Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.11.2023 o 13:08, robson3750@tlen napisał:

Panowie, chyba na jakiś czas zapomnę o temacie 😀. Podpiąłem zamiast zasilającego SCA nr1 Elektę Silver na akcesoryjnych wtykach i zrobiło się więcej muzyki, która jest może trochę rozjaśniona względem SCA, ale nie mam skończonej akustyki. Jak przynajmniej pochłaniające wszystkie będą na swoim miejscu, to powinno być ok. Zawsze słyszałem kable,a mimo wszystko już 2 raz się zdziwiłem pozytywnie. Co prawda to nie wątek o kablach, ale w kwestii odziaływania na MF może komuś się przydać

Koledzy, po kilku dniach zabawy z kablami i zachwytem nad Wireworld 7 Silver zasilającym i interkonectami doszedłem do wniosku, że WW zrobił taki efekt wow. Podobało mi się w nim takie otwarcie, była taka fajna dynamika, ale przy tym ginęły mi dźwięki, które były wcześniej słyszane wyraźniej. Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale wygląda mi to na podbicie któregoś zakresu średnicy. Za to bas był REWELACYJNY. Szybki, punktowy, dość twardy. To mi się podobało w połączeniu z Nu-Vistą. I teraz najlepsze; po powrocie do zasilających, które były na początku bardzo się zdziwiłem, bo tak jest najlepiej, co nie znaczy, nie można jeszcze lepiej 🤣🤣🤣. Ale pozostaje źródło, czyli malinka + hegel hd25. I tu mam problem, bo nijak nie mogę zmienić tego brzmienia. XLR Harmonix, RCA MB AUDIO CLEAR, VDH 102 MK 3, no niemal identyczne brzmienie. Na XLR oczywiście jest nieznacznie głośniej, ale nie takich różnic bym się spodziewał. Wygląda mi to na dużą sprawczość hd25. Ma charakter łobuz 😀. Dobra, do rzeczy- Lumin t2, Coctail Audio x45, EverSolo DMP-A8. Okolice 10000 PLN. Nie zrażają mnie używki.  Chciałabym w połączeniu z Nu-Vista 600 słuchać brzmienia ciepłego, dość gęstego, bez faworyzowania żadnego z zakresów, by było rozdzielczo z dobrą lokalizacją źródeł, ale nie odciętych z planu. Dźwięcznie i muzykalnie ( cokolwiek to znaczy)Powinno to tworzyć jednak całość. Fajnie, gdyby scena wyszła poza głośniki na bok i była słyszalna gradacja w głąb. Dużo tych wymagań 😜. Czy jest to możliwe do osiągnięcia za pomocą tych proponowanych przeze mnie źródeł? Jak pisałem jestem zwolennikiem 1 urządzenia, ale nie zamykam się na system łączony. Oczywiście cena wtedy rośnie, co nie jest dobre 🙉, jestem otwarty na takie rozwiązanie, choć technologia nie jest moim przyjacielem. Będę wdzięczny za sensowne propozycje. 

45 minut temu, artddd napisał:

Przepraszam za zamieszanie - zewnętrzne terminale działają. Po prostu na początku ustawiłem głośność na 30 - myśląc że to już dużo. Przy 50 już słychać.

Gdzieś czytałam, że głośność jest wyskalowana do 140. Ale tego nie sprawdzałam. Daj znać co i jak dalej udało się Tobie ogarnąć w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, robson3750@tlen napisał:

