Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków MFB (Motional Feedback)


Edward
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

stefanB

 

Tylko nie Pan. Nie obrażaj człowieka !

Pisze się Pan dr.Senicz.

 

Pan dr.Senicz jest nie tylko wybitnym konstruktorem w dziedzinie audio, ale również ma ogromny wkład w rozwój współczesnej medycyny / razem z jedną panią mgr./. Ludzi leczy i prowadzi wykłady o........kupie !!!

http://luszczyca.org.pl/forum/index.php?showtopic=2995

Naprawdę warto poczytać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Nie jest dziwne, że Genesis robi głośniki oparte o MFB. Przecież A. Nudel "pochodzi" od Infinity.

Rozwiazanie z głośnikami wyposażonymi w servo (nazywane też kontrolerem basu) stosowano róznież w latach 80-tych w najwyższych modelach Infinity: IRS, IRS V, Beta, Gama/Delta, RS 1B i kilka latek później - Epsilon. Faktcznie, z tą skrzyneczką w torze dopiero był BAS !

post-7648-100002004 1212480007_thumb.jpg

post-7648-100002005 1212480007_thumb.jpg

post-7648-100002006 1212480007_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzemekElektro, 2 Cze 2008, 23:58

>Poszło dzisiaj:

>http://allegro.pl/item368073068_restek_dwie_koncowki_mocy.html

>Ciekawe czy kupujący jest świadomy,że to pochodzi z kolumn MFB, w dodatku całość jest

>niekompletna...

 

Ta płytka jest nie tyle niekompletna, co jest to po prostu... kopia, tylko nie do końca zmontowana. Proszę porównać z oryginalnym wzmacniaczem z moich Resteków Optima, które zamieściłem wcześniej w tym wątku.

 

A poniżej wklejam fotkę ze wspomnianej aukcji, bo wkrótce nie będzie już widoczna na Allegro.

post-12280-100001997 1212491353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardzie,

Może być jeszcze inna możliwość. W produkowanym przez lata urządzeniu zmieniano czasami płytę i niektóre elementy (czyli dostawców)

Kondensatory Roedersteina w pewnym momencie zniknęły z rynku (te plastikowe kubki i złote osiowe)

Na zdjęciach egzemplarz z austriackiego e-baya

post-3590-100001836 1212736705_thumb.jpg

post-3590-100001837 1212736705_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefianie,

 

bardzo ciekawe zdjęcia wkleiłeś, ponieważ jeśli mnie wzrok nie myli, to brakuje na nich tych samych elementow co w egzemplarzu sprzedawanym na Allegro. Nie jestem pewien, ale ta brakująca część chyba odpowiedzialna jest za MFB, zresztą na pewno nie jest podłączone wejście czujnika MFB (czarny kabelek na moim zdjęciu). Być może więc są kompletne wzmacniacze, tylko pracujące bez MFB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

Dorwałem Philipsy 22RH532 w stanie prawie kolekcjonerskim. Aż dziw bierze, że to rocznik `74. Pozostało załatwić serwisówkę, posprawdzać i ewentualnie wyregulować no i można GRAĆ! Dzięki dla Edwarda za poradę. Na foto moja leciwa parka :)

post-10292-100003297 1265374869_thumb.jpg

post-10292-100003298 1265374869_thumb.jpg

post-10292-100003299 1265374869_thumb.jpg

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Niedawno natrafiłem na znalezisko, które trochę przedatowało owo odkrycie. Kupiłem parę miesięcy temu kolumny Panasonic-National z 1966 r.Model SB-105H właśnie w funkcją MFB, do których dedykowany był amplituner lampowy z linku poniżej. To 8 lat wcześniej niż Philips :-). Grają z lampą bardzo fajnie, ale mój AU-70 nie ma MFB :-( .

