Jump to content
manyzg

Klub zwolennikow ONKYO

Recommended Posts

Wymienione oświetlenie i gniazda kolumn, jak dobrze gra to brać :)

Face po retuszu mazakiem, ale w tym wieku... moja piękna też była u kosmetyczki.

Witam serdecznie. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze sprzętu. Posiadam już wzmacniacz Onkyo Integra A-8015, tuner T-4250, oraz CD DX-6530. Przyszedł czas rozejrzeć się nad chyba ostatnim segmentem - kaseciakiem. I tutaj pytanie do Was.  Co polecicie w budżecie około 300zł? Na nagrywaniu mi nie zależy. Chodzi mi jedynie o jak najlepsze odtwarzanie kaset. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.

Polecam zajrzeć tutaj:

Większym problemem jest stan techniczny niż model. Szczególnie do nagrywania polecany był TA-2570, sam mam model niższy TA-2550, ale do Twojego zestawu bardziej pasowałby TA-2500, ewentualnie może wystarczy TA-2250, wszystko zależy czego potrzebujesz i co Ci się podoba.

Właśnie jestem po odsłuchu winyla na Onkyo M-5030, P3060 .  Muszę stwierdzić ,że dźwięk z Onkyo jest o klasę lepszy ,niż z  Denona 1520ae . 

IMG_0199.JPG

Edited by smax

Denon PMA 1520ae , DCD 1520ae  Tannoy Revolution xt 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2 + Ortofon 2M Bronze , Pioneer BDP- 51FD , Onkyo M-5030 , P 3060 , Jamo Concert 11 , Audioquest Rocket 44.

7 minut temu, Arturas napisał:

No to super :-) naprawiłeś to onkyo?

Tak

Denon PMA 1520ae , DCD 1520ae  Tannoy Revolution xt 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2 + Ortofon 2M Bronze , Pioneer BDP- 51FD , Onkyo M-5030 , P 3060 , Jamo Concert 11 , Audioquest Rocket 44.

onkyo integra ta-2360
Witam
Czy możecie coś powiedzieć o tym decku? Czy jest wart zakupu, jaka powinna być maksymalna cena.

Bo taka konfiguracja z dual cv 441rc i TMR1 będzie do przyjęcia?

Niniejszym wstępuję do klubu z A 9050. Wzmacniacz moim zdaniem jest znakomity, dla mnie lepszy od różnych Quadów czy Audiolabów które między innymi kiedyś miałem i myślę, że zostanie ze mną na dłużej chyba, że zmienię na 9070. Ale to ewentualnie później. Wbudowany dac i moim zdaniem świetne wyjście słuchawkowe na którym K501 czy 701 grają wybornie.

1 godzinę temu, Misio38 napisał:

Niniejszym wstępuję do klubu z A 9050. Wzmacniacz moim zdaniem jest znakomity, dla mnie lepszy od różnych Quadów czy Audiolabów które między innymi kiedyś miałem i myślę, że zostanie ze mną na dłużej chyba, że zmienię na 9070. Ale to ewentualnie później. Wbudowany dac i moim zdaniem świetne wyjście słuchawkowe na którym K501 czy 701 grają wybornie.

Super wzmacniacz za kilka drobnych. Mam rezerwowo w szafie 9050:-)

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Qed Genesis Silver Spiral, Onkyo 6170, coax Eagle Cable, kondycjoner DIY, Melodika 3400 i 3250.

A 9070 znika ze sklepów,  coś wyczuwam że  wyjdzie po tylu latach jakiś następca, skoro tak się dzieje :-)

M-5000R też zakończyli produkcję . Może wypuszczą coś co zagra jak old power amplifiers :)

2 godziny temu, Arturas napisał:

A 9070 znika ze sklepów,  coś wyczuwam że  wyjdzie po tylu latach jakiś następca, skoro tak się dzieje :-)

Teoretycznie 9000 jest jego nastepca

Lyngdorf TDAI 2170, Dali Helicon 400 mk2, Qed Genesis Silver Spiral, Onkyo 6170, coax Eagle Cable, kondycjoner DIY, Melodika 3400 i 3250.

9000r też już na swoje lata, mówię  Ci że coś się szykuje, sam zobacz że  znika ze sklepów, ciekawe co wypuszcza na jego/ich miejsce 

To naprawdę świetny wzmacniacz. Ożywił Pylony. Sporo detalu się pojawiło i zaczęły w końcu grać kopułki. Miałem kiedyś kolumny QBA z metalowymi wooferami. Chyba mam chęć do nich wrócić. A wyjście słuchawkowe - bajka jak dla mnie. A przecież sprzętu słuchawkowego co nieco przerzuciłem. W K501 diabeł wstąpił.

