Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników chińskich lampowców


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja szukam szczególnych rzeczy w muzyce więc nie zależy mi na mocy ani na kopnięciu. Dla mnie liczy się przestrzeń, miękkość, bas, barwa. Dlatego biorę pod uwagę również 300tke. Nawet bardziej niż kt88

 

^^ W takim przypadku, rzeczywiście Kolega powinien zapoznać się bliżej z lampą 300B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę ,że było by dobrze gdybyśmy my ,posiadacze Yaqinów się wspólnie spotkali i zorganizowali odsłuch poszczególnych modeli w/w wzmacniaczy w celu zrewidowania , który z nich brzmieniowo jest najlepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że MS-300C ma w sobie też lampy 6SN7, to nie lepiej zaproponować tutaj MS-2A3 na bardziej naturalnych i muzykalnych 2A3, niż 300B?

Widzę, że z @Therion szukamy praktycznie tego samego, z tym że u mnie czasami muszę mieć to kopnięcie bez kluchy w basie.

 

Tylko czy te na KT88 mają też po dwa trafa zasilające jak MC-100B ?

Jeżeli w żadnym MS-110B i MS-88B nie będzie dual mono (a nigdzie nie widać zdjęć środka) to będzie na minus, szczególnie w 110B bez możliwości zaaplikowania 6SN7. Z KT88 pozostałby upgrade MS-88B lub sprawdzony MC-100B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez husky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że MS-300C ma w sobie też lampy 6SN7, to nie lepiej zaproponować tutaj MS-2A3 na bardziej naturalnych i muzykalnych 2A3, niż 300B? Widzę, że z @Therion szukamy praktycznie tego samego, z tym że u mnie czasami muszę mieć to kopnięcie bez kluchy w basie.

 

Boje się tylko o efektywność swoich kolumn. Na piśmie mają 89dB (w rzeczywistości być może więcej - 90 a nawet 91dB). Filozofia dźwięku tych kolumn mi się podoba i chcę przy niej pozostać. Pytanie zatem o to, jak się spisze lampka 300B lub 2A3 z moimi kolumnami. Ceny lamp są znośne, także byłbym za.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion mam u siebie 6v6 (jak wiesz :)) no i 300b taki jak chcesz ew.kupić, tylko, że po gruntownych przeróbkach, jeżeli kt88 nie słyszałeś to bym się w nie nie pchał o ile wiem masz podobne wymagania od sprzętu co i ja więc nie będzie ci on pasował, zresztą odezwij się do mnie na gg w tej sprawie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basill jak już chcesz coś sprzedać to jest od tego odpowiednia zakładka :p

 

A dlaczego Therion nie ma posłuchać KT88 ?

Brzmienie MC-100B można bardzo mocno modyfikować nawet samymi lampami ...

Choć uważam że KT88 czy 6550 to lampa do kolumn z małą sprawnością i trudnych do wysterowania.

Czyli 90% tego co jest na rynku.

I właśnie MC-100B ma takie pierd...cie że papucie z nóg spadają .

Nie chodzi o ilość , ale szybkość i dynamikę .

Po prostu powala.

 

Therion - 300B do Twoich kolumn...

Życzę powodzenia ...

Chyba że lubisz pitolenie w tle do poduszki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion mam u siebie 6v6 (jak wiesz :)) no i 300b taki jak chcesz ew.kupić, tylko, że po gruntownych przeróbkach, jeżeli kt88 nie słyszałeś to bym się w nie nie pchał o ile wiem masz podobne wymagania od sprzętu co i ja więc nie będzie ci on pasował, zresztą odezwij się do mnie na gg w tej sprawie :).

 

Hej! Kopę lat.

Odezwę się jak tylko złapię oddech - zarobiony jestem.