Koledzy, po kilku dniach zabawy z kablami i zachwytem nad Wireworld 7 Silver zasilającym i interkonectami doszedłem do wniosku, że WW zrobił taki efekt wow. Podobało mi się w nim takie otwarcie, była taka fajna dynamika, ale przy tym ginęły mi dźwięki, które były wcześniej słyszane wyraźniej. Nie wiem czy dobrze dedukuję, ale wygląda mi to na podbicie któregoś zakresu średnicy. Za to bas był REWELACYJNY. Szybki, punktowy, dość twardy. To mi się podobało w połączeniu z Nu-Vistą. I teraz najlepsze; po powrocie do zasilających, które były na początku bardzo się zdziwiłem, bo tak jest najlepiej, co nie znaczy, nie można jeszcze lepiej 🤣🤣🤣. Ale pozostaje źródło, czyli malinka + hegel hd25. I tu mam problem, bo nijak nie mogę zmienić tego brzmienia. XLR Harmonix, RCA MB AUDIO CLEAR, VDH 102 MK 3, no niemal identyczne brzmienie. Na XLR oczywiście jest nieznacznie głośniej, ale nie takich różnic bym się spodziewał. Wygląda mi to na dużą sprawczość hd25. Ma charakter łobuz 😀. Dobra, do rzeczy- Lumin t2, Coctail Audio x45, EverSolo DMP-A8. Okolice 10000 PLN. Nie zrażają mnie używki.  Chciałabym w połączeniu z Nu-Vista 600 słuchać brzmienia ciepłego, dość gęstego, bez faworyzowania żadnego z zakresów, by było rozdzielczo z dobrą lokalizacją źródeł, ale nie odciętych z planu. Dźwięcznie i muzykalnie ( cokolwiek to znaczy)Powinno to tworzyć jednak całość. Fajnie, gdyby scena wyszła poza głośniki na bok i była słyszalna gradacja w głąb. Dużo tych wymagań 😜. Czy jest to możliwe do osiągnięcia za pomocą tych proponowanych przeze mnie źródeł? Jak pisałem jestem zwolennikiem 1 urządzenia, ale nie zamykam się na system łączony. Oczywiście cena wtedy rośnie, co nie jest dobre 🙉, jestem otwarty na takie rozwiązanie, choć technologia nie jest moim przyjacielem. Będę wdzięczny za sensowne propozycje. 

Gdzieś czytałam, że głośność jest wyskalowana do 140. Ale tego nie sprawdzałam. Daj znać co i jak dalej udało się Tobie ogarnąć w temacie. 

A jak z akustyką? Lokalizacja, gradacja itp - tutaj akustyka ma bardzo duży wpływ, bardzo.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, J4Z napisał:

A jak z akustyką? Lokalizacja, gradacja itp - tutaj akustyka ma bardzo duży wpływ, bardzo.

Ha ha, tutaj mnie zaskoczyłeś 😀, bo jestem w trakcie robienia tego tematu. Nie nie, to wszystko mam już teraz, bo te głośniki są niezbyt wymagające w tej kwestii i dużo wybaczają. Miałem na myśli bardziej „ umiejętności „ steamera. Czujność to podstawa i nie jest to ironia zaznaczam. Dziękuję Tobie bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, robson3750@tlen napisał:

te głośniki są niezbyt wymagające w tej kwestii i dużo wybaczają.

Wybacz, nie wierzę w takie cuda, ale jak jesteś w trakcie tematu, przekonamy się. Jakie to kolumny, przypomnisz? 

Ok widzę atc, tym bardziej nie wierzę, a wręcz jestem pewny swego. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad wzmacniaczami MF, rozważam trzy opcje m6si500, M8xi i nu vista 600, o ile nu vista to hybryda i jest oczywiste że to trochę inna konstrukcja od w/w, natomiast szukam różnic między pozostałymi dwoma zawodnikami, jakieś tam kosmetyczne są, a może jest osoba która bezpośrednia odsłuchiwała te wzmacniacze i zna różnice soniczne między nimi ?

Edytowane przez remiqa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Niby nie, ale pośrednio tak, bo dotyczy łączenia innych komponentów z MF. Muszę przyznać, że to jest całkiem przyjemny klub. Czytając inne tematy, po 3,4 wpisach odechciewa się czytać. „Pięknie się różnić” padło tutaj i tak powinno być.  Ja wrzuciłem temat streamingu, został podjęty, coś tam się dowiedziałem, ale nie ma zbytniego narzucania komuś swojej racji. Ważne są informacje, z którymi można się zgodzić lub nie i wyciągnąć wnioski. Przecież o to chodzi, byśmy zdobywali wiedzę i ulepszali swoje systemy

