Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem kiedyś 7711 z podobnymi problemami. Pomogła regulacja potencjometru koło mechanizmu, nie pamiętam dokładnie czy to było tracking czy coś innego. Jak możesz to podeślij w miarę dokładne zdjęcia wnętrza, głównie okolic mechanizmu bez pokrywki.

 

www.onkyo-audio.pl

 

OK manyzg, powoli się poddaję.

Trochę pokręciłem trymerami, ale efekt był taki, że czasami zaczęło czytacz płytę w miarę normalnie, a po ponownym włączeniu (bez grzebania przy trymerach) już jej nie czytało. Więc nie wiem już od czego to czytanie CD-R'ów zależy.

 

Załączam fotkę o którą prosiłeś.

7711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to trymer 1 i 2 ma wpływ na liniowy przesuw lasera i one są raczej dobrze.

 

Nie wiem do czego może być trymer 3 (na płytce opis R133). Nie mogę go znaleźć na schemacie.

Wydaje mi się że powinien mieć wartość 100k, a według miernika wygląda mi na zepsuty (tylko dlaczego oryginały czyta mimo wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej hej!

docelowo zbieram na pełnowymiarowe stereo, ale tymczasem chcę na przetrzymanie kupić miniwieżę Onkyo CS 545 (w promocji za 899zł)

 

Jednak z tego co wyczytałem na pewno braknie firnowym głośnikom trochę dołów, więc mam pytanko:

- na jakie kable wymienić kable z zestawu? Spotkałem jedną opinię, że ktoś wymienił kable na ProCab LS15 i bas "nabrał soczystości a dzwięk zrobił się bardziej przestrzenny". Nie mam pojęcia o kablach więc proszę o prostą radę - kup kable te i te :-)) Oczywiście nie z najwyższej półki żeby nie były droższe od wieży :)

 

- Czy ma sens kupować subwoofer żeby uzupełnić doły? Nie znam się za bardzo na subwooferach ale chciałbym usłyszeć co gra gitara basowa a nie tylko wydobyć jakieś dudniące doły. Czy / i co najlepiej byłoby podłączyć?

(miejcie na uwadze że wydaję 1000zł więc subwoofer powinien kosztować sporo mniej).

 

Z góy dzięki za szybkie rady bo zakup palący!!!

 

PILNIE czekam na rady!!! i z góry wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się do Klubu... po długich bitwach z myślami zrezygnowałem z marzenia o Harmanie i wybrałem ONKYO TX-NR579 i jestem zachwycony. Nie ukrywam iż szale zwycięstwa przechyliło w pełni funkcjonalne gniazdo USB i obsługa FLAC - Harman miał serwisowe. Obecnie gra to z zestawem Maudio 5.0 w zestawieniu Bi-Amp z czego centralny i satelity leżą nierozpakowane... Nie do końca jestem szczęśliwy z wyboru tych kolumn... aaaaaale... jadą do mnie granitowe standy, więc może coś się uda z tego więcej wyciągnąć. Bass Reflex od frontu więc in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja również jestem pasjonatem firmy onkyo.Mam amlituner TX-DS989 który zasila kolumny B&W DM605 S2 i gra to prześlicznie :).Wcześniej prywatnie miałem takie modele jak tx-sv434,tx-sv444,tx-sv454,tx-sv525,tx-sv535,tx-sv545,tx-ds555,tx-sv636,tx-sv646,tx-ds656,tx-ds676,tx-ds797,tx-ds898,tx-ds939.Powiem szczerze że to świetna firma która robi nie tylko piękne klocki ale i super grające.Mam duży szacunek do tej marki,która to wyrabiała sobie opinie przez wiele lat,tworząc urządzenia dopracowane pod praktycznie każdym względem. Obecnie mam na sprzedaż amplituner onkyo tx-ds838 + pilot onkyo z podświetlanymi klawiszami do tego daje gwarancje pisemną 1 rok.Istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do nawet 10 latek ! :).Sprzęt jest koloru czarnego i w bdb stanie.Pozdrawiam wszystkich miłośników ONKYO : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie posiadanie wzmacniacza innej marki :).Może niedługo zamieszcze zdjęcia mojego cacka.Jeśli chodzi o stereo kolego patryk-1980 to miałem też różne klocki np a8850,a8870,a9210 były jeszcze inne,a jaki konkretnie model by cie interesował ?.Modele do 2010r są dla mnie osiągalne niemal w 100 % :).Odpowiadając na pytania innych to model tx-ds939 został już sprzedany.Teraz jego nowym właścicielem jest mój dobry kolega.Dałem mu na ten sprzęt 5 lat gwarancji :).To był jeden z najlepiej brzmiących amplitunerów jakie miałem !!!.W stereo brzmiał bajecznie.Układ stopnia końcowego był również nietypowy jak na wzmaki od onkyo.Bardzo mile go wspominam :).Kiedyś kosztował niesamowite pieniążki bo 11500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK manyzg, powoli się poddaję.

