Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierał ktoś może swoją maszynę? Onkyo Integra - próbuje zdjąć przedni panel ,odkręciłem wszystkie śruby ,ale gdzieś trzyma.Mam wrażenie ,że największy potencjometr -głośności.

Jak to ugryźć ,żeby nie zepsuć?

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Szanowi forumowicze, przejrzałem wszystkie wpisy w tym forum i wiele jest napisane o wzmacniaczach zintegrowanych, cd-kach, tunerach i kinach domowych Onkyo, a czy ktoś może napisać kilka zdań o końcówkach mocy Onkyo z lat 80-tych ( m.in. 504, 5060, 506) i preampach z tych samych lat ? Discomaniac71 kiedyś napisał, że Onkyo w tej dekadzie robiło przyzwoite właśnie końcówki mocy. Nic tutaj o tym zasadniczo nie ma. To samo tyczy się kabli SUPER SERVO, które dołączane były do zestawów końcówka+preamp. Co one tak naprawdę dają dla sprzętu i czy w ogóle w jakimkolwiek stopniu wpływają na sam dźwięk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD mają oznaczenia DX, deck'i TA. Pierwsza cyfra to typ sprzętu (2- deck, 4-tuner, 6- CD, 8- wzmacniacz) druga to seria, czyli u Ciebie 6. Dwie ostatnie cyfry to model- Integry zaczynają się od 50 wzwyż.

Jest jeszcze trzy cyfrowe oznaczenie na rynek japoński, ale te wersje rzadko się pojawiają w handlu.

 

dzięki! jakby nie było nie widziałem jeszcze ani DX 2670, ani decka 6670. występuję coś takiego? chyba szybciej znajdę końcówkę 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, na początek chce się przywitać, a teraz do clue. Mam klocki Integra 8670 i Integra 4670. Jakie symbole miały CD i kaseciak z tej serii o ile były? Jeżeli nie, to co będzie najbardziej zbliżonego?

 

Z tej serii decki to TA-2550, TA-2570 oraz TA-2750 i TA-2760 (seria 27xx lepiej pasują wizualnie, ale jest gorsza jakościowo). Jeżeli chodzi o odtwarzacze cd to DX-6550, DX-6570, DX-6660 i z nowszej serii DX-6750 i DX-6770.

Edytowane przez Mad_Man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów. Czy ktoś ma/miał/słuchał/użytkował końcówkę mocy Integra RDA-7.1 ?? Czy otrzymałbym od szanownego grona jakieś opinie na jej temat. Chciałbym ją nabyć i połączyć z procesorem Denon AVP-A1HDCI. U mnie to 50/50 kino i muzyka. Muza spokojna-jazz, blues, wokal. Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Posiadam model A-9911, wczoraj go rozebrałem i zobaczyłem że między gniazdem 'power amp' a wejściem do płytki jest dość długi kabel sygnałowy cieniutki cieniusieńki i wyglądający naprawdę kiepsko, biorąc pod uwagę zabawe w interconecty których on jest przecież przedłóżeniem. Zamierzam sprawdzić co się stanie po zmianie na lepszy kabel w tym odcinku.

Między płytką końcówki mocy a terminalem głośnikowym jest ten sam problem.

Szkoda że takie szczegóły trzeba poprawiać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-8150 - szok, jak to gra! Pierwszy raz mam do czynienia z Onkyo i od razu pomimo, że to sprzęt budżetowy - bingo.

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2016/06/zestaw-sieciowy-amplituner-stereo-onyo.html

Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graj jak TX-8050 od 6 lat....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Kupiłem sobie tunerek T-4970. Wszystko z nim w porządku -działa bezproblemowo. Mimo ,że kompletnie się na tym nie znam rozkręciłem go sobie i moim oczom ukazało się takie coś.

To nie jest zdjęcie mojego tunera ,znalazłem je w sieci ,czyli występuje to dość często- mam na myśli te przysmolenia.

W moim tunerze jest tak samo tylko przypalenie jest mocniejsze.Jakieś sugestie?

Edytowane przez matoole

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie,koledzy szukam kilka segmentów z seri Onkyo;

1). Tuner gałka po prawej z RDS (ONKYO T-4511) / ( ONKYO T-4031 ) (ONKYO T-4310R)?

2). Magnetofon dwu kasetowy, (ONKYO TA-RW244) ?

3). Z CD może taki (ONKYO DX-6900) ?

kolor czarny,ciemny

co polecacie nie z wysokiej półki w miare dobre.

Edytowane przez 603Mariusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnie go wspominam, za te pieniądze polecam.

Onkyo a-9377 już jest u mnie, mam tylko pytanie. Czy to normalne, że w miarę głośno gra dopiero przy ustawieniu głośności gdzieś na 11-11:30? Kolumny mam niewielkie, dość efektywne. Zazwyczaj widzę że na innych wzmacniaczach gra dość głośno ok godz 9, a onkyo a-9377 przy takim ustawieniu dopiero się budzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witajcie, mam pytanie czy ktoś z Was miał przyjemność porównać wzmacniacz Onkyo A-9070 z np.

