Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już widzę jak kolega robi przemeblowanie, wywala narożnik i kupuje audiofilski fotel. Przecież na forum napisali! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 hours ago, Lumperator said:

Za to symetria w ogóle nie zachowana + stolik przed głośnikami ?

Żeby było jeszcze gorzej miejsce odsłuchowe jest dokładnie w połowie wysokości pokoju a w 2/6 szerokości. Ale to pomieszczenie głównie do życia a nie tylko do słuchania muzyki. Muszę się w tym jakoś odnaleźć.

 

42 minutes ago, rafal735r said:

Już widzę jak kolega robi przemeblowanie, wywala narożnik i kupuje audiofilski fotel. Przecież na forum napisali! 

Praktyczność pomieszczenia wygrała nad aranżacja z samymi fotelami. Na szczęście brak asymetri sceny dźwiękowej i porównaniu z innymi miejscami w pokoju poza typowymi modami wynikającymi z gabaryty nie ma anomali

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pomiar2.thumb.jpg.73203eb3649a4c97f5eba23ee479c745.jpg

 

Do poprawy napewno czas pogłosu.

pomiar3.thumb.jpg.3bfe35848ab255aae14d2860c7d442f8.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Akurat zrobiłem zdjęcia aby założyć wątek na temat poprawy akustyki to wrzucę jedno z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


sprobuj diagonalne ustawienie. Osiagniesz symerie i brak bocznych scian/odbic
IMG_5132.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, xajas said:

 


sprobuj diagonalne ustawienie. Osiagniesz symerie i brak bocznych scian/odbic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wchodzi w grę. Pisałem wcześniej to pokój do życia nie tylko słuchania muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dankam napisał:

Praktyczność pomieszczenia wygrała nad aranżacja z samymi fotelami. Na szczęście brak asymetri sceny dźwiękowej i porównaniu z innymi miejscami w pokoju poza typowymi modami wynikającymi z gabaryty nie ma anomali

.

 

3 godziny temu, dankam napisał:

Do poprawy napewno czas pogłosu.

To powieść kilka fikuśnych absorberów, dziś jest taki wybór, że nawet "forumowa żona" zaakceptuje.

?

5 minut temu, dankam napisał:

Nie wchodzi w grę. Pisałem wcześniej to pokój do życia nie tylko słuchania muzyki

Też mam pokój do życia,  a ustrojstwa wnoszę do pokoju tylko jak słucham muzyki tak na tiptop. Jak tylko ma plumkać to nie bawię w noszenie ustrojstw. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie wchodzi w grę. Pisałem wcześniej to pokój do życia nie tylko słuchania muzyki


Nie rozumiem co to „w zyciu“ zmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xajas napisał:

 


Nie rozumiem co to „w zyciu“ zmienia

 

Forumowa  żona marudzi ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Forumowa  żona marudzi


Tego nie wiemy. Ale wielokrotnie spotykamy nastawienie/zachowanie, ktorego ja nie rozumie.

Niektorzy inwestuja w panele, sprzet, ale nie sa gotowi zainwestowac 5 minut w wyprobowanie innego ustawienia. Latwiej pol godziny dyskutowac, dlaczego cos nie bedzie funkcjonowac niz w 2 minuty przestawic glosniki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, xajas said:

 


Nie rozumiem co to „w zyciu“ zmienia

 

Spójrz dokładniej  na zdjęcie to może zrozumiesz problem jaki wiązałby się z takim ustawieniem. Dodatkowo nie wiesz jak wyglada reszta pomieszczenia wiec uszanuj stwierdzenie ze zmiana ustawienia nie wchodzi w grę.

Dyskutować chce na temat co poprawić w danej konfiguracji ale nie w tym wątku bo on nie jest do tego, będzie inny gdzie będą szczegóły i założenia. Wszystkim  domorosłym doradcom wszystkowiedzącym serdecznie dziękuje za ich czas. Jak pisałem wcześniej bez szczegółów i założeń oraz celów do osiągnięcia to jest tyko bezsensowne gadania nie na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spójrz dokładniej  na zdjęcie to może zrozumiesz problem.....

