Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Musical Fidelity


clo2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są jeszcze fikuśne monobloki Musical Fidelity Supercharger. Model mniejszy 550K występuje na rynku wtórnym ponoć w przystępnych cenach.

Mam zamysł zasilania antyków Infinity Classic i coś wyżej niż Kappy. Co do ampa to nie chodzi o kilowaty a o realną stabilność przy problematycznym przebiegu impedancji przy niskich cz. Już nie jeden smok się wyłożył.

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

 

mam pytanie, czy warto brać wzmaka Elektra 100, który wydaje z siebie z siebie głośny hałas po uruchomieniu?

Nie wiem czy właściwie oprócz tego gra nawet.

 

I tak trzeba by wymieniać pewnie kondy, więc może warto by zrobić serwis we własnym zakresie, zamiast kupować coś co niby działa, ale zaraz będzie trzeba odświeżać ?

Chyba, że objawy wskazują na jakieś "terminalne" rany.

Wygląda bardzo dobrze. Cena jeszcze nieznana, to aukcja na ebay.

 

I niezależnie od ww. wzmaka, możecie polecić jakiś pewny serwis w Warszawie, który jest w temacie audio i nie zdziera?

 

Dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam jeszcze tak. Czy MF M3i napędzi poprawnie Studio 60 v5 ? Czy taki zestaw zgra się ze sobą ? Czy lepszym rozwiązaniem byłby np. Atoll IN 200 ?

 

Pytam ponieważ z tego co widać na zdjęciach to w tym MF M3i jest pusto.

 

Atoll IN200SE - posiadam ten wzmacniacz od ok 2 m-cy.

Jesli chcesz porównywać M3i do tego Atolla to moge napisać tylko tyle, że jest przepaść jeśli chodzi o wydajność prądową (brzmienie to kwestia gustu).

Atoll 200 bedzie lepszy pod każdym jednym względem od M3i.

W tym przedziale cenowym ciężko znaleść coś lepszego.

Przy odsłuchu pare wzmacniaczy sie wyłożyło przy nim np, roksan Kandy K2, Hegel H80, M3i wypadł najsłabiej choć to fajny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Atoll IN200SE - posiadam ten wzmacniacz od ok 2 m-cy.

Jesli chcesz porównywać M3i do tego Atolla to moge napisać tylko tyle, że jest przepaść jeśli chodzi o wydajność prądową (brzmienie to kwestia gustu).

Atoll 200 bedzie lepszy pod każdym jednym względem od M3i.

W tym przedziale cenowym ciężko znaleść coś lepszego.

Przy odsłuchu pare wzmacniaczy sie wyłożyło przy nim np, roksan Kandy K2, Hegel H80, M3i wypadł najsłabiej choć to fajny wzmacniacz.

Nie rozumiem tego co napisales. Co to znaczy ze wypadl najslabiej choc jest fajny? Z jakimi kolumnami testowales te wzmacniacze? Jakie zrodlo? No i jaki pokoj naglasniales? Czy taka moc potrzebna byla?

Tu jest ciekawy artykul o tym jak dobierac moc wzmacniacza: http://www.hifi.pl/porady/ogolne/moc01.php

Wiadomo ze sam wzmak nie gra ale potrzeba dobrego doboru pozostalych elementow.

Troche sie dziwie bo na tym forum spotkalem sie z przypadkiem krytyki M3i (wydaje mi sie ze zupelnie teoretycznej bez wczesniejszego odsluch) ale wszelkie fora zagraniczne ktore przegladam bardzo sobie ten wzmacniacz zachwalaja i zawsze jest bardzo dobrze oceniany na testach. Polak widocznie potrzbuje miec zapas mocy - tak na wszelki wypadek ;)

Zwroc uwage np na znieksztalcenia w tym Atollu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat 200-ka to mały top brzmieniowy u Atola, przynajmniej końcówka.

magico79 a nie porównywałeś z Caspianem?

 

Z Caspianem?

Nie porównywałem. Caspian to inny przedział cenowy.

 

 

Nie rozumiem tego co napisales. Co to znaczy ze wypadl najslabiej choc jest fajny? Z jakimi kolumnami testowales te wzmacniacze? Jakie zrodlo? No i jaki pokoj naglasniales? Czy taka moc potrzebna byla?

Tu jest ciekawy artykul o tym jak dobierac moc wzmacniacza: http://www.hifi.pl/porady/ogolne/moc01.php

Wiadomo ze sam wzmak nie gra ale potrzeba dobrego doboru pozostalych elementow.