Denon 1520, Nad 356, Marantz 7005, lub czymś innym ?

Wiadomo, opis w teście prasowym, opisem, natomiast jakaś konfrontacja z drugim innym piecykiem to co innego .

Byłbym wdzięczny za parę zdań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wsród nowości Onkyo 2 ważne pozycje : odtwarzacze sieciowe NS-6130 oraz NS-6170 . Niższy model to odpowiednik Pioneera N-30 i Denona DNP-730 . Natomiast 6170 to bezpośredni następca tunera T-4070 o poszerzonych mozliwościa w serwisach strimingowych oraz z DAB+ . Oba na kościach AKM . Przewidywane ceny detaliczne to 450 oraz 750 E.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

wsród nowości Onkyo 2 ważne pozycje : odtwarzacze sieciowe NS-6130 oraz NS-6170 . Niższy model to odpowiednik Pioneera N-30 i Denona DNP-730 . Natomiast 6170 to bezpośredni następca tunera T-4070 o poszerzonych mozliwościa w serwisach strimingowych oraz z DAB+ . Oba na kościach AKM . Przewidywane ceny detaliczne to 450 oraz 750 E.

 

Ciekawe jaką półkę dźwiękową będzie reprezentował ten nowy streamer NS-6170. Jego poprzednik, T-4070, zdaje się przeszedł bez echa w świecie audio; w sieci nie widzę ani jednej jego recenzji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich zwolenników marki Onkyo. Chcę zakupić wzmacniacz wielokanałowy Onkyo Integra RDA-7. Waży on ponad 50 kilo . czy są posiadacze takiego wzmacniacza? Opinii w necie jest jak na lekarstwo. Podzielcie się proszę swoimi opiniami. Pozdrawiam wszystkich.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koleżanki i Koledzy!

Może komuś z fanów Onkyo przyda się moja informacja. Po kilku latach "zbierania" klocków Onkyo zestawiłem dwie dość spore "wieże". Ta lepsza to: przedwzmacniacz P-3890, końcówka M-5890, CD DX-6870, tuner T-4970, gramoforn CP-1057 (z oryginalną wkładką Audiotechnica w idealnym stanie!). Najważniejsze w tym wszystkim są jednak kolumny - u mnie gra to wszystko z Klipsch RP-280F. I właśnie dlatego zdecydowałem się napisać: to połączenie jest wprost genialne. Na początku trochę się obawiałem, czy z powodu tego, że P-3890 nie ma możliwości regulacji tonów wysokich i niskich nie będzie czegoś za mało/za dużo. Nic z tych rzeczy - wysokich, średnich i niskich jest w sam raz. A niskie z tych kolumn są bardzoooooo niskie, aksamitne, nie rozlazłe, po prostu super. Jeśli ktoś zastanawiał się, czy przedwzmacniacz z końcówką mocy jest lepszy od integry, to mogę powiedzieć jednoznacznie, że tak. Na tych samych kolumnach i źródłach używałem A-8870 i A-8850. Grały świetnie, ale wyraźnie gorzej. Porównywałem również (te same kolumny i źródła) zestaw P-3370+M5570. Wypadło tak, jak w katalogu: zdecydowanie lepiej od obu wzmacniaczy zintegrowanych, tylko niewiele gorzej od P-3890+M5890. A-8870 w drugim zestawie gra z Klipsch F30 i to zestawienie też nieźle brzmi. Oczywiście na koniec dodam, że te opinie to moje subiektywne doznania, chociaż słuchałem już różnych sprzętów i uważam, że ten ma bardzo dobry stosunek jakości (dźwięku i wykonania) do ceny.

Pozdrowienia dla fanów Onkyo i nie tylko

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Od wczoraj jestem posiadaczem ONKYO FR-V5.

Mam dwa pytania. Pod jakie gniazdo mogę podłączyć komputer? Wyjście na głośniki jest tylko jedno ?( mam 2 kolumny które podłączyłem przewodami ale chciałbym też podłączyć zestaw 2.1 który ma wtyk jack ) Jest opcja podłączenia też tego zestawu ?

Edytowane przez Artur 9720
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

amrowek,

Akurat tych modeli nie słuchałem, ale mogę powiedzieć o tych, które dokładnie znam: dx-788f (inaczej dx-6890), dx-6870, dx-6850 - jeżeli mają dobry laser i dobrą cenę można brać w ciemno. Niestety do 100 pln ich nie kupisz. Mam również dx-7051, dx-6820 i zmieniarkę dx-c340. Te na pewno możesz kupić taniej (zmieniarkę w pełni sprawną, wymagającą tylko czyszczenia, kupiłem za 40 zł). Wg mnie z tych trzech ostatnich najlepiej gra 7051, następnie zmieniarka C340, a na końcu dx-6820. Ten ostatni za to czyta wszystko, co do niego włożysz. Dźwięk niezły, ale np.w porównaniu do 6870 czy 788f to przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.