Słyszałem KT88 (ale nie w Chińczyku) i dlatego jestem ostrożny. Jak to się ładnie mówi - takie brzmienie nie jest moim faworytem, choć mogę być w błędzie, ponieważ słyszałem kt88 w zestawieniu z mocnymi kolumnami i na dodatek odkręcone na full (niektórzy nie potrafią chyba słuchać inaczej...) - w sumie dawało to mocno koncertowe brzmienie. Ja takiego nie lubię.

 

 

300tka też mi się podoba. Therion jak przyłożysz do niech ucho to napisze ze dwa zdania, dzięki :)

 

Nie omieszkam. Być może za kilka dni będę gościł Yaqina na 300b lub 2a3, to pisnę co nieco o tym brzmieniu. Tylko, że będzie niewygrzany :( No, ale może coś tam da się usłyszeć.

 

Basill jak już chcesz coś sprzedać to jest od tego odpowiednia zakładka :p A dlaczego Therion nie ma posłuchać KT88 ? Brzmienie MC-100B można bardzo mocno modyfikować nawet samymi lampami ... Choć uważam że KT88 czy 6550 to lampa do kolumn z małą sprawnością i trudnych do wysterowania. Czyli 90% tego co jest na rynku. I właśnie MC-100B ma takie pierd...cie że papucie z nóg spadają . Nie chodzi o ilość , ale szybkość i dynamikę . Po prostu powala. Therion - 300B do Twoich kolumn... Życzę powodzenia ... Chyba że lubisz pitolenie w tle do poduszki .

 

1. Ja nie odczytałem tego tak, że Basil coś chce sprzedać.

2. Wiem, że MC-100B ma takie pierd...cie i dlatego go omijam. Jak to nazwałeś - lubię pitolenie w tle do poduszki, tylko inaczej je określam - brzmienie pełne, ciepłe, przestrzenne, oparte na mocnej podbudowie basowej. Fantastyczne wówczas brzmią wokale i małe składy. Nie chcę robić z lampy tranzystora, bo mi nie o to chodzi - jak chcę posłuchać Rammstein'a, to zakładam sluchawki i leci z kwarcu. Wówczas nic mi się nie opóźnia. Lampę kupuję dla soczystości brzmienia a nie dla wykopu. Oczywiście rozumiem, że ktos ma inaczej i szanuję to. Spoko. Nie mniej ja mam radochę z "pitolenia do poduchy".

 

Pozdr!

Th

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Rammsteina na lampie 300B - "wykop" na całego. Jak ktoś napisał powyżej "papucie spadają"! Uwielbiam lampy KT88, ale to dopiero 300B mają to "coś" magicznego. Niestety, nie jestem pewien, czy Yaqin ma to "coś", bo jeszcze nie słuchałem jego 300B. Czekam na opisy Kolegów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Therion.

Chyba nie zrozumiałeś mojego wpisu .

300B ze swoją mocą napędzi tylko wybrane kolumny .

A skoro Twoje kolumny Ci odpowiadają to musisz dobrać wzmak który będzie w stanie je wysterować.

I wątpię żeby jakakolwiek 300B to u Ciebie zrobiła . Więc zapomnij o mocnej podbudowie basowej .

Nie pisze tutaj o jakimś głośnym słuchaniu ale miałem podobny dylemat do Ciebie i przerabiałem świetne wzmaki o mocach 4W , 10W i na żadnym z nich nie dało się posłuchać muzyki nawet z umiarkowanym poziomem głośności.

A miałem i mam trudne do wysterowania kolumny.

Dopiero MC-100B to pierwsza lampa która sobie z nimi radzi.

A jak chcesz brzmienie ciepłe , pełne , przestrzenne o pięknych barwach to posłuchaj sobie MC-100B z kwadrą 6SN7 Ken Rad VT231 .

Tyle że tu ceny lamp mogą zabić.

