Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie do klubowiczów.Posiadam decka onkyo TA-2570 i padał mi silniczek napędzający krzywkami był serwisowany silniczek czyszcziny i pochodził 2 tygodnie. Czy w decku TA-2550 jest taki sam silniczek i krzywki bo mogę kupić takiego dawce na części.Pozdrawiam

Jeśli nadal potrzebujesz silniczka to mogę rozkręcić swojego TA-2550, sprawdzić oznaczenia, porobić zdjęcia itd. Pozdrawiam.

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak to wygląda, to głowica kasująca jest inna i niższy model nie ma dual capstan. Na wygląd głowica zapisujące/odtwarzające wyglądają tak samo, jednak jak się w pewnym źródle nie sprawdzi to nie ma się pewności. Możesz jeszcze zapytać w temacie "Magnetofon".

Zdjęcia z google:

TA-2550

01c6_1_big.jpg

TA-2570

70_1238346402.jpg

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki za pomoc w mojej sprawie. Z tego co oglądałem to głowice są identyczne również połączenia w decku są takie same tylko głowica kasująca jest inna. Jak kupię i Ta-2550 i przełożę głowice z TA-2570 to napisze jakie są rezultaty.

 

Lost .Nie mam nakładki na przyciska ja kupiłem tylko serce deka czyli kpl mechanizm z silniczkami i głowicami.Możecie mi podpowiedzieć jeszcze czy jest możliwa wymiana samych rolek i jak się za to zabrać bo sworznie są mocno osadzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.Głowicy nie trzeba regulować bo nie kręciłem regulacją tylko przełożyłem głowice i chodzi ok.ale teraz mam inny problem wyczyściłem silniczek od krzywek bo stawał i faktycznie w środku było błoto od starych olejów i smarowideł i teraz nie potrafię ostawić wałka z krzywkami .Może ktoś mi pomoże to ustawić bo już mi ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

Jako, że jestem tutaj nowy chciałbym wszystkich serdecznie powitać.

 

Jednocześnie chciałbym zadać pytanie o odtwarzacz CD. Ze względu na limit miejsca nie mogę zakupić odtwarzacza o szerokości 420 cm i muszę mieć coś węższego. Rozpatruję czy by nie zakupić używanego Onkyo C-711 ale ceniłbym sobie Państwa inne rekomendacje. Budżet max 800 zł.

 

Słucham głównie muzyki klasycznej, symfonicznej, ścieżek dźwiękowych z filmów oraz trochę rocka / popu głównie z kobiecymi wokalami a także Enya. Pokój 17m2, wzmacniacz Onkyo A-8300, kolumny Esa Vivace XT2. Płyty zadbane, zdarzyć się mogą niewielkie rysy. Kilka płyt SACD.

 

Uprzejmie proszę o Państwa opinie na temat odtwarzaczy CD, max szerokość 35 cm.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Sprężynki zostaw na koniec. Umyłeś soczewkę izopropanolem, oraz wyczyściłeś i przesmarowałeś prowadnicę? Prowadnica musi być idealna. To podstawa na początek. Ten CD ma fatalnie skonstruowaną obudowę, dlatego łatwo się kurzy i zaczyna wtedy kaprysić.

 

Witam,

Czym najlepiej przesmarowac prowadnice?

Czy mozze do tego posluzyc smar teflonowy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

to mój 1 post na forum - więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać , oraz prosić o poradę. Moja przygoda z Onkyo zaczęła się ok 12 lat temu . Amp. kina domowego TX-DS48 + Tannoy MX3 . Kilka lat temu przesiadłem się na zestaw stereo . Wzmacniacz 9511 i CD 7111 na kolumnach Lektor Dali 6 nie pamiętam nazwy tunera - ale kupiłem jakiegoś z niższej serii , grało to słabo... zaczalem kombinować... kupiłem wzmak A-5VL i cd C-S5VL - o ile na CD była znacząca poprawa to na wzmaku wręcz przeciwnie.... w koncu wykombinowałem ze A-5VL będzie sluzyl za DAC-a podpiętego cyfrowo do kompa , wymieniłem jeszcze Tuner na 4211 - tutaj tez była duza poprawa . Ale człowiek ma w sobie cos takiego ze caly czas cos kombinuje.... kupiłem wzmacniacz 8850 i .... znów jestem w kropce - o ile jakość dzwieku ulegla poprawie , da się slyszcze dzwieki których na 9511 nie slyszalem - o tyle dzwiek zrobil się trochę męczący - musze czasami sciszac aby tego nie czuc . Zastanawiam się nad kupieniem Tunera dedykowanego do tego modelu 4850 i CD 6850 ( znam problemy z dostepnoscia lasera) - co o tym myślicie? wracanie do 9511 trochę mi się nie uśmiecha....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na który model Onkyo warto wymienić wzmaka Sony 550ES? Zależy mi na podobnym brzmieniu, lubię ciepłe brzmienie z mocnym dołem i nieostrą górą.