Jakoś ludzie z klockami MF tak mają że się nawzajem szanują co nie oznacza że muszą się zgadzać. Powiedziałbym że to unikalna cechą na forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja słuchałem na 90 przez chwilę i nie zauważyłem nic niepokojącego. Kolumny to ATC SCM40. Nie znam się zbytnio, ale podejrzewam, że zbyt duże wzmocnienie poszło, bo jak rozumiem, to Node też dodało coś od siebie. Może Marcin W. coś podpowie, albo inni użytkownicy. Rozumiem, że teraz gra. 60-80 to taka normalna głośność na jakiej ja słucham w zależności od jakości nagrania. 

Wezwany do tablicy uważam że to co kolega opisuje w temacie problemów z NU-VISTA 600 absolutnie nie powinno mieć miejsca ponieważ
1. To jest mocne dual mono z 2 trafo i naprawdę dobra budowa
2. O ile pamiętam że spadkiem impedancji kolumn podwaja moc !
3. Twoje kolumny są 92dB więc wysoka skutecznością i 8 ohm ... Oczywiście pytanie jakie mają min spadki ? Ale gdyby były były 4 ohm to podejrzewalbym że mają spadek do 2ohm co nie powinno odpalać zabezpieczenia w NU-VISTA
Jakby były to ?? Infiniti jakieś co miewają 1 ohm to może ale to nie ten kejs

Co radzę - już padły nie które propozycje
1. Podłącz inne kolumny u siebie lub w salonie i daj czadu . Nic się nie może stać wzmakowi co najwyżej spalisz kopułki w kolumnach

Ja obstawiam że coś jest nie ok z kolumnami twoimi i np jaki kondesator w zwrotnicy przy wyższych napięciach daje przebicie . Głośniki jak grają ciszej czysto to jest ok. Ja stawiam na problem w zwrotnicy . Może być tez że jakiś rezystor ma za małą moc i jest już mocno brązowy / nadpalony . Jak je mocno katowałes to może ??? Ale dobra wiadomość jest taka że naprawa to nie jest duży koszt.
Inny pomysł - coś ci tam w kolumnie się poluzowało i jak odkrecisz i wszystko drga to robi zwarcie ? To takie zgadywanie

Leć do salonu. Na 90% stawiam że NU-VISTA jest ok ale sprawdź.

Później odkrec delikatnie głośnik basowy u siebie w jednej i drugiej i będziesz widział zwrotnice . Obadaj czy nic nie upalone / luźne . Jak nie to trzeba ogarniętego człowieka , wziąć schemat zwrotki i sprawdzać parametry elementów. Moje podejrzenia biorą się też z problemów z poprzednim wzmakiem.
Daj znać co się udało sprzwdzic.

I pamiętajcie że skala volume w NU-VISTA i innych nowoczesnych wzmakach nie jest liniowa czyli jest jest do 140 to 70 to nie jest połowa mocy. Moc rośnie wykładniczo więc można powiedzieć im bliżej końca skali tym wzrost mocy jest "lawinowy" no ale kto tam się zapuszcza ? A już na pewno nie z kolumnami 92dB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robson3750@tlen napisał:

W jakie cuda nie wierzysz? Bo nie bardzo Ciebie rozumiem. 

No w to, że kolumny nie są wymagające co do akustyki. Zapytałem co z akustyką, bo moim zdaniem ma ogromny wpływ na poprawę lokalizacji, gradacji planów. Ty w odpowiedzi napisałeś między innymi, że: "te głośniki są niezbyt wymagające w tej kwestii i dużo wybaczają". No nie, każda kolumna lubi odpowiedni czas pogłosu moim zdaniem, co ma ogromny wpływ na stereofonię. Napisałeś też, że jesteś w trakcie robienia tematu, także za jakiś czas przekonamy się, czy przyznasz mi rację.

Na początku zanim spojrzałem, że masz ATC, pomyślałem, że posiadasz jakieś fikuśne przetworniki, o których producent mówi, że nie trzeba adaptować odbić w pomieszczeniu, bo i takie rzeczy się czytało.

