeniem dysku na gumce od majtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jeden z moich komputerów jest w obudowie Lian Li PC-7.

Śwetna jeżeli idzie o ergonomie, wykonanie i organizację wnetrza. Pierońsko cicha.

Jest tylko jedna wada. Boczne blachy sa bardzo cienkie. Mimo tego, Lian Li to mistrzostwo świata wobec którego Silverston (też mam) jest o klasę niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Generalnie desktopy Anteca, Silverstona, Lian Li są drogie.

Nie mniej z reguły w cenie masz pilota i oprogramowanie sterujące mediami a to też jest wydatek.

 

Z tańszych masz tutaj NOX-a:

http://www.allegro.pl/item279924723_nox_media_imon_htpc_czarna_panel_z_aluminium_.html

http://www.allegro.pl/item279926190_nox_media_htpc_czarna_panel_z_aluminium_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Swoją drogą kto powiedział że komputer przeznaczony do pc-audio musi być zapakowany w obudowę typu desktop?

Co prawda obudowa typu HTPC byc może lepiej zgrywa się wizualnie z resztą systemu ale to nie jest przecież warunek konieczny dobrego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie cuś za 530 bez pilota:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To ile dałeś za całość?

 

>Swoją drogą kto powiedział że komputer przeznaczony do pc-audio musi być zapakowany w obudowę typu

>desktop?

No... ja nie :) Po prostu coś takiego potrzebuję na biurko, bo ma to służyć nie tylko jako "napęd" do hifi ale również jako zwykły komputer. Względy estetyczne mają dla mnie drugorzędne znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pilot i jakiekolwiek dodatki są mi niepotrzebne. Mam pytanie - czy majstrowałeś dodatkowo przy tej obudowie dla lepszego wygłuszenia hałasu? Tzn. czy tego typu obudowa jak Twoja gwarantuje już znacznie niższy poziom szumów czy jednak trzeba się nią trochę pobawić dla dobrego efektu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama obudowa ma stosunkowo niewielkie znaczenie dla glosnosci pracy komputera. Najwazniesza kwestia to wymiana chlodzenia, na takie z cichszymi wiatrakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

ja tez przymierzam sie do przejscia na komputer jak zrodlo. nie trzeba do tego niewiadomo jakiego PC. Wystarczy kupic nowego laptopa i ewentualnie taka tacke pod niego z bezglosnymi wiatraczkami.

 

Ale najwazniejsza czescia mojego zrodla bedzie (oprocz North Star DAC) Off-Ramp I2S - a jak ktos nie wie co to jest to odsylam na stronke producenta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a jak juz bede mial to cudo to chetnie przyjme wyzwanie (ustawie sie na tescik) i rzuce rekawiczki kazdemu kto powie, ze jakis CD zagra lepiej do powiedzmy... 15tys zl.

post-14709-100006570 1197912545_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fitrus=>

bawię się tak od pewnego czasu - na laptopie płyty w formie plików WAV ,porzez karę dźwiękową wyjściem optycznym na przetwornik Accuphase i jest nieźle, ale nie podskoczy to do normalnie odtwarzanej płyty z CD Accu ,jeszcze na razie jest to przepaść ;-)

 

Jestem zainteresowany niedrogim serwerem ,ale brak takich urządzeń na rynku ,przynajmniej spełniających moje oczekiwania (patrz artykuł w HI Fi 12 pt." Nie istniejący odtwarzacz plków muzycznych")

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
Gość rochu

(Konto usunięte)

Sporo się podziało w temacie komputerowego audio w ciągu tych przeszło dwóch lat, odkąd założono ten wątek.

Pamiętam tę niechęć i niedowierzanie, że to może jednak zagrać.

Hi, hi.

 

Popatrzcie co np. pisze teraz Łukasz Fikus:

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/Squeezebox/HDD.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu:

 

>Popatrzcie co np. pisze teraz Łukasz Fikus:

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Popatrzyłem. Łukasz Fikus "odkrył" rozwiązania znane od circa dwóch lat, po czym uznał za stosowne podzielić się swym odkryciem ze światem. Trochę trudno mi powstrzymać się od śmiechu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.