Skocz do zawartości
IGNORED

Klub 300B


piotr_lass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie rozumiem panie marcinie:) mozesz mnie oswiecic albo na bazie własnych (i nie tylko) doswiadczen zrobic własna liste od najgorszej do najlepszej 300b? ja uwazam ze eml jest najlepsza. dlatego tez zainwestowalem w nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak uwazam Panie Vertigen:)

tez gram na EML

co do 300B to moge powiedziec tylko o tych ktore sluchalem u siebie po kolei Sovtek, EH, WE i EML

we wczesniejszym wpisie smieje sie z tego ze EML jest za tania bo im lampa drozsza tym lepsza legenda do niej dorobiona:)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, po 50ciu godzinach wygrzewania jakie minęły od zakupu EML300B-mesh mogę stwierdzic, że to najlepszy zakup i wybór jaki dokonałem. lampa wnosi tyle piękna i prawdy do dzwięku jak żadna inna. można byc zadowolonym ale jak mówi producent-najlepsze jeszcze nadejdzie:) nie wiem co ma większy udział w tym co udało mi się osiągnąc? czy wymiana lamp, czy tuning zwrotnicy? czy to co wiem dzięki Prestonowi74 i Robtango za co im z całego serca serdecznie dziekuje i chyba dożywotnio bedę wdzieczny:)zeczywiscie jak kolega Marcin napisał - ta lampa powinna kosztowac 3000zl i wtedy byłoby okej. mam nadzieje ze Jac van der Walle ani Roger Adamek tego nie czyta:P firma emission labs osiągneła dla mnie tym samym poziom jakiego żadna chinska lampa nie dostąpi, i pomijam tu fakt spuscizny ing. Alesy Vaic'a skądinąd znamienitego człowieka bez którego nie byłoby wielu lamp teraz(zwłaszcza tych prawdziwie mesh'owych, nie z dziurawioną blachą w anodzie...), no cóż, koles nie miał głowy do interesu i teraz sprzedaje uzywane auta a jego sekretarka próbuje krecic lody w EAT i na zmiane z EML zabiajając sie o prawa spadkobiercy po AVVT. może troche nie potrzebnie sie rozwodzę w tym temacie ale wielu uważa lampy Vaic'a za najlepsze w historii i nie trudno sie domyslec dlaczego tak własnie sądzą... przyjemnego słuchania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie po 50 godzinach slychac to szczegolnie na gorze pasma, ale podobno po 150 h jest jazda!!

nie wiem jak mesze bo gram na twardej anodzie (mesze nie wlazly do meishu) ale ta lampa to calkiem inna polka niz WE owiane legenda:)

wszystkiego dobraego

ps ta lampa jak pisales gra prawdziwym dzwiekiem i przedewszystkim rownym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos lamp Vaica, oprócz znakomitego dźwięku słynęły one także z awaryjności co było zapewne przyczyną upadku tej firmy.Sam miałem takie i z pary pozostała w niedługim czasie jedna. Z firmy Jac Music mimo 5 letniej gwarancji nie uzyskałem proporcjonalnego do okresu używania lamp zwrotu wartości a jedynie możliwość kupienia po nieco niższej cenie Full Music 300B Mesh. Być może teraz gwarancje realizowane są inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ zostałem poproszony o opinię nt. Creative Audio i Shuaguang 300-z (black treasure)oto kilka przemyśleń. Ale zanim to nastąpi to jeszcze jedna uwaga na wstępie. Otóż żadną miarą opinie tutaj wygłoszone nie pretendują do jedynie słusznych. Powiem więcej one mogą, z naciskiem na "mogą", być jedynie w jakiejś mierze prawdziwe, ale tylko w odniesieniu do mojego systemu i akustyki pokoju odsłuchowego. Co do zastrzeżenia, że wyrażane opinie mogą być prawdziwe nie jest to asekuranctwo, ale chyba nie do końca uprawnione porównanie jeśli chodzi o zalecany przez obu producentów okres wygrzewania. O ile Shuagangi pracowały u mnie w systemie od 24 września (byłem w okolicy zalecanych przez producenta 300 godzin)o tyle już w przypadku Creative jest tych godzin może około 40. Prawdę powiedziawszy nie wiem przez ile godzin wygrzewał je pan W. Pacuła. Ale po kolei.