Trochę pokręciłem trymerami, ale efekt był taki, że czasami zaczęło czytacz płytę w miarę normalnie, a po ponownym włączeniu (bez grzebania przy trymerach) już jej nie czytało. Więc nie wiem już od czego to czytanie CD-R'ów zależy.

 

Załączam fotkę o którą prosiłeś.

7711.jpg

Witam

Z tego co pamiętam to lekko ruszyłem 1 i zaczął czytać wszystkie płyty bez problemów.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałbym się dopisać do klubu. Sentyment do ONKYO mam od kilku lat, kiedy po raz pierwszy zakupiłem amplituner KD TX-SR504. Byłem z niego zadowolony. Grał z Odtwarzaczem DVD DV-SP501. Aktualnie posiadam amplituner TX-SR705 i odtwarzacz DVD/SACD DV-SP504. Gra to na 24 m2 z monitorami MAGANT QUANTUM 653. Powiem, że jestem bardzo zadowolony, jednak bardzo chciałbym posłuchać jak moje Magnaty (które uważam za świetnie brzmiące) zagrają ze wzmacniaczem stereo Onkyo A-9050.

Pozdrawiam wszystkich fanów ONKYO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli chodzi o amp A-9000R to nie słyszałem go jeszcze ale wydaje mi sie a wręcz jestem tego pewien :) że starsze klocki zagrają lepiej,a przynajmniej dźwięk będzie żywszy i nie tak wyostrzony jak w nowych konstrukcjach.Ale to tylko moja subiektywna ocena,dla kogoś innego takie granie to może być właśnie to.Z nowych konstrukcji słyszałem tylko słabe i średnie modele.Teraz jest na allegro taki fajny klocek onkyo sygnowany "integra",szkoda że jego front panel jest w nienajlepszym stanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie ! Ciężko będzie o jakiś konkretny i dobry test Onkyo A-9050 ! Też zamierzam kupić !

9050 wydaje się bardzo ciekawą budżetową integrą , z dobrą perspektywą rynkową. Faktycznie szkoda ze w polskich mediach branżowych niewiele o nim piszą.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale prędzej go kupie i sam o nim napiszę niż Ty coś skrobniesz !

Poniżej adres, krótkiego testu tańszego brata. Na temat A-9050 nadal bieda w necie. Zaczynam sądzić, że jest po prostu kiepski, skoro nie ma entuzjazmu...

 

http://www.whathifi.com/review/onkyo-a-9030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej adres, krótkiego testu tańszego brata. Na temat A-9050 nadal bieda w necie. Zaczynam sądzić, że jest po prostu kiepski, skoro nie ma entuzjazmu...

 

http://www.whathifi.com/review/onkyo-a-9030

9050 powinno brzmieć podobnie przy większej mocy i funkcjonalności

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kolumny Kef iq7 i chciałem podłaczyć do nich zestaw Onkyo A-5VL + C-S5VL (na allegro do kupienia za 1600 zl). Czy w tej cenie +/- 500 zł możecie polecić coś z drugiej ręki, co zagra lepiej?

Muzyka której słucham (przykłady): Możdżer "Time", Maleo (reggae), Siesta Kydryńskiego, sporadycznie rock (Luxtorpeda). Lubię głębszy bas, ale bez przesady - obecnie używam pożyczony Tx-D575 I jest dla mnie trochę za płytki, ale może to kwestia kolum - nie ma porównania. Obszar do nagłośnienia pokój ok 40m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Marcin się zakochał i zamiast słuchać muzyki, to teraz słucha tylko swojej kobiety... :)

Obiecuję, że jak nie będzie jutro dużo ludzi w salonie, to pogram znowu na 9050 i porównam do zbliżonych cenowo klocków.

Z tego co pamiętam, to całkiem nieźle spisywał się DAC w tym wzmaku.

Jutro coś skrobnę.

 

pozdrawiam

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poniżej zgodnie z obietnicą, moje spostrzeżenia na temat Onkyo A-9050 w kategorii do 2000zł

Wcześniej polecałem wszystkim Xindaka A06, bo tam stosunek cena/jakość jest wybitny. Niezły był też Onkyo A-5VL.

