Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś spotkał się wcześniej z problemem z selektorem wejść, mianowicie mój strasznie trzeszczy i czasami jakby obcinał wysokie tony, po przełączeniu z Direct na Tone jest ciszej ale nie trzeszczy, czy wystarczy tylko przemyć contact sprayem?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jest juz na stronie http://www.eu.onkyo.com/ nowe Onkyo: przedwzmacniacz, cd i koncowka.

 

Martwi mnie tylko ze koncowka ma tylko 2 x 80W i pobor pradu tylko 280W :(

 

Jesli ceny beda takie jak kiedys na stronie zachodniej patrzylismy

 

 

Onkyo Przedwzmacniacz (1699 euro)

 

Onkyo Koncowka mocy (2499 euro)

 

Onkyo Odtwarzacz CD (1499 euro)

 

 

to niech zapomna o dobrej sprzedazy!

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Gratuluje wszystkim wspaniałych nabytków prezentów

 

Chciałbym abyście się podzielili swoimi kolekcjami zapraszam wszystkich bez wyjątku do nowo założonego tematu

 

Wszyscy którzy kochają technikę Audio a zapewne są tu tacy są mile widziani w nowym wątku

 

http://www.audiostereo.pl/kolekcjoner-nasze-kolekcje-vintage_75657.html

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

jestem od niedawna posiadaczem Onkyo fr-435. NIe działa cd, tzn kręci się ale widzę na wyświetlaczu no disc więc chyba padł laser. Czytałem posty i są jakieś oznaczenia laserów. Poszukuję też instrukcji obsługi. Proszę o pomoc i proszę o maile na adres [email protected]. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam:)

 

jestem od niedawna posiadaczem Onkyo fr-435. NIe działa cd, tzn kręci się ale widzę na wyświetlaczu no disc więc chyba padł laser. Czytałem posty i są jakieś oznaczenia laserów. Poszukuję też instrukcji obsługi. Proszę o pomoc i proszę o maile na adres [email protected]. Dziękuję.

 

Posiadam instrukcję PL "ONKYO FR-435". [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem dokupić do swojego cd pilota, gdyż trochę mi go brakuje. W związku z tym mam pytanie czy pilot Onkyo rc-103c dogada się z odtwarzaczem Onkyo DX-6700? W instrukcji przedstawiony jest wprawdzie pilot rc-145c, ale nie mogę takiego namierzyć, rc-103c znalazłem ostatnio na znanym portalu aukcyjnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy amplitunera onkyo 5008 lub 3008 i 1008 czy jak sie kreci galka glosnosci to czy trzeba duzo sie nakrecic zeby zrobilo sie glosno tak jak to ma miejsce w nizszych modelach? I czy jesli z pilota sie poglasza to rowniez dlugo trzeba przyciskac zeby zrobilo sie glosno ? Pozdrawiam.

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

nowe integra stereo Onkyo A-7VL . Oczywiście w technice cyfrowej .Urządzenie wywyodzi sie od nieprodukowanego modelu A-1VL uzupełnionego o wejscia cyfrowe coax plus optyk oraz wyjście słuchawkowe . Niestety brakuje złacza USB które mocno podniosłoby funkcjonalność. Bardzo solidna budowa , raczej niska moc oraz wysoka cena ok. 1000 E.

ps teraz czekamy na przyzwoity cd godny integry oraz serwer/odtwarzacz plików .

post-8854-061669600 1298714125_thumb.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuję pomocy. Posiadam wzmacniacz Onkyo a-8850 Integra, jestem z niego zadowolony, ale irytuje mnie słabsza dynamika prawego kanału. Dałem go nawet do naprawy, ale powiedziano mi że na przedwzmacniaczu padł jakiś układ którego trudno jest wymienić. Koszt prawdopodobnie przewyższy wartość sprzętu. Jestem laikiem w tych sprawach, dlatego napiszcie czy warto to robić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-1VL był jeszcze droższy jak pamiętasz bo kosztował ok. 1500 E . Z kolei A-5VL jest bardzo ciekawą propozycją cenowom . Tak jak napisałem w czasach kompu-audio wejscie usb stanowi o potencjale rynkowym integry .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, chociaż takie bardzo płaskie sprzęty nie do końca mi pasują.