 

Wszystkim  domorosłym doradcom wszystkowiedzącym serdecznie dziękuje za ich czas.

 

spojrzalem i nadal nie zrozumialem.

 

tego typu reakcje „dojrzewajacego nastolatka“ odstrasza wszelkich potencjalnych „wszystkowiedzacych doradcow“, ktorzy chcieli sobie zadac trudu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, xajas said:

spojrzalem i nadal nie zrozumialem.

Przy twojej propozycji nie ma opcji zamontowania TV oraz pojawia się bezsensowna asymetria wystroju pomieszczenia.

 

5 minutes ago, xajas said:

tego typu reakcje „dojrzewajacego nastolatka“ odstrasza wszelkich potencjalnych „wszystkowiedzacych doradcow“, ktorzy chcieli sobie zadac trudu ?

I słusznie bo tych co to na lewo i prawo wszystkim na siłę  doradzają trzeba odstraszać.

Oszczędzaj swój trud na czas kiedy ktoś go będzie oczekiwał. I jeszcze raz spójrz na temat wątku.

Jakos nie brzmi on „nie wiem co inni chcą ale się wypowiem”.

2 hours ago, sir.jax said:
5 hours ago, dankam said:

Do poprawy napewno czas pogłosu.

To powieść kilka fikuśnych absorberów, dziś jest taki wybór, że nawet "forumowa żona" zaakceptuje.

I taki  jest plan, a nawet zbudowanie jednego wielkiego między regałami jednak nie może to być ustrój wycinający też gorę bo tu czas pogłosy jest niższy niż reszty i jest ryzyko przetłumienia.

2 hours ago, sir.jax said:

Też mam pokój do życia,  a ustrojstwa wnoszę do pokoju tylko jak słucham muzyki tak na tiptop. Jak tylko ma plumkać to nie bawię w noszenie ustrojstw. 

To nie będzie konieczne ustroje mogą wisieć wszędzie gdzie będę chciał, a jedynym cenzorem do spraw wyglądu jest mój poczucie estetyki. Jednak funkcjonalność pomieszczenia nie może być podporządkowana tylko audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, dankam napisał:

taki  jest plan, a nawet zbudowanie jednego wielkiego między regałami jednak nie może to być ustrój wycinający też gorę bo tu czas pogłosy jest niższy niż reszty i jest ryzyko przetłumienia.

Takie panele oparte na PT80 ździebko "wygaszą" średnie i wysokie tony, ale w niezaadoptowanym nie ma się czego obawiać przyp.2 szt. Raczej nie będzie skutku ubocznego, wręcz przeciwnie, uspokojenie i kultura ?

Poza tym masz jeszcze panele oparte na płaskiej  piance 5cm z fikuśnymi wzorami, szansa na akceptację żony wzrasta.

Patrz fiberPRO 60 i foampro 60, chyba, że 120 podpasi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

 

spojrzalem i nadal nie zrozumialem.

 

tego typu reakcje „dojrzewajacego nastolatka“ odstrasza wszelkich potencjalnych „wszystkowiedzacych doradcow“, ktorzy chcieli sobie zadac trudu ?

Z tego co widziałem pokój masz tylko do Audio. Pokoj dzienny to trochę inna sprawa. Mi też doradzaja wszyscy żebym postawił kolumny na której ścianie co nie jest żadną nowością, tylko wtedy musiałbym rozwalic połowę mebli i stawiac fotel do słuchania muzyki na środku co jest dla mnie bez sensu, żeby nie powiedzieć idiotyczne biorąc pod uwagę chociażby dwójkę dzieci. W sumie nawet gdybym sam mieszkał nie zrobił bym takiego ustawienia, bo to koliduje ze wszystkim dookoła. Także trochę zrozumienia dla ludzi dzielacych pasję z życiem i rodzina, od tych którzy kamufluja się w swoich pokojach nie mając żadnych obowiazkow w życiu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, kazik-t said:

co chcesz poprawić ?

