Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

jak zawsze ciekawe nowości Onkyo w postacji ampli 2 ch. TX-8270 . Rozwojowa wersja 8150 poszerzona o przelotki HDMI. Układ tylnej płyty sugeruje mocno zmienione bebechy do 8130/8150

 

brakuje teraz prostego modelu Np 8070 z DAB

post-8854-0-26823900-1487769787_thumb.png

post-8854-0-38816400-1487769795_thumb.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

amrowek,

Akurat tych modeli nie słuchałem, ale mogę powiedzieć o tych, które dokładnie znam: dx-788f (inaczej dx-6890), dx-6870, dx-6850 - jeżeli mają dobry laser i dobrą cenę można brać w ciemno. Niestety do 100 pln ich nie kupisz. Mam również dx-7051, dx-6820 i zmieniarkę dx-c340. Te na pewno możesz kupić taniej (zmieniarkę w pełni sprawną, wymagającą tylko czyszczenia, kupiłem za 40 zł). Wg mnie z tych trzech ostatnich najlepiej gra 7051, następnie zmieniarka C340, a na końcu dx-6820. Ten ostatni za to czyta wszystko, co do niego włożysz. Dźwięk niezły, ale np.w porównaniu do 6870 czy 788f to przepaść.

Mogę potwierdzić. Mam DX 6850 i dla mnie gra nieznacznie lepiej od mającej bardzo dobre opinie Yamahy CDX 810, która nie jest słyszalnie gorsza od CDX 910.

Onkyo DX 6850 dzieli sporo od niższych modeli tego producenta. Posiadam przyzwoite, budżetowe DX 6920 i jest spora różnica na korzyść Integry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jeszcze 8250 bez HDMI i golas z DAB+ 8220.

 

aż się dziwię że Marantz czy Denon niema w ofercie klasycznego amplitunera w czym byli mocni

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie kilka dni temu kupiłem Onkyo A 8850. Zakup był "zainspirowany" tym, że posiadam od jakiegoś czasu odtwarzacz DX 6850, z którego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście mam na myśli dźwięk. W każdym razie nie zamierzam w przewidywalnym czasie zmieniać odtwarzacza na inny.

Ale wracając do wzmacniacza. A 8850 delikatnie rzecz ujmując rozczarował mnie swoim dźwiękiem. Basu prawie brak, bardzo oszczędne wysokie, średnica ok. Mam wrażenie, że ma fajną stereofonię czy jak kto woli "przestrzeń". I tu zwracam się do forumowiczów, którzy z tego wzmacniacza są zadowoleni. Chciałbym się dowiedzieć, w konfiguracji z jakimi kolumnami gra to dobrze. Ja słuchałem z tannoy C 55 i technics sb m300. Żadnym z tych kolumn bynajmniej nie można zarzucić małej ilości basu ani wysokich. Dodam,że stary amplituner Yamaha cr 820 czy też Marantz 1550 nie pozostawia złudzeń, że A 8850 może się chociażby zbliżyć. Być może kolumny powinny być 8 ohmowe a nie jak moje odpowiednio 6 i 4. Być może Onkyo potrzebuje większych podłogówek. Może ktoś, kto ma ten wzmacniacz podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Chętnie również porównałbym ten wzmacniacz z innym z podobnej półki cenowej(600-1000 zł), np Yamahą, Pioneerem lub Marantzem. Oczywiście najlepiej na żywo. I tutaj mam propozycję. Chętnych do porównania z przyjemnością zaproszę do siebie. Mogę również dojechać ze swoim Onkyo do kogoś. W granicach rozsądku. Mieszkam w Łodzi więc w grę wchodzi Łódź i niedalekie okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie kilka dni temu kupiłem Onkyo A 8850. Zakup był "zainspirowany" tym, że posiadam od jakiegoś czasu odtwarzacz DX 6850, z którego jestem bardzo zadowolony. Oczywiście mam na myśli dźwięk. W każdym razie nie zamierzam w przewidywalnym czasie zmieniać odtwarzacza na inny.

