Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są dostępne, ale u mnie w mieście niestety niedostępne. Na dodatek wszędzie wypisują że "Onkyo dziś jawi się również jako producent słuchawek...". Tylko, że Onkyo robiła słuchawki w latach 70 i zakończyła produkcję w 93 roku (mogę się mylić, ale takie mam dane). http://www.onkyo-audio.pl/pro.php?link=sluchawki

Po 20 latach znów wkracza w świat słuchawek.

Edytowane przez manyzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, mnie również bardzo przypadła do gustu marka Onkyo. Oczywiście swoją przygodę zaczynałem od Unitr 302M Cariolan (PW-8010), poźniej WS-303, Radmor 5102-te.. i później przyszla kolej na Onkyo :) Najpierw poskładałem sobie zestawik oparty na Onkyo Integra 8015, do tego tuner Onkyo Integra T-4270 oraz CD DX-6520 ..ale w miarę jedzenia rosnie apatyt i od kilku dni na półce stoi już inny zestaw :) Onkyo Integra A-807 (A-8850), deck Onkyo Integra TA-205 (nie bardzo wiem co to za deck, na all i w sieci nie ma zbyt wiele informacji o nim, wizualnie identyczny jest TA-2850, ale czy to ten sam deck?), tuner T-403 i do tego procesor surround ES-600pro. Wizualnie zestaw z lat '80 bardziej mi przypadł do gustu (srebrny w bardzo dobrym stanie), ale nowsza Integra dźwiękowo wypada lepiej, wiec starszego 'onkjacza' pewnie wrzucę na all.. Dodam, że podpięte to jest do kolumn Onkyo SC-601 i naprawdę cieszy ucho :) Jaki CD do tego proponujecie? Pozdrawiam, Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc, dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o lasery do DX-6850 to właśnie naczytałem się o tym i trochę się przestraszylem tego modelu. A czy model DX-7510 jest warty uwagi? O decka pytałem z ciekawości, bo nie jest mi potrzebny i nawet jeżeli chciałbym go sprzedać to nawet nie wiem za ile..

Tuner 4850 też chodzi mi po głowie ;)

a co sądzisz o CD z niższych serii, ale z modyfikacją lampową?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez moinhoubc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mnie również bardzo przypadła do gustu marka Onkyo. Oczywiście swoją przygodę zaczynałem od Unitr 302M Cariolan (PW-8010), poźniej WS-303, Radmor 5102-te.. i później przyszla kolej na Onkyo :) Najpierw poskładałem sobie zestawik oparty na Onkyo Integra 8015, do tego tuner Onkyo Integra T-4270 oraz CD DX-6520 ..ale w miarę jedzenia rosnie apatyt i od kilku dni na półce stoi już inny zestaw :) Onkyo Integra A-807 (A-8850), deck Onkyo Integra TA-205 (nie bardzo wiem co to za deck, na all i w sieci nie ma zbyt wiele informacji o nim, wizualnie identyczny jest TA-2850, ale czy to ten sam deck?), tuner T-403 i do tego procesor surround ES-600pro. Wizualnie zestaw z lat '80 bardziej mi przypadł do gustu (srebrny w bardzo dobrym stanie), ale nowsza Integra dźwiękowo wypada lepiej, wiec starszego 'onkjacza' pewnie wrzucę na all.. Dodam, że podpięte to jest do kolumn Onkyo SC-601 i naprawdę cieszy ucho :) Jaki CD do tego proponujecie? Pozdrawiam, Łukasz.

 

Witam

Obecnie masz dobry wzmacniacz A-8850. Decki TA-205 i TA-2850 są bliźniaczymi. Onkyo część produktów takich samych, ale o 2 różnych symbolach. Jest to dobry deck, ale trochę mu brakuje do TA-2090,TA-2900, TA-2570. Zamiast T-403 polecałbym T-407 (T-4850) lub T-488F (T-4970) - wersje na oddzielnego pilota. Co do cd to proponuje DX-6850 (DX-706), DX6870 (DX-708) lub już najwyższe DX-6890 (DX-788F). Zalecam konserwację od razu po zakupie, aby służył długo. Cd DX-7510 to zwykła seria, nie gra najgorzej, ale podobno nie wszystkie przerobione na lampówkę dają dobre rezultaty. Ja osobiście chcę zrobić oddzielny DAC na lampach pod DX-6850.