Może pomyśl nad wzmacniaczem na EL34 albo EL84 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem informację z liveaudio.pl. że dotarła już do sklepu świeża dostawa z Chin. Wszystkie wzmacniacze i nowości tzn. Yaqin MS-20L, Yaqin MS-110B, Yaqin MS-88B i Yaqin MS-845 są dostępne od ręki:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast u mnie Yaqin MS-20L do testów będzie we wtorek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Violet

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie chce nikomu sprzedawać :). Kwestia nie możności wysterowania dużych zestawów przez 300b to mit. Z praktyki wiem,że dobrze zaprojektowany wzmak na 300b (a większość nie jest i rzeczywiście wychodzą kluchy a nie muzyka) potrafi porządnie wysterować większość kolumn z normalnymi zwrotnicami (1, 2 rząd max 3 ale tylko na wysokotonówke :) ). Przy tym nie brakuje basu aczkolwiek nie jest go aż tyle co np z 6v6 czy el84. Jak kiedyś pisałem w innym wątku kt88 jak dla mnie i tu podkreślam że jest to tylko i wyłącznie moje osobiste zdanie grają dźwiękiem boomboxowatym, z kiepską średnicą i płytkim basem (taki sam efekt był przy MA i przy RAYSONIC SP200 które u siebie gościłem :) ). 300B nawet nieźle wysterowało mezzo utopie, można było zauważyć tylko lekkie spowolnienie dynamiki w stosunku do el84 (PP 8 x el84 DIY) ale za to otrzymywało bardziej zywe wokale. I należy pamiętać że tor audio to nie tylko głośniki i wzmak, ale i odtwarzacze kabliszcza i inne ustrojstwa (oczywiście pomijając fetysze audio-voodu jak podkładki pod przewody :) ). Reasumując najlepiej pożyczyć posłuchać u siebie i wybrać co odpowiada konkretnym gustom o których dyskutował nie będe bo po prostu nie wypada :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poszukiwaniu swojego brzmienia (detaliczność i szczegółowość ) zakupiłem kolejnego chińczyka Yaqin MS-300C (poprzednie to hybryda VK-2100, Musik Angel i Yaqin MS-100). Pomimo złych doświadczeń z firmą LiveAudio kupiłem Janka właśnie u Nich (w Polsce nie było wyboru).

Na razie nie mam kolumn. Słucham na słuchawkach (ponoć detaliczne - AKG K240). Muszę powiedzieć żę dla szukających w dźwięku szczegółów i detaliczności to jest dobry kierunek. Obawiałem się jak wielu potencjalnych nabywców wzmacniaczy na 300B o to czy wysterują kolumny. Wczoraj podłączyłem u znajomego wzmacniacz do jego kolumn DIY na scanspeakach (89dB, 6 Ohm). Pierwsze słowa znajomego po minucie to "niemożliwe że on ma tylko 9W". Średnica i wysokie bajka. Różnica (zdecydowana) w porównaniu z tranzystorem (jak również z MS-100B)to bas. Jest bardziej miękki. Jakby dłużej wybrzmiewający. Ale do spokojnych klimatów pasuje. W każdym razie jestem spokojny o dobór kolumn, bo nie muszą to być jakieś kolumny o super skuteczności 100dB. Konkluzja z tego taka że "Mały Janek" poradzi sobie z niejednym głośnikiem nie koniecznie dedykowanym do lampy. Idąc w stronę wyższych skuteczności kolumn może być już tylko lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie kto z 3city ma jakiegoś PP i był by skłonny wpaść z nim na odsłuch do mnie (Gdynia) aby osłuchać kolumny 3Way Classic ot Troelsa

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ?

Jako źródło dość mocno podrasowany Cambrige C640C z lampizatorem na lampach DHT 6S4S (6,3V odpowiednik 2A3)

Zapewniam transport w obie strony, napoje chłodzące na miejscu ;-)

 

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Są brzydsze wzmaki od Yanków i to za cięźkie pieniądze np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ten wzmacniacz Emille bardzo ładny i świetnie wykonany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny Janek

 

deżewe czy cuś, wydaje mi się że już gdzieś widziałem podobny wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie kto z 3city ma jakiegoś PP i był by skłonny wpaść z nim na odsłuch do mnie (Gdynia) aby osłuchać kolumny 3Way Classic ot Troelsa

(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ?

