Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dziekuje. ;). Wyglądaja jak z półki wyżej w sumie ;)

 

A wracając do twego tematu to powiem szczerze że Klipsch dobrze się komunikuje z japońską elektroniką ,przez wysoką skuteczność w sumie łatwo jest go zadowolić większością wzmacniaczy. Czytałem gdzieś pisał ktoś że ma Klipsche RF -62 i napędza je wzmakiem 60W... z zadowolenem :)

Odnosnie wyglądu,mi akurat się podoba to złoto z czarnm. Fajna kombinacja ,nie krzykliwa ani wymuszna,w sumie to stylowa by można powiedzieć patrzac na niektórych producentów. Na pewno nie wyglądają kiczowato.

Czy by pasowało do twego wzmaka...hmmm muzycznie pewnie tak ,zależy od twych upodobań też słuchowych.Nie wiem jak gra twój wzmak ale słuchałem np Onkyo M5030 z lat 80 i trzeba było troche się "przyzwyczaić" bo pierwszy kontakt był nie ciekawy ale to nawet dobrze ;)

Sprzęty z tamtych lat grają inaczej i taka jest prawda. Kto wie czy nie potrzebowałoby takie A-7 kolumn też z tych czasów żeby całkowicie zafundować wycieczke w czasie ...

 

No ale to tylko moje zdanie :) Każdemu podoba się coś innego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinacja czarnego ze złotym też mi się podoba ale te tweetery w tubie już nie do końca. Mimo to przesłucham sobie przy okazji z czystej ciekawości. Może efekt sprawi, że wygląd przestanie być istotny ;) Z drugiej strony to taki klasyk, że wypadało by go zestawić z kolumnami w podobnej stylistyce.

 

W tym momencie na pierwszym planie mam Pylon Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swoją przygodę z onkyo zacząłem od amplitunera. 10 lat temu przy wyborze wygrał z yamahą i tak zostało. Chciałem polepszyć stereo i wbrew temu co piszą kupiłem dx 7355. Zmiana była dużo większa niż zmiana kolumn z maudio na pylon Pearl 25. Ale to jeszcze nie to w stereo więc szukam dalej. Pożyczyłem a8620 i tu mi szczęka opadła. Dzwonię do salonu żeby się umówić na odsłuch, a oni mówią że onkyo króluje tylko w kinie. Mają jeden model tx8150 bo jest atrakcyjny pod względem bajerów. Brzmieniowo w stereo to nie onkyo. O co chodzi? Czy tylko stare modele się sprawdzają? Bardzo mi się podoba brzmienie onkyo. Praktycznie niczym się nie różni av od a8620 tylko że ten drugi to jakość razy dwa. Dzisiaj zaprosiłem na testy kolegę który słucha ciężkiej muzyki, takiej na której wykładają się wzmacniacze i kolumny. Czyli że dźwięki są ostre nachodzące na siebie. Wzmacniacz dał sobie radę bez problemu. Kolumny zagotowały się tylko przy dwóch utworach to i tak sukces jak na ich cenę. On się mnie pyta czemu na forach nie piszą że ten wzmak nadaje się do ciężkiego rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak gra zestawienie onkyo m-5000r z p-3000r?

 

Miałem okazje posłuchac z rok temu z Klipsch Palladium 39F...mi się podobało ,detalicznie ,szeroko i dynamicznie. Coś więcej nie wypowiem się bo za krótko to było.

( teraz mogę kupić ten zestaw nawet w dobrej cenie )

Edytowane przez Voytec_17966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na konstrukcję od Onkyo, która laczylaby w sobie przyzwoitą jakość, rozsądną cenę i posiadać będzie funkcję Direct AMP.

Tych 3 konstrukcji z dolu oferty niestety nie da się wykorzystać jako końcówka mocy we współpracy z amplituner em KD.

Po cichu liczę, ze Onkyo coś takiego wypuści w cenie do 2500zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam mały problem z CD DX - 7011 Często zdarza się że nagrana płyta zagra tylko raz lub dwa. Kolejne próby kończą się tak jakby sprzęt nie widział płyty. Próbowałem zmieniać producenta płyt itd jednak to nic nie zmienia. Mam płyty nagrane które działają cały czas, a są takie co zagrają raz i koniec, a na innych sprzętach chodzą cały czas. Jakaś diagnoza? Jeśli to coś typowego to oddam do naprawy gdzieś. Z tym że jakoś nie wierzę w te wszystkie serwisy. Mam jeszcze dwa wzmacniacze do naprawy ale boje się że się do tego nikt nie przyłoży :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chętnie bym się zasadzil na duet wzmak integra 9911 i CD 7911, może jest coś równie dobrego z przyzwoitym preampem gramofonowym. Rezygnuję z angielskich purystycznych klockow, to co kupię ma grać i czarowac ładnym "dizajnem". Znudziło mi się ganianie króliczków, potrzebuje kupić, ustawić, podłączyć i zapomnieć o ciągłej sprzętowej głòpawce. Pozdrawiam klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Na początek chciałem przywitać się z Klubowiczami.