Słucham rocka.

Ważne, żeby wzmak miał przyzwoite phono bo słucham z gramofonu.

 

Powód dla ,którego chcędokonać zmiany to to, że Sony jest już leciwy i nieraz miał poprawiane zimne luty.

Pozatym trochę brakuje mi pilota.

 

Chodzi mi o coś z nowszych modeli Onkyo, które jako używane ale w stanie BDB można dostać do 750 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zasadniczo poruszam się w kręgu grundigowców, posiadam system od Grega, w skład którego wchodzi CD Onkyo Integra DX-530. Jest to stary, ale zacny gracz (bliżniak późniejszej integry DX-6470). Mam z nim mały problem. Mianowicie po około 30 min słuchania w głośnikach pojawiają się dziwne trzaski (jak ze zdartej płyty gramofonowej lub zdezelowanej cd). Na zimno jest ok, jednak po rozgrzaniu nie da się słuchać. Trzask pochodzi chyba z głośników sopranowych. Po zmianie źródła na inne jest ok, wiec to ewidentnie wina odtwarzacza. Nie mam pojęcia co to może być. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się z tym spotkał. Zapewne laser (kss-152A) lub jakiś kondensator kuleje, proszę o sugestie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mój 1 post na forum - więc chciałbym wszystkich serdecznie przywitać , oraz prosić o poradę. Moja przygoda z Onkyo zaczęła się ok 12 lat temu . Amp. kina domowego TX-DS48 + Tannoy MX3 . Kilka lat temu przesiadłem się na zestaw stereo . Wzmacniacz 9511 i CD 7111 na kolumnach Lektor Dali 6 nie pamiętam nazwy tunera - ale kupiłem jakiegoś z niższej serii , grało to słabo... zaczalem kombinować... kupiłem wzmak A-5VL i cd C-S5VL - o ile na CD była znacząca poprawa to na wzmaku wręcz przeciwnie.... w koncu wykombinowałem ze A-5VL będzie sluzyl za DAC-a podpiętego cyfrowo do kompa , wymieniłem jeszcze Tuner na 4211 - tutaj tez była duza poprawa . Ale człowiek ma w sobie cos takiego ze caly czas cos kombinuje.... kupiłem wzmacniacz 8850 i .... znów jestem w kropce - o ile jakość dzwieku ulegla poprawie , da się slyszcze dzwieki których na 9511 nie slyszalem - o tyle dzwiek zrobil się trochę męczący - musze czasami sciszac aby tego nie czuc . Zastanawiam się nad kupieniem Tunera dedykowanego do tego modelu 4850 i CD 6850 ( znam problemy z dostepnoscia lasera) - co o tym myślicie? wracanie do 9511 trochę mi się nie uśmiecha....

 

Witam

W jakim sensie dźwięk staje się męczący?

Wzmacniacz A-8850 jest udaną konstrukcją, ale po kupnie można mu kilka rzeczy poprawić. Bolączką są przełączniki mechaniczne (warto psiknąć kontaktem do styków) oraz przekaźniki załączające kolumny. Można je wymienić, po tylu latach styki są już troszkę nadpalone.