Tak jak pisałem wcześniej.

Czas pogłosu niskich i średnich tonów oraz ogarnąć mody pomieszczenia 63, 125 i 250 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 i 250 ździebko po tym zakresie pojadą panele na PT80, ale 63 i troszku więcej to już raczej pułapka basowa.

Spróbuj tych paneli 120x60 lub 100x50, ale na PT80.

Jak się nie sprawdza, możesz zwrócić w ciągu 14 dni i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, kazik-t said:

a tak po ludzku ? chyba, że chcesz zrobić zmiany po to,  by wykresy się zmieniły...

Wykresy są odzwierciedleniem akustyki pomieszczenia wiec tak chce aby były możliwie najlepsze.

 

3 minutes ago, sir.jax said:

125 i 250 ździebko po tym zakresie pojadą panele na PT80, ale 63 i troszku więcej to już raczej pułapka basowa.

Spróbuj tych paneli 120x60 lub 100x50, ale na PT80.

Jak się nie sprawdza, możesz zwrócić w ciągu 14 dni i tyle.

Plan jest że na początek szukamy miejsc gdzie 63hz jest najgłośniejsze czyli pewnie w rogach tam leci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ze 4 szt

potem na ścianę z tv i boczna absorbery z płyta na czele żeby nie zabić całkowicie wysokich.

Ale to trzeba próbować mierzyć i słuchać. I kolejność nie jest przypadkowa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, dankam napisał:

Ale to trzeba próbować mierzyć i słuchać. I kolejność nie jest przypadkowa.

Oczywiście, chociaż zazwyczaj jak ktoś jest osłuchany, to i bez pomiarów można ustawić poprawnie na słuch,  zazwyczaj z tego co mi już wiadomo późniejsze pomiary po takim ustawieniu na słuch, nie odbiegają jakoś specjalnie od założeń i symulacji, pomiarów etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Z tego co widziałem pokój masz tylko do Audio. Pokoj dzienny to trochę inna sprawa.

 Mam pokoj tylko do Audio ale mam tez pokoj dzienny do Audio z totalnie „luznym“ ustawieniem zarowno mebli jak i audio. I mimo to brzmi to calkiem niezle a rodzina tez sie jakos z tym pogodzila :-)

Jak widac, nie ma to nic wspolnego z tym (pozwole sobie to tak nazwac) konserwatywnym upychaniem wszystkich mebli po katach i przy scianach :-)

 

ede19f186b00db1b4d572cff763e5445.jpg

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, xajas said:

 

Mam pokoj tylko do Audio i mam pokoj dzienny do Audio z totalnie „luznym“ ustawieniem zarowno mebli jak i audio. I mimo to brzmi to calkiem niezle a rodzina tez sie jakos z tym pogodzila ?

Jak widac, nie ma to nic wspolnego z tym (pozwole sobie to tak nazwac) staromodnym konserwatywnym upychaniem wszystkich mebli po katach i przy scianach ?

 

ede19f186b00db1b4d572cff763e5445.jpg

TV zasłania widok z okna?

A jak siedzisz na kanapie to słuchasz tylko prawym uchem?

„Brzmi to całkiem nieźle „ to bardzo subiektywna ocena. U mnie w tej kategorii to brzmi rewelacyjnie ? 

Rozklad mebli i pomieszczenia aproksymowałeś na podstawie jednego narożnika?

To czy jest aneks kuchenny? są drzwi czy może otwarta przestrzeń na inne pomieszczenia? co jest za kanapą?

Masz jeszcze jakieś wszechwiedzące rady?

