Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem amplitunera ONKYO TX-NR1000 oraz CD DX-7555, jest to naprawdę świetny amplituner sprawdzający się zarówno w stereo jak i w KD jednak mam problem z doborem kolumn do niego. Tymczasowo słucham go na b&w 603S3 jednak to nie są głośniki do tego amli dźwięk jest bardzo dynamiczny jednakże środek bardzo cofnięty i ten krzykliwy wysokotonowy... masakra.

 

Zastanawiam się nad JAMO Concert 11 lub B&W 804s a może coś innego sam nie wiem i nie mam za dużej możliwości odsłuchów. Mam nadzieje że ktoś z forumowiczów mi w tym pomoże znając produkty ONKYO.

post-14638-100005524 1221384656_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Pierwszy raz piszę w tym wątku , z racji poszukiwania odtwarzacza mam pytanie odnośnie tego modelu

 

http://www.thevintageknob.org/THEVAULT1/DXG10/DXG10.html

 

I jak on się ma do konkurencji ? czyli do czego można by porównać dzwięk jakiej klasy? albo jej brak

 

Warto ten model brać pod uwagę ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedż dodam że do tego jest pre i końcówka

 

MAG

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów!

Użytkownikiem ONKYO, zostałem bardzo niedawno:

 

http://www.audiostereo.pl/ONKYO_CP1260_F_czy_to_zagra_46454.html

 

Po kilku miesiącach przyznaję, że to co oferuje ten gramofon, odpowiada mi (przynajmniej na razie). Ponadto wzbudza zaufanie i robi pozytywne wrażenie solidność i precyzja wykonania najdrobniejszych nawet detali. No cóż, w tamtych latach sprzęt produkowali Japończycy. Ponieważ mój egzemplarz (model) jak się zdołałem zorientować, jest obecnie raczej unikalnym urządzeniem, miałem sporo trudności z pozyskaniem szerszych informacji na jego temat. I tu w sukurs, przyszedł mi nieoceniony Dirk Gardi z Niemiec. Jest on administratorem i właścicielem specjalistycznej witryny poświęconej ONKYO.

 

http://www.gardi.de/onkyo_integra_liste_a-z.htm

 

Wszystkim polecam ten adres gorąco! Po nawiązaniu kontaktu mail'owego, otrzymałem pokaźny pakiecik szczegółowych materiałów dotyczących mojego patefona (pdf.). Myślę że wielu z Was wygrzebie sobie na tej stronce sporo interesujących informacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olos

Te sprzęty występują w niemieckim katalogu ONKYO z drugiej połowy 1995 roku. Jeśli potrzebujesz skany z danymi daj znać. DX-6850 Integra był oceniany w HIFI Vision 1/92 (Spitzenklasse) oraz Audio 9/92 (Spitzenklasse: Klang oberragend). A-8850 Integra był oceniany w STEREO 10/91 (Spitzenklasse Sehr gut), HIFI Vision 11/91 (Obere Mittelklasse), HIFI Test 2/92 (Aussstattung Sehr Gut) oraz Stereoplay 2/92 (Spitzenklasse). Do kompletu brakuje Ci T-9890DSR. ;). Katalog mam, pism z recenzjami nie. Cen nie znam.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zwolenników Onkyo,fajnie że taki taki klub jest bo opinii na temat Onkyo jak na lekarstwo,mało lub niezbyt pochlebne.

Używam Onkyo od półtora roku i jestem bardzo zadowolony(amplituner kd tx sr 504+dvd 404)

ale przyszedł czas na krok do przodu i mam ochotę na niezłe stereo,na pierwszy ogień poszły kolumny,

wymienilem je na Wharfedale evo 2 20(przedtem m-audo)teraz kolej na klocki,tylko jakie?

Myślałem o nowej lini Onkyo wzmacniacz A 9155 lub A 9355 +cd 7355 czy tym sposobem poprawie znacząco dzwięk z kolumn?zupełny brak recenzji,opisów,opinii wyżej wymienionych klocków,dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polski dystrybutor Onkyo jest w konflikcie z większością wydawców magazynów papierowych.... Wydawcy twierdzą, że nie płacił za reklamy, dystrybutor twierdzi, że wydawcy w recenzjach po koleżeńsku faworyzują sprzęt sprzedawany przez konkurencje. Prawda zapewne leży po środku...

 

Recenzji Onkyo (i np. Tannoy też) w prasie brak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Fajnie, że postał taki wątek bo przynajmniej wiem gdzie podpytac w razie czego o Onkyo. Jakoś tak wyszło że również stałem się fanem i po trosze kolekcjonerem Onkyo. Mój aktualny zestaw to A-8870, DX-6870, DT-901, TA-RW9090, DX-C320, T-4051R (ale idzie do mnie T-9890DSR).Jedzie do mnie jeszcze ES-600PRO, bo to rzadki i ciekawy klocek. Do kompletu będę jeszcze szukał EQ-201. Mam jeszcze A-803 i DX-7510 którego zostawiam sobie ze względu na to, że ma tani i łatwo dostępny laser jak i dlatego, że udało mi się dostać do niego nowy mechanizm. Kilka kompaktów naprawiłem. Do aktualnego stanu doszedłem wymieniając klocki Onkyo na co raz wyższe modele. Miałem DX-7210, DX-7031, T-4210R, TA-2820, TA-6210, TA-RW211. Na chwilę obecną mam jeszcze srebrnego DX-7110 do którego wmontowałem odbiornik pilota z innego kompaktu onkyo i będę go wyatawiał z pilotem na allegro niedługo. Tuner i wzmacniacz też będę wystawiał, więc jak ktoś miałby ochotę to dam znać. Jak dotrą do mnie te 2 w/w klocki to pstryknę fotę i podeślę na forum.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Imacman, 18 Lut 2009, 20:15

 

>Witam, posiadam Onkyo A-10 rocznik 1980, dla mnie rewelacja. Odkrywam na nowo stare płyty. Niestety

>CD - to tylko poczciwy DX-7111.

 

No to wewnątrz tego cedeka masz od cholery miejsca na wstawienie zaintubowanego DACa "lampucera", ot tak jak na fotce na dole.

 

>Pozdrawiam Marek

 

Pozdrawiam

Mac

post-3550-100003518 1234987496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.