 

www.onkyo-audio.pl

Edytowane przez manyzg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich cd ONKYO jest kilka modeli, które graja przyzwoicie. Do DX-6850 itp. laserów już nie ma od kilku lat na rynku. Jeśli się już ktoś zdecyduje to warto zadbać o przegląd (konserwacja lasera, silnika oraz poprawić zasilanie). Można też kupić sobie na zapas cd z takim samym laserem: DX-6750/6770 (wcześniejsze modele).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Od paru dni jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem Onkyo.

Trzeba przyznać, ze firma potrafi zadziwić jakością, a stylistyką nawiązuje do doskonałych wzorów z dawnych lat.

topM500R.jpg

Jak się spojrzy na końcówkę mocy M-5000R to aż ślinka cieknie. ;)

 

Ja mam wzmacniacz z innej nieco półki cenowej - A-9050.

front.jpg

Zaletą tego wzmacniacza Onkyo jest na pewno doskonały stosunek jakości do ceny. Jednak nie jest to zaleta jedyna. Słuchanie A-9050 jest bardzo przyjemne. Wzmacniacz gra mocnym i zrównoważonym dźwiękiem, niczego nie podbarwia i nie dodaje. Porównując go z moim wzmacniacze lampowym, mogę powiedzieć, że barwa jest taka sama, nic się nie zmienia, ale słuchając A-9050 odczuwa się większą dokładność i precyzję dźwięków, Jest lepsza stereofonia, lokalizacja źródeł pozornych na scenie muzycznej. Lepiej też brzmi bas, choć nie nie sprawia wrażenia nadmiaru.

Paru znajomych zdążyło już posłuchać tego wzmacniacza i opinia ich była zgodna z moją – za niespełna 2000 zł dostajemy produkt dający się porównać dźwiękiem i funkcjonalnością ze sprzętami znacznie droższymi.

Na temat wzmacniacze więcej napisałem tutaj - być może kogoś zachęcę. ;)

A przy okazji dziękuję założycielowi klubu za ciekawą kopalnię wiedzy, jaką jest jego strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kobiecej ciekawości zapytam o źródło pracujące pod integrą Onkyo ( kocham slotowce choć bez wzajemności )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

z kobiecej ciekawości zapytam o źródło pracujące pod integrą Onkyo ( kocham slotowce choć bez wzajemności )

To jest DIY komputer audio. Słabiutka w sumie maszynka oparta na VIA Epia, bezwiatrakowa z zasilaczem typu Pico PSU. Napęd szczelinowy z rzadka służy do odtwarzania muzyki, bo cała jest na dysku.

Wyjście koaksjalne na integrę. System - przygotowany przeze mnie Linux na bazie starszej wersji PCLinuxOS. System jest "bezekranowy", czyli do działania i obsługi przez pilota nie potrzebuje ekranu. Ma wyświetlacz który pozwala poruszać się po menu odtwarzacza identycznie jak w Squeezeboxie. Zresztą zastosowany jest slimserver a odtwarzaczem jest squeezeslave. Ale oprócz tego jest również mpd, gdyby ktoś wolał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Gratuluje integry, bardzo fajnie że zagrało to równie dobrze jak lampa Twoja (jaki to wzmak?)

Dzięki, z każdym dniem przekonuję się, ze Onkyo było warte każdej złotówki.

Wzmacniacz lampowy to zintegrowany wzmacniacz z 2 lampami 6N2P w stopniu przedwzmacniacza i 4 KT66. Przyzwoity chińczyk z Hongkongu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, z każdym dniem przekonuję się, ze Onkyo było warte każdej złotówki.

Wzmacniacz lampowy to zintegrowany wzmacniacz z 2 lampami 6N2P w stopniu przedwzmacniacza i 4 KT66. Przyzwoity chińczyk z Hongkongu. ;)

Oczywiście, że tak. To bardzo solidne i nowocześnie zaprojektowane, na bardzo solidnych elementach wzmacniacze. Wystarczy przeanalizować schematy. Dostępne na "Elektrotanya" (nie te najnowsze). Czasem (amplitunery) tylko zasilacze powinny mieć większą pojemność elektrolitów. Po wygaśnięciu gwarancji łatwo to zmienić.

Pozdrawiam

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanowne grono. Jako że miałem kiedyś wzmacniacz Onkyo A-10 (już poszedł do ludzi), a teraz czekam na dostawę Onkyo TA 2360 zapisuję się w Wasze szeregi. Jak wspomniałem czekam na dostawę tego kaseciaka, po testach podzielę się moimi wrażeniami z odsłuchu - jeśli ktoś będzie chętny. Obecny sprzęt jak w "o mnie" aktualny, zaś co do A-10, jak byłem piękny i młody ten wzmachol nie miał sobie równych, moc, moc i jeszcze raz moc, wiadro prądu wskazane, dyskoteka w domu - była. Teraz człowiek trochę klapnął :), ale ucho do muzyki jeszcze jest. Jednym słowem Onkyo A-10 ty było COŚ i to aluminium, nie to co teraz!!!!!! Do A-10 mam manuala w pdf jeśli komuś potrzebny.