Ale wracając do wzmacniacza. A 8850 delikatnie rzecz ujmując rozczarował mnie swoim dźwiękiem. Basu prawie brak, bardzo oszczędne wysokie, średnica ok. Mam wrażenie, że ma fajną stereofonię czy jak kto woli "przestrzeń". I tu zwracam się do forumowiczów, którzy z tego wzmacniacza są zadowoleni. Chciałbym się dowiedzieć, w konfiguracji z jakimi kolumnami gra to dobrze. Ja słuchałem z tannoy C 55 i technics sb m300. Żadnym z tych kolumn bynajmniej nie można zarzucić małej ilości basu ani wysokich. Dodam,że stary amplituner Yamaha cr 820 czy też Marantz 1550 nie pozostawia złudzeń, że A 8850 może się chociażby zbliżyć. Być może kolumny powinny być 8 ohmowe a nie jak moje odpowiednio 6 i 4. Być może Onkyo potrzebuje większych podłogówek. Może ktoś, kto ma ten wzmacniacz podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Chętnie również porównałbym ten wzmacniacz z innym z podobnej półki cenowej(600-1000 zł), np Yamahą, Pioneerem lub Marantzem. Oczywiście najlepiej na żywo. I tutaj mam propozycję. Chętnych do porównania z przyjemnością zaproszę do siebie. Mogę również dojechać ze swoim Onkyo do kogoś. W granicach rozsądku. Mieszkam w Łodzi więc w grę wchodzi Łódź i niedalekie okolice.

Oczywiście kef c55 anie tannoy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wzmacniacz i gra z pylon Pearl 25. Mam jeszcze inny model a8830. Jak dla mnie ten wzmacniacz gra rewelacyjnie, bardzo naturalnie. Właściwie to co się nasuwa po usłyszeniu to naturalność i naturalność. Wzmak gra równo i może dlatego może się wydawać że masz za mało basu. A8830 sztucznie podkresla bas. Słuchając a8850 nie zastanawiam się czy jest czegoś więcej czy za mało. Bas jest, można usłyszeć jego fakturę, jest potężny ale nie jest efekciarski jak w 8830. Moim zdaniem jest wszystko na swoim miejscu. To świetny wzmacniacz. Ja natomiast poluje na dx6850. Gram na dx7355 i może tu jest pies pogrzebany. Zastanawiam się nad kupnem tego cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten wzmacniacz i gra z pylon Pearl 25. Mam jeszcze inny model a8830. Jak dla mnie ten wzmacniacz gra rewelacyjnie, bardzo naturalnie. Właściwie to co się nasuwa po usłyszeniu to naturalność i naturalność. Wzmak gra równo i może dlatego może się wydawać że masz za mało basu. A8830 sztucznie podkresla bas. Słuchając a8850 nie zastanawiam się czy jest czegoś więcej czy za mało. Bas jest, można usłyszeć jego fakturę, jest potężny ale nie jest efekciarski jak w 8830. Moim zdaniem jest wszystko na swoim miejscu. To świetny wzmacniacz. Ja natomiast poluje na dx6850. Gram na dx7355 i może tu jest pies pogrzebany. Zastanawiam się nad kupnem tego cd.

Dzięki za odpowiedź.

Jeśli chodzi o dx 6850 to polecam w 100%. Musisz tylko uważać, na egzemplarz, który kupujesz, bo słyną ze swoich grymasów. Mój na co dzień specjalnie nie protestuje, ale potrafi nie czytać od pierwszego utworu. Tzn wtedy muszę włączyć powiedzmy 5 czy 6 kawałek i po kilku utworach czyta całą płytę. Tak, jakby musiał się rozgrzać. No i połowy cd-rów nie czyta wogóle. Natomiast dźwięk wynagradza mi te uciążliwości. Nie męczący, wyraźny bas, cudowna średnica i bardzo szczegółowa góra. Tak w skrócie bym opisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie a8850 równo na każdej głośności. To było moje pierwsze odczucie po a8830. W końcu nie muszę słuchać głośno bo cicho również jest bardzo dobrze, właściwie to jest odwrotnie niż w 8830, głośne słuchanie niekiedy mi przeszkadza. Jest dużo informacji w różnych warstwach a głośne słuchanie zaczyna wprowadzać bałagan, prawdopodobnie ze względu na akustykę bo napewno nie gubi się. Mam wrażenie że głośność ustawia się do warunków akustycznych, ja słucham zawsze na tym samym poziomie ewentualnie troszeczkę ciszej lub głośniej.

Jestem oczarowany realizmem dźwięku w tym wzmacniaczu i w jaki sposób tworzy obraz 3d.