Po pierwsze, 300-z to lampa bardzo dobra, ale tak odmienna od tego co słuchałem, że warta głebszego opisu. W pierwszej chwili, powiedzmy do około kilkudziesięciu godzin wydawała się płaska i bez tej prezentacji przestrzeni do której przyzwyczaiła mnie Full Music carbon. Co więcej wydawała się trochę martwa w zakresie kreowania akustyki pomieszczenia. Dodatkowo wydawała się od góry jakby trochę 'przycięta', szczególnie w porównaniu z lampami mesh tego samego producenta. Oczywiście zwiewność i powietrze meshów jest wręcz przysłowiowe więc ci co je znają wiedzą o co chodzi.

 

Po dłuższym wygrzewaniu Treasure ulegały stopniowej, ale słyszalnej zmianie na lepsze. KOniec końców, po około 300 godzinach werdykt jest następujący. Kapitalna średnica ( moim zdaniem lepsza od WE - oczywiście wersji po 89'. PO kolejnych godzinach pracy polepszyła się znacząco pzrzestrzeń, ale nie jest to i pewnie nie będzie przestrzeń meshów. Wypełnienie - masa dźwięku , jego cielesność jest wielkiej próby, Natomiast sama góra i dół pozostawiają trochę (to trochę odnosi się przede wszystkim do góry)do życzenia. Ale i tu właśnie czas na Creative Audio. Różnica to od razu jest słyszalna w momencie bezpośredniej konfrontacji. Bas Shuaguang wydaje się być bardzo obfity, ale w nie tak dobrze kontrolowany - trochę jednowymiarowy, niezróżnicowany. Z kolei wysokie tony, nieznacznie, ale jednak przygaszone, choć w całości brzmiące bardzo homogenicznie i wręcz fizjologicznie. Brakuje takiej zadziorności, co wcale nie musi od razu być wadą.

Ale tu właściwie znajduje się ta zasadnicza różnica między tymi lampami. CA są z pewnością bardzo wyrównane jeśli chodzi o odtwarzania wszystkich zakresów pasma akustycznego. Góra to góra, średnica to ednica, dół to dół. Zachowując proporcje przypopmina mi się porównanie do interkonektów. Tara zero ma cudowną średnicę, ale Acrolink ma najbardziej wyrównane pasmo, i choć może nie dokońca pokaże to wzruszające piękno dźwięku, to jednal zdecydowania więcej o całym spektrum.

Nie wiem jak będzie się zmieniał dźwięk w Creative Audio. Nawet nie wiem czy będzie. Ale powiem tak: jest dobrze. Góra choć dżwięczna nie ma tych denerwujących sybilantów. Głos jest wreszcie głosem ludzkim. Średnica pieknie zarysowana, ale bez popadania w słodyc. I w końcu ten bas, ładnie zróżnicowany i robiący wrażenie schodzącego niżej, bowiem jest bardziej czytelny i nie taki bezkształtny jak u Shuaguang'a.

Cóż można powiedzieć na koniec. Myślę, że jak zawsze diabeł tkwi w przysłowiowych szczegółach. Wszystko i tak sprowadza się do systemu. Jeśli jest troszeczkę "przechylony" w kierunku krzykliwości, ostrości to Shuanguang będzie z pewnością najlepszym wyborem. Jesli będzie bardzo wyrównany to pewnie też, z tym jednak, że wtedy do głosu dajdą tzw. indywidualne preferencje.

Natommiast jeśli chodzi omnie to wybralem CA.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

dziękuje kolego Szunaj za dokładny opis i porównanie lamp Tresure Shungang i CA. W przypadku Pana Wojtka nie przekonuje mnie poprostu zestawienie wzmacniacza 300B i Dobermanów (jak dobre by nie były to głośniki do większych wataży). U Kolegi Szunaja sprawa jasna, w jego systemie lepiej spisała się nowa CA od Czarnej Butelki i wcześniejszych TJ Carbon.

