Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat posuszalismy rok temu 😉 niestety narazie tak jest. Na szczęście nie słucham jakoś bardzo głośno i nie zauważyłem żeby przesadnie się grzało. Z tylu szafki są wycięte plecki. 
w przyszłym roku będzie już to inaczej wyglądać. 🙂

2 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:

Nie każdy audiofil ma zrozumienie w drugiej połówce i wtedy oprócz niego samego co gorsza cierpi sprzęt.

Nie dla każdego audiofila świat zaczyna się i kończy na szafeczce na sprzęt 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten temat posuszalismy rok temu  niestety narazie tak jest. Na szczęście nie słucham jakoś bardzo głośno i nie zauważyłem żeby przesadnie się grzało. Z tylu szafki są wycięte plecki. 
w przyszłym roku będzie już to inaczej wyglądać.
Nie dla każdego audiofila świat zaczyna się i kończy na szafeczce na sprzęt

Po 1. - szanowac połówki bo już więcej nic nie kupimy albo będziemy w garażu się spotykać
2. MF M6si - jego temperatura mocno zależy od prawdziwej (nie deklarowanej przez producenta) impedancji i skuteczności. Jak używałem go z moimi JBL które naprawdę nie maja w całym słyszalnym zakresie mniejszej impedancji niż 6ohm i skuteczność 93dB to był naprawdę ledwie ciepły więc szafka spoko może być
Ale ... Może być też gorący jeśli kolumny są "inne" i wówczas przyspieszone zużycie elektrolitów. Nie pamiętam czy ma zabezpieczenia termiczne jeśli nie to można nawet go zjarac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzień dobry,
Mam prośbę o informacje czy starą wersje MF A1 mogę podłączyć do 4ohm kolumn podłogowych (Epos epic5).
Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji...

A nabyłeś ? Jeśli tak to brawo
Tak można . Będzie wiecej mocy ale nie razy 2 ale .... będzie się jeszcze mocniej grzał . Co do zasady nie dawaj w palnik na max no i pytanie czy wymieniales elektrolity bo one po tylu latach grania w klasie A / temp to już suchotniki. Jak dojdzie do przebicia to mega ambaras.
Wymień choćby na normalne Nichicony jak dorzucisz parę PLN to jest też seria audio ale daj na 105c i będzie spokój na laaaataaaa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


Po 1. - szanowac połówki bo już więcej nic nie kupimy albo będziemy w garażu się spotykać emoji1.png
2. MF M6si - jego temperatura mocno zależy od prawdziwej (nie deklarowanej przez producenta) impedancji i skuteczności. Jak używałem go z moimi JBL które naprawdę nie maja w całym słyszalnym zakresie mniejszej impedancji niż 6ohm i skuteczność 93dB to był naprawdę ledwie ciepły więc szafka spoko może być
Ale ... Może być też gorący jeśli kolumny są "inne" i wówczas przyspieszone zużycie elektrolitów. Nie pamiętam czy ma zabezpieczenia termiczne jeśli nie to można nawet go zjarac


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A nabyłeś ? Jeśli tak to brawo
Tak można . Będzie wiecej mocy ale nie razy 2 ale .... będzie się jeszcze mocniej grzał . Co do zasady nie dawaj w palnik na max no i pytanie czy wymieniales elektrolity bo one po tylu latach grania w klasie A / temp to już suchotniki. Jak dojdzie do przebicia to mega ambaras.
Wymień choćby na normalne Nichicony jak dorzucisz parę PLN to jest też seria audio ale daj na 105c i będzie spokój na laaaataaaa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dziękuję, narazie wjeżdża na testy od znajomego u którego leżakuje, więc może się różnie skończyć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, narazie wjeżdża na testy od znajomego u którego leżakuje, więc może się różnie skończyć

Jest ryzyko ... Trzymaj szczękę żebyś sobie siniaków nie ponabijal.
Ja naprawdę doceniam postęp techniczny nie zrozum mnie źle ale ja byłem zaskoczony jak mój A1 zagral dlatego nabyłem A2 pomimo że miałem M6i, M6si, M6500i .... Aż do NU-VISTA.
Sentyment do marki pewnie też obiektywnie zadziałał podprogowo ale oba te wzmaki A1 I A2 to klasa A.

