Skocz do zawartości
IGNORED

OPA627BP,OPA637BP,OPA2107 i 2604 rożnice


maxus

Rekomendowane odpowiedzi

Problem zawsze jest, są jedynie drogi jego minimalizowania. W audio łączymy na ogół ze sobą kilka urządzeń i nawet bez zewnętrznych zakłóceń problem też będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Witam .posiadam Micromege stage 6 w ,której to wysiadł mi BB OPA132PA ( w jednym kanale są OPA 604 AP i OPA132 PA) .Prosze o poradę drogich forumowiczów co mógłbym wstawić za tego OPA132PA ,gdyż nie moge go chociażby dostać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .posiadam Micromege stage 6 w ,której to wysiadł mi BB OPA132PA ( w jednym kanale są OPA 604 AP i OPA132 PA) .Prosze o poradę drogich forumowiczów co mógłbym wstawić za tego OPA132PA ,gdyż nie moge go chociażby dostać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wzmacniacze doszły i juz graja.Na poczatek powiem że nie są takie ciepłe jak piszą inni,scena tez jakoś zciśnieta między głosnikami,ale niech sobie pograja i się ułożą .Zapytam czy jak pracuje samo cd (wyłączony wzmacniacz ) to nie ma to wpływu na wygrzewanie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie zresztą jak wiele elementów pasywnych najwyższej jakości do zastosowań profesjonalnych, te mają w notach katalogowych informacje o dryfcie parametrów w funkcji czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie wzmacniaczy operacyjnych tak czy inaczej bardziej zależy od ich aplikacji - nawet teoretycznie lepszy może w danym sprzęcie zupełnie nie zagrać.

W swoim CD na wyjściu wypróbowałem garść OPA, m. in. opa2134, 4580D, opa2107 (przyzwoity, szczegółowy, fajna góra, kiepska przestrzeń), 4558DD (te były fabrycznie), lm6172 (rekordowe slew rate 3000v/us, mocny bas i niewiele więcej), lm49710 (te nie zagrały w ogóle jak by DAC nie potrafił ich wysterować, ewentualnie one nie dawały rady wysterować końcówki mocy), niedawno włożyłem 5532 i ten gra najmuzykalniej. Na drugim miejscu 4580.

Nie wiem jaki parametr jest w moim przypadku decydujący o przydatności danego OPA, ale nie jest to na pewno teoretycznie wysoka klasa kostki. Chcę jeszcze spróbować MUSES8820, podobno dobra kostka i być może jak starsze 4558 czy 4580 nie zawiedzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio w moim Matrix Cube DAC użyłem MUSES 01 w sekcji I/V, a w buforze OPA 2134 (dla mnie niemal niezastąpiony w buforze, gdy chce się "analogu"). Brzmi to b.muzykalnie, a jednocześnie nie "muli", dźwięk jest przestrzenny i b.gładki. Jak dla mnie koniec poszukiwań (na jakiś czas :)) Polecam PS.W buforze OPA2134 wygrał barwą (ale nie technicznie) z MUSES O2 !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymianą tych wzmacniaczy zawsze jest coś nie tak.Można szukać w nieskończoność tego jednego.Dlatego przy zakupie wzmaczniacza zintegrowanego kierowałem się też tym żeby nie posiadał opamów.I teraz mam spokój nic mnie nie korci żeby spróbować jakiegoś innego opa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie się oswajam z dzwiękiem.Z BB 627 jest węcej niższego basu(ogólnie nie jest lepszy niz z opa132) .Mam też wrazenie że scena tez uległa zawezeniu.Faktem jest że opa 627 gra ciut cieplej i ma dobre wysokie tony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OPA 627 to lepiej z dobrego źródła bo takie po 40zł to są przemalowane tańsze BB Był cały długi wątek gdzieś w necie jak je odróżnić, 627 ma prąd spoczynkowy chyba ponad 7mA możesz sobie zmierzyć z ciekawości i multimetrem też da radę bez zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Próbuje oswoić sie z dzwiekiem z BB OPA 627 ,ale nic z tego raczej nie wyjdzie .Jest ciut za jasny na średnicy i ma wyeksponowane i buczące niskie tony.Spróbuje jeszcze muses ,a jak nie to wrócę do OPA132 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już znalazłem.

Oficjalny dystrybutor producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA zamawiasz 8820 ?

Na początek 8820. Cena przystępna. Nie wiem jeszcze ile kosztuje wysyłka ale przy takich drobiazgach nie może być drogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na alledrogo w dobrej cenie.

Może i są ale nie mam żadnej gwarancji że są oryginalne. Tutaj przynajmniej mam pewność bo na stronę dystrybutora wysłał mnie link ze strony producenta a te parę Euro różnicy mi nie robi.

Poza tym zastanawiające jest że n.p. Muses01 na allegro kosztuje połowę ceny dystrybutora i jest tańszy nawet od ceny churtowej powyżej 100 sztuk. No to teraz pytanie skąd oni to biorą bo jakoś mi się nie chce wierzyć że jakaś firma kogucik z Allegro kupuje po tysiąc sztuk żeby sprzedawać poniżej ceny hurtowej. Jedyna wniosek jaki mi się nasuwa to że są to podróby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko gdzie firma kogucik kupuje w takich cenach że zarabia 5 złotych. U oficjalnych dystrybutorów na pewno nie.

Na Allegro muses01 sprzedawany jest po 125 złotych u dystrybutora cena powyżej 50 sztuk to 45 Euro czyli około 180 złotych. Żeby sprzedawać po 125 złotych musieliby kupić około 1000 sztuk a z tego co widać to na Allegro mają dostępne 10 sztuk.

Nie chcę krakać ale prawdopodobieństwo tego że są to podróby jest niestety ekstremalnie wysokie. Jestem prawie pewny że nie są to oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Pomyślałem że jak już zamawiam Muses 8022 w Mouser to warto by było przy okazji zamówić coś z tańszych OPA. Co warto spróbować z takich do 5 Euro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie próbowałeś polecam przetestować TI ne5532 za niecałe 1 euro.

Ja czekam na muses z allegro, tym czasem wymieniłem elektrolity 1000uf najtańsze nichicony na FC - w zasilaniu analogu dac i zasilaniu filtra w moim cd i zmiana wynikła z tego znacznie większa, niż z podmiany opa na wyjściu - w pewnych aspektach sporo na + w innych nieco na -.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaplikowałem w CD musesa 8820, gra podobnie do 5532 w sensie analogowości i głębi przestrzeni, szerokość sceny już wydaje się mniejsza choć muszę jeszcze posłuchać innych płytek. Muses gra jednak nieco łagodniej, lepiej rozseparowane szczegóły na górze, miotełki perkusyjne brzmią łagodniej i chyba nieco detaliczniej, może przez to że nie kłują w uszy wydaje się, że są bardziej w tle schowane. Ogólnie dźwięk przyjemniejszy, wokal Diany Krall z płytki When i look in your eyes wydaje się być cieplejszy, bardziej wypełniony, mniej kartonowy (choć na 5532 był równie dobry, jak nie lepszy przed aplikacją FC-ków zamiast nichiconów w zasilaniu daca i upsamplera - tu niestety jeżeli się nic nie zmieni po uformowaniu elektolitów... i adaptacji słuchu, będzie trzeba coś pogrzebać).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.