Troche sie dziwie bo na tym forum spotkalem sie z przypadkiem krytyki M3i (wydaje mi sie ze zupelnie teoretycznej bez wczesniejszego odsluch) ale wszelkie fora zagraniczne ktore przegladam bardzo sobie ten wzmacniacz zachwalaja i zawsze jest bardzo dobrze oceniany na testach. Polak widocznie potrzbuje miec zapas mocy - tak na wszelki wypadek ;)

Zwroc uwage np na znieksztalcenia w tym Atollu...

 

Kolejny wykład na temat źródła, pomieszczenia itd. O tym wie chyba każdy, że gra cały system.

Kolegi pytanie było dosłowne. Chodziło mu głównie o wydajność prądową do napędzenia kolumn jakie posiada (który wzmacniacz sobie lepiej poradzi)

Więc odpisałem jednoznacznie, Atoll.

 

Czy Polak potrzebuje zapas mocy? Nie sądze. Sam jesteś Polakiem.

Na mojej liście odsłuchu był również Moon 250i, który oferuje 50W na kanał ale po mimo nie wielkiej mocy jest bardzo wydajny prądowo. Byłem bardzo bliski żeby go kupić.

Dlatego nie zgodzę się z twoim stwierdzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli odniesc sie do glosnikow kolegi to poniewaz maja wysoka czulosc M3i nie bedzie mial zadnych problemow z ich wysterowaniem - odsylam jeszcze raz do artykulu z linku we wczesniejszym poscie.

Wazna tu bedzie roznica w brzmienu - jedni wola takie a inni inne.

Niby kolejny wyklad o doborze elementow ale wciaz sie to samo powtarza: "ten wzmacniacz wypadl slabo a tamten lepiej" - to o niczym nam nie mowi bo taka opinie trzeba uzupelnic.

Pozdrawiam

Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem MF Elektra E11 do kolumn podłogowych B&W 602.5 s3. Zestaw będzie uzupełniał cd Rotel RCD-02, IC VDH the Name lub Chord CobraPlus oraz kable głośnikowe Kimber 4PR.

Zależy mi na ociepleniu brzmienia i opanowaniu wysokich po 2 letnim słuchaniu w/w zestawu ze wzmacniaczem Rotel RA-01.

Czy kupnu E11 to dobry pomysł?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś twardzielem bo łączyć te kolumny z Rotelem to wg mnie nieporozumienie. Fakt, nie znam tego modelu Rotela ale jeśli nie jest wyjątkiem ze szkoły dźwięku Rotela to wg mnie na pewno będzie zmiana na plus. MF ma bardzo fajną, urozmaiconą średnicę, wysokie tony są aksamitne, ale nie zgaszone, jest w nich dużo informacji. E10 miała trochę problemu z basem ale E11 jest wydajniejsza mocowo i prądowo więc powinno być lepiej.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś twardzielem bo łączyć te kolumny z Rotelem to wg mnie nieporozumienie. Fakt, nie znam tego modelu Rotela ale jeśli nie jest wyjątkiem ze szkoły dźwięku Rotela to wg mnie na pewno będzie zmiana na plus. MF ma bardzo fajną, urozmaiconą średnicę, wysokie tony są aksamitne, ale nie zgaszone, jest w nich dużo informacji. E10 miała trochę problemu z basem ale E11 jest wydajniejsza mocowo i prądowo więc powinno być lepiej.

Dziękuję za odpowiedź. Co raz bardziej skłaniam się ku Elektrze E11. Ten Rotel nie jest wyjątkiem jeśli chodzi o rodzaj brzmienia i Twoja opinia na temat łączenia go z powyższymi kolumnami nie jest odosobniona. Ja jednak uważam że pewne zakątki muzyki na tym zestawie brzmiały rewelacyjnie. Depeche Mode, Yello, US3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno od Elektry e10, e11 nie wymagaj twardego niskiego rejestru a raczej bardziej miękkiego, w muzyce typu Depeche mode nie koniecznie może się podobać.

Jakiś czas temu miałem ten sam problem też szukałem ocieplenia moich Usherów s520, łączyłem je z różnymi wzmacniaczami Cyrus one, MF E10 i inne.

Do tego kombinowałem z przeróżnymi przewodami aż pewnego dnia powiedziałem dość ładnie spakowałem kolumny i poleciały pięknie do innego pana.

Jedno mogę napisać MF E10, E11 potrafi ładnie utemperować krzykliwe kolumny, natomiast na kolumny mniej krzykliwe potrafi zarzucić koc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć, dołączam do klubu z MF A5 CR.

