Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O matko.ja bym oddał 

Coś ty dobra cena . W Anglii taniej ?
W PL to tak 18k PLN


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Panowie , jest u mnie Musical Fidelity m6si. Czy to normalne że radiatory są gorące ?

Jakie masz kolumny ? Bo obcinane Wzmak od tego zależy i stosownie są ciepłe lub gorące i też zależy jak głośno lubisz .
No i jak kolega napisał a ile stopni dla ciebie to gorąco ?
Jak nie grasz i stoi włączony tak samo ciepłe ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 8.12.2023 o 10:16, muzofan napisał:

Możesz napisać jaka to głośność jest mierząc np. apką na telefonie w miejscu odsłuchu?

105dB przy poziomie 90 na wzmacniaczu. Przy 65 na wzmacniaczu mam ok. 70 dB.

Ta wysoka głośność jest mi potrzebna przy domowym małym disco, które czasem urządzamy - wyjaśniam żeby nie wyszło, że jestem przygłuchy. Do słuchania normalnego wystarczy 60-70 na wzmacniaczu.

Ogólnie wygląda na to że wzmacniacz jest OK. Być może moje problemy wyniknęły z tego, że podłączyłem głośniki do wewnętrznych terminali, a nie zewnętrznych. Tak sugerowali Panowie z Musical F. - po podłączeniu na zewnętrzne i ustawieniu głośności na 100% w źródle, byłem w stanie dojść do 90 poziomu głośności na wzmacniaczu. Dalej nie szedłem, bo w Aria 926 pojawiły się zniekształcenia na wysokich tonach - nie chciałem spalić głośnika. 

Dzięki wszystkim za wsparcie. NuVista 600 zostaje, gra znacząco lepiej od Atoll in-200. Teraz trzeba zmienić kolumny, ale to na przyszły rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję narządowi słuchu. Przy takiej głośności coś na pewno spalisz. Właściwie to słuchasz pewnie samych zniekształceń, nie muzyki. Do takiego "grania" to jakieś skuteczniejsze kolumny by się przydały. 

Ja w świetnie zaadaptowanym pomieszczeniu słucham przy 80-85 dB i jest już głośno. 

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój Musical Fidelity M6CD stoi i się kurzy bo ja to w 95% streaming. Będę go wystawial ale najpierw pisze do was czy ktoś zainteresowany. Zero zarysowań i jesienią wymieniłem pasek napędzający tackę CD. wszystko dziala . Laser bardzo dobrym stanie bo mam go sporo lat i bardzo mało używałem. Jest to ostatni model z liniowym porządnym zasilaniem. Kolejne nowsze mają impulsowe . Super sprawa że ma wejście i wyjście na DAC i to optyczne / coax . Można używać jako zwykły zewnętrzny DAC. Ja np miałem TV podłączony w ten sposób do Wzmaka.
Cena dla was 4700zł . Co wy na to ?
c56851e13f3b07b7808680c52b58bfe7.jpg
6ab89cf8d3703f9ad3a763d82c2ed4fe.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Marcin Wielgus napisał:

Panowie mój Musical Fidelity M6CD stoi i się kurzy bo ja to w 95% streaming. Będę go wystawial ale najpierw pisze do was czy ktoś zainteresowany. Zero zarysowań i jesienią wymieniłem pasek napędzający tackę CD. wszystko dziala . Laser bardzo dobrym stanie bo mam go sporo lat i bardzo mało używałem. Jest to ostatni model z liniowym porządnym zasilaniem. Kolejne nowsze mają impulsowe . Super sprawa że ma wejście i wyjście na DAC i to optyczne / coax . Można używać jako zwykły zewnętrzny DAC. Ja np miałem TV podłączony w ten sposób do Wzmaka.
Cena dla was 4700zł . Co wy na to ?
c56851e13f3b07b7808680c52b58bfe7.jpg
6ab89cf8d3703f9ad3a763d82c2ed4fe.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Widzę, że Marcin sprzedaje swoją 6. Od niego sprzęt jest na pewno OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jakby ktoś szukał to sprzedaje swojego Musical Fidelity m6 500i. Jest wystawiony w dziale ogłoszenia ale gdyby ktoś chciał kupić z klubowiczów to byłaby trochę inna cena  Pozdrawiam serdecznie:-)

