Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę o poradę odnośnie kalibracji Audyssey . Czy wam to wystarcza , czy bawicie się w kalibracje szczegółową z menu ekranowego. Ja mam procesor 5507 /.5500 , rok temu kalibrowałem tylko na procesorze ( bez ekranowego ) i wówczas może ta kalibracja choć była nie pełna ale uzyskałem dżwięk satysfakcjonujący mnie , ciepły z dość dobrą postawą basową średnica i wysokie usunęły się nieco w tył . Obecnie przybyło w pokoju ustroi akustycznych , przeprowadziłem kalibrację już pełną , ekranowo książkową ale dżwięk trochę jest dla mnie zbyt detaliczny . Nie mam cierpliwości czytać 200 stron instrukcji , czy można trochę ocieplić brzmienie ingerując w charakterystykę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Miło mi się czyta ten wątek bo podobnie jak niektórzy na tym forum mam do ONKYO sentyment. Kupiłem moje zabawki tej firmy pod koniec lat 90-tych i był to mój pierwszy poważny zestaw audio. Przez lata używałem go bardzo sporadycznie teraz postanowiłem ustawic go w sypialni i zacząć z niego kozystac częściej. No i się zaczęło Ale do rzeczy.

Kompletuję zestaw bazując na tym co mam. A mam CD DX-7222 i wzmacniacz A-9511. Gra to to dość zacnie wraz z kolumnami Dali Ikon -1 zapożyczonymi z zestawu KD który stoi w salonie. Kabelki głośnikowe nawet jakieś lepsiejsze załozyłem i testuję 4 interkonekty ( pożyczone od kolegi ( Albedo Flat One, Oehlbachy ( jakiś średni model) i inne trochę mniej renomowanych firm) ale brakuje mi w dżwięku tego zestawu szeregu elementów a zwłaszcza niskiego basu i ogólnej detaliczności. W związku z tym, że moje zabawki to dolne półki onkyo to mam wrażenie, że za nieduże pieniądze ( powiedzmy ok. 1500 zł) kupując używany sprzęt i wymieniając stopniowo elmenenty układanki mogę sobie sprawić dużo lepszy zestaw. Więc taki powziąłem zamiar. ale jak to w zyciu bywa liczy się kasa, kasa, kasa...,. Dlatego proszę osoby, które mają wiedzę i doświadczenie w sprzecie marki onkyo o poradę który z elementów mojego zestawu go bardziej ogranicza i na początek należałoby go wymienić? Pytanie istotne gdyż zbieranie kasy na następny zakup potrwa kilka ( kilkanaście ) długich miesięcy a wiadomo człowiek niecierpliwy i chciałby już na początku uzyskać jak najlepszy efekt. Z góry dziękuję za wszystkie porady i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o poradę odnośnie kalibracji Audyssey . Czy wam to wystarcza , czy bawicie się w kalibracje szczegółową z menu ekranowego. Ja mam procesor 5507 /.5500 , rok temu kalibrowałem tylko na procesorze ( bez ekranowego ) i wówczas może ta kalibracja choć była nie pełna ale uzyskałem dżwięk satysfakcjonujący mnie , ciepły z dość dobrą postawą basową średnica i wysokie usunęły się nieco w tył . Obecnie przybyło w pokoju ustroi akustycznych , przeprowadziłem kalibrację już pełną , ekranowo książkową ale dżwięk trochę jest dla mnie zbyt detaliczny . Nie mam cierpliwości czytać 200 stron instrukcji , czy można trochę ocieplić brzmienie ingerując w charakterystykę ?

 

Witam,z tego co zrozumiałem to brakuje CI basu ?,podstawowe pytanie:

-Czy masz w systemie subwoofer,a może nawet 2(Jeśli tak to czy jest on prawidłowo zaznaczony w menu)

-Czy wielkość wszystkich obsługiwanych głośników jest prawidłowo oznaczona w menu?

 

Jeśli nie używasz subwoofera,to powinien on być także wyłączony w menu a kolumny frontowe powinny iść (full band).

Sprzęt który posiadasz jest dość mocno zaawansowany.Miałem w naprawie PR-SC5508 i zawsze padało to samo(Plytka hdmi),tak samo jak i w amplitunerach serii TX-SR,TX-NR.

