Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , posiadam końcówkę mocy M508 , przedwzmacniacz P300 i odtwarzacz Onkyo z optyką Sony. Do tego kolumny Valdus i okablowanie Melodiki oraz garmofon Daniel . Wszystko brzmi cudownie a koncówka mocy wysteruje nawet kawałek drutu i zmusi go do grania!

To tak na poczatek , aby się przestawić. Pozdrowienia dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kolegów!

 

Jestem tu pierwszy raz, ale nie bez powodu...

Ostatnio słuchałem ONKYO A-10, choć staruszek, dźwięk świetny, niskie mocno kontrolowane, duży rozmach, piękna średnica (no troszkę może podbarwiona, ale piękna),

Szukam takiego, chętnie odkupię w dobrym stanie do drugiego systemu. Jeśli ktoś ma na sprzedaż oryginał zapraszam na priva.

A może znacie inny model Onkyo, który gra podobnie, lub lepiej?

 

z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

co sądzicie o onkyo M-5890 / M-588 ?

Czy to dobra końcówka mocy?

Jak oceniacie jej dynamike dźwięku...., czy nia ma "zamulającego basu" ?

Sprawdziła by się w muzyce tego typu?:

kolumny na przetwornikach:

seas prestige l22 rn4xp

seas excel M15ch002

morel et-338-104

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czytajac wiele postow zwiazane z tematyka sprzetu ONKYO i nie najlepszej opini na jej temat, postanowilem zalozyc osobny temat. Osobiscie jestem w posiadaniu sprzetu tej firmy i jestem bardzo zadowolony z jej jakosci. Caly sprzet przeszedl pewne modyfikacje i zaczal grac jeszcze lepiej. Czesto jestem w posiadaniu sprzetu innych firm i bylo kilka modeli, ktore zagraly lepiej ( przed modyfikacja cd i wzmacniacza ), ale i tak pozostalem przy sprzecie swoim.

 

Rowniez jestem w posiadaniu dosc sporej kolekcji schematow/serwisowek, oraz instrukcji po ang. tej firmy (wszystko w pdf)

 

Zapraszam wszystkich do wypowiedzi uzytkownikow tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pytanie, czy cena 600 zł to dobra za Onkyo A-10?

Mogę kupić za tyle. Z tym, że słuchałem już 2 modeli A-10 i jednego A-7 i każdy z nich miał wysokie szumy własne, mniej więcej na tym samym poziome.. to deklasuje wzmacniacz przy słuchaniu cichej muzyki.. Czy to normalne?

Poradźcie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Pytanie już nie aktualne C7000R jest już u mnie, dźwięk pierwsza klasa taki Denonek dcd 2000 ae zostaje w tyle.

 

To podziel się wrażeniami, napisz coś więcej o dźwięku, na jakiej muzie testowałeś i ile za niego dałeś? Czy porównywałeś z innymi odtwarzaczami poza Denonem?

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podziel się wrażeniami, napisz coś więcej o dźwięku, na jakiej muzie testowałeś i ile za niego dałeś? Czy porównywałeś z innymi odtwarzaczami poza Denonem?

To się dziele ; ładna barwa, dobry detal, duża przestrzeń i rewelacyjna cena jak za tej klasy klocek 4,9 kzł (aktualnie jest na promocjach). Onkyo absolutnie mnie zaskoczyło, że zrobiło takiej klasy Cedeka i dziwna sprawa nie ma na jego temat informacji i chyba użytkowników na forum tez chyba nie ma zresztą odsłuchać go w Wawie to nie taka prosta sprawa a seria R jest już od 5 lat na rynku. Jak ktoś szuka wysokiej klasy cedeka bez daców sr**ów (usb, wej słuch) to polecam wziąść go pod uwagę

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się o co chodzi w ustawieniach w CD Onkyo C7000R (set) Audio/ Phase /Reverse (odwrócona faza polaryzacji) nie wiem o co chodzi wiem tyle, że po włączeniu tej funkcji gra lepiej z resztą w ustawieniu filtra Audio/Slow tez jest lepiej ale to jakoś sobie mogę wytłumaczyć (przełączenie filtra w DACu).

 

Domniemuję, że tą odwróconą faze polaryzacji ustawiam pod konkretną płytę ?

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
OK, już wiem ale mały szok jak zobaczyłem listę wytwórni : http://www.theaudioanalyst.com/cd_polarity.htm

Obawiam się że , niezbyt wielu posiadaczy tego cudeńka tutaj znajdziesz więc i odzew słaby . ..