Natomiast w kategoriach neutralności brzmienia, jakości wysokich tonów, rozdzielczości wygrywa A-9050. Nie wypycha żadnego zakresu do przodu. Gra żywo, energicznie, lekko po jaśniejszej stronie, ale nie za jasno. Nie brakuje masy. Z ciekawości właczyłem płytę Nilsa Lofgrena - Acoustic Live, bo ona świetnie pokazuje czy system jest jak żyleta, czy cieplejszy i według mnie, wzmak się tu sprawdził bardzo dobrze i zachował neutralnie. Nie kłuło w uszy nawet z Roth Oli 40, które lubią zagrać ostrzej na górze. Basu też nie brakuje, jest mocny, schodzi nisko gdy trzeba, ale nie traci rozdzielczości. Nie dominuje i nie buczy. Średnica jest i też trzyma fason, nie dominuje, nie czaruje. W droższych wzmakach jest bardziej dociążona, bardziej z przodu. W Onkyo może minimalnie wycofana. Scenie brakuje trochę głębi, ale mam odniesienie do Hegli i innych droższych wzmaków, więc nie jestem tu obiektywny. Za 2tysiaki nie można mieć wszystkiego.

W zakresie funkcjonalności i wyglądu leje konkurencję niemiłosiernie. Wykonanie pierwsza klasa. Aluminiowy panel przedni i gałka głośności. Potwierdzają to też opinie i portfele naszych klientów. Dobrze współpracuje z kolumnami Roth Oli40, Indiana Line Tesi. Całkiem nieźle grał z Minas Anor Studia 16hz(ponad 3 x droższe od niego). Fajnie grał z Paradigm Mini Monitor v.7. Dawał też radę z Xavian XN125 Evo, choć przy większych poziomach głośności te maluchy go pokonały, ale należy to traktować bardziej jako ciekawostkę, bo to nie ten przedział.

Mimo, że nie brakuje mu mocy to jednak pełnię możliwości pokazuje przy wyższej skuteczności kolumn. Musi się porządnie wygrzać.

Na początku, niewygrzany, piał cieniutko. Z czasem nabrał masy, ciepła. Świetnie wygląda, srebrny przypomina klocki z początku lat 80-tych. Sporo wejść w tym cyfrowe 2 x coax i optyczne, wejście gramofonowe, wyjście pre i na sub. Możliwość podłączenia dwóch par głośników. Bardzo fajnie sprawdza się DAC. Cały dzień słucham dzisiaj właśnie po coax, Olive 04hd robi tylko za transport.

Jest to, jak na taki budżet, bardzo rzetelny wzmacniacz.

Według mnie, w przedziale do 2000zł za nowy klocek ciężko będzie coś równie dobrego znaleźć.

Onkyo wraca do gry i dobrych czasów stereo.

Się rozpisałem...

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiumsound, możesz jeszcze napisać w czym ten onkyo jest gorszy od wzmacniaczy za, powiedzmy, 4-5 tys żeby był pełen obraz urządzenia, a nie tylko jego plusów? Druga sprawa, czy mógłbyś zrobić małe porównanie z amplitunerem Onkyo, powiedzmy 1009 lub wyższym? (w stereo oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat onkyo A-5VL i ewentualnie jakie by kolumny pasowały do niego? Słucham głównie hip-hopu i reggae, ale wzmacniacz by był podłączony też do telewizora (mam tylko wyjście optyczne). Widziałem, że jeszcze amplituner harmana hk 3490 ma wejście optyczne. Pieniądze jakie chcę wydać na wzmacniacz to 1000zł max i 1300zł max kolumny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat onkyo A-5VL i ewentualnie jakie by kolumny pasowały do niego? Słucham głównie hip-hopu i reggae, ale wzmacniacz by był podłączony też do telewizora (mam tylko wyjście optyczne). Widziałem, że jeszcze amplituner harmana hk 3490 ma wejście optyczne. Pieniądze jakie chcę wydać na wzmacniacz to 1000zł max i 1300zł max kolumny. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Witam,jest to wzmacniacz cyfrowy.Nie wiem czy przypadnie Tobie do gustu,jego brzmienie jest poprawne ale bez rewelacji. Sprzęt ten wprowadza dziwne zniekształcenia fazowe w okolicach 5kHz,przez co wokale brzmią plastikowo,nie wiem jak to inaczej nazwać ...,zjawisko to jest zauważalne tylko przez precyzyjne przyrządy pomiarowenie.Być może tobie spodoba sie ten charakter prezentacji tego pasma Jego konstrukcja na pierwszy rzut oka robi wrażenie :).Zasilacz jest oparty na klasycznych transformatorach EI dla każdego kanału osobno,stopień końcowy to drivery mosfet(international rectifier),2 wejścia cyfrowe,solidne gniazda głośnikowe.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.