Na szczęście da sie to naprawić :)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,z tego co zrozumiałem to brakuje CI basu ?,podstawowe pytanie:

-Czy masz w systemie subwoofer,a może nawet 2(Jeśli tak to czy jest on prawidłowo zaznaczony w menu)

-Czy wielkość wszystkich obsługiwanych głośników jest prawidłowo oznaczona w menu?

 

Jeśli nie używasz subwoofera,to powinien on być także wyłączony w menu a kolumny frontowe powinny iść (full band).

Sprzęt który posiadasz jest dość mocno zaawansowany.Miałem w naprawie PR-SC5508 i zawsze padało to samo(Plytka hdmi),tak samo jak i w amplitunerach serii TX-SR,TX-NR.

Na szczęście da sie to naprawić :)

 

 

Pozdrawiam

Witam , teraz poprawiło się , powróciłem z ustawieniami głośników z środka pokoju bardziej w kierunku ściany , przeprowadziełem ponowną konfiguracje .Suby są dwa Voladyne 12 ale z jakiegoś audiofilskiego przekonania załączam je tylko do kina ( wówczas dźwięk przez HDMI ) , stereo idzie z Oppo 83 SE Nu Force przez porządny analog . Pewnie w menu są zaznaczone jako aktywne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Może mi ktoś z Was podpowiedzieć gdzie można dokupić pilota który będzie obsługiwał CD Onkyo Integra 7911?

Oryginalnie był chyba RC-308C, obsługuje go też 221C i 279C, ale nigdzie ich nie mogę znaleźć. Wiecie gdzie taki pilota byłby do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pozdrawiam i proszę o odpowiedz jakie stosowano w CD Onkyo 7911 blokady mechanizmu lasera na czas przewożenia, jak one wyglądały. Być może ktoś ma jakieś foto, lub wiedzę w temacie. Od 3 dni googluję, przetrząsam fora i nic. Tak mi namieszał w głowie kolega z forum z tymi blokadami, że nawet odpuściłem 2 dni temu ten sprzęt na Allegro. Jednak nie rezygnuję, chcę kopic tylko na pewniaka, o co pytać i czego oczekiwacz od sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie dlaczego odtwarzacz DX-7555 mimo, że był produkowany od 2006r. do tej pory kiedy zaprzestano produkcji leży w sklepach? Cena nie spada a nawet jest wyższa niż za dni debiutu.

Czy on jest tak kiepski, że ludzie nie kupują, czy też był tak dobry, że go wyprodukowano ponad miarę?

Dziwi mnie 6 lat produkcji jednego modelu, no jakiś wprost ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Zwracam się z prośbą do obecnych lub byłych posiadaczy odtwarzacza DVD Audio/SACD Onkyo DV-SP504E... Interesuje mnie jak Waszym zdaniem wypadł brzmieniowo ten odtwarzacz w porównaniu z odtwarzaczami CD. Chodzi mi oczywiście o jakość brzmienia muzyki z płyt CD poprzez wyjście stereo line out.

Pytam, gdyż posiadam ten odtwarzacz i zastanawiam się, na ile sobie poprawię jakość dzięku zmieniając źródło na używany odtwarzacz CD w cenie do 300 zł... Dotychczas porównywałem go z Pioneerem PD-4550 zbudowanym na kościach BB PCM1700P-L + SM5840BP i powiem szczerze, że w mojej opinii DVD Onkyo zagrał lepiej.

Jeśli uważacie, że jestem w stanie zakupić lepszy używany CD w cenie do 300 zł to jaki model? Poproszę o propozycję.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników ONKYO!

 

P.S.

Bardzo proszę o powstrzymanie się od rad typu: "Każdy, nawet najtańszy CD zagra lepiej od odtwarzacza DVD", bo już się przekonałem, że to bzdura. Tak samo przekonałem się, że nieprawdą jest slogan bardzo często powtarzany tu na forum, że nawet najtańszy wzmacniacz stereo zagra lepiej niż amplituner KD. Miałem zmacniacz Pioneer A-447 i powiem szczerze, że nie umywa się do mojego Onkyo TX-SR705 w stereo, ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dla niektorych najtanszy cd to w granicach 1000 zl a nie 300 zl, bo za 300 zl to faktycznie moze nie grac w cale znowu jakos super lepiej lecz np na granicy odczucia danej osoby... ale za 1000 zl cd plus do tego odpwoiedni amplituner to jzu na 100% zagra to lepiej niz odtwarzcz dvd czy jakis prosty bluray...

lolek

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Uważasz, że połowa wagi to potwierdza ????