 

I niestety mieszanymi odczuciami, liczę na pomoc bardziej doświadczonych. Gra to z MA GS20 oraz laptopem i Nuforce Icon HDP. I jest średnio. Mało przestrzeni, niewielka scena, praktycznie wcale nie wypchnięta do przodu i do tego płytka. Detale nawet dobre, góra trochę zbyt krzykliwa. I nie wiem co z tym zrobić. Jakiś czas już to mam, słucham, przestawiam kolumny i niewielka zmiana. Pokój 40m, bez zasłon, dywanów itd - akustycznie nie jest to ideał.

 

Punktem wyjścia było Cambridge Audio Azur 650a z kolumnami Acoustic Energy Radiance 3 - jak to grało... Wydawało mi się, że MF, który jest klasę (albo i kilka, dzielony, dual mono, duży zapas mocy) wyżej, oraz GS20, które są klasę wyżej niż Radiance 3 (przynajmniej teoretycznie) zagrają nie dużo lepiej, ale pełniej - dynamicznie, z dużą przestrzenią, głębią, sceną. A tu niestety rozczarowanie. Zarówno MF jak i ten model MA mają dobre opinie (Choć MA ma nieco więcej krytyki).

 

W czym może być problem. NuForce Icon HDP za kiepski? Ale w takim razie dlaczego grał tak dobrze z parą CA/AE. Chciałem aby ten zestaw był docelowy, a jak na razie wygląda na to, że poprzedni był niemal idealny i lepiej było go zostawić...

 

Jeszcze takie pytanie - ile wzmacniacz powinien pochodzić przed słuchaniem? Bo może ja za krótko słucham, zazwyczaj 1-1.5h. MF się grzeje, może powinienem go włączyć wcześniej i wszystko będzie pięknie jak już sprzęt się wygrzeje, wtedy scena się otworzy. Teraz mi to przyszło do głowy.

 

Może kable? Jakie byście polecali? Może DAC inny? Jeśli tak, to jaki i w sumie dlaczego, ten NuForce nie jest zły (chyba). Dobre CD zamiast DACa? Jakie polecacie, bo i tak pewno będę kupował - płyta, to jednak płyta - i to chyba od razu jakieś SACD, z drugiej ręki.

 

Jest jeszcze jedna różnica, teraz też mi przyszła do głowy - wcześniej był windows 8.1, teraz windows 10, ale nie podejrzewam, aby to miało wpływ na dźwięk, chociaż kto wie. Odtwarzacz to Aimp, niezmiennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dołączam do klubu z MF A5 CR.

 

I niestety mieszanymi odczuciami, liczę na pomoc bardziej doświadczonych. Gra to z MA GS20 oraz laptopem i Nuforce Icon HDP. I jest średnio. Mało przestrzeni, niewielka scena, praktycznie wcale nie wypchnięta do przodu i do tego płytka. Detale nawet dobre, góra trochę zbyt krzykliwa. I nie wiem co z tym zrobić. Jakiś czas już to mam, słucham, przestawiam kolumny i niewielka zmiana. Pokój 40m, bez zasłon, dywanów itd - akustycznie nie jest to ideał.

 

Punktem wyjścia było Cambridge Audio Azur 650a z kolumnami Acoustic Energy Radiance 3 - jak to grało... Wydawało mi się, że MF, który jest klasę (albo i kilka, dzielony, dual mono, duży zapas mocy) wyżej, oraz GS20, które są klasę wyżej niż Radiance 3 (przynajmniej teoretycznie) zagrają nie dużo lepiej, ale pełniej - dynamicznie, z dużą przestrzenią, głębią, sceną. A tu niestety rozczarowanie. Zarówno MF jak i ten model MA mają dobre opinie (Choć MA ma nieco więcej krytyki).

 

W czym może być problem. NuForce Icon HDP za kiepski? Ale w takim razie dlaczego grał tak dobrze z parą CA/AE. Chciałem aby ten zestaw był docelowy, a jak na razie wygląda na to, że poprzedni był niemal idealny i lepiej było go zostawić...

 

Jeszcze takie pytanie - ile wzmacniacz powinien pochodzić przed słuchaniem? Bo może ja za krótko słucham, zazwyczaj 1-1.5h. MF się grzeje, może powinienem go włączyć wcześniej i wszystko będzie pięknie jak już sprzęt się wygrzeje, wtedy scena się otworzy. Teraz mi to przyszło do głowy.

 

Może kable? Jakie byście polecali? Może DAC inny? Jeśli tak, to jaki i w sumie dlaczego, ten NuForce nie jest zły (chyba). Dobre CD zamiast DACa? Jakie polecacie, bo i tak pewno będę kupował - płyta, to jednak płyta - i to chyba od razu jakieś SACD, z drugiej ręki.

 

Jest jeszcze jedna różnica, teraz też mi przyszła do głowy - wcześniej był windows 8.1, teraz windows 10, ale nie podejrzewam, aby to miało wpływ na dźwięk, chociaż kto wie. Odtwarzacz to Aimp, niezmiennie.

