Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz wolę 20-30 letni sprzęt z referencyjnych serii, niż nowsze, niższe modele(z Malezji:)

 

Biblia ;)

http://wegavision.pytalhost.com/onkyo.html

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Też jestem tego zdania:),im nowsze są sprzęty tym grają gorzej,ta produkcja w chinach,malezji czy singapurze spowodowała wyraźne pogorszenie jakości audio.Przekonałem się o tym na sobie kupując te nowe klocki.Uważam że ich jakość jest nieadekwatna do ceny za jaką je kupujeny.Przykładowo za 3 czy 4 tysiące możemy kupić używany sprzęt który kiedyś był hi-end.Tylko ja osobiście bałbym się kupować taki sprzęt bez gwarancji.

Edytowane przez ricky31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuje kolego i życze wytrwałosci w zbieraniu...

Co do dzwięku to faktycznie w pierwszym momencie jak podpiąłem zamiast pionka to byłem w szoku wręcz kuło w uszy ale w pozytywnym znaczeniu. ;)

 

Kożystasz może z RI? Ja staram się obsługiwać logitech‘em który posiada większość możliwosci. Jednak bez pilotów właściwych nie mogę zaprogramować paru brakujących funkcji...

Tak się zastanawiam czy jest jakaś inna opcja

Np zakupienie pilota na zamówienie czy "cóś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pilot RC-260S(oryginalny z tego co pamiętam to RC-180, ale raczej ciężko znaleźć) od A-8051, który steruje tym całym szaisem poprzez RI. Brakuje co prawda dwóch przycisków, "POWER" i "AUX-2", ale da się przeżyć. Przez sensor odtwarzacza nie da się sterować tym pilotem.

 

Na Twoim miejscu pozostałbym przy logitechu, ewentualnie jak się trafi, to kupić pilot Onkyo od podobnego modelu z takimi samymi funkcjami i w standardzie RI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pilot harmony logitecha porównując stosunek cena/możliwości wypada rewelacyjnie, tylko szkoda że brakuje możliwości dodawania funkcji poprzez kody..

Irytuje mnie tylko brak wyszukiwania po częstotliwościach na tunerze i przewijania po utworach na kaseciaku.. Ale za 30zł nówka to i tak rewelka.

 

Tak odnośnie magnetofonu, pisałeś że nie masz kaset..

Ja kaset też nie mam "prawie".

Mianowicie służy mi zamiennie z CD'kiem kupiłem trochę kaset klasy IV zrobiłem parę składanek i zostałem zauroczony kaseciakiem, ostatnio nawet częściej słucham z kaset niż z kompa czy CD'ka. :)

 

Jakoś dźwięk z "analoga" + a może nawet przede wszystkim rytuały związane z odtwarzaniem czy nagrywaniem przemawiają do mnie bardzo mocno.

Uwielbiam zapach gramofonu i płyt czy proces nagrywania kaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, nie mam kaset, bo nie mam magnetofonu, a nie odwrotnie. Myślę, że w przyszłości kupię, ale to droga sprawa(TA-2570 + EQ-540), jeszcze kasety.

 

Z nastawieniem na analog, pilot raczej zbędny i tak trzeba wstawać, zmieniać strony kaset i płyt. Głównie przydaje się wyciszanie, gdy dzwoni telefon, albo ktoś woła, nie trzeba zrywać się z krzesła do gałki :)

 

Chciałem kupić A-8670, A-8780 kupiłem trochę przez przypadek, choć to to samo. Zalicytowałem, żeby mieć go w zakładce "licytuje" i nikt nie przebił :)

 

Jak się logitecha programuje nie mam pojęcia, więc tu nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mogę się pochwalić, dotarł do mnie gramofon CP-1057F :)

Fakt faktem wkładka szału nie robi (ortofon OMB 5E), ale po odsłuchaniu placka "Daft Punk - Discovery" jestem baardzo zadowolony...

 

Może któryś z klubowiczów pomoże mi przy wyborze paczek?

Mam niezłą zagwozdkę ponieważ chyba mało kto zgodzi się na odsłuch ich z moim wzmacniaczem..

Wstępnie rozmyślałem nad roth oli 40, stx fx-300 i Magnat Quantum 675.

Zastanawiam się jak one będą grać pod moim zestawem w pokoju 15mkw.. docelowo w około 30mkw.

Muzyka raczej spokojna elektroniczna, ale czasami trafi się Johnny Cash, lub przeciwny biegun typu Skrillexa.

Cena jak widać to ok 2,5k zł, raczej nowe, ponieważ jestem obecnie bez gotówki także zakup ratalny by mnie interesował.

Liczę na wasze wsparcie odnośnie kolumn które warto odsłuchać.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakup ratalny to DIY odpada :( o nowych kolumnach nie mam żadnego pojęcia, w sumie o starych też.

 

Mam niezłą zagwozdkę ponieważ chyba mało kto zgodzi się na odsłuch ich z moim wzmacniaczem.