 

Mam pytanie do kolegów, czy warto wykupic dodatkowe lata gwarancji dla odtwarzacza Onkyo DX7555. Cena odpowiednio 1, 2, 3 lata - 100, 200, 300 zł.

 

moim zdaniem nie warto, w odtwarzaczu za taką cenę nic nie powinno się psuć przez najbliższe lata, wg mnie to tylko wyciąganie kasy od naiwnych, jedynie co może paść to laser, a ten wymienisz sam bez problemu (ew. z niewielką pomocą kolegów z forum) bo tam siedzi KSS-213

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w chwili obecnej to chyba obojętne, do wyboru mamy tzw. chińskie oryginały i chińskie podróbki, te pierwsze są droższe (30-50zł) więc może trafi Ci się jakiś, który będzie działał trochę dłużej, natomiast byłbym ostrożny w wydawaniu kasy na ten professional mechanizm za 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowości AV na 2013 rok czyli amplitunery KD :

 

TX-NR 727 następca 717 : cena 799 E

TX-NR 626 następca 616 : cena 599 E

TX-NR 525 następca 414 : cena 399 E

 

Stylistycznie bez zmian dwa wyższe modele wbudowane moduły wi-fi oraz bluetooth.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dotarł do mnie mój wyszukany tuner - T 9990 integra. Hm... miam, wart swojej ceny. Gra szczegółowo i z głębią. Do tej pory słuchałem na wcale nie najgorszym sprzęcie - Yamaha tx 950, muszę przyznać że ten jest lepszy, wyraźnie odczuwalna rożnica w brzmieniu.

Tak samo jak Yamaha gra ciepło ale dzwiek jest bardziej rozbity na detale i pełniejszy, ma ciut mniej basu ale mi nie przeszkadza, dla mnie nawet lepiej. Ogólnie na duży plus, na minus że świeci jak choinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich w klubie i na forum!!!

Przypadkowo tu trafiłem szukając informacji i gramofonie CP-1057F i od razu zauważyłem iż powinienem się tu wpisać sercem, duchem i sprzętem :)

 

Tak więc zaczynałem zabawę "klockami" paręnaście lat temu jeżdżąc z ojcem na warszawski Wolumen i grzebiąc w sprzęcie... z różnymi efektami.

Przewinęło się u mnie troszkę sprzętu ale finalnie od Paru latek stoi na półeczce sukcesywnie rozbudowywany system ONKYO INTEGRA z przełomu lat 80/90..

 

Zestaw ten składa się z:

A-8780

EQ-540

T-4650

TA-2570

DX-3800 (nazywany również DX-6750)

 

Dodatkowo oczekujący na zmianę:

Unitra GS434 "Bernard"

Oraz kolumny odziedziczone po ojcu :)

 

Na zdjęciach prezentuje się to w taki sposób:

post-49953-0-69954600-1367579025_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i liczę że ten klub jeszcze kiedyś ożyje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,ja również chciałem się dopisać do klubu onkyo z moim A-8850 i amplitunerem KD Onkyo tx-ds989,mam go podłączonego do kolumn B&W 802nt i jest to sprzęt którego długo długo poszukiwałem :),ale wkońcu odnalazłem.Przez dłuższy czas brnąłem od yamah DSP-AX1,DSP-Z9,miałem też Denona AVC-A1SR i przyznaje bez bicia że te sprzęty przy Onkyo to zabawki.Denon po około godzinie głośnego słuchania poprostu się wyłączał z przegrzania,a był to sprzęt nowy kupiony od dystrybutora!.Odsyłałem go na gwarancji ze 3 razy i zawsze było to samo stwierdzenie,że wszystko jest z nim ok:).Po tych wszystkich przejściach posłuchałem moich kolumn na amplitunerze tx-ds989 i byłem w szoku że te kolumny mogą tak grać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,ja również chciałem się dopisać do klubu onkyo z moim A-8850 i amplitunerem KD Onkyo tx-ds989,mam go podłączonego do kolumn B&W 802nt i jest to sprzęt którego długo długo poszukiwałem :),ale wkońcu odnalazłem.Przez dłuższy czas brnąłem od yamah DSP-AX1,DSP-Z9,miałem też Denona AVC-A1SR i przyznaje bez bicia że te sprzęty przy Onkyo to zabawki.Denon po około godzinie głośnego słuchania poprostu się wyłączał z przegrzania,a był to sprzęt nowy kupiony od dystrybutora!.Odsyłałem go na gwarancji ze 3 razy i zawsze było to samo stwierdzenie,że wszystko jest z nim ok:).Po tych wszystkich przejściach posłuchałem moich kolumn na amplitunerze tx-ds989 i byłem w szoku że te kolumny mogą tak grać:)