Na co przesiadka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.12.2023 o 23:41, Marcin Wielgus napisał:


Na co przesiadka?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Aaaaa jeszcze nie wiem 🙂 Wiesz jak to jest w tej chorobie audio 😉 Jak coś fajnego się trafi czego jeszcze nie słuchałem to pewnie wezmę 🙂 Jak to mówią , wzmacniacz to nie żona można często zmieniać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kaziu106 napisał:

Aaaaa jeszcze nie wiem 🙂 Wiesz jak to jest w tej chorobie audio 😉 Jak coś fajnego się trafi czego jeszcze nie słuchałem to pewnie wezmę 🙂 Jak to mówią , wzmacniacz to nie żona można często zmieniać 🙂

Znajomy rozwodnik twierdzi, że "nie ma wagonu, którego by się nie dało odczepić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jako, iż żaden z forumowiczów deklarujących wcześniej chęć skorzystania z usług serwisu gwarancyjnego Musical Fidelity na tą samą okoliczność co ja nie odczuł potrzeby podzielić się swoimi doświadczeniami z ewentualnymi, przyszłymi zainteresowanymi ją to zrobię. W zeszły poniedziałek wysłałem swój wzmacniacz M5si do serwisu gwarancyjnego na okoliczność trzasków i przerywania dzwieku w trybie HT czyli zewnętrznej końcówki mocy, w dniu wczorajszym wrócił do mnie sprzęt, wada została usunięta i wszystko działa teraz prawidłowo. Wreszcie mogę się cieszyć wspaniałym brzmieniem zarówno w trybie stereo jaki i kina domowego. Jako, że wiele osób ma takie same problemy ze swoimi urządzeniami zarówno modelami m6, m3 jak i m2 zapewne jest to jakaś wada fabryczna niestety nie wiem jaka ponieważ serwis nie sporządził żadnej notatki z wykonanej usługi. Pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Znajomy rozwodnik twierdzi, że "nie ma wagonu, którego by się nie dało odczepić".

Tak tak tylko koszty !!! Już taniej wzmaki wymieniać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzień dobry, jako, iż żaden z forumowiczów deklarujących wcześniej chęć skorzystania z usług serwisu gwarancyjnego Musical Fidelity na tą samą okoliczność co ja nie odczuł potrzeby podzielić się swoimi doświadczeniami z ewentualnymi, przyszłymi zainteresowanymi ją to zrobię. W zeszły poniedziałek wysłałem swój wzmacniacz M5si do serwisu gwarancyjnego na okoliczność trzasków i przerywania dzwieku w trybie HT czyli zewnętrznej końcówki mocy, w dniu wczorajszym wrócił do mnie sprzęt, wada została usunięta i wszystko działa teraz prawidłowo. Wreszcie mogę się cieszyć wspaniałym brzmieniem zarówno w trybie stereo jaki i kina domowego. Jako, że wiele osób ma takie same problemy ze swoimi urządzeniami zarówno modelami m6, m3 jak i m2 zapewne jest to jakaś wada fabryczna niestety nie wiem jaka ponieważ serwis nie sporządził żadnej notatki z wykonanej usługi. Pozdrawiam i życzę Spokojnych Świąt. 

Dobrze że się dzielisz . Przez moje ręce trochę przeszło M6si i nie spotkałem się ale nigdy nie wiadomo .
Ciekawe co to za wada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:


Tak tak tylko koszty !!! Już taniej wzmaki wymieniać emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobrze że się dzielisz . Przez moje ręce trochę przeszło M6si i nie spotkałem się ale nigdy nie wiadomo .
Ciekawe co to za wada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Panie Marcinie na co zmiana CD? Nadal MF czy zmiana znaczka również? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panie Marcinie na co zmiana CD? Nadal MF czy zmiana znaczka również? 