 

Najważniejsza jednak (poza brzmieniem) będzie kwestia wykonania. Ktoś to już macał? Bo niestety ostatnimi czasy (tniemy koszty jak się da ale ceny jakoś nie obniżamy) te sprzęty robią się coraz bardziej rachityczne (cieniutka blacha aluminiowa z przodu, delikatne przyciski, tandetne piloty itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Onkyo zaskoczyło budżetowymi nowościami stereo.

od góry cd-player C-7030 ( nastepca 7355 )

podstawowy amli TX-8030

oraz TX-8050 , ten ostatni z zdjęciem tylnego panelu z zaskakującym wyposażeniem

post-8854-025436400 1301410815_thumb.jpg

post-8854-050899800 1301410833_thumb.jpg

post-8854-006031100 1301410850_thumb.jpg

post-8854-099296900 1301410866_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam Onkyo A-9755 i słyszałem wszystkie niższe modele z tej linii, a także słyszałem Denony PMA2000 i PMA1500. Sprzęt jest porównywalny ale brzmi inaczej. Onkyo A-9755 brzmi znacznie cieplej i nie jest tak analityczny jak Denon. Dodam że sprzęt miałem równocześnie i testowałem go na zmianę. Pozbyłem się tego który mi nie przypadł do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, wynika z tego że nowe wzmacniacze zastępujące serie 7xxx też się pojawią :)

na pewno pojawią się nowe integry . bedą miały prawdopodobnie oznaczenia A-90x0 czyli 9030,9050,9070 np.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rocznej przerwie ponownie wstępuje do klubu z Onkyo A-9755.

 

W ramach czyszczenia magazynów model ten jest obecnie do kupienia na niemieckim ebayu za 599 jurków czyli naprawdę rozsądne pieniądze.

 

Myślę że brzmienie przypadnie do gustu każdemu zwolennikowi marki - wzmacniacz gra podobnie do A-8850 - ale jest postęp w każdym aspekcie nie ma tak podbitej średnicy, jest bardziej melodyjny, ma lepszy bas, krystalicznie czyste wysokie, dobrą scenę i przestrzeń.

 

Osobiście jestem zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeważają wpisy dotyczące nowych modeli, więc chciałbym zaprezentować Wam nieco starszą integrę, a mianowicie A-7022. Pochodzi z lat 70-tych. Ten egzemplarz kupiłem na aukcji, jako uszkodzony. Generalnie jak go zobaczyłem, to już wiedziałem, że będzie mój. Rzeczywiście wzmacniacz był w super stanie. Po wymianie tranzystorów sterujący i mocy (sterujące kupione oryginały dzięki pomocy kolegi Krawiec) i jeszcze kilku rezystorów (część nawet miałem oryginalne), standardowym odświeżeniu przełączników i potków otrzymałem to, co chciałbym Wam zaprezentować. W rzeczywistości prezentuje się dużo ładniej. Refleksy słońca, z aluminiowych gałek, na złotym panelu wyglądają pięknie. Ok, ale więcej już nie piszę, zobaczcie sami.

Generalnie te kilkadziesiąt godzin spędzonych, żeby doprowadzić go do takiego stanu, to był dobrze spędzony czas. Jestem z siebie zadowolony, a to jest w tym najważniejsze. Przy zakupie kierowałem się głównie chęcią dania mu drugiego życia, nie chciałem, aby trafił do jakiegoś znachora. Brzmienie jak na sprzęt z tamtych lat jest można powiedzieć nowoczesne. Może nie zabija szczegółami, tak jak większość nowego sprzętu, ale za to kopa ma.

 

https://picasaweb.google.com/muzg123/Onkyo02?authkey=Gv1sRgCPzvvZWp4feNGw&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję widzieć model amplitunera Onkyo TX-NR609 na własne oczy. Wizualnie bardzo ładny, o wiele ładniejszy niż poprzednia seria. Widziałem go w tym sklepie: http://www.audioarena.com.pl/advanced_search_result.php?search_in_description=1&inc_subcat=1&keywords=609&pfrom=&pto=&x=0&y=0

Edytowane przez Karol.R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W sieci pojawiły się pierwsze, bardzo entuzjastyczne testy nowych klocków Onkyo P-3000R i M-5000R

 

http://www.soundandvisionmag.com/2011/04/test-report-onkyo-p-3000r-preamp-and-m-5000r-power-amp

 

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/amplifiers/onkyo-m-3000r-and-m-5000r-940283/review

 

Jak najbardziej warte przeczytania, bowiem w polskiej prasie z uwagi na wiadomy bojkot dystrybutora raczej za wiele testów nie będzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bojkot ? w hifi choice dostaną max gwiazdek i wszystkie rekomendacje jak wszystkie produkty z EIC :)

oczywiście , tylko w jedynej gazecie piszą więc wszystkie mądrale olewają tego producenta

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.