Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktos spotkał sie takim problemem: Tuner Onkyo 4850 , zanika mi sygnal na radio zet , moc nadajnika 120 , polaryzacja H, RMF z tego samego nadajnika i tez polaryzacha H - idealnie, antena zewnetrzna , w zakladzie naprawczym RTV takie same objawy , magik dolozyl elektrolitow i zanika troche mniej , ale usterki nie zlikwidowal , kupilem 2 taki sam tuner i identyczna usterka - macie jakies pomysly? lokalizacja - Białystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że hybrydy networkplayera oraz CD mają się coraz lepiej. Samo urządzenie to bliżniak TEAC`a CD-N800 i w sprzedaży będzie po IFA Berlin.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym że znalezienie C1-VL graniczy z cudem albo ryzykiem sprowadzania z Japonii szukam jakichś alternatyw - dlatego C-N7050 powyżej.. Teraz znalazłem coś takiegogmywh972-img600x399-1403366386ib5ikz10555.jpg

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?

Onkyo C777s.

Cena nowego ~560 Euro (76.000 jenów japońskich).

Produkowany od (?) 2005/11/29

http://audiof.zouri.jp/c-777.htm

Edytowane przez Radziu_Love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C-777 to japońska ( azjatycka ) nazwa DX-7555

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę LOL, nie wiem jak tego nie zauważyłem....

Dziękuję Marku.

Co do Teaca i Onkyo odtwarzaczy strumieniowych, to rzeczywiście w środku mają to samo, tył też jest taki sam. Już są dostępne na alle....

Edytowane przez Radziu_Love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Inne nowości Onkyo to podstawowa integra A-9010 ( 9030 z prostymi wejściami cyfrowymi i jedną parę głośników ) oraz patefon CP-1050 ( pokrewny do nowego TEAC` TN-300 )

post-8854-0-78405500-1410332001_thumb.jpg

post-8854-0-81304100-1410332010_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kupiłem Onkyo DX7711, niestety bez pilota. Z tego co znalazłem w necie oryginalnie pilot do tego modelu to RC-308C. Czy ktoś mógłby to potwierdzić, chciałbym mieć pewność nim kupię jakiś. BTW Jeżeli ktoś ma taki pilot po starym CDeku, chętnie odkupie.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie jako posiadacz Integry A-9050, tunera T-4030 i BR SP809.

Bardzo sobie cenię wzmacniacz za niezłą szczegółowość oraz dynamikę. Razem z monitorami Canton Ergo oraz subem Rel T5 gra to...zacnie, jak dla mnie wręcz świetnie. Niczego mi więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie.

Od niedawna stałem się posiadaczem amplitunera Onkyo TX-8050, więc chciałem oficjalne przywitać wszystkich klubowiczów :) ale do rzeczy...

 

Mam pewien problem z odbiornikiem wi-fi i nie wiem gdzie szukać winnego...

 

Zakupiłem polecany TL-WN722N, który chciałem podłączyć do swojego amplitunera.

Pierwsze uruchomienie jakoś zadziałało, niby się połączyło, przesyłanie plików audio działało.

 

Po wyłączeniu i ponownym uruchomieniu jakby coś się stało.

Na adapterze dioda mryga tylko raz i gaśnie, a amplituner nie chce się połączyć.

Po podłączeniu adaptera do PC wszystko działa, łączy się z netem bez problemu.

 

Nie wiem, czy ja może robię coś nie tak, czy coś się popsuło (trzeba mieć szczęście....).

 

Może ma ktoś jakieś rady, jak przetestować, co jest winne?

Jak to sprawdzić?

Czy ktoś miał podobny problem?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz zabezpieczenia sieci – szyfrowanie WPA / WPA2 i testuj.

W ustawieniach Routera sprawdź czy widać urządzenie i jaki ma status.

 

Dzięki , ale wystarczyło zresetować amplituner i wszystko działa :)

 

Gdyby ktoś potrzebował zamiennik UWF-1 (ok 290zł), to polecam

Tp-Link TL-WN722N (ok 30-40zł) działa jak " ta lala" :)

Edytowane przez zgred66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - w różnych filmikach widzę, że posiadacze sprzętu Onkyo mogą korzystać z menu wyświetlanego na TV.

Czy w modelu TX-8050 ma taką możliwość i ewentualnie jak połączyć to z TV Panasonic 50st60.

Próbowałem przez wyjście OUT Monitor/TV z Onkyo do żółtego wejścia komponentowego w TV, ale nic to nie dało - TV nic nie pokazuje.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co będzie według Was lepszym wyborem model z końcówki lat 80tych ONKYO INTEGRA A-8470 czy nowszy model A-8850? Czy starszy amplituner z wysokiej półki ONKYO INTEGRA TX-NR900E może mieć porównywalne/lepsze stereo niż wcześniej wymienione wzmacniacze?