Jako źródło dość mocno podrasowany Cambrige C640C z lampizatorem na lampach DHT 6S4S (6,3V odpowiednik 2A3)

Zapewniam transport w obie strony, napoje chłodzące na miejscu ;-)

 

Artur

 

Cypher,

jak grają te kolumienki ? w ile metrach je masz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak Wam się podoba nowy Yanek - to chyba następca MC-10L, nowe lampy sterujące, nowy front, ale kurcze nadal bez zdalnego sterowania ... szkoda ;(

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

przymierzam sie do zakupu chinskiego lampiaka

mialby on grac z kolumnami Mission 790 se, sub Kef 30b i dac wm 8740.

moje typy to :

music angel na kt 88

music angel na el 34

yaqin 6v6

yaqin 34d,

ktory z tych wzmacniaczy sprawdzi sie najlepiej w tym zestawieniu.

muzyka rock i pop

pokoj 20 m.

prosze o opinie i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomecki_es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

przymierzam sie do zakupu chinskiego lampiaka

mialby on grac z kolumnami Mission 790 se, sub Kef 30b i dac wm 8740.

moje typy to :

music angel na kt 88

music angel na el 34

yaqin 6v6

yaqin 34d,

ktory z tych wzmacniaczy sprawdzi sie najlepiej w tym zestawieniu.

muzyka rock i pop

pokoj 20 m.

prosze o opinie i pozdrawiam.

 

Najlepszy w tym zestawieniu będzie następca 34D czyli model MS-20L. Jest 200zł różnicy w cenie, ale zdecydowanie warto dopłacić. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy w tym zestawieniu będzie następca 34D czyli model MS-20L. Jest 200zł różnicy w cenie, ale zdecydowanie warto dopłacić. Pozdrawiam

 

Naroo

słuchałeś już tej 20-ki czy też poczytałeś tylko opinię Violeta o tym wzmacniaczu?

 

tomecki_es

napisz czego szukasz w brzmieniu, na czym ci zależy najbardziej, ja mam Janka MC-10L i jestem z niego bardzo zadowolony, znalazłem to analogowe ciepełko którego mi brakowało (m.in. z Marantzem PM7000), nie tracąc w zasadzie przy tym na stereofonii i dokładności, a zyskując wypełnienie w średnicy i fajny basik, pewnie kiedyś zmienię mojego Janka na lepszy model, ale na pewno bym się zastanowił dwa razy nad kupnem MS-20L który wg opinii Violeta idzie bardziej w kierunku brzmienia tranzystorowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naroo

słuchałeś już tej 20-ki czy też poczytałeś tylko opinię Violeta o tym wzmacniaczu?

 

tomecki_es

napisz czego szukasz w brzmieniu, na czym ci zależy najbardziej, ja mam Janka MC-10L i jestem z niego bardzo zadowolony, znalazłem to analogowe ciepełko którego mi brakowało (m.in. z Marantzem PM7000), nie tracąc w zasadzie przy tym na stereofonii i dokładności, a zyskując wypełnienie w średnicy i fajny basik, pewnie kiedyś zmienię mojego Janka na lepszy model, ale na pewno bym się zastanowił dwa razy nad kupnem MS-20L który wg opinii Violeta idzie bardziej w kierunku brzmienia tranzystorowego

 

zalezy mi wlasnie na tym ciepelku,

janka mc-10l niema co szukac bo skonczyli produkcje,

to moze ten angel na el 34?

podoba mi sie ten na kt88 ale mysle ze w nim ciepelka w stosunku do el 34 brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi wlasnie na tym ciepelku,

janka mc-10l niema co szukac bo skonczyli produkcje,

to moze ten angel na el 34?

podoba mi sie ten na kt88 ale mysle ze w nim ciepelka w stosunku do el 34 brakuje.