Natomiast cd DX-6850 jest też udaną konstrukcją, niestety przez wielu krytykowaną. Wadą jest brak dostępności lasera. Mój już kilka lat działa bez najmniejszych problemów. Moje zalecenie po kupnie to pełna konserwacja, aby nie mieć kapryśnego cd. Tuner jest ok. Dźwiękowo nie dorówna cd:)

 

Kilka dni temu miałem okazje sprawdzić jak gra zestaw A-8850, DX-6850 z kolumnami Chario Constellation Delphinus, które wcześniej grały z Xindak XA-6900 i MUSE 2.0. Onkyo zagrało lepiej mimo różnych konfiguracji lamp, które były pod ręką.

 

Jeśli będziesz miał jakieś pytania odnośnie onkyo to zapraszam.

 

www.onkyo-audio.pl

 

Witam

zasadniczo poruszam się w kręgu grundigowców, posiadam system od Grega, w skład którego wchodzi CD Onkyo Integra DX-530. Jest to stary, ale zacny gracz (bliżniak późniejszej integry DX-6470). Mam z nim mały problem. Mianowicie po około 30 min słuchania w głośnikach pojawiają się dziwne trzaski (jak ze zdartej płyty gramofonowej lub zdezelowanej cd). Na zimno jest ok, jednak po rozgrzaniu nie da się słuchać. Trzask pochodzi chyba z głośników sopranowych. Po zmianie źródła na inne jest ok, wiec to ewidentnie wina odtwarzacza. Nie mam pojęcia co to może być. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się z tym spotkał. Zapewne laser (kss-152A) lub jakiś kondensator kuleje, proszę o sugestie, pozdrawiam

 

Witam

 

Miałem kiedyś 2 przypadki, kiedy płyta była odtwarzana z trzaskami jak zabrudzona płyta winylowa. Po wymianie lasera wszystko było już ok. Sprawdź czy na płytkach nie ma zimnych, przegrzanych lutów. Jeśli wszystko jest ok to laser należy wymienić. Jest dość tani, jeśli nie pomoże to już jakiś element może robić numery.

 

Na który model Onkyo warto wymienić wzmaka Sony 550ES? Zależy mi na podobnym brzmieniu, lubię ciepłe brzmienie z mocnym dołem i nieostrą górą.

Słucham rocka.

Ważne, żeby wzmak miał przyzwoite phono bo słucham z gramofonu.

 

Powód dla ,którego chcędokonać zmiany to to, że Sony jest już leciwy i nieraz miał poprawiane zimne luty.

Pozatym trochę brakuje mi pilota.

 

Chodzi mi o coś z nowszych modeli Onkyo, które jako używane ale w stanie BDB można dostać do 750 zł.

 

Witam

 

Jeśli chcesz onkyo to A-8850/A-807, A-8870/A-809 można też wybrać coś ze starszych modeli. Nie wiem jak z nowszej serii A-9511/A-9711/A-9911

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą tego wzmacniacza Onkyo jest na pewno doskonały stosunek jakości do ceny. Jednak nie jest to zaleta jedyna. Słuchanie A-9050 jest bardzo przyjemne. Wzmacniacz gra mocnym i zrównoważonym

Witam .

Dołączam się do klubu z moją mini CR-325-najlepszy mini system do 1000zł jaki znalazłem 4lata temu a udało mi się kupić za 650zł;).

Teraz szukam coś do moich kolumn JBL L50 ,jako źródło będzie pewnie sony BDP-S185-(możliwość podłączenia dysku i wyjście koaksial ,a telewizor to najbardziej czytelny wyswietlacz) ale mam też Akai-55,cdp-xe510 sony i gramofon dual cs-630q,..oraz często używane słuchawki philips hp800.

I właśnie mam dylemat co by zagrało z tymi JBL-...czy -.Onkyo A-9155,A-5VL, Marantz 5004 , Cambridge Audio Topaz AM10,Denon PMA520,Pioneer A-30s,Yamaha A-S500,M3 Acoustiq ....ale po opisie Onkyo A-9050 przez StaregoM-jestem bardzo nastawiony na a-9050-(ale droższy +-600zł od wymienionych)-czy dac w nim zawarty jest przyzwoity i czy wyjście słuchawkowe dobrze napędzi philipsy?..czy warto dopłacić te +-600?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