Od 2 lat mam wzmacniacz Onkyo A8670 i ostatnio nabyłem tuner T4670 do zestawu. Tuner nieźle gra i super się stroi, ale nie mam do niego pilota a na kupienie oryginalnego RC165T na chwilę obecną nie widzę szans, zamienników również brak. Próbowałem kilku uniwersalnych pilotów, ale żaden nie dał rady. W związku z tym mam pytanie do Was czy ktoś nie posiada takiego pilota i zgodziłby się abym mu wysłał mój pilot uniwersalny do zaprogramowania i potem odesłania do mnie, może być za odpłatnością. Być może ktoś posiada taki pilot i chciałby go sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Swoją przygodę z onkyo zacząłem od amplitunera. 10 lat temu przy wyborze wygrał z yamahą i tak zostało. Chciałem polepszyć stereo i wbrew temu co piszą kupiłem dx 7355. Zmiana była dużo większa niż zmiana kolumn z maudio na pylon Pearl 25. Ale to jeszcze nie to w stereo więc szukam dalej. Pożyczyłem a8620 i tu mi szczęka opadła. Dzwonię do salonu żeby się umówić na odsłuch, a oni mówią że onkyo króluje tylko w kinie. Mają jeden model tx8150 bo jest atrakcyjny pod względem bajerów. Brzmieniowo w stereo to nie onkyo. O co chodzi? Czy tylko stare modele się sprawdzają? Bardzo mi się podoba brzmienie onkyo. Praktycznie niczym się nie różni av od a8620 tylko że ten drugi to jakość razy dwa. Dzisiaj zaprosiłem na testy kolegę który słucha ciężkiej muzyki, takiej na której wykładają się wzmacniacze i kolumny. Czyli że dźwięki są ostre nachodzące na siebie. Wzmacniacz dał sobie radę bez problemu. Kolumny zagotowały się tylko przy dwóch utworach to i tak sukces jak na ich cenę. On się mnie pyta czemu na forach nie piszą że ten wzmak nadaje się do ciężkiego rocka.

 

 

Slucham praktycznie tylko ciezkiego metalu Rz900 obecnie daje spokojnie rade z Focal 948.

Dzwiek stereo jest super, bogaty w kazdym zakresie sczegolnie jesli chodzi o bas gra naprawde dobrze i trzyma go ladnie w ryzach :)

 

 

 

Witam. Mam mały problem z CD DX - 7011 Często zdarza się że nagrana płyta zagra tylko raz lub dwa. Kolejne próby kończą się tak jakby sprzęt nie widział płyty. Próbowałem zmieniać producenta płyt itd jednak to nic nie zmienia. Mam płyty nagrane które działają cały czas, a są takie co zagrają raz i koniec, a na innych sprzętach chodzą cały czas. Jakaś diagnoza? Jeśli to coś typowego to oddam do naprawy gdzieś. Z tym że jakoś nie wierzę w te wszystkie serwisy. Mam jeszcze dwa wzmacniacze do naprawy ale boje się że się do tego nikt nie przyłoży :/

 

 

Na 99% laser jak kolega wyzje napisal co do serwisu z tym powinien sobie kadzy dobry rtv poradzic tu nie ma jakiejs wiekszej filozofii wstawienie lasera i mozliwa dodatkowa regulacja na plytach nagranych dodatkowo trzeba sprawdzic caly wozek i poprawic jego parametry.

Edytowane przez war3z

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Minął jakiś czas odkąd mam zestaw A-8850, DX-6850 i Magnat Q655 i zastanawiam się nad zmianą na jakieś inne kolumny. Przeglądając to co w tym temacie jest pisane zaczynam zerkać na KLIPSCH SYNERGY F2. Zastanawiam się jak one się spiszą z elektroniczną i rockową muzyką. Magnaty spokojnie nagłaśniają mój 30 metrowy pokój. Jednak czegoś mi brakuje w tym moim zestawieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie z dziedziny tych oczywistych,ale ... nie dla mnie.

Czy dobrze rozumiem opis ,że aby podłączyć kolumny 8 Ohm to powinienem zmostkować :

(+) R (A) z (+) R (B) i (-) B (A) z (-) R (B) ?

