Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pisze w tej części forum bo są tu ludzie obeznani z Onkyo. Wciąż szukam dobrego sprzętu i chciałem zapytać o różnice w brzmieniu Onkyo TX-8050 i TX-8020, wiem że ten drugi jest uboższy w złącza, ale też tańszy więc można więcej przeznaczyć na monitory. Gdyby ktoś mógł coś podpowiedzieć byłbym wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą propozycję http://olx.pl/oferta/amplituner-sieciowy-stereo-onkyo-tx-8050-CID99-ID7XmRD.html#ac0cafc770

Warto się w to pakować? Jakie monitorki do tego, czy Paradigm Mini Monitor v7?

A może Castle Knight 2?

Lub http://allegro.pl/promocja-indiana-line-tesi-260-n-c-od-aaudio2-i4795400212.html?

Edytowane przez selajel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

 

Moim skromnym zdaniem sens jest wątpliwy. Jak się dobrze zakręcić to można 8050 wyrwać za ~1700zł na rynku pierwotnym, z gwarancją. Czy warto ryzykować 500zł? Moim zdaniem nie, ale to indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie zostałem posiadaczem Onkyo C-N7050 i mam pytanie czy ktoś użytkowników działał coś z donglami WiFi ?

Czy jakiś konkretny model współpracuje z nim bezproblemowo, np wyżej wspominany TP-Link TL-WN722N.

Przy okazji , mam pytanie czy ktoś "zmusił" do współpracy foobara po DLNA z tym odtwarzaczem?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz spokojnie czyta z dlna. Ale napisz z bliżej jak wyobrażasz sobie współpracę foobara z c-n7050?

 

np poprzez streaming , chciałbym móc puścić flaca na laptopie i żeby odtwarzacz go "odebrał".

Jeszcze się za to nie zabrałem, będę walczył, o ile zajdzie taka potrzeba dopiero w weekend. Wyczytałem tylko w między czasie że jest specjalna wtyczka do tego:UPnP/DLNA Renderer, Media Server, Control Point. Ale czy działa to bez konieczności odpalania wmp12 to jeszcze nie wiem. Ale to było zapytanie poboczne.

A główny problem z wyborem modułu wifi sam się rozwiązał. Zakupiłem trochę w ciemno tp-link 722, bo cena 26zł wydała się śmieszna oraz udało mi się pożyczyć wersje micro 725. Chodzi to super, w zasadzie ogranicza się wszystko do wyboru SSID oraz wpisaniu klucza. Jakość stacji internetowych nie boli już tak bardzo jak kiedyś , szczególnie że i tak większość analogowych "jedzie" z mp3. Jednym słowem : potwierdzam współpracę C-N7050 z tymi donglami. Nie jestem tylko w stanie powiedzieć jak ma się jakość zasięgu w tych modelach , bo o ile model 725 jest czarny i nie widoczny zupełnie ( ledwo wystaje poza zew. wymiary odtwarzacza) to nie posiada anteny jak 722.Mój zestaw stoi ok 1,5m od routera i nie zauważyłem jakichś różnic przy samym odbiorze jak i bufferingu przy zmianie stacji.

 

PS. Dokupiłem A9050 i jak za 3200zł za taki komplet, to szacun dla Onkyo, gra to fantastycznie nawet z moimi Klipschami.

W życiu bym nie pomyślał że zbuduje stereo na bazie Onkyo, a jest b.dobrze, oczywiście jak na te pieniądze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety musze przyznać się do błędu CP-1050 to inna budżetowa konstrukcja niż TN-300 choć może wcale nie gorsza

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie: czy ktoś z Was posiada katalog (może być całego asortymentu z danego roku) lub chociaż kartę reklamową w pdf dot. mini-sytemu CR-505 ?

Z góry dziękuję.

 

Poszperałem trochę sam tutaj: http://onkyo-audio.pl/katalogi.php . I znalazłem w katalogu z 2005r. CS-220, ale to chyba ten sam model...

Edytowane przez Johnny T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jeżeli głupiejący selektor oznacza samoczynne przełączanie wejść, to powyższy wpis jest bzdurą. Selektor jest sterowany impulsatorem, czyli przełącznikiem z gałką wyprowadzoną na panel przedni. Gdy jest on zanieczyszczony "właściwy" selektor dostaje przypadkowe sygnały, i wzmacniacz sporadycznie sam zmienia wejścia.

 

Krócej: Należy wyczyścić impulsator. W cholerę roboty, bo trzeba rozebrać wzmacniacz do połowy, jest ciasno, i trzeba winowajcę wylutować (kilkadziesiąt drobnych punktów lutowniczych).

 

Możliwe, że masz rację, gdyż z A-9211 nie miałem przyjemności, a swoje rady oparłem na problemach z A-9510. Najwidoczniej zjawiska podobne, ale elementy różne. Mogę się domyślać jedynie, że firma (elementu) ta sama – alps.