 

http://www.radiomuseum.org/r/panasonic_sa_52_h_mfb_2.html

post-4508-085775100 1289480487_thumb.jpg

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno natrafiłem na znalezisko, które trochę przedatowało owo odkrycie. Kupiłem parę miesięcy temu kolumny Panasonic-National z 1966 r.Model SB-105H właśnie w funkcją MFB, do których dedykowany był amplituner lampowy z linku poniżej. To 8 lat wcześniej niż Philips :-). Grają z lampą bardzo fajnie, ale mój AU-70 nie ma MFB :-( .

 

http://www.radiomuseum.org/r/panasonic_sa_52_h_mfb_2.html

 

Ech... troszkę szkoda, że nie ma do czego podpiąć tych dodatkowych wyprowadzeń (MFB) z wooferów ;-)

Ale cieszy fakt, że jest ktoś, kto nie da zginąć tym starym perełkom.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... troszkę szkoda, że nie ma do czego podpiąć tych dodatkowych wyprowadzeń (MFB) z wooferów ;-)

Ale cieszy fakt, że jest ktoś, kto nie da zginąć tym starym perełkom.

 

http://www.2ememain.be/tv-hi-fi-vid%C3%A9o/hifi-audio/amplificateurs-et-ampli-syntoniseurs/national-sa-52-h-81150924.html

 

Heh, dało by się podpiąć do tego :D. Tyle ,że trochę by pociągnęło po finansach.

Jak powiedział pewien ślepy koń, stając na starcie Wielkiej Pardubickiej: "Nie widzę przeszkód" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... cena powala i jeszcze koszty przesyłki, no i oczywiście ryzyko w jakim stanie dojedzie. Na fotkach widać, że utrzymany w świetnym stanie. Kolejnym plusem są lampy, które bez problemu można dostać.

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dorwałem za grosze takie MFB544 w stanie kolekcjonerskim, ktoś się orientuje co to za wersja? Jeszcze nie widziałem wersji z takimi tweeterami a są na 100% oryginalne.

img1313l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

p.s

Żeby nie bylo potem że ściemniam. Mam je do sprzedania bo nic mi po nich, ale pytam z ciekawości, nie dla reklamy czy podbicia ceny.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie głośniki wyglądają na oryginalne, tweetery takie jak w większości starszych konstrukcji z MFB Philipsa. Warto sprawdzić czy głośniki niskotonowe mają po cztery wyprowadzenia (cewka + mfb) ponieważ często oryginalne głośniki są zastępowane zwykłymi wersjami bez układu MFB.

Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że nie wiem które to średniotonówki, myślałem że "te górne" z membraną z papieru toaletowego :)) Chodziło mi właśnie o to że np w tych są wyraźnie inne:

567.jpg

 

Woofer to raczej MFB, widać na membranie 4 małe druciki.

Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Cosik się rozmowa nie klei... Te górne to właśnie średniotonowe natomiast wysokotonowe są przed membranami niskotonowych i właśnie te wysokotonowe są inne - takie jak w moich starszych o 2 lata 22RH532.

Fajnie, że wzmacniacze praktycznie takie jak w moich - nie ma żadnych problemów z regulacją.

PS. Ładnie to tak żartować ze starego chłopa? ;)

Edytowane przez Tadeiro

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Żartowałem z tymi średniotonówkami, oczywiście to te na górze :)

A myślałem że jakiś egzotyk trafiłem, bo nie widziałem drugiej pary 544ek z tymi tweeterami (Chociaż trafiły mi się IMF ALS30 z oznaczeniem L-L a mimo to są różne).

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam wszystkich sympatyków MFB!

 

Ostatnio stałem się posiadaczem Philips AH 567 - oczywiście z MFB. Chciałbym się dowiedzieć o wasze doświadczenia, jeżeli chodzi o podpięcie źródła lub preampa.

 

Na razie, tak dla próby, podłączyłem CD z regulacją poziomu wyjściowego. Od razu słychać że w dziedzinie basu i kontroli to niezwykłe kolumny.

Mam do dyspozycji wzmacniacz NAD 319, który ma wyjmowane zworki i możliwość pracy jako pre lub końcówka mocy.

Jednak nurtuje mnie pytanie czy nie należało by czasem poszukać przedwzmacniacza lub wzmacniacza z dedykowanymi wyjściami MFB. W grę wchodzą dedykowane Philipsy.