Dlaczego? Pewnie w niektórych sklepach nie znalazło by się nic na podobnym poziomie :)

 

No i mogę się pochwalić, dotarł do mnie gramofon CP-1057F :)

Fakt faktem wkładka szału nie robi (ortofon OMB 5E), ale po odsłuchaniu placka "Daft Punk - Discovery" jestem baardzo zadowolony...

Gratulacje, co prawda sam tylko o gramofonie nie myślałem w kategoriach "musi być Onkyo". Zauważalnie lepiej od tego Ortofona, to chyba wkładka z igłą o bardziej finezyjnym szlifie, więc pewnie byłaby kilkakrotnie droższa. Sam mam OM 5E.

 

Przez was teraz męczy mnie magnetofon, niestety TA-2570 to raczej nie na moją kieszeń, myślałem raczej coś pomiędzy TA-2550(RI, Design), a TA-2500(starsze = lepsze). Sam nie wiem.

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Pewnie w niektórych sklepach nie znalazło by się nic na podobnym poziomie :)

 

Nie ma co popadać w samozachwyt myślę że w prawie każdym sklepie znalazło by się coś lepszego, ale wole nie znać jego ceny :)

 

Przez was teraz męczy mnie magnetofon, niestety TA-2570 to raczej nie na moją kieszeń, myślałem raczej coś pomiędzy TA-2550(RI, Design), a TA-2500(starsze = lepsze).

 

Ja swojego wyrwałem za 220 zł na alledrogo, wydaje mi się że cena zbliżona do TA-2500 tyle że trzeba polować bo handlarze za tyle nie puszczą..

 

Swoją drogą przeglądając katalogi onkyo zobaczyłem regalik pod mój zestaw i pomyślałem że fajnie by było go wykonać. Szkoda tylko że czasu wolnego nie rozdają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś jak gra przez wejście cyfrowe, ma dac, więc mógłbyś podłączyć odtwarzacz/komputer.

 

Przyszedł TA-2550, gra całkiem nieźle, myślałem, że będzie gorzej, a tu miła niespodzianka. Niestety oszczędności w tym modelu widać gołym okiem, brak podświetlenia okienka kasety, brak drugiej rolki i co najgorsze brak funkcji Auto Accubias. 80zł(z przesyłką), tyle, że stan wizualny nie jest doskonały, siedemdziesiątka co najmniej trzy razy droższa. Teraz będzie problem z kasetami, jak to ktoś(z as, lub ah) stwierdził - nie miał człowiek problemów, magnetofon sobie sprawił :)

 

Teraz korektor graficzny by się przydał, z EQ-540 dam raczej spokój, może EQ-35 się trafi, na wygląd to mi nawet bardziej pasuje.

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem Twój temat, raczej wszyscy boją się radzić, bo kto ma wiedzieć jakie źródło akurat w Twoim zestawie nie będzie syczeć. Biorąc pod uwagę, że słuchasz głównie z komputera, pozostaje karta dźwiękowa usb/dac. Trochę to bez sensu, masz wzmacniacz z dackiem, a w byle jakich kartach raczej nie będzie on lepszej jakości, ewentualnie można wykorzystać wyjście cyfrowe z karty. Ściągnij utwór, w którym wyraźnie słychać syk we flac/wav, może to wina kompresji? Na Twoim miejscu zobaczyłbym jeszcze jak te dvd i komputer zagrają po analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam zakupilem zrodlo denona. podlaczylem kabelkiem cyfa. W kolumnach, ktore posiadaja po dwa otwory bassreflexu zatkalem po metodach prob i bledow po jednym otworze oraz zmienilem ich ustawienie (45-60 st.) do srodka miejsca odsluchu i problem sie rozwiazal. Teraz gra w trybie direct i jest ok. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Koledzy wiedzieli coś takiego? http://www.jp.onkyo.com/pcaudio/usbaudioprocessor/seu55sx2/index.htm

u552_f.gif

u552_ri.gif

właśnie szukam (na razie) jakiegoś taniego DACa i że jestem fanem ONKYO kusi mnie posłuchanie. Czy ktoś może przypadkiem słyszał to cudo? opinie na japońskich stronach są różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne do pleya :) opinie rozne bo kazdy inny sluchajacy ma inne ucho :) jednym sie podoba to co innym sie nie podoba :) osobiscie widze pierwszy raz to cudo. Sam jestem ciekawy tego urzadzonka. pzdr.

co racja to racja ale czasem można obiektywnie napisać o sprzęcie. Ma wiele wejść, co jest plusem bo jest elastyczny. Jak kupię i posłucham to napiszę ;-) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy podstawowy model amplitunera stereo TX-8020 zastępuje TX-8030 . Podstawowa różnica to brak przelotki wideo i złącza uniwersal port oraz dodano 3 wejścia cyfrowe audio . Cena pozostała bez zmiany.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

chyba są już w ofercie Maxaudio

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.