Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ma ktoś w klubie doświadczenia z wymianą bezpieczników w dzielonkach Musicala? 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest że w końcówce M8 są 4 sztuki bezpieczników. 

Skoro mam 3 końcówki, to wydatek już robi się konkretny 🤣🤣

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical to żaden tam hiend ale sprawia ogrom frajdy z ATC 😁

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ciekawe czy będzie odpowiednik u MF tej nowości ProJacta 

Pro-Ject-Tuner-Box-S3-DAB-Featured-01-780x470.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako główne źródło odtwarzacz sieciowy Onkyo NS-6170 , gramofon Technics SL-1210 Mk2 , pre Nuda , DAC Musical Fidelity V-DAC pod telewizor , jeszcze odtwarzacz CD Arcam Alpcha CD9 ale niestety na razie nie do końca sprawny ( coś z zasilaniem buczy transformator )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mały upgrade. Szukałem jakiegoś stosunkowo niedrogiego transportu. Zdecydowałem sie na ifi zen stream. Czytałem bardzo dużo opinii ze stosunek jakości dźwięku do ceny jest bardzo korzystny. Co prawda wahałem się przez opinie o wielkiej niestabilności pracy tego sprzętu, ale zaufałem paru użytkownikom którzy pisali ze na nowym sofcie zostało to poprawione. 

Moje odczucia: powiedzieć ze konfiguracja była upierdliwa i kłopotliwa to jakby nic nie powiedzieć. To się więcej wieszało niż działało 😄 ale o dziwo po wgraniu nowego softu, od dwóch dni, podczas intensywnego użytkowania, działa bezproblemowo i stabilnie. A specjalnie staram się „skakać” pomiędzy TIDAL i roon. 


Co do dźwięku- bardzo na plus. Teraz już rozumiem co wszyscy mieli na myśli mówiąc że laptop na windowsie, nawet najlepiej skonfigurowany, nigdy nie zagra jakoś wybitnie dobrze.

Jeszcze jeden aspekt. Nie przywiązuje wielkiej wagi do wyglądu sprzętu ale Ifi mi się po prostu zbytnio nie podoba, dlatego tez miałem zagwozdkę czy napewno go kupować. Jak dla mnie wyglada jak sprzęt z bazarku za rogiem 😄 Ale w sumie przerodziło się to w plus bo na zdanie mojej drugiej połówki „co to znowu kupiłeś” mogłem powiedzieć: „No przecież to taki modulik z AliExpress za grosze, widzisz jak to wyglada” i temat się skończył 😆

Podsumowując, jeśli ktoś szuka taniego transportu to zdecydowanie mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Siemian napisał:

Teraz już rozumiem co wszyscy mieli na myśli mówiąc że laptop na windowsie, nawet najlepiej skonfigurowany, nigdy nie zagra jakoś wybitnie dobrze.

Jak dodasz izolację galwaniczną USB i postawisz Roon ROCK to zagra jak najlepszy dostępny transport.

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Jak dodasz izolację galwaniczną USB i postawisz Roon ROCK to zagra jak najlepszy dostępny transport.

Na temat izolacji galwanicznej tez się tyle naczytałem ze ile osób tyle opinii. Zreszta i tak nie miałoby to sensu bo nie chce mieć kabla Usb przez środek pokoju 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Siemian napisał:

Na temat izolacji galwanicznej tez się tyle naczytałem ze ile osób tyle opinii. Zreszta i tak nie miałoby to sensu bo nie chce mieć kabla Usb przez środek pokoju 😆

Kupujesz Fanless Mini PC za 600 zł 😉 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Piopio napisał:

Kupujesz Fanless Mini PC za 600 zł 😉 

Jeśli by tak było to nikt by transportów nie kupował ;-D jakoś nie jestem przekonany a większość opinii o izolacji galwanicznej Usb które znalazłem jest raczej nie aż tak pozytywna jak piszesz. Zreszta widzę ze tu na forum 80% postów o izolacji galwanicznej jest Twojego autorstwa 😉 

nie mówię ze tak nie jest bo nie zwykłem komentować rzeczy których nie przetestowałem, ale mnie po prostu opinie nie przekonały do tego rozwiązania. A zasięgałem opinii u wielu osób, które nie miały żadnego interesu w tym żebym kupił to czy tamto 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Siemian napisał:

Jeśli by tak było to nikt by transportów nie kupował

Niestety większość audiofili to ignoranci techniczni wierzący w audiovoodoo. 

Poza tym takie rozwiązanie ma sens jeśli używa się Roon. A to wiąże się z opłatami. 

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Siemian napisał:

Ja słucham roon i TIDAL. Aż chyba spróbuje bo koszt nie duży i kupię te wynalazki o których mówisz i porównam. 😄 masz coś godnego polecenia?

To dobrze działa z PC. Przy iFi Zen Stream wpływ będzie mniejszy. iFi ma niskoszumowe USB. A jak jeszcze miałbyś zasilanie liniowe do iFi to wpływ będzie minimalny. 

https://hifimediy.com/product/hifime-high-speed-usb-isolator-v2/

Z drugiej strony izolacja galwaniczna działa pośrednio jako izolator LAN 😉 Więc zawsze warto stosować. 