zasadniczo poruszam się w kręgu grundigowców, posiadam system od Grega, w skład którego wchodzi CD Onkyo Integra DX-530. Jest to stary, ale zacny gracz (bliżniak późniejszej integry DX-6470). Mam z nim mały problem. Mianowicie po około 30 min słuchania w głośnikach pojawiają się dziwne trzaski (jak ze zdartej płyty gramofonowej lub zdezelowanej cd). Na zimno jest ok, jednak po rozgrzaniu nie da się słuchać. Trzask pochodzi chyba z głośników sopranowych. Po zmianie źródła na inne jest ok, wiec to ewidentnie wina odtwarzacza. Nie mam pojęcia co to może być. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się z tym spotkał. Zapewne laser (kss-152A) lub jakiś kondensator kuleje, proszę o sugestie, pozdrawiam

Po raz kolejny otworzyłem odtwarzacz podczas grania i coś mocno mnie zastanawia, odtwarzacz trzeszczał jak cholera, a po zdjęciu górnej pokrywy jak ręką odjął, słucham, słucham... Nic. No to zakłądam pokrywę, Nic nawet nie przykręcałem, chwilę pograło i znów trzaski, zdejmuję- brak. O co tu biega??? W momencie zdjęcia góry ustają trzaski i to w jednym momencie, nie po 10 sekundach, nie po minucie, od razu, ciepło tak szybko chyba nie wyjdzie, żeby zimny lut zaczął łączyć. Proszę serdecznie o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zasadniczo poruszam się w kręgu grundigowców, posiadam system od Grega, w skład którego wchodzi CD Onkyo Integra DX-530. Jest to stary, ale zacny gracz (bliżniak późniejszej integry DX-6470). Mam z nim mały problem. Mianowicie po około 30 min słuchania w głośnikach pojawiają się dziwne trzaski (jak ze zdartej płyty gramofonowej lub zdezelowanej cd). Na zimno jest ok, jednak po rozgrzaniu nie da się słuchać. Trzask pochodzi chyba z głośników sopranowych. Po zmianie źródła na inne jest ok, wiec to ewidentnie wina odtwarzacza. Nie mam pojęcia co to może być. Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się z tym spotkał. Zapewne laser (kss-152A) lub jakiś kondensator kuleje, proszę o sugestie, pozdrawiam

Znalazłem przyczynę trzasków. Piszę o tym, bo być może miał ktoś problemy z Onkyo Integra i podczas odtwarzania były trzaski. U mnie pojawiały się one po 30-60 min słuchania. Zaciekawiło mnie dlaczego po zdjęciu pokrywy trzaski ustawały. Winowajcą jest układ opto-coupling w który wyposażone są niektóre Onkyo. Jak podczas odtwarzania padło na przekaźniki światło słoneczne - było ok. Po zasłonięciu - trzaski. Podkręciłem troszkę na + potencjometr przy przekaźniku, światełko pojaśniało, zakryłem pokrywę i było ok. Więc to nie wina ani lasera, ani zimnych lutów, uff.. w końcu spokój... Pozdrawiam serdecznie

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa usterka. Kiedyś onkyo stosowała takie rozwiązanie w wyższych modelach i się sprawdzało. Obecnie im mniej dodatków na drodze tym lepiej. Miałem kiedyś DX-6570 i grał bardzo zacnie. Coś robiłeś przy swoim DX-6470?

Pozdrawiam

Ja posiadam DX-530 - wygląda jak DX-6470, ale jest jakaś różnica w DAC (DX-530 1 x PCM56P – CXD1135Q, a DX-6470 tylko PCM56P). Sprzęt kupiłem od Grega z Klubu Grundiga i był lekko dłubnięty, aby dopasować go do wzmacniacza i kolumn. No i odłączone wyjście regulowane i wyjście słuchawkowe. Sporo się naszukałem opinii o tym Onkyo i znalazłem na jakimś forum zagranicznym, że modele DX-530/DX-6470 według wielu pod względem dźwięku rozkładały flagowe integry z laserem w polu magnetycznym (nie piszę o Grand Integra). Niestety nie miałem możliwości porównywać bezpośrednio. A usterka błacha, ale napsułą mi krwi. Już szukałem lasera i w drugiej kolejności wszystkie elektrolity miały iść do wymiany, o przelutowaniu płyty pod względem zimnych lutów nie wspominam. Ale dobrze się skończyło, gra i jest super, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje takiej informacji.