 

8470 i 8850 maja bardzo podobny dzwiek - jedne z najlepszych wzmacniaczy onkyo. 8470 jest mocniejszy i gra bardziej górą, są ładniejsze tony wysokie, bas miekki, 8850 gra odrobinę bardziej dolem i tutaj bas jest z kolei bardziej punktowy a góra ciut przytlumiona w stosunku do 8470. Ogolnie dzwiek maja bardzo zblizony tzn z lekkim ociepleniem, przyjemnie i szczegolowo, akuratny do dlugiego sluchania. Mam oba i 8470 jest odrobine bardziej rozdzielczy ale tylko troszeczke. Obydwa wzmacniacze polecam. W razie czego mam 8470 na sprzedanie takze mozna pisac na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8470 i 8850 maja bardzo podobny dzwiek - jedne z najlepszych wzmacniaczy onkyo. 8470 jest mocniejszy i gra bardziej górą, są ładniejsze tony wysokie, bas miekki, 8850 gra odrobinę bardziej dolem i tutaj bas jest z kolei bardziej punktowy a góra ciut przytlumiona w stosunku do 8470. Ogolnie dzwiek maja bardzo zblizony tzn z lekkim ociepleniem, przyjemnie i szczegolowo, akuratny do dlugiego sluchania. Mam oba i 8470 jest odrobine bardziej rozdzielczy ale tylko troszeczke. Obydwa wzmacniacze polecam. W razie czego mam 8470 na sprzedanie takze mozna pisac na PW.

 

Dzięki za info. W ciągu ostatniego tygodnia sporo się działo. Moje plany deko zmieniły się i zagościł u mnie ONKYO A-9050 a dzisiaj dołączyły do niego kolumny Indiana Line Diva 255, więcej o tym duecie tutaj: http://www.audiostereo.pl/onkyo-a-9050-kolumny-z-listy-co-zagra-najlepiej-do-2200-pln_115423.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kolbego a próbowałeś Sounddeco Alpha M z przełącznikiem ustawionym na 4 ohmy. Bo to mógł być powód nie wyrabiania się wzmacniacza.

 

Przyznam szczerze, że nie zwróciłem wcześniej uwagi na ten przełącznik 4-8Ohm. Tak, miałem ustawiony na 4Ohm testując wszystkie opisane kolumny w salonie i tak samo mam teraz używając z Indiana Line Diva 255.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba jest.Jak okiełznać głupiejący selektor żródła w 9211.Kiedyś ten problem był podnoszony ale gdybyście mogli pomóc będę wdzięczny.

Gdy byłem posiadaczem wzmacniacza onkyo miałem podobny problem i skutecznie go wyeliminowałem.

Musisz odpowiedzialny element - selektor zródeł (ten z silniczkiem) rozebrać. Można to wykonać bezpośrednio na pcb, rozginasz blaszki i wszystkie tarcze ze stykami czyścisz izopropanolem, oraz smarujesz smarem „naskosil 11” (z teflonem) lub smarem silikonowym typ e (w sklepach z kranami do kupienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mogło być powodem że wzmacniacz nie dawał rady prądów o. Nie wiadomo do jakiej impedancji schodziły kolumny.

 

No mogło być powodem, szkoda że nie zwróciłem na to uwagi... miałem dopiero co kupiony wzmacniacz. Moje Indiana Line Diva na tabliczkach mają info że są 4-8Ohm ale z tego co czytałem w recenzjach to pomierzone 4,1Ohma. Sounddeco Alpha M mają na tabliczkach 8Ohm, trzeba by poszukać jak jest w rzeczywistości. Masz rację jakby przełącznik był na 8Ohm może by zagrały ;)

Swoją drogą z perspektywy czasu nie żałuję wyboru bo te Indiany grają cudnie i codziennie się nimi jaram jakbym dopiero co ze sklepu z nimi wrócił. Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - w różnych filmikach widzę, że posiadacze sprzętu Onkyo mogą korzystać z menu wyświetlanego na TV.

Czy w modelu TX-8050 ma taką możliwość i ewentualnie jak połączyć to z TV Panasonic 50st60.

Próbowałem przez wyjście OUT Monitor/TV z Onkyo do żółtego wejścia komponentowego w TV, ale nic to nie dało - TV nic nie pokazuje.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

a co ma pokazywać ? 8050 to amplituner stereo z przelotką sygnału video.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem nie dawno Onkyo tx313 i chciałem go podłączyć do Tv Posiadam Tv Samsung Smart UE 40 dekoder nbox kino domowe sony EV 2100 wcześniej kino miałem podłączone optykiem do TV i wszystko śmigało jak trzeba Problem pojawił sie kiedy chciałem do zestawu owy amplituner podłączyć . Wszystkie wyżej wymienione urządzenia podłączyłem przez HDMI do ampltunera oraz amplituner do tv przez hdmi out wszystko działa menu ekranowe ale mam brak dźwięku z głośników problem polega na tym że głośniki od kina podłączone są do odtwarzacza i nie mogę ich podłączyć do ampla bo kable są zakończone kostkami. Czy da się to jakoś spiąć inaczej wykorzystując np kable RCA czy porostu uciąć końcówki i podłączyć głośniki bezpośrednio do amplitunera wolałbym jednak tego uniknąć z racji tego że kino kosztowało ponad 200f ale jeżeli nie ma inne opcji tak zrobię Proszę o radę. Pozdrawiam Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.