Edytowane przez Piopio

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kupię to i to. Ten mały komputerek i izolacje.

albo inaczej. Kupię ta izolacje i podepnę do laptopa. I twierdzisz ze roon będzie brzmiał lepiej lub tak samo dobrze jak przez ifi? Jeśli tak będzie to dokupie komputerek 

Edytowane przez Siemian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Siemian napisał:

I twierdzisz zw roon będzie brzmiał lepiej lub tak samo dobrze jak przez ifi?

Lepiej od iFi. Ale to niuanse. Im masz lepszy sprzęt tym łatwiej to usłyszysz. 

Dobra cena za PC

https://allegrolokalnie.pl/oferta/nexcom-ndis-166-i7-2620m-27-4120-ssd-win11pro

Edytowane przez Piopio

Fanless PC + Roon ROCK -> WiFi -> Arcam SA30 (Gigawatt LC-2 mk2) DIRAC! -> QED Silver Anniversary XT -> Fyne Audio F500SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie to jest jak by kwestia zbyt obciażonego transformatora wcześniej tak się nie działo a to jest nie delikatne buczenie tylko jak byś włączył stary dzwonek z elektromagnesem 

Jeśli tak to chyba raczej awaria jakaś.
AC Bloker blokuje tzw składowa stała która powoduje buczenie ale to co ty opisujesz to raczej nie to


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację to raczej typowa awaria . 

A tak przy okazji DC Bloker to w jakich urządzeniach on się najlepiej sprawdza ? Teoretycznie jak mi się wydaje to wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z sprzętem posiadającym tradycyjny zasilacz z transformatorem . Ale spotkałem się z opiniami że tylko wzmacniacz się podłącza lub tylko odtwarzacz CD . Bo często jest tak w listwach że jedno gniazdo jest z DC Bloker inne są bez . 

Mam kondycjoner bez DC Bloker i czy można było by wpiąć się DC Bloker pomiędzy gniazdo a Kondycjoner ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak masz rację to raczej typowa awaria . 
A tak przy okazji DC Bloker to w jakich urządzeniach on się najlepiej sprawdza ? Teoretycznie jak mi się wydaje to wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z sprzętem posiadającym tradycyjny zasilacz z transformatorem . Ale spotkałem się z opiniami że tylko wzmacniacz się podłącza lub tylko odtwarzacz CD . Bo często jest tak w listwach że jedno gniazdo jest z DC Bloker inne są bez . 
Mam kondycjoner bez DC Bloker i czy można było by wpiąć się DC Bloker pomiędzy gniazdo a Kondycjoner ?  

Tak można . Ja mam zewnętrzny DC Bloker?
Tak daje się go jak zasilanie jest liniowe czyli z trafo nie jak impulsowe.
Przeważnie problem buczenia występuje przy większych transformatorach np w końcówkach mocy ale może też wystąpić w CD czy PRE. Niektóre urządzania mają wbudowane DC Blokera i wg moich doświadczeń nowoczesne produkty MF nie mają tego problemu choć nie miałem u siebie Monobloków.
Miałem M6500i i NU-VISTA 600 tam też wielkie trafo ale cisza absolutna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak krótko 😉 Gdyby ktoś z szanownych klubowiczów w najbliższej przyszłości chciał sprzedać swój MF M6 500i lub 500si ( choć obawiam się, że na si trochę może braknąć budżetu....ale...:-) ) To ja bym chętnie nabył drogą kupna...aktualnie budżet ok 9 tys.. No chyba, że byłaby jakaś okazja w nowszym roczniku to myślę, że po konsultacji z Towarzyszką małżonką mógłbym wyszperać te 10...;-) Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2023 o 15:30, Siemian napisał:

M6 500i był ostatnio na ebay za 1900e także pojawiają się. Sam myślałem czy nie kupić.

I tutaj mam pytanie do szanownego grona. Jeśli zmieniac z m6i to lepiej na m6 500i czy m8? Co lepiej zagra i czy różnica będzie znacząca

Słuchałem m6 i m6 500 na tych samych kolumnach i w praktyce nie słyszałem różnicy przy normalnym poziomie głośności. m6 500 to starsza konstrukcja i ma więcej szumów, ale tego nie słychać. m8 nie było w sklepie do odsłuchu, sprzedawca twierdził, że to mniej udana konstrukcja. Wziąłem m6 500, bo mi się FOMO włączyło, różnica nie była duża w cenie. m8 z kolei ma więcej funkcjonalności, bo w m6 500 nie ma dac-a, phono, wejść cyforwych, wyjść, no nic nie ma. Co jest uderzające to, że mogę słuchać na dowolnym poziomie głośności, tj. ogranicza mnie wytrzymałość uszu, a nie ma totalnie żadnych słyszalnych zniekształceń.

Edytowane przez 9156655
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem takich pomysłów. Pakować się komuś na kwadrat żeby sobie posłuchać sprzętu.

Nie raz robiłem takie pokazy ale dla znajomych . Tyle i aż tyle.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.