Daj koniecznie znać jak zagrało .

Jak długo leżał - to podłącz go na małym volume na parę godzin daj mu pograć spokojnie . Jeśli kupisz pomysł o kondensatorach koniecznie. Poza bezpieczeństwem zaskoczy cię poprawą jakości grania .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze jedno pytanie. Mam podpięte jakieś najzwyklejsze kable głośnikowe. Mogę mieć takie używane z firmy Chord, niby to jest Epic ale pewności nie mam (2x2m). Czytałem ze one całkiem fajnie się zgrywają z MF. Mogę je mieć za 600zl. Warto czy nie? Dzięki 😉

 

IMG_6030.thumb.jpeg.d3308b55bd6e24c3668d50f1b0be6c9f.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje to jakiś sklep ze sprzętem audio z Anglii wiec myśle ze wiedzą co maja. 
 

opis:

-Chord Company Epic Speaker Cable 2m Pair

-Chord Gold 4mm Banana Plugs

 

wiec wyglada ze epic. Tylko czytałem ze były rozne wersje tych kabli epic i ze np epic X to co innego i jest lepszy. Ale ta cena za Epic wydaje mi się w miarę atrakcyjna. Wole się tutaj poradzić ludzi którzy na sprzęcie audio zjedli zęby 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest już do odsłuchu 🙂 Zapraszamy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie to A1 jest gęstym, muzykalnym wzmacniaczem. Bardzo dobrze kontroluje bas, świetnie nadaje się do jaśniejszych lub grających lekką V-ką kolumn. Oczywiście obudowa też jest bardzo ciepła, ale tak powinno być. Przez parę dni będziemy mieć klasyczną A1, więc kilka słów porównania powinno się pojawić. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

W dużym skrócie to A1 jest gęstym, muzykalnym wzmacniaczem. Bardzo dobrze kontroluje bas,

Ta część wypowiedzi zdradza podobieństwa do protoplasty. Tak go pamiętam z Tannoyami 609. Gdy kolega kupował go ode mnie postawił mi warunek, z tymi Tannoyami albo wcale 😁 Nadmienię, że X-A1 też z nimi fajnie grał, ale też z Dynaudio Audience 40 i Trianglami oraz Bowersami 601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dużym skrócie to A1 jest gęstym, muzykalnym wzmacniaczem. Bardzo dobrze kontroluje bas, świetnie nadaje się do jaśniejszych lub grających lekką V-ką kolumn. Oczywiście obudowa też jest bardzo ciepła, ale tak powinno być. Przez parę dni będziemy mieć klasyczną A1, więc kilka słów porównania powinno się pojawić. 

No to czekamy na porównanie.
Zastanawiające jest ta funkcja nowego A1 że powyżej pewnego poziomu mocy , na skraju wydajności w klasie A ??? Przechodzi w AB czyli może dać radę trudniejszym głośnikom?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam jednak MF A2. Podoba mi się prezentacja dźwięku, po ciepłej stronie, ładne wokale i generalnie granie emocjami. 

Natomiast po 20 minutach grania zaczęło pojawiać się trzeszczenie podczas grania. 

Czy to jest potencjometr do przeczyszczenia lub wymiany? 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cześć, 
Mam jednak MF A2. Podoba mi się prezentacja dźwięku, po ciepłej stronie, ładne wokale i generalnie granie emocjami. 
Natomiast po 20 minutach grania zaczęło pojawiać się trzeszczenie podczas grania. 
Czy to jest potencjometr do przeczyszczenia lub wymiany? 
Pozdrawiam. 