Za zamieszanie mogę posypać głowę popiołem ;)

 

ps.

Mój (problem) to ten po lewej stronie, z silnikiem:

http://www.abload.de/img/dsc010807mzc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanko: sprawiłem sobie ostatnio A-9000R, tylko przyznaję trochę na dziko to zrobiłem :( Generalnie jest całkiem fajnie, póki co gra to z Yamahą CD-S1000 i Klipsh F-30, później będą Focale Aria 936, pokój 26m2). Wracając do pytania: wzmacniacz jak dla mnie ma za mało dołu trochę, zarówno grając prosto z Yamaszki, jak i z wbudowanego DAC-ka. Słucham rocka i metalu. Mam go od 3-4 dni na razie. Czy to jeszcze ma szansę się "ułożyć"? Druga sprawa, czy mogę używać tego DAC- USB z Win8? Nie mogę znaleźć sterowników nigdzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Właśnie zostałem posiadaczem Onkyo C-N7050

 

Jak wypadły testy DAC-a, który jet na pokładzie ? może konkurować z czymś droższym ?

 

 

nie jestem dobrym źródłem takiej informacji, nie miałem z czym porównać a już na pewno czymś droższym. Jedno co mogę powiedzieć to dźwięk po analogu do A9050 jest pierwszej klasy, tak na moje odczucia.Niczego tam nie brakuje, super gra dołem co mnie cieszy i co ciekawe już od pierwszego dźwięku gra wyraźnie lepiej niż to samo źródło po coaxialu. Pozwala to przypuszczać, że te wszystkie burr browny są nielichawe . Nie mam żadnych hiendowych drutów (bandrige profigold 0,75m coax i interkonekt KLOTZ AC106 z konfekcją Neutrik). Jeśli chodzi o ślepy test Onkyo kontra np Pioneer N-50 raczej my poległ, a przy tej samej cenie Onkyo posiada CD i jest bardziej funkcjonalny tym samym dla mnie. Mam dużo,zarówno flac hires jaki i płyt CD ori i dla mnie to było ważne przy wyborze. Mogę się przyczepić do paru rzeczy w obsłudze radia internetowego oraz samego pomysłu na poruszanie się po katalogach z flacami ale do jakości dźwięku ciężko mu coś zarzucić , ja w zasadzie nie potrafię . Pliki DSD to dla mnie "dodatek" z tych nieistotnych. Z muzyki jakiej słucham w zasadzie pliki DSD nie chodzą a już same flac hr urywają .....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,jestem posiadaczem ampli Onkyo tx-sr806,mialem okazje przetestowac kilka Marantzow i Denonow, wszystko bylo wpinane w zestaw JBL Studio L880 i cala reszte do tego.

Przyznaje ze polubilem te stare Onkyo i mam zamiar pozostac przy tej marce na dluzej.

Bylem niedawno w salonie rtv i zapatrzylrm sie w zestaw z lini R...byly wpiety pod Klipsch Palladium 39 ,mozna bylo podpiac swoja muzyke . Wlos mi sie jerzy jeszcze do terez jak o tym pomysle..super i tyle.

Nie stac mnie co prawda na nowe takie klocki ale znalazlem stare wydanie z przed 20 lat M-500 ..

Moge taki zestwa preamp + koncowka kupic za 650€, nie ukrywam ze mnie to korci ale moje pytanie brzmi czy stan tego sprzetu jeszcze jest ok ? 650€ za sprzet z przed 20 lat to nie malo,w jakim stanie tam moga byc kondensatory na przykald ?post-51874-0-22998500-1427411214_thumb.jpg

Edytowane przez Voytec_17966
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam,jestem posiadaczem ampli Onkyo tx-sr806,mialem okazje przetestowac kilka Marantzow i Denonow, wszystko bylo wpinane w zestaw JBL Studio L880 i cala reszte do tego.

Przyznaje ze polubilem te stare Onkyo i mam zamiar pozostac przy tej marce na dluzej.

Bylem niedawno w salonie rtv i zapatrzylrm sie w zestaw z lini R...byly wpiety pod Klipsch Palladium 39 ,mozna bylo podpiac swoja muzyke . Wlos mi sie jerzy jeszcze do terez jak o tym pomysle..super i tyle.

Nie stac mnie co prawda na nowe takie klocki ale znalazlem stare wydanie z przed 20 lat M-500 ..