Dzięki msg, dx7355 to konstrukcja budżetowa a i tak jestem bardzo zdziwiony że to tak gra. Zastanawiałem się nad dac, ale to zmieni charakter grania a ja bardzo lubię takie naturalne granie. Nie wszystkim się to podoba, nazywają to płaskim, nie bardzo rozumiem dlaczego bo płasko to ten wzmacniacz napewno nie gra, równo, nie nadmuchuje basu, nie sieje wysokimi, ale nie płasko. Według mnie ma bardzo dobre wyjście słuchawkowe miażdży mój zew. wzmak słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma nikogo chętnego do pokazania mi, że mam rację lub jej nie mam, jeśli chodzi o moim zdaniem kiepski dźwięk z onkyo a 8850? Nikt nie chce skonfrontować na żywo paru wzmacniaczy? A może z moim onkyo jest coś nie tak? A może większość wzmacniaczy z tej półki cenowej tak gra? Swoją drogą ciekawy jestem jak gra nowsza integra A 9711 lub 9911. Podobno są ciut gorsze od A 8850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu porównanie wzmacniaczy bo każdy inaczej słyszy i czego innego oczekuje. Tobie się a8850 nie podoba więc należy szukać czegoś innego. Bardzo dobrym doradcą jest sHome4, polecam go. Napisz co oczekujesz i mniej więcej coś zaproponuje. Może być tak że a8850 jest zasyfiony i należy go przeczyścić, miałem tak z a8830 i tak naprawdę to dopiero banany otworzyły dźwięk. Jeśli chcesz to sprawdzić to zapraszam do siebie do Płocka, przy okazji weź dx6850 to i ja porównam do dx7355:) Zaznaczam, pylony grają równo, wzmacniacz też więc możesz być zdziwiony jaki dźwięk lubię. Mam jeszcze suba więc mogę podbić bas i zrobić unc, unc czy bum bum, nie wiemco lubisz:)

Edytowane przez Pawel72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do onkyowiczów. Czy złącze ri (r1) jest kompatybilne ze starszymi sprzętami posiadającymi tą możliwość sterowania? Np. jakiś starszy tuner podpięty pod A-9050 będzie sterowalny (chociaż częściowo) z pilota tego wzmacniacza?

 

Bo normalnie z pilota systemowego to pewnie nie pójdzie... ;)

Edytowane przez countryman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię konkretnie współpraca A-9050 z tunerem radiowym to mogę przybliżyć jak to działa w połączeniu z T-4030. Posiadam oba te urządzenia. Jeśli chcesz obsługiwać tuner radiowy pilotem od A-9050 to BEZWZGLĘDNIE musisz połączyć oba urządzenia kablem RI. Kiedy odłączysz RI, radio nie reaguje na żaden przycisk. Zresztą tak czy inaczej, działa tylko przeszukiwanie częstotliwości "^ v", zmiana zapisanej stacji "《》" i wybór źródła FM/DAB "input". Oczywiście niewątpliwą zaletą jest wyłączanie całego systemu przyciskiem (power) na pilocie od A-9050.

 

Mam nadzieję, że pomoglem...

Edytowane przez Yahoou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"... Basu prawie brak, bardzo oszczędne wysokie, średnica ok."...

 

Z tym sformuowaniem się nie zgodzę. Co można powiedzieć o basie to może to, że trochę muli ale nie, że go nie ma, Może wzmacniacz jest uszkodzony? Ja akurat bardzo lubiłem bas w 8850 i to, że góra nie kuła po uszach - ale fakt szczegółw mogła by mieć więcej. Co do 6850 to bardzo fajne granie a szczególnie przy wykorzystaniu wyjścia regulowanego i podłaączenie go bespośrednio do końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem od niedawna posiadaczem amplitunera Onkyo TX-NR656. Mam taki problem że jak przyłącze w tryb cbl/sat kino domowe gra znacznie ciszej przy takiej samej głośności niż gdy np. włączę ps3 podpięte pod wejście game lub włączę radio internetowe. Różnica jest bardzo duża. Tv podpięte przewodem hdmi do wejścia hdmi acr z hdmi out main amplitunera.

I drugie pytanie czemu nie działa opcja late night? Loudness management ustawione na on.

Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na razie jedyna zapowiedziana nowość "pełnowymiarowa" na Monachium 2017 to integra A-9150 . Raczej bez rewolucji . Coś się jeszcze fanom obiło o uszy ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie klubowiczów Onkyo.