Mi sie wydaje ze po prostu to nie jest najlepsza para - MF i MA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Kupiłem nowe kable (głośnikowe i interconnecty), podłączyłem, pożyczyłem gramofon, podpiąłem i ... Jest poezja. Nie wiem o co chodzi, może któryś kabel się uszkodził, może źle podłączone było, coś niedociśnięte - nie mam pojęcia, jutro to sprawdzę, z ciekawości. Albo to kable zagrały, poprzednie nie były najwyższych lotów. Ale gramofon... Teraz rozumiem zachwyty nad muzyką z tego urządzenia :) W porównaniu z CA 650a - to nie jest szok, różnica kolosalna itd, ale wszystko jakoś tak się dopełnia, układa, nie brakuje ani dynamiki, ani przestrzeni, wokale piękne, jest tak jak chciałem, czyli kompletnie. Sprzęt na lata, co mnie bardzo cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Kupiłem nowe kable (głośnikowe i interconnecty), podłączyłem, pożyczyłem gramofon, podpiąłem i ... Jest poezja. Nie wiem o co chodzi, może któryś kabel się uszkodził, może źle podłączone było, coś niedociśnięte - nie mam pojęcia, jutro to sprawdzę, z ciekawości. Albo to kable zagrały, poprzednie nie były najwyższych lotów. Ale gramofon... Teraz rozumiem zachwyty nad muzyką z tego urządzenia :) W porównaniu z CA 650a - to nie jest szok, różnica kolosalna itd, ale wszystko jakoś tak się dopełnia, układa, nie brakuje ani dynamiki, ani przestrzeni, wokale piękne, jest tak jak chciałem, czyli kompletnie. Sprzęt na lata, co mnie bardzo cieszy :)

Brawo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arek:)

 

Po dwóch dniach jakie zauważyłem zmiany.....? w stosunku do poprzedniego wzmacniacza jaki miałem czyli Marantz pm7001

 

Dżwieku ilościowo przybyło ,stał się bardziej miły w odsłuchu: góry jest więcej ale zarazem wspaniale jej się słucha nic nie drażni ,metalicznosci nie zaświadczyłem przynajmniej na te chwile a przesłuchałem już wiele płyt z gatunku elektronika ,pop, i zdziebko rocka, ; sprawdziłem takie co poprzednio uważałem za żle nagrane ,teraz da się je sluchac ;)

środek pełny miły i wielowątkowy a bas bardziej jak na moje kolumny które obecnie mam w miarę wypełniony mający chęć zagrać punktowo czego nie uświadczyłem poprzednio.

 

W opiniach testach dotyczących m3si recenzenci mieli racje ten wzmak lubi grać głośno i ręka w przeciwieństwie do poprzedniego zamiast sciszać podgłaśnia muze:)góra zaskakuje iloscią i jakoscią

 

Ps Czas pogonić króliczka która biegnie z kolumnami dla mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ten post kieruję do wszystkich posiadaczy streamera M1 Clic.

Mianowicie, jakie jest wasze zdanie o podejściu firmy MF do klienta.

Kupując streamer M1 Clic w 2012r. kierowałem się uniwersalnością tego urządzenia i łatwością obsługi.

Producent na swojej stronie internetowej wspaniale opisał produkt zapewniając wszystkich nowych nabywców między innymi o:

-możliwości sterowania (obsługi) Clica z wszystkich iurządzeń (ipad, iphone itd.) po przez pobranie aplikacji.

-częste updaty w celu ulepszania (ostatni update był w 2011r.)

-design serii M1 jak i innych miał pozostać nie zmieniany sugerując, że wszystkie urządzenia będą do siebie pasowały stylistycznie.

 

I co teraz mamy?

Jakiś czas temu aplikacja z Apple Store po prostu zniknęła (nie ma).

Na swojej stronie producent już nie pisze o super controlerze, którym można obsługiwać wszystko, ostatni update 4 lata temu (jak pisałem wyżej)

A design?

Wyszła nowa seria MX (zupełnie nie pasująca stylistycznie) zastępująca M1 o którym najlepiej napisać, że nie jest już produkowany.

 

Ja przyglądając się latami polityce MF na jakiej zasadzie działa doszedłem do wniosku, że ich produkty nie są warte tych pieniędzy i z pewnością nic już nie kupię.

Dlatego MF niedługo poleci z mojego domu a właściciel firmy niech się goni.

 

Tak na marginesie. Jeśli ktoś potrzebuje aplikację do obsługi Clica, to jest aplikacja w Apple Store "BOX CONTROL" od firmy Pro Ject świetnie działająca i darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.