 

Czy uzyskałbym jeszcze jakąś wyraźną poprawę? Czy będzie to jednak obojętne dla kolumn czy pre ma osobne wyjścia MFB czy nie?

 

Proszę o wszelkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konstrukcja z 1977r więc najpierw sprawdź czy nic w układzie się nie "rozjechało". Miałem model 532 i też grały na ucho świetnie ale po sprawdzeniu włosy stanęły mi dęba :) Serwisówka w dłoń i do dzieła!

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To konstrukcja z 1977r więc najpierw sprawdź czy nic w układzie się nie "rozjechało". Miałem model 532 i też grały na ucho świetnie ale po sprawdzeniu włosy stanęły mi dęba :) Serwisówka w dłoń i do dzieła!

 

Gdzie tam! Ja tego nie zrobię, jestem noga w tych sprawach...

 

Przeczytaj sobie mój wątek "Pożar w decku" w dziale DIY. Możesz się trochę pośmiać, bo kolega prowadził mnie za rączkę, ale w końcu mi wyszło.

 

Wracając do sedna: szukać sprzętu z wyjściem MFB? Warto?

 

Ponadto czym się różni seria RH od AH?

Pytam, bo wszystkie kolumny Philipsa maja w początku nazwy RH, a moje AH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wczoraj samodzielnie przewody, podłączyłem i gra superancko.

 

Zauważyłem, że po odłączeniu zasilania przyciskiem na tylnej ściance kolumn - przez kilka sekund dźwięk jeszcze słychać - dopiero później wygasa. Czy to normalne? Czy coś może być uszkodzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne nie masz czym się martwić

 

Dzięki Greg! Czyli "ten typ tak ma".

 

Porównuję te kolumny z innymi posiadanymi kolumnami. Nigdy wcześniej nie miałem kolumn aktywnych, chciałem kiedyś tego spróbować. Trochę bałem się jakiegoś studyjnego, suchego brzmienia, a tu niespodzianka - porażająco mocny, tłusty i sprężysty bas, czytelna i czysta jak łza średnica oraz wysokich dokładnie tyle, ile trzeba. Do tego całkiem szeroka scena i stereofonia.

Wiadomo, że z racji rozmiarów konkurują z nimi jedynie Grundig Box 1500 Professional i Box 1000 jednak te Philipsy przewyższają je dynamiką i rozmachem.

 

Chyba zostanę przy nich na dłużej. Obecnie, jak już wyżej pisałem, szukam dla nich przedwzmacniacza. Jeżeli masz jakieś typy, to proszę o propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne philipsa raczej trzeba porównywać z aktywnymi grundiga \box 20 box 30 box 40 . Jest pewien problem kilku wersji Philipsa tego samego modelu. Te najlepsze jedynie doganiają Grundiga a nawet w klasyce wydają się bardziej naturalne . Z dobrze dobranym kablami nieźle jest z przedwzmacniaczem grundiga svx 100 ale stosowałem do 544. Nie miałem czasu pobawić się , bo używam Denona dcd 1700 GAT do sterowania .Jak znajdę czas to podepnę kilka modeli które leżakują na półce .Pasywne Grundiga box zagrają tak samo dobrze , ale to inna bajka . BOX 1500a prof wymagają mocniejszego wzmacniacza od v1700 czy v7000 żeby uzyskać tyle adrenaliny ;) jaką oferują aktywne . Mniejsze natomiast dają radę na wzmacniaczach Grundiga, SANYO i ostatnio NAD zwłaszcza model 3020 GAT i 3030 który jeszcze dopracowuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy aktywnych Grundigów więc nie mam porównania. Z tych co mam to lubię professional dwa modele - 650 i 850a oraz zwykłe 650b. Te większe już mnie nie oczarowały.

Może i głupio pytam, ale czy wyjścia MFB we wmakach Philipsa mają jakieś specjalne właściwości? Chciałbym kupić jakiegoś na próbę do tych moich 567.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.