Jak Koledze gra A-8850 ? Szukam czegoś takiego z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ci troszkę że dużo zależy od stylu słuchania i podpiętych paczek, miałem wcześniej 8850 i jak dla mnie nie jest zły tylko nie dysponuje zbyt dużą mocą szczególnie jak masz kolumny o małej skuteczności i czasami lubisz głośniej posłuchać... Poza tym kwestia dzwięku to już indywidualne odczucia, jak dla mnie a-8780/ 8670 były jakby bardziej deltaliczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra to bardzo ładnie :),mam go podłączonego w 2 pokoju do kolumn B&W CM8 i gra to całkiem przyzwoicie jak to w onkyo.W pokoju głównym mam amplituner onkyo TX-DS989 podłączony do B&W 802nt i powiem szczerze że częściej słucham muzyki na tym amplitunerze niż na A-8850.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś do blues, jazz.

 

Mam t-9990 i chciałbym nie stracić na jakości.

podpięte do dsp a2 na tannoy 605. Lubię jak gra przestrzennie, detalicznie, nie musi mieć niskiego basu gdyż mam dwa suby więc w razie czego jak wzmacniacz będzie mniej grał niskich podreperuje brzmienie przez subwoofery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w klubie i na forum!!!

Przypadkowo tu trafiłem szukając informacji i gramofonie CP-1057F i od razu zauważyłem iż powinienem się tu wpisać sercem, duchem i sprzętem :)

 

Tak więc zaczynałem zabawę "klockami" paręnaście lat temu jeżdżąc z ojcem na warszawski Wolumen i grzebiąc w sprzęcie... z różnymi efektami.

Przewinęło się u mnie troszkę sprzętu ale finalnie od Paru latek stoi na półeczce sukcesywnie rozbudowywany system ONKYO INTEGRA z przełomu lat 80/90..

 

Zestaw ten składa się z:

A-8780

EQ-540

T-4650

TA-2570

DX-3800 (nazywany również DX-6750)

 

Dodatkowo oczekujący na zmianę:

Unitra GS434 "Bernard"

Oraz kolumny odziedziczone po ojcu :)

 

Na zdjęciach prezentuje się to w taki sposób:

post-49953-0-69954600-1367579025_thumb.jpg

 

Pozdrawiam i liczę że ten klub jeszcze kiedyś ożyje...

Witam.

Tak się składa, że zbieram ten sam zestaw, zazdroszczę zestawu magnetofon+korektor.

Na razie mam:

A-8780

DX-6550, DX-6700 (jak się trafi to kupię DX-6570)

T-4650

 

TA-2570 i EQ-540 na razie odpuszczam, nie mam kaset.

Gramofon również odpuszczam, bo wymiana C.E.C 8200 na CP-1057F raczej przyniesie wielkiej poprawy.

 

Pamiętam dzień w którym przyszedł mi A-8780. Podłączyłem, posłuchałem 2 minuty i zacząłem go rozkręcać, żeby wyczyścić potencjometry, bo grał jakoś dziwnie, ostro? Oczywiście to nie była wina potencjometrów, on po prostu tak brzmi, tak powinien brzmieć. A-8051 poszedł do szafy, gdzie siedzi po dziś dzień. Teraz wolę 20-30 letni sprzęt z referencyjnych serii, niż nowsze, niższe modele(z Malezji:)

 

Biblia ;)

http://wegavision.pytalhost.com/onkyo.html

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.