A miałem już nagranego PMA2000AE, ale na szczęście Tknęło mnie z tym Onkyo i okazał się lepszydo tego z dacem. Kilka złotych dzięki temu oszczędziłem.

Obecnie nie mam żadnego CD. Potrzebuję czegoś o gabarytach mini wieży. Który z takich opdtwarzaczy Onkyo będzie mógł być sterowany z pilota od wzmacniacza? Każdy z oznaczeniem R1 czy jak to się tam nazywa?

Edited by Misio38

Jeśli na pilocie masz odpowiednie przyciski to każdy z gniazdem RI("ri"), przynajmniej się jeszcze nie spotkałem, żeby coś tutaj było niekompatybilne.

Edited by lost
  • Thanks 1

To jest zwykły "jack" stereo? W instrukcji piszą o stosowaniu oryginalnego kabla, ale z rysuneczków wynika, że to zwykły jack.

3 godziny temu, Misio38 napisał:

To jest zwykły "jack" stereo? W instrukcji piszą o stosowaniu oryginalnego kabla, ale z rysuneczków wynika, że to zwykły jack.

Zwykły jack 3.5mm mono, ale na jacku stereo też działa, można tam podłączyć całą wieże, np wzmacniacz łączysz z cd, cd łączysz z magnetofonem, a magnetofon z tunerem i po takim połączeniu możesz sterować wszystkim jeśli pilot ma odpowiednie przyciski.

Takie pytanko, pamiętacie może jaki preamp był dedykowany do Grand Integra M-510? Jakoś nie mogę znaleźć tej informacji.

M-510 nie miała chyba dedykowanego pre, wydaje mi się, że najwyższy model z epoki to P-308,  starszy P-3090 i nowszy P-3390.

6 godzin temu, rafal735r napisał:

Pytanie do użytkowników NS6130 i pewnie 6170 też. Idzie wam DSD po coax? Bo u mnie nie. 

DSD nie wyślesz po coaxial lub optical spdif. Za wąskie medium...

Po koncentrycznym i ptycznym nie prześlesz DSD i kropka.

Weź instrukcje obsługi swojego Onkyo. Masz tam jasno napisane jakie formaty i z jaką gęstością obsługują poszczególne wejścia.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Nie mam obecnie żadnego odtwarzacza cd i zastanawiam się nad jakimś Onkyo. Ważne żeby był mały (rozmiar maks 22 cm) i miał wyjście cyfrowe elektryczne, obsługę RI (dlatego koniecznie Onkyo) oraz nie grymasił przy płytach.

Edited by Misio38

Ten A9050 wydaje mi się podejrzanie zbyt dobry. Jak już pisałem to chyba najlepszy wzmacniacz jaki miałem na własność mimo posiadania niegdyś jakichś m.in. Quadów, Denonów, Arcamów czy Audio Analogue (to tak z pamięci). Aż kusi wyższy model.. Nie chciałbym jednak aby znów dopadła mnie szajba sprzętowa.

Godzinę temu, Misio38 napisał:

Ten A9050 wydaje mi się podejrzanie zbyt dobry. Jak już pisałem to chyba najlepszy wzmacniacz jaki miałem na własność mimo posiadania niegdyś jakichś m.in. Quadów, Denonów, Arcamów czy Audio Analogue (to tak z pamięci). Aż kusi wyższy model.. Nie chciałbym jednak aby znów dopadła mnie szajba sprzętowa.

Potwierdza się to co pisałem wcześniej. Onkyo robi super zabawki w dobrej kasie. Ten 9050 mam w szafie awaryjnie cały czas bo to fajny wzmacniacz. Funkcjonalny i podatny na tuning:-) Mam lekko dlubnietego i naprawdę wymiata. Ma ciekawa barwę środka w serii

Godzinę temu, Misio38 napisał:

Potwierdza się to co pisałem wcześniej. Onkyo robi super zabawki w dobrej kasie. Ten 9050 mam w szafie awaryjnie cały czas bo to fajny wzmacniacz. Funkcjonalny i podatny na tuning:-) Mam lekko dlubnietego i naprawdę wymiata. Ma ciekawa barwę środka w serii

Edited by szczypior88