Ciągnąć dalej temat akustyki. Zlecasz komuś, sam będziesz się bawić? Jakieś pomiary czy na oko/słuch? Jakie masz plany?

 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z wiadomo że akustyka to taki elementarz, choć bywa mocno przez wielu zaniedbywana 😉. Bez ogarnięcia jej żadne kolumny nie pokażą pełni możliwości.

Faktycznie trzeba przyznać, że klub MF raczej pełen serdeczności niż wrogości jest 😊.

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, Marcin Wielgus said:


Wezwany do tablicy uważam że to co kolega opisuje w temacie problemów z NU-VISTA 600 absolutnie nie powinno mieć miejsca ponieważ
1. To jest mocne dual mono z 2 trafo i naprawdę dobra budowa
2. O ile pamiętam że spadkiem impedancji kolumn podwaja moc !
3. Twoje kolumny są 92dB więc wysoka skutecznością i 8 ohm ... Oczywiście pytanie jakie mają min spadki ? Ale gdyby były były 4 ohm to podejrzewalbym że mają spadek do 2ohm co nie powinno odpalać zabezpieczenia w NU-VISTA
Jakby były to ?? Infiniti jakieś co miewają 1 ohm to może ale to nie ten kejs

Co radzę - już padły nie które propozycje
1. Podłącz inne kolumny u siebie lub w salonie i daj czadu . Nic się nie może stać wzmakowi co najwyżej spalisz kopułki w kolumnach emoji1.png

Ja obstawiam że coś jest nie ok z kolumnami twoimi i np jaki kondesator w zwrotnicy przy wyższych napięciach daje przebicie . Głośniki jak grają ciszej czysto to jest ok. Ja stawiam na problem w zwrotnicy . Może być tez że jakiś rezystor ma za małą moc i jest już mocno brązowy / nadpalony . Jak je mocno katowałes to może ??? Ale dobra wiadomość jest taka że naprawa to nie jest duży koszt.
Inny pomysł - coś ci tam w kolumnie się poluzowało i jak odkrecisz i wszystko drga to robi zwarcie ? To takie zgadywanie

Leć do salonu. Na 90% stawiam że NU-VISTA jest ok ale sprawdź.

Później odkrec delikatnie głośnik basowy u siebie w jednej i drugiej i będziesz widział zwrotnice . Obadaj czy nic nie upalone / luźne . Jak nie to trzeba ogarniętego człowieka , wziąć schemat zwrotki i sprawdzać parametry elementów. Moje podejrzenia biorą się też z problemów z poprzednim wzmakiem.
Daj znać co się udało sprzwdzic.

I pamiętajcie że skala volume w NU-VISTA i innych nowoczesnych wzmakach nie jest liniowa czyli jest jest do 140 to 70 to nie jest połowa mocy. Moc rośnie wykładniczo więc można powiedzieć im bliżej końca skali tym wzrost mocy jest "lawinowy" no ale kto tam się zapuszcza ? emoji1.png A już na pewno nie z kolumnami 92dB


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Screenshot_20231208_065719_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

Dziękuję za wskazówki. W weekend coś więcej podziałam, natomiast nie jestem techniczny i wszelkie myśli o rozkręcaniu kolumn przyprawiają mnie o palpitację serca. Kolumny grają czysto, bez żadnych niepokojących dźwięków i nota bene dźwięk z MF jest znacząco lepszy niż na Atoll in-200. Focal Aria 926 ma z tego widzę w testach mocno pofalowaną impedancję, z minimum na 2,6 Ohma bodajże. Wszędzie piszą że są b. wymagajace dla wzmacniacza.

Niestety nie mam też innych kolumn do podłączenia. Może gdzieś wypożyczę...

Kolumny mają za sobą ze 3 czy 4 domówki, gdzie atoll grał przez kilka godzin na blisko 100% - dwukrotnie się paląc, raz dość efektownie (siwy dym). 