A czy jak nim ruszasz to są zmiany w trzaskach? Jeśli tak to potencjometr i mam dobrą wiadomość. Na płytce PCB są podejścia i otwory do lutowania potencjometru Alps tzw niebieskiego. Dużo lepszy niż zwykły od MF.
Wymień go i skoro bedziesz puszkę otwierał to wymien też kondesatory elektrolityczne w zasilaniu i w audio.
Niewielki koszt.
Jest wątek na forum jak to forumowicz w A2 ładnie zrobił no i ta sztuka jest u mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O tym wątku mówiłem

https://www.audiostereo.pl/topic/146482-musical-fidelity-a2-wymiana-kondensator%C3%B3w-potencjometr/

Poczytaj warto .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie jaki najlepiej kupić odtwarzacz sieciowy żeby postawić na nim roona? Teraz słucham przez Usb z kompa a słyszałem z tego nigdy nie osiągnę takiej jakości jak z streamera sieciowego. Chodzi mi o coś stosunkowo niedrogiego, co podłączę do m6s dac i m6i co fajnie zagra. Kable mam chord epic, kolumny focal 948, wiec chyba najsłabszym ogniwem jest źródło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie jaki najlepiej kupić odtwarzacz sieciowy żeby postawić na nim roona? Teraz słucham przez Usb z kompa a słyszałem z tego nigdy nie osiągnę takiej jakości jak z streamera sieciowego. Chodzi mi o coś stosunkowo niedrogiego, co podłączę do m6s dac i m6i co fajnie zagra. Kable mam chord epic, kolumny focal 948, wiec chyba najsłabszym ogniwem jest źródło 

Żeby postawić serwer Roona to nie masz za dużo opcji w fabrycznych urządzeniach. Można się zastanowić nad ich Nucleusem i po USB do DACa wyjdziesz. Jednak to drogie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś ktoś tutaj polecał bluesound node 2i ale było to jakiś czas temu i nie wiem czy to z roonem współpracuje i jak z jakością dźwięku. Chodzi mi żeby sterowanie było z komputera albo telefonu ale żeby sygnał szedł ze streamera a nie komputera 

Bluesound obsługuje Roona, jest Roon endpointem. Natomiast pytasz o serwer Roona tzw. Roon Core i tego nie postawisz na bluesoundzie. Gdzie będziesz trzymał pliki z muzyką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

https://www.ebay.pl/itm/325827299472?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=4908-175131-2357-0&ssspo=x7hESBJOQ1m&sssrc=4429486&ssuid=cCIZ-lrOQra&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Dobra oferta jak ktoś szuka używanego. Zakup przez eBay więc w miarę bezpiecznie

Jak ktoś chce nowy to wiecie gdzie mnie szukać .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.09.2023 o 11:01, sul76 napisał:

Witam,

pojawił się nowy M3X DAC, czy ktoś z forumowiczów miał już okazję przesłuchać lub porównać do MX/M6S?

Myślałem o używce M6S/M6SR i nie wiem czy nie warto kupić nowy, o ile nie jest znacznie słabszy.

Pozdrawiam

Witam,

odpowiem z doświadczenia:)

Kupiłem, testuję i jestem bardzo zadowolony.

W stosunku do mx dac oraz dac' a wbudowanego w m6si jest przepaść na korzyść m3x dac.

Są szczegóły, scena, precyzyjna dokładna, ale niemęczącą góra - dla mnie bomba.

W stosunku do m6s dac, którego posiadałem kilka miesięcy jest trochę słabiej, mniejsza scena, ale nie ma dużej przepaści.

Jest mniej wejść, ale to zależy od wymagań.

W moim przypadku dopłata do m6x dac byłaby nieuzasadniona.

Pilotem od m3x dac steruję nim oraz wzmacniaczem.

Wygląd przetwornika podobnie jak m6x ładnie komponuje się z resztą systemu, czego nie mogłem powiedzieć o niewymiarowym mx dac.

Jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Doskonale dopełnia wzmacniacz.

Źródłem jest bluesound n130 via USB.

Pozdrawiam 

Edytowane przez sul76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.