Pytanie do tych co odsłuchiwali najnowsze amplitunery stereo od Onkyo . Szczególnie chodzi mi o model Onkyo TX-8270.

Na papierze ten amplituner, pomijając bogate wyposażenie wygląda na prawdę dobrze. Od dawna czekałem na coś w stereo i HDMI, żeby się nie ograniczać do optyka z TV. Mam pytanie o dźwięk w stereo, jak np wypada on na tle wzmacniacza A9050? Pytam bo takowy obecnie posiadam i napędza on Klipsche RF82II. Jak na takie maleństwo zgrało się to bardzo dobrze, ale od godziny 12 to kolumny rządzą wzmacniaczem nie odwrotnie. Takiej opcji nie słucham na co dzień bo na 40m2 chce chatę roznieść i łączenia na kartongipsie pękają. Chodzi mi raczej o fakt czy przesiadka z 9050 na 8270 doda kopa Klipschą (z racji dużo większej mocy na kanał) Przy cichym słuchaniu nocą, odczuję różnicę czy będzie to półśrodek a może nawet krok wstecz? Generalnie czaję się na 9070 ale jest to 1,5tyś więcej przy dzisiejszej cenie. Z racji bogatego wyposażenia 8270, na zniżkę cen raczej chyba nie ma co liczyć.

pzdr

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie a8850 równo na każdej głośności. To było moje pierwsze odczucie po a8830. W końcu nie muszę słuchać głośno bo cicho również jest bardzo dobrze, właściwie to jest odwrotnie niż w 8830, głośne słuchanie niekiedy mi przeszkadza. Jest dużo informacji w różnych warstwach a głośne słuchanie zaczyna wprowadzać bałagan, prawdopodobnie ze względu na akustykę bo napewno nie gubi się. Mam wrażenie że głośność ustawia się do warunków akustycznych, ja słucham zawsze na tym samym poziomie ewentualnie troszeczkę ciszej lub głośniej.

Jestem oczarowany realizmem dźwięku w tym wzmacniaczu i w jaki sposób tworzy obraz 3d.

Dzięki msg, dx7355 to konstrukcja budżetowa a i tak jestem bardzo zdziwiony że to tak gra. Zastanawiałem się nad dac, ale to zmieni charakter grania a ja bardzo lubię takie naturalne granie. Nie wszystkim się to podoba, nazywają to płaskim, nie bardzo rozumiem dlaczego bo płasko to ten wzmacniacz napewno nie gra, równo, nie nadmuchuje basu, nie sieje wysokimi, ale nie płasko. Według mnie ma bardzo dobre wyjście słuchawkowe miażdży mój zew. wzmak słuchawkowy.

 

Wybaczcie, że wrócę do tematu A-8850, ale dawno tu nie zaglądałem. Mam ten wzmacniacz, jak również A-8870. Powiedziałbym, że wielkiej różnicy brzmieniowej między nimi nie ma (ale moc jest wiadomo inna). Kwestia basu i brzmienia - zgadzam się, że te wzmacniacze grają neutralnie. Nie znaczy to, że basu jest mało. Wszystko zależy z jakimi kolumnami grają. Próbowałem różnych zestawień i w końcu zostały u mnie z kolumnami Klipsch: jeden z z F30, drugi z RP-280F. Proponuję posłuchać tych zestawień: z RP-280F bas zwala z nóg. Z F30 ciut mniej, ale nie wierzę, że ktoś powie, iż basu jest mało. Do tego dobrze kontrolowany, nie rozlazły. Myślę, że za pieniądze, za które można kupić te wzmacniacze trudno znaleźć coś lepszego. Ale to oczywiście moja opinia. Bolączką tych konstrukcji jest selektor wejść - można sobie z tym poradzić, czyszcząc go gruntownie i smarując.

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez jacekch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj premiera w Monachium. Mamy następcę A-9050 w postaci nowiutkiego dostępnego od lipca A-9150. W porównaniu do poprzednika obniżono moc do 2x60W, a także rozbudowano sekcję cyfrową w przetwornik 32bity/768kHz. Reszta to samo. Cena ok 500 funciaków, u nas pewnie ze 3 tysie

http://www.eu.onkyo.com/en/articles/onkyo-a-9150-integrated-stereo-amplifier-sets-a-new-standard-for-musicality-in-the-entry-class-140455.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.