Odpisał mi człowiek z Musical Fidelity - tytułujący się prezesem - wskazując że wzmacniacz zachował się prawidłowo - ratując kolumny (nie do końca łapię - jeśli już to wyłączył się aby sam wzmacniacz się nie spalił). Z drugiej strony dla Focal 926 podano max. moc wzmacniacza 250W... może to osiągnąłem? Ale zastrzegł że ma mi jeszcze ktoś z działu technicznego odpowiedzieć. Pan prezes dodał także, że kupiłem sprzęt hifi a nie disco. Jak chcę więcej mocy, to polecił inny produkt MF. 

Skłaniam się do wniosku, że MF jest chyba OK, jeśli ma zabezpieczenia przeciw autodestrukcji to nawet lepiej. Dźwięk bardzo mi się podoba, a Focal i tak w ciągu max 1 roku pójdzie na sprzedaż - zatem zobaczę w weekend, ale MF raczej zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie neguję tego, że akustyka to podstawa. Wręcz jestem tego samego zdania, bo wiem jak to działa. To moje drugie pomieszczenie do tego celu przeznaczone. Poprzednie robiłem sam - na ucho i nie było źle. Ale to było małe pomieszczenie, ok 17m2. Teraz przeniosłem się do 30 m2. Miałem kilka par kolumn w tym nowym pomieszczeniu, mam porównanie i naprawdę wiem, co piszę. ATC są najmniej wymagające z posiadanych przeze mnie. To słychać na ucho, i potwierdziły to pomiary. Póki co, mam absorbery za kolumnami i z boku. Czekam na kilka dyfuzorów i stopniowo będą dokładane. Ale na spokojnie, a w zasadzie na ile fundusze pozwolą 🙉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, artddd napisał:

Panowie, 

Dziękuję za wskazówki. W weekend coś więcej podziałam, natomiast nie jestem techniczny i wszelkie myśli o rozkręcaniu kolumn przyprawiają mnie o palpitację serca. Kolumny grają czysto, bez żadnych niepokojących dźwięków i nota bene dźwięk z MF jest znacząco lepszy niż na Atoll in-200. Focal Aria 926 ma z tego widzę w testach mocno pofalowaną impedancję, z minimum na 2,6 Ohma bodajże. Wszędzie piszą że są b. wymagajace dla wzmacniacza.

Niestety nie mam też innych kolumn do podłączenia. Może gdzieś wypożyczę...

Kolumny mają za sobą ze 3 czy 4 domówki, gdzie atoll grał przez kilka godzin na blisko 100% - dwukrotnie się paląc, raz dość efektownie (siwy dym). 

Odpisał mi człowiek z Musical Fidelity - tytułujący się prezesem - wskazując że wzmacniacz zachował się prawidłowo - ratując kolumny (nie do końca łapię - jeśli już to wyłączył się aby sam wzmacniacz się nie spalił). Z drugiej strony dla Focal 926 podano max. moc wzmacniacza 250W... może to osiągnąłem? Ale zastrzegł że ma mi jeszcze ktoś z działu technicznego odpowiedzieć. Pan prezes dodał także, że kupiłem sprzęt hifi a nie disco. Jak chcę więcej mocy, to polecił inny produkt MF. 

Skłaniam się do wniosku, że MF jest chyba OK, jeśli ma zabezpieczenia przeciw autodestrukcji to nawet lepiej. Dźwięk bardzo mi się podoba, a Focal i tak w ciągu max 1 roku pójdzie na sprzedaż - zatem zobaczę w weekend, ale MF raczej zostanie.

Możesz napisać jaka to głośność jest mierząc np. apką na telefonie w miejscu odsłuchu?

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, muzofan napisał:

@J4Z wiadomo że akustyka to taki elementarz, choć bywa mocno przez wielu zaniedbywana 😉. Bez ogarnięcia jej żadne kolumny nie pokażą pełni możliwości.

Faktycznie trzeba przyznać, że klub MF raczej pełen serdeczności niż wrogości jest 😊.

Oj, ja to bym posłuchał u Ciebie. Oj, posłuchałbym... Ale tak daleko, daleko tak... 😔

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, JBL L36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego żałować. Może wcale tak dobrze nie brzmi moje stereo 😉. Zaproszenie nadal aktualne 😎

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.