 

Mam wzmacniacz onkyo a933 i głośniki Mirage FRX5 8 ohm dwudrożne

(Wyjscie na tony wysokie i osobno na niskie) Aktualnie zmostkowane.

 

 

We wzmacniaczu mam po 4 wejscia na A i 4 na B

 

z głośnika mam 4 wyjścia.

 

Aktualnie mam podłączone dwie kolumny na A (z kolumny idzie jeden kabel dwużyłowy)

 

 

Czytałem trochę o b-wiringu.

 

Mogę sobie podłączyć wysokie tony na jeden kanał A a niskie na B?

Będzie to działać (wiadomo muszę usunąć mostek)? Czy ta opcja na B to jest tylko dla dodatkowej pary głośników?

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez nev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

potrzebuje takiej informacji.

 

Mam wzmacniacz onkyo a933 i głośniki Mirage FRX5 8 ohm dwudrożne

(Wyjscie na tony wysokie i osobno na niskie) Aktualnie zmostkowane.

 

 

We wzmacniaczu mam po 4 wejscia na A i 4 na B

 

z głośnika mam 4 wyjścia.

 

Aktualnie mam podłączone dwie kolumny na A (z kolumny idzie jeden kabel dwużyłowy)

 

 

Czytałem trochę o b-wiringu.

 

Mogę sobie podłączyć wysokie tony na jeden kanał A a niskie na B?

Będzie to działać (wiadomo muszę usunąć mostek)? Czy ta opcja na B to jest tylko dla dodatkowej pary głośników?

 

 

Pozdrawiam.

Możesz. Przeciez po wyjęciu zworek masz jakby dwie pary kolumn w jednej obudowie:-)

Tylko czy ten zabieg przyniesie spodziewane efekty....

Spróbuj. Gdybyś miał dwa wzmaki to wtedy korzyści byłyby słyszalne.

A tak, to muisz sprawdzić. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest tez możliwość wykorzystania różnych kabli na dół i resztę pasma. Ale znowu powraca pytanie czy będziesz to w stanie usłyszeć na swoim sprzęcie.

Spróbuj i daj znać jak efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał cd dx200 wiadomość na PW. Mam dwa cdeki onkyo - co najmniej o 1 za dużo :)

 

Ktoś ma może EQ 540 ? Jaki dzwięk daje i przykładowo czy przy 8850/8470 dodaje coś do jakości dzwięku na korzyść przy wszystkich suwakach na 0 czy puszczanie przez niego wpłynie tylko niekorzystnie na muzykę ?

 

(zakładając oczywiście że nie podbarwiam nic w torze przez suwaki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, to muisz sprawdzić. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest tez możliwość wykorzystania różnych kabli na dół i resztę pasma. Ale znowu powraca pytanie czy będziesz to w stanie usłyszeć na swoim sprzęcie.

Spróbuj i daj znać jak efekty.

 

 

 

spróbowałem, ale efekt nie bardzo.

 

 

Jeszcze się zastanawiam nad podłączeniem dwóch dodatkowych głośników do zestawu, z tym ze są to 6Ohm, a te które teraz mam to 8Ohm

 

wg instrukcji jest tak:

 

 

Speaker Connection Precautions

 

You can connect one or two sets of speakers (A/B) to

the A-933, and select which set outputs sound, or use

both sets at the same time.

 

Connecting one set of speakers (A or B):

 

Only con-

nect speakers with an impedance of 4 ohms or more

but less than 16 ohms. If you use speakers with a

lower impedance, and use the A-933 at high volume

levels for a long period of time, the built-in protection

circuit may be activated.

 

Connecting two sets of speakers (A and B):

 

Only

connect speakers with an impedance of 8 ohms or

more but less than 16 ohms. If you use speakers with

a lower impedance, and use the A-933 at high volume

levels for a long period of time, the built-in protection

circuit may be activated.

 

 

na mój rozum to dwie pary to muszą być 8ohm chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.