 

Co do wpisów kolegi Marcina to wiem, że u niego EML zastąpiła po porównaniu lampy 300B EH i WE (przez jakiś czas uznanej za optymalne rozwiązanie). Rozmawialiśmy sobie na ten temat więc znam sprawę od pewnego czasu i to właśnie kolega Marcin zrobił mi smak na wypróbowanie lamp EML.

 

Kolego Vertigen zdradź coś więcej na temat z czym porównywałeś u siebie w systemie obecne Meshowe EML? Nie powiem, sam mam wielką chęć posłuchać tej wersji lampy (pleciona nie dziurkowana anoda). Pytam bo mam okazję wkrótce posłuchać Sophii w obu wersjach (już wygrzanych naszczeście), WE i być może jeszcze Czarnej Butelki od znajomego. Czemu Kolega tak kategorycznie nie lubi carbonowych wersji lamp 300B? Czy może jakieś przykre doświadczenia z Sophią czy TJ w tej wersji. Czy Kolega miał możliwość porównać EML z WE?

Jak ściągnę Carbony Sophii to możemy się wymienić na kilka dni lampami i porównać je u siebie?

 

Jedno jest pewne Panowie, lampa to ostatni szlif, przyprawa która nadaje smak potrawie którą jest brzmienie naszych systemów. Wszystko zależy od sytemu (konstrukcja wzmacniacza, głośniki i akustyka pomieszczenia) oraz w największym chyba stopniu naszej wrażliwości i preferencji. Tyle opinii ile systemów ;).

Pozdrawiam

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

dołączam do klubu i na zdjęciu mój wzmacniaczyk,

na co dzień gram na lampach EH (dołączonych standardowo przez producenta), a od wczoraj mam do testów Sophie Globe Mesh,

chciałbym również poprosić szanownych kolegów o sugestie co jeszcze z lamp 300B powinienem potestować (i gdzie ewentualnie takie lampy kupić)?

dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich z klubu 300B.

Z tego względu, że lamp EMISSION LABS 300 MESH mam przyjemność słuchać w moim systemie od listopada 2008 roku to pozwolę sobie przytoczyć kilka wcześniejszych moich wpisów z porównań i testów - to tak dla kolegów którzy nie bardzo chcą szukać po forum różnych porównań i opinii.

 

preston74

21 Kwi 2009, 09:11

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 961 / 101 / 0

 

Właśnie odsłuchuje EML 300B mesh i muszę przyznać, że troszkę późno zdecydowałem się na jej zakup. Jej barwa i mikrodynamika przerosła moje oczekiwania, wcześniej pracowałem na Full Music 300B/n mesh oraz na Schuangua 300B-98B mesh i jednak muszę stwierdzić stanowczo w tamtych było inne brzmienie - według mnie słabsze, mniej prawdziwe.

W przypadku EML 300B mesh powrócił klimat i duch słynnych lamp Alesa Vaic Vacuum Technology, bo jakby nie było konstrukcyjnie i brzmieniowo mają wiele wspólnego.

Generalnie mówiąc jeżeli ktoś ma złożony system już prawie w całości i szuka ostatniego ogniwa do wymiany to zakup tych lamp zamknie całość i zrekompensuje wszystko.

Poniżej link z w miare świeżego testu EML 300B mesh:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

preston74

30 Paź 2009, 13:18

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 961 / 101 / 0

 

Ciężko powiedzieć jak grają EML 300B/mesh w stosunku do WE 300B. WE (w tym przpadku produkcja z przed 1998 r) słuchałem bardzo dawno temu na ukraińskiej integrze (na tamten cza bardzo porządny wzmak) i z tego co pamiętam to źródłem był jakiś CD linna (około 15000 pln) na zmianę z gramofonem Audio Mecca (20000 pln z drugiej ręki).