Moge taki zestwa preamp + koncowka kupic za 650€, nie ukrywam ze mnie to korci ale moje pytanie brzmi czy stan tego sprzetu jeszcze jest ok ? 650€ za sprzet z przed 20 lat to nie malo,w jakim stanie tam moga byc kondensatory na przykald ?post-51874-0-22998500-1427411214_thumb.jpg

Witam klubowiczów:)

Jak masz możliwość to tylko sprawdź sobie czy potencjometry nie trzeszczą i czy kanały graja równo. Ja mam cały zestaw 5060R+3060R i jestem wniebowniety brzmieniem...:) Wcześniej miałem Exposure 2010s i szczerze mowiąc o wiele za długo zwlekałem ze zmianą na to Onkyo. Tata upala za to Onkyo M5000R+P3000R. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niestety nie udalo mi sie kupic tego zestawu,za dlugo zwlekalem z zakupem a nie wiedzialem ze to taki cukiereczek i ktos zawinal po 3 dniach od wystawienia na sprzedaz..ale cierpliwie czekam na nastepna okazje i tym razem nie odpuszcze :)

W miedzy czasie mialem okazje pomeczyc troche SONY TA-FA30ES i przyznam ze bardzo przyjemny wzmak,wydaje sie momentami ze cos mu brak a to wlasnie po czasie wychodzi jego rowne neutralne brzmienie i nawet mi sie spodobalo.

Pozostaje czekac na M-ki ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam!

Przymierzam się do kupna swojego pierwszego zestawu stereo z prawdziwego zdarzenia.

Po wielu poszukiwaniach, wykombinowałem 2 zestawy, nad którymi obecnie się zastanawiam:

Onkyo Integra A-8670 + Denon DCM-370 HDCD CD-R + ELTAX LIBERTY 5+

 

lub

 

ONKYO INTEGRA A-8650 + ONKYO DX-7111 + ELTAX LIBERTY 5+

 

 

Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam.

 

Od dłuższego czasu mocno zastanawiam się nad kupnem ONKYO z serii Integra. Biorę pod uwagę następujące modele:

 

ONKYO Integra A-8650

ONKYO Integra A-8780

 

Słucham dużo elektroniki, trance, ambient, chillout. Czy do tego gatunku nadają się te klocki? Ma to grać z kolumnami podłogowymi Taga Harmony 806. Byłbym bardzo wdzięczny za opis charakterystyki brzmienia tych wzmacniaczy, czy bardzo się od siebie różnią? A może warto dopłacić do Integry 8870 lub 8850? Tylko niestety tam mnie odstrasza felerny selektor źródeł, już kilkukrotnie się spotkałem z opiniami że jest wadliwy i wymaga naprawy/konserwacji. Jeśli jednak brzmienie będzie zdecydowanie lepsze to może warto się skusić? A jak jest z ONKYO A-8670? Faktycznie to ten sam model co A-8780 tylko bez pilota? Bo jeśli tak to przemawia za mną zakupy wersji z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Trochę spóźniony, pewnie nie aktualne, ale odpiszę. Mam A-8780 i A-8051 i powiem szczerze, że nie słuchałem A-8870, ale nie zamieniłbym A-8780 na nowszy model. Głównym powodem jest wygląd, nowsza seria mi się nie podoba, a podobno gra podobnie, selektor to druga rzecz, rzeczywiście w nowszym modelu sprawia kłopoty, za to w starszej serii zdarzają się sporadyczne problemy z przełącznikiem Source Direct. Cóż, czasu się nie oszuka, styki śniedzieją, ale to chyba jedyny element, który się zużywa w tych wzmacniaczach, a chyba wszyscy się orientują ile kosztuje podobnie zbudowany nowy wzmacniacz, więc nawet rozebranie przełącznika nie wydaje się nieopłacalne. Bałem się o kondensatory, szczególnie filtrujące, ale po zmierzeniu pojemności(jakiś miernik UT) okazało się, że nawet mają minimalnie więcej, niż pojemność znamionowa, więc o elektronikę bym się szczególnie nie martwił, bo wszystko markowe i jak używane w normalnych warunkach to powinno być ok.

 

A-8670 i A-8780 różnią się właśnie sterowaniem pilotem, jest tam jeszcze dodatkowa płytka z małym transformatorem do trybu stand by i włączania wzmacniacza z pilota. Potencjometr z silniczkiem to wygoda. A-8650 to trochę biedniejsza wersja A-8670, jest parę różnic, pamiętam, że transformator główny minimalnie słabszy i nieekarnowany i takie "drobiazgi". Jest jeszcze wyższy model A-8690 z przetwornikiem, co jest o tyle przydatne, że odtwarzacze CD z tej serii mają niedostępne lasery, więc można się zadowolić niższym modelem(bo do tych są dostępne) podłączonym cyfrowo.

 

O dźwięku nie będę się wypowiadał, bo dla mnie wzmacniacz ma mały wpływ na to, jak nie psuje, bardziej kolumny grają, przynajmniej według mnie. U mnie gra lepiej od A-8051, DIY 2xTDA1516BQ i jeszcze jakiś stary polski miałem, ale tam to w ogóle kontur ;)

 

Seria A-88XX w ogóle mnie nie kręci, te kształty i plastikowe boczki, już prędzej na starsza, np A-8470 mi się podoba, a najlepiej od razu P-3060R + M-5060R ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy kolumny masz ustawione w ten wlasnie sposob?

Jesli tak to proponuje ustawic w pozycji prawidlowej.

post-1391-0-94675000-1448370196_thumb.jpg

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.