Kolumny stare,na kable dwużyłowe

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niniejszym dołączam do zadowolonych użytkowników marki Onkyo i tym samym do klubu. Posiadam C7030 i A9030 z kolumnami Pylon Pearl Monitor. Zestaw klocków wyparł skutecznie Denona DCD735R i PMA735R. Lepsza scena, detalicznośc przekazu, dobry bas. W cenie jaką zapłaciłem za nowy sprzęt nie znalazłem nic lepszego. Na nagraniach, na których myślałem że nic więcej nie usłyszę, usłyszałem szczegóły o których nie miałem pojęcia. Słuchanie muzyki stało się jeszcze większą przyjemnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki @ mariuszdab.

Czy ktoś może miał możliwość porównania tunerów T 4850/4870 z tunerami 4650/4670 ?

 

Z tego co wiem to nie było takiego modelu jak T-4870. Był natomiast T-4970 z RDS'em. Starsza linia na pewno lepiej zbudowana i jak dla mnie o wiele ładniejsza, ale brzmieniowo to nie wiem która lepsza/gorsza. T-4670 jest bardzo dobrym tunerem i do tego świetnie wyposażonym (m.in. nazywanie stacji, dwie anteny i osobny pilot). Gra lepiej od T-4650.

 

Ostatnio zakupiłem zestaw A-8670, DX-6750 i właśnie T-4650. Świetne klocki. Poszukuję jeszcze decka TA-2760 w czarnym kolorze. Może ktoś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzę ostatnio nad katalogami Onkyo z lat 80/90, ale sam mam T4650 i z tego co pamiętam na papierze T4670 wyglądało tak samo plus dwa wejścia(nie mylić z dwoma głowicami) antenowe i wyposażenie typu pilot itd. Odstęp sygnału od szumu i przesłuch między kanałami miało trochę lepiej od tych dwóch (chyba)Onkyo T-4017, a najlepiej T9900 i T9990. Nowsze nigdy mnie nie interesowały, więc się nie wypowiadam, ale raczej szału nie było. TA-2760 też mi się podoba, ale wolałbym TA-2570, a najbardziej TA-2900/TA-2090 na które szkoda mi pieniędzy, a tak w ogóle nie tak łatwo znaleźć ;) Na szczęście mam mało kaset i moje TA-2550 z jedną tylko rolką mi wystarcza jak na razie :)

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zakupiłem zestaw A-8670, DX-6750 i właśnie T-4650. Świetne klocki. Poszukuję jeszcze decka TA-2760 w czarnym kolorze. Może ktoś ma?

T-4650 trzyma pamięć stacji po wyłączeniu ,czy będziesz musiał wymienić kondensator?

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T-4650 trzyma pamięć stacji po wyłączeniu ,czy będziesz musiał wymienić kondensator?

 

Kondensator będę wymieniał. Nie trzyma nawet jednego dnia.

 

Nie siedzę ostatnio nad katalogami Onkyo z lat 80/90, ale sam mam T4650 i z tego co pamiętam na papierze T4670 wyglądało tak samo plus dwa wejścia(nie mylić z dwoma głowicami) antenowe i wyposażenie typu pilot itd. Odstęp sygnału od szumu i przesłuch między kanałami miało trochę lepiej od tych dwóch (chyba)Onkyo T-4017, a najlepiej T9900 i T9990. Nowsze nigdy mnie nie interesowały, więc się nie wypowiadam, ale raczej szału nie było. TA-2760 też mi się podoba, ale wolałbym TA-2570, a najbardziej TA-2900/TA-2090 na które szkoda mi pieniędzy, a tak w ogóle nie tak łatwo znaleźć ;) Na szczęście mam mało kaset i moje TA-2550 z jedną tylko rolką mi wystarcza jak na razie :)

 

Miałem 4670 i w środku to praktycznie całkiem inne urządzenie. Dla mnie grał lepiej od 4650. Może różnica nie duża, ale jednak. Na parametry na papierze nie ma co patrzeć. Co do decków to 2760 pasuje mi do całości zestawu. TA-2570/2550 są z troszkę starszej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach nieoczekiwanych wydatków muszę wyprzedać się z gratów. Na przeczekanie chciałbym kupić jakiś systemik Onkyo w bardzo dobrym stanie technicznym i b.ładnym wizualnie. Może akurat ktoś z klubowiczów ma cos fajnego do sprzedania, mile widziane wejście PHONO. Info proszę kierować na PW lub telefonicznie, nr tel w "o mnie". Pozdrawiam klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zgłaszam swoje członkostwo w klubie Onkyo. Ot tak dla fanaberii zestawiłem sobie komplecik cd DX-6850 z amplitunerem TX-9031, obydwa klocki w kolorze srebrnym z pilotami. Ktoś zapyta dlaczego amlituner?, dlatego, że kiedyś będąc na warszawskim wolumenie byłem oczarowany TX-7630(rok 1997)a, że 9031 jest jeszcze okazalszy więc nie mogłem sie oprzeć pokusie. Pozdrawiam klubowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.