W przypadku tego pierwszego źródła wypadło to chyba lepiej (osobiste odczucia) ale generalnie jeżeli mam cokolwiek wypowiedzieć się o tamtym dźwięku WE 300B to był troszkę zaćmiony z delikatnym basem natomiast bardzo ładna średnica, góra naturalna ale nie zrobiła wrażenia. Ale generalnie mówiąc to w WE 300B było coś czego nie potrafię określić - jakaś taka "magia" która nie wszystkim musi się podobać.

Natomiast EML 300B mesh wybrałem z tego względu ponieważ producent robi wszystko aby ich produkty miały charakter brzmienia z N.O.S-ów, dodatkowo EML jest w bardzo dużej mierze spatkobiercą AVVT (do dnia dzisiejszego lampy powstają na ich maszynach i z wykorzystaniem w pewnych aspektach myśli technicznej Alesa Vaic). Byli i tacy audiofile którzy określali lampy AVVT 300B lepszymi dźwiękowo niż WE 300B. Jednak głównym czynnikiem zakupu EML 300B mesh była niestety cena (w stosunku do NOS) i dodatkowo pewna ocena zaczerpnięta z netu.

 

 

gracz..

Chciałbym zapytać o opinię nt. takich lamp:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ta wersja Full Music ,jak podaje sprzedawca :próba zbliżenia się do WE.

tu z kolei to samo/?/:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i jeszcze Shuguang wersja graphit.Czy to, to samo, co "carbon" ,odpowiednik Sophii?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Według mojej autopsji wygląda to tak:

Lampa pierwsza-najsłabsza konstrukcja FullMusica - dźwiękowo zbliżona do lamp typu Svetlana, Sovtek itp. gra ładnie ale bez większych fajerwerków, dobra na sam początek jak ktoś nie ma bardzo dobrego wzmacniacza i chce się rozwijać aż do produktów najwyższych lotów.

Lampa druga - prawdopodobnie produkcja Suguanga z brendem Jadis-a, może zagrać troszeczkę lepiej od FullMusic-ów ( mając na uwadze wcześniejszy mój test FullMusica 300B mesh do Suguanhga 300B-98B) dodatkowo ma ceramiczną stopkę ale ona nie ma większego wpływu na walory dźwiękowe.

Lampa trzecia - prawdopodobnie najlepiej brzmiąca wśród opisanych powyżej. Wersja Shuguang z grafitową (węglową) anodą. Ponoć FullMusic lub Sophia zaopatrzona w taką (grafitową) anodę gra znakomicie. Tutaj nie mogę jednoznacznie postawić opinii ponieważ nie miałem osobiście jej w swoim systemie - słuchałem je tylko u znajomego i tam grały ładnie.

 

Jeżeli nie masz czasu na słuchanie i porównywanie lamp a masz ambicje i odpowiednie środki na produkty z najwyższej półki to zainteresuj się produktami naszych południowych sąsiadów od knedli.

Pozdrawiam.

 

 

Do dnia dzisiejszego podpisuje się obiema rękoma pod tymi wszystkimi uwagami i spostrzeżeniami.

Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania to odpowiem na priva.

Pozdrawiam, preston74

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz dodam to jak to teraz wygląda.

 

Od pewnego czasu wszedłem w etap gdzie słuchając muzyki nie analizuję już czy w dźwięku jest więcej średnicy nad wysokimi, wysokich nad basem lub, że wokal jest dalej lub bliżej albo mocniejszy lub słabszy itp.

W tej chwili wygląda to tak, że muzyka jest odbierana jako jedna składowa gdzie wszystko jest poukładane chronologicznie i na odpowiedniej wysokości. Gdzie wszystko pojawia się w odpowiednim czasie i natężeniu dźwięku lub też inaczej bo ( jeżeli już bardzo chcę robić analizę wszystkich składowych) to porównuję poszczególne instrumenty czy np. wybrzmiewają tak jak przy muzyce live czy też im troszeczkę brakuje? Jak orkiestra lub jakiś mały skład jazzowy potrafi się rewelacyjnie zgrać i wytworzyć muzykę która powoduje powstawanie emocji (emocji których kiedyś nie mogłem sobie wyobrazić bo ich po prostu nie słyszałem) czasami tak mocnych, że przyprawiających o "gęsią skórkę".

Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że kupując płyty i płacąc niejednokrotnie po 60 lub 100 pln człowiek ma ta satysfakcję, że wszystkie dźwięki zostaną usłyszane - co zazwyczaj nie jest obecne w dużej mierze w zwykłych zestawach hi-fi (z całym szacunkiem dla ich użytkowników bo też tak zaczynałem). Dodatkowo te satysfakcja jest podbudowana tym, że nie trzeba wydawać kolejnych pieniędzy na koncerty bo przecież po co - mam w domu - i to wielokrotnie.

 

Wszystko to w dużej mierze dzięki lampą Emission Labs 300B mesh.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sophia to świetne lampy i jeśli Ci się podobaja, to nie ma co komplikować. Ja osobiście gram na wersji carbon. Można jeszcze spróbować Full Music, ale to w zasadzie te same lampy. Sprowadzać przez np. "ebay" od sprzedawców o wysokim feedback'u, bo w Polsce widzę że ceny są mocno przesadzone.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tak ze jestem przeciwnikiem Sophia/tj FM. po prostu te lampy są dobre ale nie aż tak jak emission labs (cena tez tu jest istotna). lampami się niestety nie wymienię, raz wsadzone do wzmacniacza powinny grac w nim aż do śmierci. Preston to fajnie opisał na przykładzie pióra wiecznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informacje, oczywiście zainteresuję się lampami Emission Labs,

a co sądzicie o lampach 300B KR Audio? (czy miał ktoś za Was jakieś doświadczenia?)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i szanuje stanowisko Kolegi Vertigena odnośnie Sophii (których jak rozumiem z wpisu słuchał). EML jakoś i tak zdobędę swoimi kanałami;).

 

Osobiście jeszcze nie mogę się wypowiedzieć tak ultymatywnie na temat przewagi poszczególnych typów lamp nad innymi. Jak wspomniałem mam jeszcze kilka odsłuchów i porównań przed sobą. Do tej pory najciekawsze z tych które gościły w moim systemie i których słuchałem znanych systemach to stare WE (tu Kolega DECCA był podobnego zdania)i Sophia Carbon (jak zdaje się mówił też Kolega Audiofil 123). Jednak nie wykluczam że EML Mesh (Koledzy Preston, Vertigen i Marcin) czy nowe CA Kolegi Szunaja zagrają ciekawiej. Pozostaje tylko słuchać i kierować się własnym uchem:)

 

Ciekawe Panowie czy można wywnioskować który układ sterowania 300B (pentodowy/ triodowy) preferuje jakąś określoną grupę lamp (chodzi o anodę carbon/mesh/standard). Czy można znaleść jakąś prawidłowość, czy jest to kwestia tylko przypadku i preferencji użytkownika?

pozdr.

Robert

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Robercie tu wkraczamy na bardzo rozległe tereny, ogólnie znane mi są dwie szkoły: trioda dht steruje 300b, jeśli układ jest zbudowany ''po japońsku'' , czyli rezystory zastąpiono indukcyjnościami, z transformatorem międzystoponiowym, takie coś ma szanse zagrać bardzo bardzo dobrze (IMHO), sam jestem obecnie posiadaczem klasycznej konfiguracji 6sn7/300b i jestem z niej średnio zadowolony, w planach właśnie w/w przebudowa driver'a a w efekcie prawie całego wzmacniacza. drugi godny polecenia układ to pentoda sterująca 300b. lampy typu 717a (Yamamoto) c3g/c3m (też Yamamoto) 310a (we91a) to tylko przykłady a i amatorów takich konstrukcji nie brakuje, to moje doświadczenia i wiedza, proszę aby tez się wypowiedział ktoś kto ma np. 6s45p-e lub 717a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaitrygowany testem lamp Create Audio GOLDEN JAZZ SERIES 300B redaktora Pacuły w marcowym High Fidelity i wysoką ich oceną, zakupiłem dziś w Synergy HiFi w Singapurze parę lamp Create Audio GOLDEN JAZZ SERIES 300B (i parę 6SN7 jako zastępcze), w przyszłym tygodniu mają do mnie dotrzeć więc podzielę się wrażeniami,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie są 2 triody EH 6S45P GOLD i jest bardzo dobrze. A jak jest z pentodami to nie wiem bo ich nie słyszałem w takim zestawieniu.