 

MC-10L jest cały czas dostępny, dwie firmy u nas go sprzedają, jest cały czas dostępny na e-bayu, a także tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

angele były zjechane na tym forum, że niby bez poprawek/przeróbek to nie ma po co kupować, a i jakość montażu była nie najlepsza, jeśli byłbyś nimi zainteresowany do pisz np. na priva do McGyvera, powinien ci pomóc, może obecnie wzmacniacze tej marki są już lepsze pod względem jakości wykonania

być może 34D jest podobny w brzmieniu do MC-10L, do tego ma pilota i gniazdo słuchawkowe

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34D to inny charakter brzmienia niż 10L. To są dwie, rożne bajki.

 

 

no tak, teraz sobie przypominam, że kiedyś chyba porównywałeś u siebie swojego bodajże 6V6 z MC10L i 34D, ale to było jakieś dziesiąt stron temu, już chyba nikt nie stara się ogarnąć całości tego wątku

 

tomecki_es

przewertuj ten wątek tak z rok do tyłu i poczytaj zmagania theriona z tymi wzmacniaczami, lektura równie ciekawa jak opisy Violeta, może nakierują Cię na konkretny model

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow,

przymierzam sie do zakupu chinskiego lampiaka

mialby on grac z kolumnami Mission 790 se, sub Kef 30b i dac wm 8740.

moje typy to :

music angel na kt 88

music angel na el 34

yaqin 6v6

yaqin 34d,

ktory z tych wzmacniaczy sprawdzi sie najlepiej w tym zestawieniu.

muzyka rock i pop

pokoj 20 m.

prosze o opinie i pozdrawiam.

 

Do rocka i popu polecam MC10L wzmacniacz bez fajerwerków, ale o bardzo dużych możliwościach. Łatwość dobrania brzmienia za pomocą lamp sterujących za niewielkie pieniądze, a efekty mogą być zdumiewające. Polecam wątek Yaqin MC-10L. Wzmacniacz nadal dostępny! jak już napisano wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że znów wrócił temat porównania starszych Janków do nowych modeli :)

 

Modele 10L i EL34 są jakby bardziej popularne niż te na KT88 ale że jeszcze nie kupiłem więc poruszę ponownie kwestię następców lub wątpliwych następców modelu MC-100B, czyli MS-88B lub MS-110B.

Zdjęcia, opisy i niepewności moje i #Theriona na poprzedniej stronie tego tematu.

Czy ktoś miał już okazję porównać/posłuchać nowych modeli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naroo

słuchałeś już tej 20-ki czy też poczytałeś tylko opinię Violeta o tym wzmacniaczu?

 

tomecki_es

napisz czego szukasz w brzmieniu, na czym ci zależy najbardziej, ja mam Janka MC-10L i jestem z niego bardzo zadowolony, znalazłem to analogowe ciepełko którego mi brakowało (m.in. z Marantzem PM7000), nie tracąc w zasadzie przy tym na stereofonii i dokładności, a zyskując wypełnienie w średnicy i fajny basik, pewnie kiedyś zmienię mojego Janka na lepszy model, ale na pewno bym się zastanowił dwa razy nad kupnem MS-20L który wg opinii Violeta idzie bardziej w kierunku brzmienia tranzystorowego

 

Słuchałem wszystkich modeli wymienionych przez tomeckiego z wyjątkiem 6v6. Zdecydowanie polecam 20L, bo jest po prostu lepszy od wyżej wymienionych i bardzo uniwersalny, jeśli chodzi o typ muzyki i kolumny, które zagrają z nim dobrze. MC-10L też byłby ok - ale dla mnie zdecydowanym plusem na korzyść 20-tki jest zdecydowanie lepsza kontrola basu i pilot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.