Ps. Leżę chory w łóżku wiec mam czas na takie głupoty ale Tobie się dziwie że poświęciłeś tyle czasu aby na sile coś udowodnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minutes ago, sir.jax said:

Oczywiście, chociaż zazwyczaj jak ktoś jest osłuchany, to i bez pomiarów można ustawić poprawnie na słuch,  zazwyczaj z tego co mi już wiadomo późniejsze pomiary po takim ustawieniu na słuch, nie odbiegają jakoś specjalnie od założeń i symulacji, pomiarów etc.

Tylko, że słuch się adaptuje a mózg przyzwyczaja do anomalii. A pomiary są od tego wolne.

Zdecydowania ułatwia to obserwowanie efektów swoich działań w temacie adaptacji, bo nie powiesz mi, że uchwycisz ze zastosowanie danego ustroju zmniejszyło mod na 63hz o 5dB na 100Hz o 7db itd…

Nasze uszy to nie urządzenie pomiarowe to czujniki dźwięku mózgu ? a to on określa co nam się podoba i miejsce zawsze liniowy i powtarzalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
TV zasłania widok z okna? A jak siedzisz na kanapie to słuchasz tylko prawym uchem? „Brzmi to całkiem nieźle „ to bardzo subiektywna ocena. U mnie w tej kategorii to brzmi rewelacyjnie   Rozklad mebli i pomieszczenia aproksymowałeś na podstawie jednego narożnika?

To czy jest aneks kuchenny? są drzwi czy może otwarta przestrzeń na inne pomieszczenia? co jest za kanapą?

Masz jeszcze jakieś wszechwiedzące rady?

Ps. Leżę chory w łóżku wiec mam czas na takie głupoty ale Tobie się dziwie że poświęciłeś tyle czasu aby na sile coś udowodnić.

 

 

 

Temat/watek jest ogolnodostepny, nie tylko dla Ciebie. Moze inni forumowicze maja bardziej otwarte spojrzenie na to.Twoje ustawienie jest juz dawno zapomniane ;-)

 

 

BTW.

Trzeba byc slepym, by nie zauwazyc, ze wystarczy sie wygodnie wylozyc z nogami w strone tarasu, by cieszyc oczy widokiem ogrodu i rownoczesnie cieszyc lewe i prawe ucho muzyka

 

Tak, mam jeszcze wiele wszechwiedzacych rad, ale nie dla tak niegrzecznych forumowiczow jak Ty.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dankam napisał:

Zdecydowania ułatwia to obserwowanie efektów swoich działań w temacie adaptacji, bo nie powiesz mi, że uchwycisz ze zastosowanie danego ustroju zmniejszyło mod na 63hz o 5dB na 100Hz o 7db itd…

Oczywiście,  że ułatwia, nie powiedziałem nigdzie o wychwytywaniu różnic na "ucho" jakie wyłapuje mikrofon pomiarowy. ?

Pełna zgoda.

P.S.

Zagadaj z Mega Acoustic, albo Bluetone i im podobnych. Najwyżej po próbach i pomiarach zwrócisz w umownym czasie 14dni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, sir.jax said:

Zagadaj z Mega Acoustic, albo Bluetone i im podobnych. Najwyżej po próbach i pomiarach zwrócisz w umownym czasie 14dni. 

Jestem w kontakcie z Bartkiem z Mega Acoustic i planuję tak właśnie zrobić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem na wszystko można znaleźć jakiś ustrój , ale już znaleźć taki co nie działa w myśl zasady "tu  się polepszy - to tam się popie.szy " to już jest sztuka , i czasem swoje takie cudo kosztuje , a i bawić się można w dostawianie latami. Dla tego dla pantoflarzy , kociarzy i dzieciorobów w nieaudiofilskich mieszkaniach z WAF=0  polecam wygodniejszy sposób , czyli DSP.  Przy odrobinie zaangażowania w pomiary i asymetrię pokoju można naprawić , wszystkiego się nie poprawi , ale czasem to wystarczy , a zawsze lepiej tyle niż nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, bolo_senor napisał:

Dla tego dla pantoflarzy , kociarzy i dzieciorobów w nieaudiofilskich mieszkaniach

Padłem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.