Być może robtango przywołany do tablicy coś rzeknie na temat pentod i triod w stopniu sterującym - bo wiem, że wiele próbował.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, miałem na mysli Sophia Electric Carbon Princess 300B. Lampy te wprowadzają poprawę pod każdym względem - głębi sceny, konturowości itd. Warto jednak próbować samemu, bo najważniejsze są nasze odczucia i zadowolenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania.Ale jakimś trafem ( i to nie po raz pierwszy ) udało nam się w niezwykle sympatycznym klimacie podwawelskiego grodu osiagnąć konsensus z Szunajem co do wyników pojedynku CA vs. Shuguang 300B-Z. Trzy godziny słuchania i sprawa jasna. CA wyprodukowało

bardzo dobrą lampę. Czy to oznacza, że Shuguang 300B-Z można a priori zignorować ? W moim systemie ta lampa pokazuje dużo efektowniejsze rozciągnięcie góry. Z pewnym ograniczeniem, porównywalnym do tego co powszechnie okresla sie ' wadiowaniem '. Gra niezykle angażującym i energetycznym dzwiękiem, ale to pewnie skutek znacznie wyższej skuteczności moich głosników. Daje doskonałą płynność i śpiewność dzwieku. W przypadku skrzypiec i wiolonczeli przekaz jest emocjonalnie bardziej angażujący niż prezentacja WE. Po prostu płyniemy na fali dzwięków. Nie wykazuje najmniejszych oznak tak powszechnej w przypadku lamp ' szklistości '. Jedyny ewidentny minus tej lampy to słabsza kontrola i definicja dołu pasma. Ale jak widać zalety zdecydowanie przeważaja nad mankamentami i biorąc pod uwage cenę tej lampy osoby nie nastawione analitycznie do słuchania powinny ją sprawdzić.

A CA to brzmienie i sygnatura skrojone pod WE. Dlatego z zainteresowaniem czekam na bezposrednia konfrontację tych dwóch lamp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

lampki dotarły (w piątek napisałem maila do Synergy HiFi, a dziś raniutko DHL przywiózł mi do domu),

jak trochę pograją to napiszę coś o nich,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze wrażenia po zaledwie kilku godzinach słuchania są takie:

rewelacyjna przestrzeń, świetna lokalizacja, wg. mnie (zaznaczam, że w moim systemie) pod każdym względem lampy dużo lepiej grają od EH Gold i Spohia Globe,

lampy zdecydowanie warte swoich pieniędzy, naprawdę bardzo polecam,

domyślam się, że jak jeszcze trochę pograją to będzie jeszcze lepiej :-))

zakup był w ciemno ale naprawdę bardzo udany,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co tam słychać u klubowiczów 300B - czyżby prace w ogródkach się rozpoczęły? Nie dziwo, że po tak długiej i ponurej zimie wszyscy spragnieni są wiosny - ja też.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam pytanie , jak poznac , ze lampa mocy 300B juz sie zuzyla ? Jest jakis prosty sposob ?

Szukalem na forum , ale jakos nie bylo mi dane znalezc .

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc i informacje

misiek1999

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traxman ,

dziekuje za podpowiedz , ale moze jest taki szybszy sposob np. na ucho ?

Moze powinno cos brzeczec, albo szumiec mocniej w glosnikach ??

Nie mam miernika lamp , a i pomiar pradow jest raczej w moim przypadku utrudniony :-(

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

życzę wam moi drodzy wesołych świąt i smacznego jajka, wszystkiego dobrego ;-)) btw - w drodze finalny mod c3m / 300b / 5z3 ''coś jakby'' yamamoto a09... zobaczymy co z tego wyjdzie:) pozdrawiam serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To taka mała przenośnia stosowna do sytuacji w kraju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.