Panie Szczypior wciągnęło mnie granie z serwisów muzycznych, głównie Tidal oraz plików (serwer NAS lub/i HDD). Nie ukrywam przed wami że Lumin T2 daje tak dobra jakość tego co serwuje - bardzo dobry transport cyfrowy połączony ze świetną aplikacja kości Sabre, co nie jest takie oczywiste - że porównując jakość jest się blisko płyty CD. oczywiście płyta płycie nie równa.
Jedyny minus to koszt używanego Lumina T2 to ponad dwa razy więcej niż mój CD który u mnie się kurzy, a porównując do ceny nowego modelu to ponad 3x stąd jeśli ktoś ma kolekcje płyt CD to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was słuchał MF 6si lub 6si 500 w połączeniu z kolumnami od YB Audio i z Lectorem serii 7?

Tak od pewnego czasu myślę o MF i zastanawiam się jak by to zagrało.

Aktualnie jest hybryda od Lar więc moc też mam ale... chciałbym aby wygrał lepszy.

Kolumny u mnie to Zonda S Satori 24 plus Satori 16 oraz szpilka SS .

Dość trudne do napędzenia już niejeden wzmacniacz miał z nimi problemy.

Muzyka to głównie rock progresywny, jazz, troszkę metalu oraz filmowa.

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.12.2023 o 00:19, Marcin Wielgus napisał:


Panie Szczypior emoji1.png wciągnęło mnie granie z serwisów muzycznych, głównie Tidal oraz plików (serwer NAS lub/i HDD). Nie ukrywam przed wami że Lumin T2 daje tak dobra jakość tego co serwuje - bardzo dobry transport cyfrowy połączony ze świetną aplikacja kości Sabre, co nie jest takie oczywiste - że porównując jakość jest się blisko płyty CD. oczywiście płyta płycie nie równa.
Jedyny minus to koszt używanego Lumina T2 to ponad dwa razy więcej niż mój CD który u mnie się kurzy, a porównując do ceny nowego modelu to ponad 3x stąd jeśli ktoś ma kolekcje płyt CD to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za odpowiedź. Ja też głównie ze streamu słucham, ale mam kilka płyt które uwielbiam trzymać w łapie 🙂 Odpalić dobre Whisky, przeglądać po raz kolejny te samą książeczkę i słuchać 🙂 Stąd CD u mnie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Ja też głównie ze streamu słucham, ale mam kilka płyt które uwielbiam trzymać w łapie Odpalić dobre Whisky, przeglądać po raz kolejny te samą książeczkę i słuchać Stąd CD u mnie jest. 

To jeśli tak to coś poradzę, bo ja zawodowo w alkoholu działam, poszukaj w necie Whisky Paprocky i weź Single Malt Single Barrel. Jak będziesz zawiedziony to daj znać
I od razu nadmienie że nie mam nic wspólnego zawodowo z tym trunkiem ale komu nie pociłem to bardzo chwali.
Moja ulubiona za bardzo rozsądne pieniądze. Sorry za off top

P.s.
Nie uwierzysz ale to polski producent


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Ajothe napisał:

Ja lubię Dewarsy, łagodne i dobrze wchodzą 😁

Właśnie wczoraj Dewarsa 12 sobie pyknąłem. Bardzo lubię również Tullamore😃

 

Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:


To jeśli tak to coś poradzę, bo ja zawodowo w alkoholu działam, poszukaj w necie Whisky Paprocky i weź Single Malt Single Barrel. Jak będziesz zawiedziony to daj znać emoji1.png
I od razu nadmienie że nie mam nic wspólnego zawodowo z tym trunkiem ale komu nie pociłem to bardzo chwali.
Moja ulubiona za bardzo rozsądne pieniądze. Sorry za off top

P.s.
Nie uwierzysz ale to polski producent


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zaraz sobie poszukam gdzie to zamówić. Dziękuję🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zaraz sobie poszukam gdzie to zamówić. Dziękuję

https://winnicalidla.pl/paprocky-single-barrel-0-7l-40.html

Np Tu powyżej
W dom whisky też jest

Niech was cena nie zniechęci . Naprawdę warto i super wycenione za tą jakość. Już zgarnęli medale jak widzicie . Polak potrafi. :)
Jak czytam co lubicie to 99% że trafi w wasz gust i zobaczycie że whisky nie musi mieć sto lat żeby była


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.