Swoją drogą to musi być zacny odtwarzacz... Napisz proszę w jakiej konfiguracji to u Ciebie gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam do klubu.

Od kilku dni gra u mnie Onkyo A-7. 36-letni klocek w idealnym stanie. Na razie jestem zadowolony, szczególnie z sekcji phono. Aż prosi się o kolumny trójdrożne. Z obecnymi Acoustic Research jest troche sucho. Może to wina Hegla HD10? Z gramofonu gra pięknie :D

 

917fe74631f8e570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różni się wzmacniacz A-8650 od A-8670? Czy są jakiś różnice w brzmieniu czy tylko w oddawanej mocy? Czy to prawda że A-8780 to to samo co A-8670 tyle, że z pilotem? Nie ma pomiędzy nimi różnic w brzmieniu? Składam sobie klasyczny zestaw serii Integra i celuje w któryś z tych modeli. Może ktoś ma porównanie tych wzmacniaczy do Pioneerów z serii Reference np. A-6x6?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-8650 od A-8670 różnią się niewiele, nie pamiętam, ale kiedyś porównywałem je, trzeba byłoby zajrzeć do service manuali, które są dostępne w internecie, A-8650 ma trochę mniejszy i nie ekranowany transformator, pewnie trochę inna płytka przedwzmacniacza(chyba) i takie detale. A-8780 to praktycznie to samo co A-8670, tylko właśnie pilot, potencjometr z silniczkiem, dodatkowa płytka z transformatorem do sterowania, z tyłu gniazda, może jakieś detale. Brzmieniowo nie porównywałem, ale ciężko się spodziewać różnic w brzmieniu, to już prędzej może zależeć od konkretnych egzemplarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czesc!

Na poczatek przywitam sie z Bracia forumowa i jednoczesnie wpisuje sie do fanklubu Onkyo z modelami - TX-SR601 oraz TX-DS989 :).

 

Tak sie sklada, ze od niedawna stalem sie posiadaczem wymarzonego amplitunera, a mowa o flagowym niegdys TX-DS989 w kolorze szampanskim, CUDO! :)

 

Ale do rzeczy, otoz sprzet, jak wiadomo ma juz swoje latka (ok. 15-tu) i w czasach swojej swietnosci nie zostal w nim poczyniony tzw. Upgrade 2, ktory poprzez

wgranie nowego oprogramowania otrzymywal nowe kodeki, m.in. THX Ultra2, DTS-ES, DTS96/24 itp. wodotryski ;).

 

Dzwonilem do serwisu Onkyo i dostalem smutna wiadomosc, iz ten model jest tak stary, ze nie ma szans na zdobycie tamtego firmware Upgrade 2 :(. Pisalem

rowniez do Onkyo.EU i ta sama sytuacja.. NI MA..i juz NIE BEDZIE.. panie :(.

 

W zwiazku z powyzszym, czy ktos z Szanownych Kolegow posiada wiedze, gdzie takowy soft mozna zdobyc, przeciez nie mozliwym jest, azeby calkiem zaginal

po nim slad, no czarow nie ma, a przynajmniej ja w nie nie wierze ;).

 

Prosze Was o pomoc i o rozgloszenie tej smutnej wiesci po sieci, zem w pilnej potrzebie, i zem dozgonnie wdzieczny za wszelkie dostepne info w temacie :).

 

Pozdrawiam

Onkyoman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem odtwarzacza C-N7050. Służę pomocą / informacją. .. ☺

 

Przylaczam sie rowniez z rz900.

Jak oceniasz pracę tego cudeńka w stereo? Mógłbyś porównać jego brzmienie z jakimś posiadanym wzmacniaczem stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czemu one są takie brzydkie? :)

 

Chodzi Ci o Onkyo czy Klipscha ?

 

Cześć. Chętnie wpiszę się do klubu ONKYO. Mam wspomniany A-9711 + JBL E80 i uważam, że z tego przedziału cenowego brzmi bardzo dobrze. Mam tez amplituner TX-SR 601 ale nawet w porównaniu z 9711 wypada o wiele gorzej. Głośniki to świadomy wybór bardzo lubię ich brzmienie.

 

Mam takie E80 tez w drugim zestawie ,lekko je ztuningowałem ponieważ kupiłem pomalowane pędzlem na biało .

Dałem do lakierni profesjonalnej skrzynki na pianno black poszły a w środek włożyłem jeszcze ekstra wytłumienie zamiast tego oryginalnego.

post-51874-0-54124900-1456879071_thumb.jpeg

post-51874-0-85903700-1456879134_thumb.jpeg

Edytowane przez Voytec_17966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.