Pozdrawiam Maciej

Edytowane przez Maciej.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

czy ma może ktoś wiedzę na temat przetworników jakie były użyte w ONKYO SC-601? Nie mogę znaleźć żadnych informacji.

Czy firma Onkyo w latach 1982-1985 sama produkowała dla siebie głośniki? Swoją drogą zastanawiałem się jaki mógłby być teraźniejszy odpowiednik z gamy Onkyo.

Kolumny wizualnie oraz dźwiękowo naprawdę cieszą, ale spotkałem kilka Osób które bardzo zachwalały stereo z dobrych monitorów, szczególnie w niewielkim pomieszczeniu. Zastanawiam się też czy nie zastąpić tych kolumn monitorami coś w stylu Tannoy M2 lub B&W 601. Czy któryś z Was ma może A-8850 w konfiguracji z monitorami? Pomieszczenie ok 18m2.

Pozdrawiam.

Edytowane przez moinhoubc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje monitory to trochę za wysoka półka cenowa jak na razie.. :)

Dzisiaj słuchałem boston acustics m25 i nawet mi się podobało, gdy napędzał je Denon PMA 2020, Denon 720 już odrobinkę mniej, ale i tak byłem pod wrażeniem tych maluchów.

Ciekawe jak zagrałyby z Integrą a-8850.?

 

Druga sprawa Koledzy, czy Ktoś miał styczność z Onkyo A-5000?

Wizualnie bardzo mi się podoba, czarne tło wskazników, naprawdę ładny wzmacniacz.. ale jak to gra? :) Słyszał Ktoś?

 

 

 

Pozdrawiam Serdecznie :)

Edytowane przez moinhoubc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie zrozumieliśmy.. miałem na myśli stary wzmacniacz zintegreowany Onkyo A-5000 z '75 roku jak się nie mylę.

Na stronie założyciela tematu jest o niej 'wspominka'.

vintage :D

 

Bliźniacza konstrukcja Integry a-5000 z tego samego roku.

Edytowane przez moinhoubc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem ostatnio w posiadanie miernika z funkcją mierzenia pojemności kondensatorów. Pomyślałem, że można by zbadać kondensatory filtrujące(A-8780, 2x18mF), czy aby po ponad 20 latach nie straciły pojemności. Jeden 17,7mF, drugi 18,4mF. To pewnie dlatego Japonię nawiedził kryzys, po prostu robili wszystko za dobrze, więc trzeba było przenieść fabryki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mam tuner T-4650 i stabilizator napięcia(7812 w plastikowej obudowie) bardzo się grzeje. Nie wiem, czy tak powinno być, ale po godzinie mały radiator jest bardzo gorący, że trzymając go po kilku sekundach parzy, do tego zasięg zaczyna skakać i pogarsza się odbiór. Po otwarciu obudowy, położeniu na pastę silikonową większego radiatora na mały radiator "fabryczny", pomaga. W środku nie ma obiegu powietrza, nie wiem co z tym zrobić? Wymienić stabilizator? Inne elementy działają w porządku, transformator daje 20V. Service manuala nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie Kolegow,

w innym temacie dotyczacym playera DX-6850 przeczytalem, ze przeskakiwanie moze byc spowodowane 4 sprezynkami stabilizujacymi oraz paskami.

Czy Ktos bylby tak uprzejmy i zrobil zdjecie instruktarzowe.

Z gory dziekuje.

Pozdrawiam, Lukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam pytanie do klubowiczów.Posiadam decka onkyo TA-2570 i padał mi silniczek napędzający krzywkami był serwisowany silniczek czyszczi\ny i pochodził 2 tygodnie. Czy w decku TA-2550 jest taki sam silniczek i krzywki bo mogę kupić takiego dawce na części.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzilem sobie... troche czasu, odrobina cierpliwosci.. I nowa umiejetnosc- bezcenne :-)

Tak, od prowadnic zaczalem, ciezko bylo mi wykombinowac jak dostac sie do sprezynek, jak je wyciagnac, i na poczatku gdzie w ogole sa.

A juz myslalem, ze kupilem 6850 z padnietym laserem.

W trakcie juz mialem chwile zwatpienia i nerwowego wykonczenia- jak zgubil sie malenki wkret od mocowania sprezynki, doslownie na 0,5m2. Po pol h sie znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.